ІХ-та Национална Среща на любителите на В.О. Есен'2010

DANNY

Редовен Потребител
Архитекта написа:
....... и какво точно ще се случи на бъдещите срещи е изцяло приоритет на техните организатори. ......

Едно е да искаш!
Друго е да можеш!
А трето и четвърто е да го направиш!

Организаторите -искат и могат!
Но участниците го правят! ;)

Без участници трудът е хвърлен на вятъра....
И за да не се получи така, всяко мнение си е важно! :)

поне аз така си мисля :pardon:
 

andi

Редовен Потребител
Отдавна имам такава идея за 2та кръга на ФТ - трасето е наредено и се минава 1ви кръг . Когато приключат всички ,тръгват 1 или 2 двоики (в зависимост от времето до втория кръг ) организатори (съдии , маршали) , които местят само позицията за стрелба с няколко метра- според терена , 5-10м напред - назад и леко встрани са достатъчи за да имаме непознато трасе за 2ри кръг.
Мисля , че този вариант е най лесен и бърз .
 

ivofox

Редовен Потребител
Подкрепям идеята на АНДИ-така ще се получи напално непознато трасе,а не както е досега като се мине 1-вия кръг може спокойно човек да си корегира грешките и да направи по -добър резолтат на втори кръг.
А ако се преместат позицйите дори с 1 меър примерно :cheers: на( 8ми метър на мене ми е 3 дода корекцията ,но на 9-тия метър ми е 1дод и половина) и това е само за 1м разстояние човек може да допусне грешка. И така човек трябва да е по средоточен като знае че на втория кръг ще има изненади от 50 мишени 15 от тях да са с разместени позиции пак е добре втория кръг става по различен и по интересен.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
С оглед на приетия маниер темите от проведени мероприятия да се прехвърлят в "Архив - минали мероприятия", може би наистина ще е по по-удачно cdman да прехвърли споделените в настоящата тема предложения в темата "Всичко за Фийлд Таргет", или в друга подобна тема :).
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Архитекта написа:
братушка написа:
ПС: на мен пък ми хрумна друга идея ония ден: за малки състезания и/или за тренировки може да се организират 2-3 различни линии за стрелба по едни и същи мишени. Първото минаване от линия 1, второто от линия 2 от други дистанции... Просто на колчето до мишената да се сложат по няколко номерца с различен цвят.
Идеята на братушка е много интересна и лесно реализуема, особено при трасе на поляна. Без пренареждане на мишените ще се получат два различни кръга с повишаваща се степен на трудност.
Пламене,
Нали точно по този начин стеля когато беше на Бонсови.
За втория ден бяхме преместили позициите с 5-6 метра по-назад ;)
 

cdman

Администратор
Аз затова всеки път като сядам си меря наново - изобщо не се старая да помня метражи или да ги пиша. Да не говорим че първия ден може да си объркал.
 
A

Anonymous

Гост
Имах подобна идея (за две позиции по една мишена) на последната Узана. Тогава изненадващо се оказа, че няма толкова мишени, колкото предварително се очакваше да бъдат донесени. Стори ми се добър начин да се компенсира броя мишени. Не го приложихме, може би защото подобна промяна без предварително обявяване можеше да се приеме малко "на нож" от състезателите.
Но ако се приеме, някоя вариация на тази концепция може да улесни доста работата на тези, които редят мишените. И едновременно с това да повиши сумарния брой мишени (а с това и нивото на състезанието), без да се налага влагане на още средства в мишени.

dinkata написа:
Dejmos написа:
bor1968 написа:
Друг е и въпроса, че ме би с моята пушка :crazy: :bravo:
И на косъм да бие мене с моя пистолет. :D
Нали каза, че съм та бил бе ? ;) ;) То друго станало :)
Ами така ми изглеждаше след един диагонален поглед по мишените. Като цяло ми се стори, че имаш повече резултати 30 и повече за една мишена, но може пък някои от мишените да са ти били с много нисък резултат. Знам ли.

П.П. Обаче видът на пистолетните мишени ме изненада неприятно.
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Помъкнал съм на Братушка мишените ;) Божо какво направихме :eek: Те били на организатора пък аз се надявах бутилка троянска ракия да захлебя.
 
A

Anonymous

Гост
Докато се къпех ми дойде една идея (без киснене във ваната и крясъци "Еврика!")
братушка написа:
Изказвам официални благодарности на екипа, който безкрайно много ми помогна тази среща да се състои.
Както и на хората, включили се на място в подготовката и прибирането на терена.
Колко по-лесно би било, ако след края на стрелбите всеки от състезателите вземе по 1-2 мишени и ги занесе до съдийската маса. И без това изчакваме съдиите да обработят резултата. Докато подготвят класирането и надписват грамотите, може да се вдигне цялото трасе.
 

bor1968

Потребител
Dejmos написа:
Докато се къпех ми дойде една идея (без киснене във ваната и крясъци "Еврика!")
братушка написа:
Изказвам официални благодарности на екипа, който безкрайно много ми помогна тази среща да се състои.
Както и на хората, включили се на място в подготовката и прибирането на терена.
Колко по-лесно би било, ако след края на стрелбите всеки от състезателите вземе по 1-2 мишени и ги занесе до съдийската маса. И без това изчакваме съдиите да обработят резултата. Докато подготвят класирането и надписват грамотите, може да се вдигне цялото трасе.
Тая идея е прекрасна.
Тя е дошла и на Исак Нютон, но се е оказала НЕРЕАЛИЗУЕМА.
Някои хора ходят за кеф/не че и ние не ходим за това/ и не желаят да се нагърбват с неща, които не им доставят удоволствие ;).
Много имат уважителни причини за това - пътуват от далеч и бързат. Тях ги разбирам.
Обаче на доста от Регионалните и Национални срещи на които съм бил, ми прави впечатление, че много от ,,домакините" идват последни, а си тръгват първи. Еееееееее някои имат извинителни причини, но си личи кои са готованци ;).
 
Нагоре