Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Извади лостчето (оста) и виж дали понася нова резба... най-добре!
Лепенето е временна мярка за този детайл.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Ай да се пофаля и аз.. За сефте сложих метанова уредба на Айшето и вече е 80 джанки... Утре сутрин отивам да тествам баракудите дали групират добре с 283 м/с.. :yahoo: Ако е добре, може да помислим и за една по-лонг цев....
 

praetorian

Редовен Потребител
CaMyPau написа:
Ай да се пофаля и аз.. За сефте сложих метанова уредба на Айшето и вече е 80 джанки... Утре сутрин отивам да тествам баракудите дали групират добре с 283 м/с.. :yahoo: Ако е добре, може да помислим и за една по-лонг цев....
Не групират...Поне при мене :-\ С 286 - 290 летят като безглави мухи.Намалих пушката на 292 - 5 с тежкото жсб и летят като топлинно насочени ;)
ПП сега видях, че си в .25 калибър.Така по може :cheers: :rambo:
 

dilom08

Редовен Потребител
Някой може ли да пусне чертежа на бронзовата тапа за ат-то, че вече 20 мин не мога да го намеря.
:cheers:
 

Карлсон

Потребител
Момчета, много хора тук във форума са го написали, ама и аз ще го напиша - без осмиците Асаня по-добре стреля... :yes: Снощи оставих само предната и извадих от нея уплътнението дето влиза резервоара, като след закачих пластмасарията, като нито един винт не е натегнат максимално (прочетено в темата)... ;) Ще кача две полеви мишенки, лек вятър зад мен, стабилна маса, двунога, заешки уши, 50 метра мерени внимателно с рулетка... :rambo: :cheers: На втората снимка са 6 изстрела, целта беше главата на пирона... :)
 

Attachments

  • IMAG0218.jpg
    IMAG0218.jpg
    515.3 KB · Прегледи: 189
  • IMAG0219.jpg
    IMAG0219.jpg
    806.2 KB · Прегледи: 234

klmn

Потребител
Стреля си еднакво гада,просто трябва да му махнеш О-пръстените на резовоара,защото мести цевта като пада налягането.Цилиндъра обикновено е малко крив,поне единия,като сложа другия местя оптиката с 2-3 клика вдясно,става дума за над 60 до 160 м дистанция,вертикала е по дотове,а центъра на Липърса ми (като посредствена оптика) е на 60,ама всеки си регулира пушкалото според вижданията и целите.
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Проблема в повечето случай е в това,
че тръбата/в която се намира ударната друпа/ от към страната на цилиндъра не е челосана както трябва.
И от там цилиндъра при навито положение застава накриво. ;)
С разните му там "фатки" се опитване да "опънем дявола във въздуха" и това в 90% от случайте се получава.
Затова ако не е оставен само един отвор на БК към трансверпорта,
съветвам първо да се качи на струг и да се челоса въпросната тръба.
За да си легне цилиндъра както трябва.
И едва след това, ако има проблем с точността да се тества с въпросните "фатки".

П.П.
Някъде доста назад в темата съм писал за това...
Намерих го:
http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... 265#p47265 -> пост 797

Като си помисля само, как някакви си 0,25мм отклонение ми е___а мамата... :mad: :mad: :mad:
 

Карлсон

Потребител
8,13,16,19,22 - личи си къде е полата на чашката, май не трябва да е така... Или защото е хартия, а не картон... ;)
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Няма нищо притеснително!
Попаденията са си наред и "ореола" от олово си личи ясно, че е е с кръгла форма.
Ако чашката успее да се превърти по време на полет, то трябва да си много щастлив да улучиш дори листа с мишените.
Чашките JSB ли са?
 

FreeMan

Редовен Потребител
Ако наистина има въртене на чашки може да се дължи на докосване или много близко минаване на проектила до стените на модератора. Провери за съосност - ако си сигурен че ги върти.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
По моите тестове 1,175 искат поне 275-278 м/с и чак до дозвукова са добре( но това си е и до пушка както винаги). При скорости около 265-270 1,03 дава по-добри групи.
Но проби с 125 с пружина и ГП около 245м/с също дадоха много добри резултати а при 250+ бяха по-лоши(затова и комшията си я остави да стреля с по-ниска скорост, но по-точно). Пробвай ако имаш възможност да вдигнеш с 10-на метра/с скоростта на JSB-тата.
 

dilom08

Редовен Потребител
няма какво да накара чашката 49м да лети правилно и последните 50 см да се завърти.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Може да се получи при спираловидно летене на чашките. Има доста такива клипове. Чашката при постепенното губене на скорост увеличава спиралата(или по-скоро се върти не по оста си а относно точка при полета), но в зависимост от началната скорост запазва някаква "прилична" траектория до целта.
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Друг стрелял ли е с тази пушка?
Неговите резултати същите ли са?
Мишената на А4 или А3 е?
Ако е на А4 отклонението на 8,13,16,19,22 са не повече от 5-6 мм и това на 50м... /ако е така си перфектен/
Все пак си с турска цев...
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Правил съм нарочни опити с обърнати чашки в 4,5мм.
Резултатите бяха задоволителни ;)
На 25м групата беше колкото един лев и то монета, а не банкнота ;)
 
Нагоре