КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТАЛИ- дурал, месинг , бронз.

wakafaka

Редовен Потребител
А защо трябва да е пробит?
Това трябва да е стеблото на БК ли?
От дясно влиза в средата през дупки в детайла и отива право в цевта(ляво).Реално натиска клапана и играе ролята на трансферпорт.
Това е от Kral Puncher One което е копие на Airarms Texan.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Такъв детайл си иска технологичен постъп.
Първо се изработва и после се закалява на нужните места.
 

йонко

Потребител
Не е задължително да е от много твърд материал правиха ми преди години но човека почина и няма как да разбера какъв е материала но със сигурност беше нераждавейка.
 

musha

Новодошъл
Няма как защото трябва да е поне Ф14мм и около 10 см дължина за да мога да го разстържа,след което трябва да се пробива,пили и т.н.
А пък да обработвам HSS няма как.Даже и незнам какви инструменти трябва да имам за да обработвам HSS.Отпада автоматично свредло или отверка.
Ето го детайла.Трябва да е пробит по средата за да минава въздуха от дясно на ляво.Направих няколко такива.
1-вия стана хлабав ама работи (от стар болт го разстъргах)
2-рия го развалих поради грешка в измерване
3-тия го направих от някакъв по-здрав болт правен на струг.Стана перфектен без луфт в втулката и като набивах клапана и се счупи.:wall:
View attachment 104860
Твърдо съм решен да го изработя без храбина така че ще се пробва докато не стане.
Какъв е проблема да се направи от стомана и да се закали след обработка (може от свредло, като предварително леко се отвърне). Ако се направи с лека прибавка, с твърдосплавна пластина не е проблем да се обработи и след закалката за гладък финиш.
 

rifle

Потребител
Здравейте каква сплав използвате за изработка на сложни детайли които да се обработват лесно и да държат на удар без да се огъват или чупят? Трябва да издържи на налагане от ударник и да отваря клапан.
За сега клоня към неръждавейка.
Неръждавейката принципно е мека. Не говоря за неръждавейките които могат да се закаляват(напр. ножарските).
Та, ако е обикновенна неръждавейка която не се закалява, то тя е мека !!!
 

anibis

Редовен Потребител
Аз ползвам щоци за моите клапани от пунсон-и за матрици,това чудо е доста здраво!
Без проблеми Ф/3мм го блъска 120гр. ударник.А за пушки 60-70+дж. с ударник 40-50гр. ф2мм стържен,за ударници под 35гр. ползвам Ф/1.5мм стържен,идеални!
 

rifle

Потребител
Аз ползвам щоци за моите клапани от пунсон-и за матрици,това чудо е доста здраво!
Без проблеми Ф/3мм го блъска 120гр. ударник.А за пушки 60-70+дж. с ударник 40-50гр. ф2мм стържен,за ударници под 35гр. ползвам Ф/1.5мм стържен,идеални!
Поансоните за матрици обикновенно са от стомана У10. Това нещо принципно си е предвидено да сече(реже) материала. Твърдо и износоустойчиво. Понякога когато ми трябва фин секач(2-3мм.) си правя от поансони. Плюс това е шлайфано на точен размер. Добър материал!
 

miteto77bv

Потребител
Здравейте колеги ,къде мога да завъртя един такъв детаил?
 

Attachments

  • Заснеманеnjkjhhgb.PNG
    Заснеманеnjkjhhgb.PNG
    621.2 KB · Прегледи: 56

traika65

Потребител
Здравейте колеги, има ли някой който изработва цевна кутия с пълнител за пцп.Ще ми се да преправя мойта самоделка че малко неудобно се зарежда проектила и да я направя по удобна за стрелба и на визия.
 

Attachments

  • IMG_20210529_180547.jpg
    IMG_20210529_180547.jpg
    286.4 KB · Прегледи: 91

lynx

Редовен Потребител
Леле! Не съм разглеждал пушката, но това на снимката изглежда плашещо :oops:
Дано не стане някоя беля....
 

venciru

Редовен Потребител
Леле! Не съм разглеждал пушката, но това на снимката изглежда плашещо :oops:
Дано не стане някоя беля....
Даже си я коментирал 18.04.2021 ;)

"Самоделката наистина изглежда доста плашещо.
Дано не те гледаме някоя вечер в новините :bomb:"

Не само ти де..............
 

miteto77bv

Потребител
Здравейте колеги, има ли някой който изработва цевна кутия с пълнител за пцп.Ще ми се да преправя мойта самоделка че малко неудобно се зарежда проектила и да я направя по удобна за стрелба и на визия.
Махни този изолирбанд отзад и направо я вържи с канап ще държи по яко..

 

traika65

Потребител
Това е стара снимка преди 2 години , не мога да кача новите снимки били голям формат и не ги качва. Цилиндъра е от хатсън ат 44 с бойния клапан а пушката е метеор5,5 ,цевта е много добра и точна но като сложа оптиката не мога да зареждам с проектила и затова искам да и сложа цевна кутия със пълнител само горната част със цевта.Надявам се някой да помогне и без базици.:cheers:
 

rivan

Редовен Потребител
Без лоши чувства! Налягане от 100+ бара не са шега и може да стане сакатлък! А да уплътняваш със силикон( ако това, което се вижда на снимката е силикон), е смешно. Най-важна е безопасността! След това всичко останало!
 

wakafaka

Редовен Потребител
Без лоши чувства! Налягане от 100+ бара не са шега и може да стане сакатлък! А да уплътняваш със силикон( ако това, което се вижда на снимката е силикон), е смешно. Най-важна е безопасността! След това всичко останало!
Трябва да се внимава много.Ако ти трябва нещо да се залепи/изгради търси качествена епоксидна смола и карбонови нишки/плат.Залепени добре държи спокойно на около 160 бара на повече не съм пробвал.

Наскоро се опитвах да си направя модератор като увивам карбонов плат и смола върху детайл.Оказа се че смолата залепва през тефлоновата лента и модератора залепна към детайла.Направих дупката навих на пушката 6.35 и викам ще гръмна с цел да изплюе детайла от модератора.Напомпих пушката на 250бара и стрелнах няколко пъти...даже и въздух не излезе от никъде и така и не можах да изкарам детайла.
Силикон на резба съм пробвал и изтърва на 50-60бара.
 

traika65

Потребител
Това което се вижда е течен метал - попси пол ,от никъде не изпуска.Цилиндъра го дават на 220 бара но го помпя на200,изстрелях над 300 чашки по 1,65гр само дето е неудобно със зареждането на чашките ще ми се така да зарежда с пълнител.:sniper2:
 
Последна промяна:
Нагоре