КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТАЛИ- дурал, месинг , бронз.

Дискусия в 'Работилница' започната от DANNY, 14 Октомври 2008.

1. shstanchev

shstanchev Модератор Модераторски Екип ФТДМ

Публикации:
    2,300
    от:
    Ловеч
    Таман почна да ти харесвам постовете и изплющиш някоя простотия??!!

astra and Djack like this.
  2. bleu81

bleu81 Редовен Потребител

Публикации:
    567
    от:
    София
    покрай мераците за струг реших да си поприпомня. много добър учебник. снимах го за тия които ня са хващали в ръка соц. литература. повей от миналото така да се каже. ако се абстрахираме от пропагандата в началото и края учебника е много добър.
    Screenshot_20210221_222133_com.huawei.android.launcher.jpg

luft9waffe, andro ruskov and Dominus like this.
  3. Dominus

Dominus Редовен Потребител

Публикации:
    2,646
    Имам още една - набор. Преведена от Руски.
    Почвай да четеш от сега.

Прикачени Файлове:

• 1.png
      1.png
      File size:
      523.6 KB
      Прегледи:
      38
  4. lu-bo

lu-bo Потребител

Публикации:
    198
    от:
    София
    Една стругарска случка:
    Павел Попандов играел в един филм стругар.Отишли да снимат в един завод,застанал тои зад един струг снимачния екип отпред.Стругарите се подредили покраи стената за да гледат и да му се подиграват.Закачил си тои един детаил на струга и се справил отлично.След снимките еди стругар дошъл при него и казал:
    -Стругарче си нали,как така те взеха за филма?
    -Защото съм много добър стругар бе левак!

kaloyan_takev and Dominus like this.
  5. bleu81

Публикации:
    567
    от:
    София
    Писах си с weissmachinery.com:
    China CNC Machine,Lathe Machine,Brushless Lathe Series Manufacturer and Supplier (weissmachinery.com)
    Минават за един от добрите китайски производители. Машини произведени от Веис се продават в англия под бранда Варко (Warco) и са доста хвалени по форумите. Най близък дистрибутор CHAUVIN MECAGRAPHIC франция.
    Цена за транспорт до БГ 234евро с доставка 7 дни. WB210 го имат на склад.
    Всичките им стругове са с безчеткови двигатели, предлага се и допълнителна окомплектовка.
    Каталог с цени(без ДДС) тук:
    weiss_enduser2021.pdf (mecagraphic.com)

kosmev, Djack and Lidkin like this.
  6. scandalo

scandalo Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    1,677
    от:
    София
  7. ivodoc

ivodoc Модератор Модераторски Екип

Публикации:
    5,125
    от:
    Русе
    За толкова пари, може да се купи истински, достатъчно добър оборудван струг.

8. bleu81

Публикации:
    567
    от:
    София
    що ти трябваше да пишеш, тъкмо си бях избрал и сега съм в преговори с Полимот :confused:. пращат до България за 85 Евро за малък струг, но този който харесах го нямат наличен.

прав си но когато имаш едно бюро място за струг и без пари да ти дават да кажем С11 просто не ти върши работа.

soundmax, Lidkin and scandalo like this.
  9. scandalo

Публикации:
    1,677
    от:
    София
    Както каза Маринчо, ако нямаш място взимаш малък струг, който за нашите цели върши прекрасна работа.
    Но пък не може да престъргваш валове по 200кг, което няма да му се наложи никога :).
    А и според мен на този Paulimot PM4000 може да се направят мнооого неща със завидна точност.

anibis, lynx, soundmax and 1 other person like this.
  10. ivodoc

ivodoc Модератор Модераторски Екип

Публикации:
    5,125
    от:
    Русе
    Не споря, че е така.
    Просто споделям мнение.
    После, този Плимут, съвсем не е малко стругче, но цената му е твърде висока.
    Около размерите на Ц7 е.
    Важно условие за металообработващите машини е те да са тежки.
    Склонни са на по-малко вибрации.
    Като започнеш да чешеш някое желязо и то започне да тръпне, ще разберете за какво говоря.
    Стандартно, ширината на един гараж е 3,50 м.
    По начина, по който го монтираха в дъното до стената, ако се махне шкафа, до който сложиха струга, без да пречи на колата спокойно се събира Ц 10 - късата база и имаш много стабилен струг, на който можеш да направиш всичко.
    Когато купиш малък хоби струг, съвсем скоро ще установиш, че за някои операции, съвсем малко нещо няма да ти достига и пак ще се наложи да ходиш по майстори.
    Ако не вярвате, питайте някой, който имам малък хоби струг.
    И пак казвам. Този Плимут не е точно малък хоби струг и щом цената веднъж е преглътната, нататък е лесно.

anibis, lynx, t.marev and 3 others like this.
  11. scandalo

Публикации:
    1,677
    от:
    София
    Иво знам точно за какво говориш.
    Аз самия имам малко стругче и знам неудобството когато потрябва по-голям детайл, но аз го имам заради хобито и 90% от нещата мога да си ги правя на него.
    Ето на цилиндър например не мога да му навия резби понеже е дълъг и няма как, но клапани, удърници, редуктори, стрипери няма проблеми.
    Но да, това стругче не е съвсем малко и не е съвсем хоби :) специално за 4000 говоря.

ivodoc, soundmax and Lidkin like this.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена