Дигитални оптики и прицели с дневно и нощно виждане, далекомери, балистични калкулатори.

dberov

Редовен Потребител
Еми е такава скала искам да има и на малките оптики, да е по цялото зрително поле, плюс това тая оптика само когато записва образа е като екран, иначе като се гледа през нея си е кръгъл като нормална оптика, което също по ми харесва, и на далеко вижда по добре, но единствено ония стърчащи отпред сензори ме възпират да си взема такава. Сякаш китайците нарочно ги правят така да ги Ева.
 
Последна промяна:

wakafaka

Редовен Потребител
Еми е такава скала искам да има и на малките оптики, да е по цялото зрително поле, плюс това тая оптика само когато записва образа е като екран, иначе като се гледа през нея си е кръгъл като нормална оптика, което също по ми харесва, и на далеко вижда по добре, но единствено ония стърчащи отпред сензори ме възпират да си взема такава. Сякаш китайците нарочно ги правят така да ги Ева.
Наистина далекомера и подсветката стърчат доста но освен по-големия куфар който трябва да се купи друг минус нямат.А относно кръглия дисплей на DS35 е минус в сравнение с почти квадратния на NV008SP2 защото има по-малко зрително поле.Но дисплея на NV008SP2 трябва да е много по-добър от на DS35.
A защо са започнали и продължават да правят оптики на базата DS3x незнам.Явно има някакви предимства за които ние не сме запознати.
 

Djack

Редовен Потребител
Аз мисля, че матрицата е много по важна от дисплея, не знам как стоят там нещата..!
 

wakafaka

Редовен Потребител
Аз мисля, че матрицата е много по важна от дисплея, не знам как стоят там нещата..!
За сравнение резолюците ги пускам и тук:
Zulus HD5-20 Сензор:1920х1080p(2,073,600 пиксела) Дисплей OLED:1920х1080p(2,073,600 пиксела)
По принцип така е най-добре без увеличение защото няма да ти трябва софтуер за подобряване на картината.Но като започне да се използва цифрово увеличение картината ще е доста по-зле поради малкото пиксели на сензора.

Pard DS35 Сензор:2560x1440p(3,686,400 пиксела) Дисплей IPS:800x800p(640,000 пиксела) въпреки по-старата технология и малката резолюция на дисплея сме запознати че картината е много добра което значи че софтуера за обработка на картината е доста добър.

Pard NV008SP2 Сензор:2688х1520p(4,085,760 пиксела) Дисплей OLED:1440х1080p(1,555,200 пиксела) Ако софтуера за подобряване на картината е същия или по-добър от DS35 то няма да има сравнение изобщо с Zulus-а защото сензора има почти 2 пъти повече пиксели.
В сравнение с DS35 дисплея на NV008SP2 има над 2 пъти повече пикслели и ще показва доста по-добра картина въпреки това че е квадратен.То и на DS35 вероятно дисплея е квадратен просто от страни пикселите не работят.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Наистина далекомера и подсветката стърчат доста но освен по-големия куфар който трябва да се купи друг минус нямат.
Не стърчат много , но е дразнещо. Около 4 см, колкото е барабана. Въпрос на време е човек да свикне с тях.
 

Attachments

  • Screenshot_2024-02-11-18-53-12-324-edit_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2024-02-11-18-53-12-324-edit_com.miui.gallery.jpg
    330.4 KB · Прегледи: 41
  • Screenshot_2024-02-11-18-53-37-720-edit_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2024-02-11-18-53-37-720-edit_com.miui.gallery.jpg
    248.9 KB · Прегледи: 41

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Pard NV008SP2 Сензор:2688х1520p(4,085,760 пиксела) Дисплей OLED:1440х1080p(1,555,200 пиксела) Ако софтуера за подобряване на картината е същия или по-добър от DS35 то няма да има сравнение изобщо с Zulus-а защото сензора има почти 2 пъти повече пиксели.
В сравнение с DS35 дисплея на NV008SP2 има над 2 пъти повече пикслели и ще показва доста по-добра картина въпреки това че е квадратен.То и на DS35 вероятно дисплея е квадратен просто от страни пикселите не работят.
Файда йок, както казват южните ни съседи, след като е с дигитален зум 6.5-13х
Зулуса бие със зум-а си по всички показатели. Има 7 кратен зум - 5-7.5-10-12.5-15-17.5-20
 

миро123

Потребител
Файда йок, както казват южните ни съседи, след като е с дигитален зум 6.5-13х
Зулуса бие със зум-а си по всички показатели. Има 7 кратен зум - 5-7.5-10-12.5-15-17.5-20
понеже имам и пард и аркен ще кажа че парда на 13х гледа както аркена на 20х. може би при акдена се вижда малко по добре заради дисплея, но като ги извадиш на клип е почни едно и също. За колегите дето имат пард ако искат да въртят врътката и да имат повече степени на зума да си качат новия софтуер там вече зума не е двукратен а 4 кратен и от там на татък в това отношение стават еднакви, което не значи че като има 4 кратен зум ще гледа по добре все пак това е цифров зум. Плюс това на аркена врътката на зума в определени моменти ще създава проблеми примерно зимата ако се стреля с ръкавици. Като цяло и двата варианти са много добри и двете имат плюсове и минуси. Примерно далекомера на аркена е по прецизен а калкулаторите и на двата варианта работят перфектно. това са мойте набющдения
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
С тия нощни прицели до няколко години няма да остане кьорава животинка
Не е точно така. Стрелям само по хартиени и метални мишени. Никога не съм стрелял по нищо живо. Е, прострелвал съм разни други неща, но никога животно.
Купих си Зулуса за да открия нощната стрелба.
 

миро123

Потребител
Не е точно така. Стрелям само по хартиени и метални мишени. Никога не съм стрелял по нищо живо. Е, прострелвал съм разни други неща, но никога животно.
Купих си Зулуса за да открия нощната стрелба.
с един фенер за 100 лв от митко - конвой и със стандартна оптика може да се стреля нощес;)
а пък за цената на аркена се взима елемент титан с 56 мм леща и е в един милион пъти по добре за стрелба по хартия.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Колеги, да се придържаме към темата. Дали някой е бракониер, ловец, космонавт и т.н., мен лично не ме вълнува. Всеки си има глава на рамете освен оня с тиквата от Банкя. Тези коментари няма да допренесат за нищо положително в хобито ни, а напротив. Ще помоля модераторите да ударят една метла.
 

wakafaka

Редовен Потребител
че ако не си ловджия за какво ти е цифрова оптика с нощно.
Чети по напред в темата.Беше зададен този въпрос поне 2 пъти.Отговора:
Лазерен далекомер и вграден балистичен калкулатор.
Я покажи една не дигитална оптика която може да ти покаже къде ще уцелиш на 100м и на 500м без да се занимаваш с далекомери,стрелок и т.н.
С 2 натискания на бутона на дигиталната имаш готово балистично решение.
Файда йок, както казват южните ни съседи, след като е с дигитален зум 6.5-13х
Зулуса бие със зум-а си по всички показатели. Има 7 кратен зум - 5-7.5-10-12.5-15-17.5-20
Ти сериозно ли? Зулуса има 2 пъти по-малко пиксели на сензора от NV008SP2.Дигиталния зуум на х2 от 1 пиксел ги прави 4 с един и същи цвят(освен ако няма някакъв хардуер и софтуер за подобряване на картината).
а пък за цената на аркена се взима елемент титан с 56 мм леща и е в един милион пъти по добре за стрелба по хартия.
Ей го титана -1479.00 лв.Сложи един читав далекомер 1000м(нямам идея колко струват читавите) и удари чертата да видим колко излиза.Лазерния фенер(не LED) и балистичния калкулатор изобщо няма смисъл да ги добавяме в сметките.
И докато измериш и изчислиш колко да вдигнеш(или пък да вътриш търети) виж ти задухало вятър...
Аз оптика елемент нямам но с тези които имам в първа фокална до 500м се вижда без проблем но разликата която ти дава балистичния калкулатор е огромна.

Отдавна следя темата . И преимущество на дигиталния прицел огромно. Но се чудя ако седнеш да стреляш 2 часа и нагоре по мишени и гледаш през дигиталния прицел , какво се случва с окото ти ? Всяко нещо си има плюсове и минуси. Чакам някой да сподели как се чувста след два часа гледане през дигиталния прицел .
Същото като мобилен телефон.През деня не е проблем но вечер е(пример с телефона в тъмна стая).Но пък там идва на помощ OLED технологията на дисплея.С OLED дисплей би трябвало да се намали достатъчно яркостта и пак да се вижда без да ти пречи.Но дали може да се намаля толкова нямам идея.
 
Последна промяна:

Amfo

Редовен Потребител
Отдавна следя темата . И преимущество на дигиталния прицел огромно. Но се чудя ако седнеш да стреляш 2 часа и нагоре по мишени и гледаш през дигиталния прицел , какво се случва с окото ти ? Всяко нещо си има плюсове и минуси. Чакам някой да сподели как се чувста след два часа гледане през дигиталния прицел .
 
Нагоре