ІХ-та Национална Среща на любителите на В.О. Есен'2010

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
На това състезание имаше колеги - почитатели и майстори на ХФТ стрелбата, които си стреляха ФТ трасето като ХФТ: без сядане на земята и с окомерно определяне на разстоянията. Та ми дойде идея, че при срещи с тренировъчен характер спокойно може да се правят комбинирани трасета - две в едно. При наредено и обозначено ФТ трасе колко му е да се ковнат по един плейт на земята, или съответно маркер на дърво и трасето става и за ХФТ. Е, ще има някоя и друга мишена над 42м, но това едва ли ще притесни ХФТ стрелците :D. Формират се тройки по ФТ и ХФТ и всеки си стреля това, което му е кеф. Който иска - може да мине два пъти и да потренира и в двете дисциплини :).
 

DANNY

Редовен Потребител
Архитекта написа:
На това състезание имаше колеги - почитатели и майстори на ХФТ стрелбата, които си стреляха ФТ трасето като ХФТ: без сядане на земята и с окомерно определяне на разстоянията. Та ми дойде идея, че при срещи с тренировъчен характер спокойно може да се правят комбинирани трасета - две в едно. При наредено и обозначено ФТ трасе колко му е да се ковнат по един плейт на земята, или съответно маркер на дърво и трасето става и за ХФТ. Е, ще има някоя и друга мишена над 42м, но това едва ли ще притесни ХФТ стрелците :D. Формират се тройки по ФТ и ХФТ и всеки си стреля това, което му е кеф. Който иска - може да мине два пъти и да потренира и в двете дисциплини :).

Има резон в този пост!
Най вече за да може да стреля всеки кой каквото го влече. :rambo:
 

ininia

Потребител
ФТКС
И аз подкрепям предложението на Пламен :).Мисля,че тогава броя на участниците в срещите ще нарастне.
 

bor1968

Потребител
Dejmos написа:
bor1968 написа:
Друг е и въпроса, че ме би с моята пушка :crazy: :bravo:
И на косъм да бие мене с моя пистолет. :D

То за първия ден /съботата/ ми е простено, че бях махмурлия и мишените ми се виждаха двойни, но за втория ден/неделята/ нямам оправдание, нищо ми нямаше и пак Динката изкара повече точки от мен :-[. То в неделя успях и да настроя оптиката, че в събота не ми се отдаде :cool:.
А за съботата е ,,виновен" бай Иван. Тая 8-годишна ракия дето сама влизаше, направо ме размаза :crazy:.

ПП.Предложението на Пламен ми харесва, но има резон само в масовите дисциплини. Ако в клас ППП се разделим на ФТ и ХФТ съвсем ще намалеем, а конкуренцията е хубаво нещо. Ако човек се класира подобаващо при добра конкуренция е по-сладко ;).
 

lynx

Редовен Потребител
Според мен предложението на Архитекта е добро, но е приложимо само при националните срещи заради по-големия брой участници.
На планираните състезания не може да се съберат достатъчно хора за 2-те дисциплини.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
От последните два поста оставам с впечатлението, че има и погрешно тълкуване на идеята ми. Затова акцентирам: точно обратното е - идеята не е подходяща за големи срещи с официално състезателен характер. Има си примерно Пролетна и Есенна срещи по календар, за които ясно е определено в коя дисциплина ще са състезанията. Има ,обаче организатор, който инициира среща с тренировъчен характер /както репетиционния ХФТ в Русе, както контролния ФТ в Търново, и т.н./ За такава среща имах предвид, че с още нищожно малко към положения вече труд и разгърнат инвентар може да се даде възможност за стрелба и в двете дисциплини. Така ще може да се заинтересуват и да си прекарат заедно повече колеги, които иначе си имат тесни интереси в едната, или другата дисциплина. Тук изобщо не говорим за класове, призови места и т.н. Говорим за пукотевица, сладка приказка край скарите и публикуване на резултати след срещата :).
 

DANNY

Редовен Потребител
Но ако дойда на следващата национална а тя е Хънт аз пак ще си стрелям ФТ :quiet:
НЕ за друго, ами защото поне аз не съм състезател в "спортен трибой" -ФТ, ХФТ и Пистолет.
Без да се сърди никой, мен лично ме влече нещо и се опитвам да го правя все по-добре :pardon:
 

ininia

Потребител
ФТКС
Дани,напълно си прав!А мен пък ме влече повече ХФТ и затова предложението на Архитекта е резонно. :)
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
И аз искам да изкажа тривиалните вече благодарности към организаторите.
Бе положен много труд и желание, за да се организира и състои това мероприятие.
Много добро впечатление ми направиха резултатите постигнати от много от колегите.
Надявам се интереса към ФТ да расте правопропорционално на резултатите, които бяха постигнати.
Видя се, че Ачо, макар да стреля ФТ от скоро направи завиден резултат втория ден.

Относно "смесеното" трасе за ФТ и ХФТ. Идеята е добра и вероятно ще допринесе за по-многобройно участие, но с някои уговорки.
 

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
Аз не успях да дойда на тази среща , но така се наложи. Искрено завиждам на тези, които бяха там на купона. Поздравявам победителите и организаторите. Аз също мисля, че идеята на Пламен е добра тъй като и мене по ме влече към ХФТ.
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
@bai a4o за постигната най-добра успеваемост съборени 47 мишени от 50 получаваш специална награда от мен. Двуногата която беше на Хамъра и ти хареса - е твоя. Следващия път като се видим или видя накой от Варненската група ще ти я проводя. :cheers:

П.П. Твърдо ЗА идеята на Архитекта.

Божо, сподели за уговорките, зада може да се разгърне идеята правилно още от зародиш.

Като една от уговорките може да бъде. Ако някой иска да мине трасето и в двата варианта ХФТ и ФТ, задължително първо да мине ХФТ. Другия вариант е или ХФТ или ФТ.

Дали не трябва да се направи нова тема докато се разискват условията примерно в раздела "Спортна стрелба с пневматично оръжие"?
 

luft9waffe

Редовен Потребител
и аз да кажа едно голямо БРАВО на братушка за организацията и добрия терен,на който направихме едно "зарибяващо" фт-трасе.
горската част беше сравнително лесна-ей тъй за самочувствие,а на поляната имаше вятър и по-големи дистанции.
аз лично казвам, както винаги ,и голямо благодарско на "хамалите" ,подредили и прибрали инвентара.
масите си бяха на световно ниво,ама така е като сме все хубави хора.

идеята на архитекта е апетитна,но приложима,както той казва,само за тренировка и увеселителна стрелба.има някои регламентни различия ,които могат да бъдат пренебрегнати само в извънофициални състезания.
 
A

Anonymous

Гост
Огромни благодарности и от мен и Сиси за положения труд по отношение на организацията.Трасето бе великолепно./На мен лично ми доиде малко множко :) / Миша отново доказа,че знае какво прави.БЛАГОДАРНОСТИ.Нека не подценяваме труда и на всички онези които са помагали,защото сам не може да се справи който и да е .Всичко бе на ниво. Единственото което мога да предложа/то не зависи от организаторите/е поне на националните срещи да идват повече съмишленици.
До следващата национална среща.
 

братушка

Редовен Потребител
Ще ме извинявате за късната реакция. Като се прибрах, нямах сили за повече от сухи цифри, а после бях доста ангажиран.

Изказвам официални благодарности на екипа, който безкрайно много ми помогна тази среща да се състои.
Това са bor1968, stelibg и CaMyPau.
Както и на хората, включилите се на място в подготовката и прибиране на терена.
Трудно ще ми е да спомена всички поименно, но искам специално да отбележа stelibg, който не се оттегли дори за почивка и се прибра в базата последен, чак когато бяха уредени и последните дреболии.
Също специални мои благодарности на CaMyPau и luis vu, които подготвяха кеф-зоната. Аз така и не стигнах до нея.

Трасето се получи не от най-сложните от към дистанциите, но пък сложния вятър в полето допринесе то да не бъде никак лесно.
Въпреки това бяха показани забележителни резултати. Най-голямо впечатление ми направи факта, че "мухарките" с 16Дж средно направиха повече точки от "топовете". Лично аз си го обяснявам с това, че тези, които реално могат добре да стрелят, предпочитат Международния клас. А това от своя страна допълнително вдига пристижа на участие и победата в този клас.

Не мога да не отбележа участие на Момчил, който още веднъж доказа, че може да състави конкуренция на възрастните. ВНИМАВАЙТЕ - той си расте и става все по-добър !!!

Също така моите адмирации на Бранимира. На практика тя е единствена жена в нашите редици, която редовно показва завидните резултати и всеки път дава реална заявка за призовите места в мъжкото класиране. БРАВО !!!

Честито на бай Иван (ininia). За юбилея му и за правнучето. Да сте живи и здрави и двамата!

Поздрави на BAI A4O - първия официален БАФТаджия във Варна. За мен това е символично и знаменателно.

Благодаря на всички присъствали, че ни уважихте с присъствието си и направихте и това събитие възможно. До нови срещи.



ПС: на мен пък ми хрумна друга идея ония ден: за малки състезания и/или за тренировки може да се организират 2-3 различни линии за стрелба по едни и същи мишени. Първото минаване от линия 1, второто от линия 2 от други дистанции... Просто на колчето до мишената да се сложат по няколко номерца с различен цвят.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
братушка написа:
ПС: на мен пък ми хрумна друга идея ония ден: за малки състезания и/или за тренировки може да се организират 2-3 различни линии за стрелба по едни и същи мишени. Първото минаване от линия 1, второто от линия 2 от други дистанции... Просто на колчето до мишената да се сложат по няколко номерца с различен цвят.
Идеята на братушка е много интересна и лесно реализуема, особено при трасе на поляна. Без пренареждане на мишените ще се получат два различни кръга с повишаваща се степен на трудност.
 

братушка

Редовен Потребител
И не само на него.....
Извинявай. Този факт ми убегна там в навалицата :pardon:

Честито.


получат два различни кръга с повишаваща се степен на трудност
Може и така, а може линиите да се кръстосат, като "Х". Въпрос на вкус.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
valens1968 написа:
Божо, сподели за уговорките, зада може да се разгърне идеята правилно още от зародиш.
Дали не трябва да се направи нова тема докато се разискват условията примерно в раздела "Спортна стрелба с пневматично оръжие"?
Не мисля, че е необходимо да прехвърляме и да разширяваме дискусията. Нахвърляните идеи вече са ясно разбрани и какво точно ще се случи на бъдещите срещи е изцяло приоритет на техните организатори. Но и аз бих искал Божо да сподели своите съображения - ФТКС е клуб с много мероприятия в календара си :) .
 
Нагоре