Дигитални оптики и прицели с дневно и нощно виждане, далекомери, балистични калкулатори.

Бай Колю

Редовен Потребител
Дигиталните оптики все повече навлизат и се утвърждават в нашето хоби.
Затова отварям тема в която да се обсъждат актуални въпроси.
И, за да отворим темата, поставям първия въпрос - т.к. досега не съм ползвал такава, но очаквам скоро да се снабдя.
Въпросът ми е - на дигитална оптика може ли да се намери оптичната нула (както се намира на стандартна оптика)?
Ако може - как става?
ПП - нямам предвид прострелка, а оптична нула.
 

Attachments

  • Екранна снимка 2024-01-21 195041.jpg
    Екранна снимка 2024-01-21 195041.jpg
    65.4 KB · Прегледи: 58

миро123

Потребител
По принцип за тези които обичат да стрелят по хартия дигиталната не е добър вариант защото са много по слаби като параметри. Дигитална в комбинация с въздушно оръжие без балистичен калкулатор няма никакъв смисъл. Дигиталните са ловджийски оптики за това имат нощно. При добре настроен калкулатор правят чудеса по бързо се премерва целта прави си балистичните корекции и стреляш което е по бързия вариант от останалите. Ако нямаш идея да стреляш по друго освен хартия не ти трябва
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Това е пределно ясно. Въпросът е, че дигиталната оптика има граници в корекциите - хоризонтал и вертикал.
Въпросът е - може ли да се намери центъра на тези корекции.
Защото ако дигиталната оптика се сложи на релса, която има тумблери за хоризонтална и вертикална корекция, грешката се свежда до нула.
Затова монтират дигиталните оптики на такива релси:
 

luft9waffe

Редовен Потребител
ДО нямат физическа скала,ецвана върху лещите както при аналоговите.Тъй че оптична нула е ирелевантно понятие в случая.Разбирам въпроса ти ,като притеснение,че кръстът няма да е близо до центъра на зрителното поле при прострелката-тогава регулируемите монтажи идват на помощ.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Здравейте.
Създавам нова тема в която да обсъждаме всичко свързано с дигиталните прицели с дневно и нощно виждане. Първоначално замисъла на темата беше да се коментира определен производител (PARD) , но в последствие по препоръка на колеги от форума темата е редактирана и може да се коментират и сравняват всички производители на дигитални прицели.
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Преименувай заглавието, направи темата обща че няма как да се пише само за един модел или марка оптики, винаги ще се сравнява с други и ще стане като с компресорите, например: "ПРИЦЕЛИ С ДНЕВНО НОЩНО ВИЖДАНЕ, ДАЛЕКОМЕРИ, БАЛИСТИЧНИ КАЛКУЛАТОРИ " ...и без това няма тема за далекомери... Оставиш ли я така ще пустее. Колко Parda има във форума и колко ще споделят...
 

llcoolj

Редовен Потребител
Преименувай заглавието, направи темата обща че няма как да се пише само за един модел или марка оптики, винаги ще се сравнява с други и ще стане като с компресорите, например: "ПРИЦЕЛИ С ДНЕВНО НОЩНО ВИЖДАНЕ, ДАЛЕКОМЕРИ, БАЛИСТИЧНИ КАЛКУЛАТОРИ " ...и без това няма тема за далекомери... Оставиш ли я така ще пустее. Колко Parda има във форума и колко ще споделят...
Има колеги с Пардове, но си пасуват :) Речено, сторено... заглавието е променено.... ;)
 

llcoolj

Редовен Потребител
Видео с Pard DS35 70 LRF 850nm в градски условия вечер:
Видеото не може да е особено показателно, защото има наличие на светлина от улично осветление, апартаменти, къщи и т.н. Ще кача и видео в пълен мрак (извън града), но като цяло се вижда много добре с оригиналният IR 850nm до около 300-350 метра.
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Видео с Pard DS35 70 LRF 850nm в градски условия вечер:
Видеото не може да е особено показателно, защото има наличие на светлина от улично осветление, апартаменти, къщи и т.н. Ще кача и видео в пълен мрак (извън града), но като цяло се вижда много добре с оригиналният IR 850nm до около 300-350 метра.
Някоя засукана комшийка няма ли в обсега на PARD-а ;)
 

llcoolj

Редовен Потребител
Гледам, че някой модератор е слял двете теми в една, което е добре. Някой колега от Русе с Аркен ако има свободно време може да направим сравнителни тестове някой ден.
Някоя засукана комшийка няма ли в обсега на PARD-а ;)
За съжаление тц... Само извънгабаритни обекти.
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Аз съм с Аркен (с БК) от няколко дни. Ама свободното ми време е кът. Иначе с удоволствие ще направим сравнителни тестове.
Освен това - още и разучавам функциите .... и се чувствам леко тъп :wall:
Баси, с това нещо се работи с две приложения в телефона.
 

wakafaka

Редовен Потребител
Успя ли да смениш поръчката?
Ще чакам до края на месеца.Китайците имат нова година и почиват почти целия февруари.Изобщо изключих като правих поръчката че почиват.
Но и не мога да намеря никаква информация за Pard NV008SP2.Нито кога са го пуснали на пазара,нито дали го има наличен в европейския им дистрибутор.Цената очаквам да е като на Pard DS35.
 
Последна промяна:

llcoolj

Редовен Потребител
В темата “ОПТИКИ, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти“ , бях споделил от къде съм закупил много изгодно моят DS35 , но ще споделя и тука:
Търговеца пуска често промоции на оптиките на цени между 1400-1500 лв (версиите със вградения далекомер). Има склад в Европа и оптиките пристигат до 7 дена.

 
Нагоре