Дигитални оптики и прицели с дневно и нощно виждане, далекомери, балистични калкулатори.

dberov

Редовен Потребител
Доколкото видях няма разлика във външните размери на 50 и 70мм оптиките. Разликата май е само в оптичното (и дигитално) приближение
Да да, тъкмо това гледах и аз а разлика в цената няма. Та аз тая кошница много бързо мога да я изпразня, акаунти имам много, е едни 34 лв ще ми изгорят но не е сефте.
На 50мм леща зума е 4.5-9X (Optional)
На 70мм зума е 6.5-13x (Optional)
2024-02-09_114005.png
 

O.K.

Потребител
Аз такава искам, 70мм ми е голяма. Аз съм с 42мм и на тия монтажи ако сложа 50мм ще опира в уивъра. Хайде тая оптика ще е с насадка която ще я вдигне още но ... каква е впрочем разликата от 50 и 70мм за тия дигиталните. За нормална оптика зная че гледа по бистро с по голяма предна леща но когато е дигитална??
Здравейте,
Моят NVOO8SLRF се води с 70мм обектив, а е с ф35мм.
Screenshot_20240209-114018~2.png
Някой знае ли какво означава "P" в новите модели?
Абе и аз не знам какво имам, но има увеличение 6.5 и 13.
 

dberov

Редовен Потребител
Здравейте,
Моят NVOO8SLRF се води с 70мм обектив, а е с ф35мм.
View attachment 114485
Някой знае ли какво означава "P" в новите модели?
Абе и аз не знам какво имам, но има увеличение 6.5 и 13.

К'во ти пука, нали вече е при тебе, закачай я и бой. шегувам се.
Значи, до колкото разбрах обектива е сгъваем, като при фотоапаратите сапунерки, той е вътре в тялото и единия отговаря на 50мм леща а другия на 70мм. Е това е, затова са дигитални прицели а не оптични.

На 70мм. зрителното поле би трябвало да е по-малко.
Че ние няма да правим панорамни снимки, плюс това аз никога няма да сложа SD карта когато стрелям, само с това трябва да ме пипнат и хептен да я втасам. Мога да снимам на комшията луканките но не и от каквото са направени. :lol:
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Понеже доста задълбах с тия оптики и изгледах доста ревюта а и изчетох ръководствата за употреба, искам да кажа за един огромен и то много значим плюс в полза на Аркен модела с балистичния калкулатор спрямо Pard 008s или 008sp2 без значение от двата модела и това е бутона за измерване на Аркен. Монтиран на удобно и лесно достъпно място, изпълняващ най важната финкция - замерване и изчисляване.
Тъкмо се бях навил да си взимам Pard и ме разочарова разположението и начина на използване на бутоните.
На тоя скрийншот се виждат 4 мултифункционални бутона. Тоя втория който показва човека първо трябва да се натисне кратко за да се активира далекомера и да се избере в ярдове или метри да мери, после трябва да се натисне втори път за кратко за да се активира балистичния калкулатор и трети път продължително натискане ако искате да записвате. Е това ми обърна всичко на опъки. Най използвания бутон го наврели между другите и на всичко отгоре е мултифункционален...бонаци. Не - благодаря.
Обичам простите и елементарно направени неща, one click.
PARD..............................................ARKEN
2024-02-09_130553.png 2024-02-09_132903.png

Понеже форумните правила забраняват поставяне на видеа със определено съдържание, обяснението за бутоните и функциите на Pard може да намерите в тубата под заглавието: Pard NV008S LRF day/night scope. Ballistic calculator test and more.

За Arken видеото което намерих с обяснение за всички бутони и специално за замерването е със заглавие: Not Yet Available For The American Market... ARKEN OPTICS, ZULUS 5-20x Day & Night Scope.

Та аз съм пак на резервната скамейка и ще чакам да видя видеа с Аркена.
 
Последна промяна:

slavev

Потребител
Аз такава искам, 70мм ми е голяма. Аз съм с 42мм и на тия монтажи ако сложа 50мм ще опира в уивъра. Хайде тая оптика ще е с насадка която ще я вдигне още но ... каква е впрочем разликата от 50 и 70мм за тия дигиталните. За нормална оптика зная че гледа по бистро с по голяма предна леща но когато е дигитална??
За дневно/нощните не знам , но при термото от 25 мм до 75 мм обектив разликата м/у двете е огромна в полза на 75-цата . С него виждаш детайли , като клончета и треви до 100 + метра . И , колега Беров , преди години от теб научих , че хубавите и евтини неща се продават в различни магазини . :))))))))))))))))
 

dberov

Редовен Потребител
За дневно/нощните не знам , но при термото от 25 мм до 75 мм обектив разликата м/у двете е огромна в полза на 75-цата . С него виждаш детайли , като клончета и треви до 100 + метра . И , колега Беров , преди години от теб научих , че хубавите и евтини неща се продават в различни магазини . :))))))))))))))))
Хубаво и евтино няма, тия оптики са играчки за чесане на краста. Има и наистина хубави но са по 4000 евро.
 

Djack

Редовен Потребител
Тия 70мм обектив какво представляват? Няма как да е диаметър, като при обикновенната оптика, по скоро е фокусно разстояние някакво? По-големия диаметър, едва ли тука играе някаква роля в светлосилата.

п.п. Тази вечер смятам да изляза на терен, ще се опитам да направя няколко клипа ......... ако не объркам нещо.....
 

Бай Колю

Редовен Потребител
За Arken видеото което намерих с обяснение за всички бутони и специално за замерването ..........
Това със замерването и нулирането с един изстрел Зулуса го може и без да се влиза в приложението.
От самата оптика нулирането става доста по-бързо. Трябва задължително да има поставена SD card.
 

pakfa

Редовен Потребител
Тия 70мм обектив какво представляват? Няма как да е диаметър, като при обикновенната оптика, по скоро е фокусно разстояние някакво?
Фокусното разстояние на обектива. По-дългофокусния, е с по-голямо оптично увеличение.
 
Последна промяна:

wakafaka

Редовен Потребител
Аз такава искам, 70мм ми е голяма. Аз съм с 42мм и на тия монтажи ако сложа 50мм ще опира в уивъра. Хайде тая оптика ще е с насадка която ще я вдигне още но ... каква е впрочем разликата от 50 и 70мм за тия дигиталните. За нормална оптика зная че гледа по бистро с по голяма предна леща но когато е дигитална??
Това не е диаметъра на лещата а фокалното разстояние от лещата до сензора.Подсветката задължително VCSEL лазер а не LED.850nm аз поне не мога да я видя с просто око.Лъча е фокусиран и свети на далеч(колко на далеч не съм пробвал).Вземай с 70 модела ако мислиш по-на далеч да я ползваш.Разстоянието далекомера го мери с лекота и е точен.Днес се надявам да я пробвам на далеч само да няма вятър.


Цената на Pard DS35 70RF в алибаба която ми дадоха е 850$.Чакам да ми пише колко $ е NV008SP2.
 
Последна промяна:

toni_tv

Потребител
Колеги на този Pard NV008S на какъв принцип работи балистичния калкулатор и дали е точен при положение, че няма далекомер и заслужава ли си за тази сума сега от 1281 лв. https://www.aliexpress.com/item/1005006467235082.html#nav-specification
 

Attachments

  • Екранна снимка (49).png
    Екранна снимка (49).png
    237.5 KB · Прегледи: 17

toni_tv

Потребител
То тук пише, че има уж но се чудя как работи? Иначе и аз не бих си взел без калкулатора
 

dberov

Редовен Потребител
Не се чудете, гледал съм видеа, мерят с далекомер, въвеждат разстоянието а калкулатора изчислява, но и аз не бих си взел без LFR
 

Djack

Редовен Потребител
Атн имаха такъв начин на измерване. Въвеждаш височината на обекта и той смята по дотовете. Както по биноклите с балистичната скала. Слагаш маркер на скалата (кръста) на най ниската точка и после на най високата и той ужким ти смята разстоянието. Ама после траекторията как ще я докара един дявол знае.
 
Нагоре