ІХ-та Национална Среща на любителите на В.О. Есен'2010

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Не е '80 защото тогава Монтана се казваше Михайловград, по-късно е...
 

lynx

Редовен Потребител
За да я гледаш със Зос-а трябва да е на 11 метра или да си отместиш главата назад ;)
 
A

Anonymous

Гост
Бройте ме и мен.
Какво се иска за регистрацията, запазване на място в хижата и т.н.?

П.П. Според Гугъл-а координатите на хижата са 43.179563 23.485637.
Виждат се доста равни и чисти места, където може да са разположени позициите и да се стреля към гората. Но снимките в Гугъл са от зимата, така че много от тия места може да са бая обрасли.
 

братушка

Редовен Потребител


Обещаха ми, че ще докарат на срещата чашките JSB за продан. Не голяма гама модели, само най-масовите модели и калибри, но на цени, които не сме виждали досега.
 

DANNY

Редовен Потребител
братушка написа:
Обещаха ми, че ще докарат на срещата чашките JSB за продан. Не голяма гама модели, само най-масовите модели и калибри, но на цени, които не сме виждали досега.

Е, това най-много харесвам на пазарната икономика. :bravo:
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Аз мисля да съм пристигнал по обяд в петък, да разпусна малко, да пия едно кафе и да посетя пещерата "Леденика". Може да се намерят и други ентусиасти да подкрепят идеята "Опознай родината, зада я обикнеш" Разстоянието е само 4,2 км.
 

Attachments

  • Ledenika.JPG
    Ledenika.JPG
    193.5 KB · Прегледи: 67

ангел иванов

Потребител
Колега Валенс 1968, последните 2 пъти нямаше екскурзовод, 3-тия път когато ентусиазирано исках да я посетя имаше,но беше пиян,и отказа да отключи пещерата,нямало достатъчно хора за група.Дано теб те огрее,че има какво да се види. :cheers:
 

братушка

Редовен Потребител
Специално за пещерата проверих още миналия път: сега стриктно работи с екскурзовод без почивни дни от 9 до 17ч. Вход за възстрасни е 4лв. На около 4км е от Вилата.

Днешния разузнавателен десант приключи повече от успешно.
Намерихме доста прилично комбинирано трасе за ФТ в непосредствена близост до Вилата, както и добро място за прострелка и "кеф-зона".
Представете си равностранен триъгълник със страните по около 100м: във върховете му се намират Вилата, "кеф-зона" и стартовата точка на трасето. До Вилата и "кеф-зона" се стига при всяко време с кола по асфалт, а до началото на трасето пак може с кола, но при сухо време - има стръмно изкачване около 50-70м по земен път.

Ето малко изгледи от бъдещото трасе:

Няма да описвам подробно трасето, но си има и гора и поле и наклони и е с повече от безопасна конфигурация. Ще се върви по изоставен земен път и ще е много лесно за ориентация.

"Кеф-зоната" ще бъде за прострелка, стрелба на воля и състезание със пистолети.
Тя представлява някаква изоставена, вандализирана почивна станция, от прозорците на която може да се стреля срещу един баир дори при дъжд и има капацитет за 20-тина стрелкови места за по-далечни дистанции от 2-я етаж, 5-7 места за къси дистанции от 1-я етаж (пистолети) и стотина зяпачи.
Така изглежда обстановката вътре:

а това е изгледът от прозорците на 2-я етаж към полето с мишените:

има възможност за дистанции за мишени до към 60-70м.
Столчета и масички за там обаче всеки ще трябва да си подсигурява самостоятелно.

В самото начало на ФТ трасе също ще бъдат обособени 2 коридора с мишени за експрес-прострелка и/или само-контрола.

Останалата част на фото-отчета за десанта може да се види тук:
http://bratushka.snimka.bg/hobby/vracha ... 2.20654449
 
A

Anonymous

Гост
Привет бях писал на лична (така бе указано за регистрации). Но все още нямам отговор(може ида не сте забелязали). Мога ли да разчитам или да си направя сам резервация. (и ако мога на кой и къде да пратя парите).

Благодаря предварително.
 
A

Anonymous

Гост
Много ме изкефи "Кеф-зоната" ;)
Дали не може да се използва за нощната стрелба? Ще бъде сухо и удобно и малко като в Сталинград :rambo:
 

братушка

Редовен Потребител
Забравих да уточня 2 неща:
- задължително си носете светлоотразителните жилетки или други подходящи връхни дрехи. Без тях няма да допускам до трасето за нощни стрелби нито състезатели, нито гости.
- трябва ми доброволец за съдийството на място на състезание с пистолети.


@kalikanzar
Имаш отговор на лични, просто не бях на компютъра.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
днес получихме писмо с официално разрешение и уверение за съдействие и подкрепа от управата на парка.
тъй че спокойно можем да си проведем мероприятието.
 

ivofox

Редовен Потребител
За тази поляна някой има ли Координатите за навигация? Благодаря предварително. :cheers:
И има ли ограничения за джаулите?На това състезание? ???
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
На картата, която съм направил ги има.
"Хижата: +43° 10' 46.87", +23° 29' 7.40"

Или : 43.179638, 23.485394
 
Нагоре