Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

luis vu

Потребител
"Какъв е дебита на час?
За помпане на резервоари на пушки ли е предназначен или може и бутилка да заредиш с него?"
дебита звиси от входното налягане . по правилно е да се броят цикли . един е около 15 мин . работният обем на цилиндъра около 2 литра .при начално 100 бара вдига 12 л бутилка от 170 до 250 бара с 4 - 5 цикъла.точно колкото ми трябва за да си изпия ракийката с 2 салати ;) кранчето на изхода е за помпане на пушки директно . да не губя останалото в цилиндъра налягане .след 5 цикъла почти не се усеща нагряване по двигателя и по работният цилиндър. кофти че е малко тежичък. не е много удобен за разнасяне .
 

ininia

Потребител
ФТКС
Имам нужда от съвет и помощ!
Вчера излязох да пострелям с АТ44 на малкия зет и нищо не се получи.За да заредя пушката бяха необходими до десетина дърпания на лоста за зареждане и то доста силно.Това е най-добрия начин лоста да се счупи.Неприятно ми е,че преди седмица зет ми стреля и всичко беше наред.
Не съм запознат с конструкцията на пушката и не знам какво да правя.Помагайте! :)
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
ininia написа:
Имам нужда от съвет и помощ!
Вчера излязох да пострелям с АТ44 на малкия зет и нищо не се получи.За да заредя пушката бяха необходими до десетина дърпания на лоста за зареждане и то доста силно.Това е най-добрия начин лоста да се счупи.Неприятно ми е,че преди седмица зет ми стреля и всичко беше наред.
Не съм запознат с конструкцията на пушката и не знам какво да правя.Помагайте! :)

Бай Иване, пушката ти е с куатро спусък (ако не се лъжа е тази от Ловеч дето я взе). Тя си се зареждаше тегаво. Ако не става дума за повреда, аз ти препоръчвам разглабяне на спусъка и полиране на елементите. Това от своя страна довежда до по лекото зареждане на пушката в последствие. Има и една зла пружина която се накъсява или подменя.

п.п. Ако не можеш да се справиш, прати ми я с един литър стъклена молба
images
и ще ти я барна :cheers:
 

praetorian

Редовен Потребител
Да споделя малко за тунинга на хатсана ми, понеже идеята беше да изкарам максимално високи скорости, да и да имам и повечко изстрели.Ще изброя поотделно операциите:
- Разширяване на порта на конус 5 мм към 4 мм
- разпробиване на отвора, сочещ към порта на 5 мм
- разпробиване на полиамидното легло на 5 мм(може и мааалко отгоре)
- Проходния отвор на тапата за пружинката на БК не трябва да е по- малък от 5мм
- корава пружина на БК без натяг.Дооста корава, двам - едвам се натиска с пръст
- по- зла пружина на ударника.Не става с по- дълга, иска си по- корава и натегната докрай.Не се зарежда много трудно, нормално е. :)
- утежнен ударник:извадих оригиналния болт за реглаж, хубаво натъпках отвора в ударника с оловни съчми и пуснах и реглажния болт ;).
- Тъй като не ми се даваха пари за дълга цев, а и нея ако я заглуша щеше да стане яка тояга, затова:
Направих стрипер дълъг 8 см с 5 странични отвора по 10.Първите 3 са скосени наполовина, за да връщат ударната вълна назад в интегрирания модер.За обличане на цевта използвах алуминиева тръбичка от чистачка за прозорци с външно Ф19мм.
Монтирах лонг цилиндър.
Уплътних пушката навсякъде, да не губи никакъв въздух от утечка при изстрел.
Сега имам 4 барабана с яка скорост и всичко отива на 50 метра в група, не по- голяма от 2 см.
Със заглушената цев звука е много поносим, горския никога няма да разбере, че сте там ;).Пробвах как ще е само по стрипер - рибарите на 60-70 м от мене приклякваха инстинктивно при всеки изстрел ;) ;)
 
A

Anonymous

Гост
Вьпрос кьм знаещите,може ли да се монтира цев за АТ 44 лонг-еднозаряден 5.5 кал.с цев от по-новите модели на които упльтнението е в цевта.Причината е че по магазините предлагат цеви само с упльтнение в цевта,а и може ли да се преправи така че да стане?Благодаря предварително.
 

praetorian

Редовен Потребител
Последната ми мишена е в колата, утре ще я снимам.Стреляно е във вятър, не силен, ама на гадни пориви и без чак голямо старание.
ПП отивам да я потърся. :)

028325391.jpg

028325392.jpg


028325393.jpg


Ето ги с флаерите му, с всичкото му.
Адаш, трябват си ми Жаулите бе..... :quiet:
Дистанция - 50 метра, от прозореца на колата, без старание - инак групите щяха да са със сигурност по- малки.ЖСБ 1,17.Мръсна цев, реве за почистване.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Работата е там че това ми е трето ПЦП и на нито едно JSB-то не харесваше високи скорости.
Както и да е, въпроса също бе и в това че с такъв обем на резервоара е малко вероятно да се изкарат такъв брой изстрели, с такава мощност и точност. Има ли редуктор, няма ли?

Сега се сетих че и Тед говореше за дестабилизиране на проектилите при високи скорости... потърсих го и ето:
http://www.youtube.com/watch?list=ULSt2 ... 7qw#t=355s
http://www.youtube.com/watch?list=UL_Z3 ... s8Lo#t=48s

Добре е човек да си заснеме летежа на чашките за да види за какво иде реч. С просто око няма как да стане, а мишената не винаги е показател.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Заводско повечето пушки са под 45 джаула. И производителите не са глупаци за да инвестират в по-здрави и дебели цеви, като с това ще оскъпят и утежнят пушката, пък и точността ще се влоши, макар и малко. Този клас пушки на повечето места са с разрешително и производителя знае че който му трябва по-голяма мощ взима или някакъв римфайър или направо карабина. Цените им и сега са доста конкурентни на въздушните пушки. За това си мисля че водещите марки не се занимават с подобни интервенции. За това си взимате класна пушка и и обличате или опъвате цевта и проблема се оправя... :cheers:
 

ininia

Потребител
ФТКС
Да потеоритизирам малко и аз -имам претенцията че доста съм учил физика.Верно е,че вибрациите на цевта влияят на точността,защото при всеки изстрел траекториите макар и малко се различават.Но не мога да се съглася,че на тях се дължи спираловидното движение на чашката след напускане на дулото.Ако нямаше гравитация и съпротивление на въздуха,чашката щеше да лети безкрайно дълго с постоянна скорост и да се върти около оста си.Просто защото вече въздействие от цевта няма.
Ако има спирала,тя може да се дъжи само на нееднаквото съпротивление на въздуха от различните страни на чашката,т.е. от недостатъци във формата й,а тя се върти и явно страничните сили се менят.Освен това преди много години бях чел в книга по балистика,че когата куршума лети неговата ос на въртене не е неподвижна,а прави движение по конус.Не си спомням точно,но това също може да окаже влияние.
Някъде по-напред някой беше написал,че е заснел на клип спиралното движение.Мисля,че за всички ще бъде интересно този клип да го видим. :)
 

me4o.grizzly

Потребител
привет колеги ,рядко пиша във форума,но искам да споделя нещо хубаво по темата за турските FX-ове,а именно за тунинга на мойто Асан,който пристигна преди няколко дни от Русе,до колкото знам от Майстора преправен боен клапан,нов ударник,пипнат спусък и като резултат от всичко това 40 изстрела от 200 бара до 145 б. с 46 дж,след това още 5-7 маалко по слаби до 130 б.,като точност някоя и друга капачка от безалкохолно на 70 м.-Янко свидетел днес в халето ;) всичко това изцедено от големия цилиндър,никакъв преразход,много заглушен звук при изстрел .С две думи, когато пушлето се пипне както трябва и се улучи читава бройка де,то удоволствието е пълно!Много се радвам,че има майстори в Бегето,които са по-добри от много такива в известни нам фирми !Поздрави на всички колеги с които се познаваме и наздраве :cheers: :cheers: :cheers: -отивам да пия една ракийка,че нещо съм на кеф ;)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Момци, дайте някаква схемичка за стрипер за заглушена цев за еднозаряден асан, за да не се налага да откривам топлата вода.. Също ако някой има излишен такъв или може да изработи срещу заплащане да свирка. :cheers:
 

ilko_dim

Потребител
Точно днес и аз тръгнах да правя такава операция - дано се окаже и успешна ;). Стрипера си го мислех да е 12.5 см. Тръбичка намерих от плажен чадър- ф19х0.5 е :). още не съм направил отворите на камерите , ще го правя утре . Иначе мога на лични да ти пратя схема , какво ще правя :cheers:
 

praetorian

Редовен Потребител
Стрипера е изключително важно първия отвор да започва непосредствено след дулния срез, инак точност нанайси.Правят се 5 отвора Ф 10 мм на разстояние 5 мм един от друг.Проходния отвор да е не по- голям от 6,5 мм за .22 калибър.Над първия отвор се изпилява с пиличка, за д аможе да връща назад в кожуха струята въздух, след него следващите 2 отвора се изпиляват наполовината на първия.След това с 3 мм свредло се пробиват странично последните 3 отвора.В задната част на кожуха откъм цевната кутия се пробива един отвор 3 мм, за да излиза излишното налягане.В задния край кожуха на цевта се фиксира посредством нанизан на цевта о-пръстен.Съжалявам, в момента няма как да постна чертеж, дано сте ме разбрали.Така цевта си глуши съвсем нормално, комшиите не асоциират звука в никой случай с изстрел, а пък горския хептен не може да разбере къде сте ;) и дали изобщо сте там ;)За кожух на цевта се използва тръбичка от телескопична пръчка за миене на прозорки от магазин за левче.Алуминиева е и е лека на перо.Външно 19 мм.
 

lynx

Редовен Потребител
Да ви подхвърля една идея, за която много народ из форумите твърдят, че върши отлична работа:
 

Attachments

  • tapa.jpg
    tapa.jpg
    265.4 KB · Прегледи: 278

ilko_dim

Потребител
lynx написа:
Да ви подхвърля една идея, за която много народ из форумите твърдят, че върши отлична работа:

При нас няма място за по-дебела тръбичка от ф19 , без да опира в цилиндъра , или някакви конструктивни изменения. Това на снимката е поне ф30 - , а с такова разстояние може да се заглуши по всякакъв начин . Това е все едно със СМ - обем колкото искаш . А ние се борим за всеки мм , понеже около цевта остават 1.5мм от всяка страна :cheers:
Аз ще опитам по тази схема , да изработя стрипера , ако греша някъде , моля за помощ от знаещите :)
 

Attachments

  • заглушена цев 1.bmp
    657.9 KB · Прегледи: 178

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Според мен камерките е добре да не са еднакви а тази, която е най-близо до цевта да е най-голяма. Следващата по-малка , и така до края...Другото е, че трябва да пробиеш отвори по преградите на камерите, за да можеш да върнеш част от въздуха назаад по цялата дължина на кожуха. :cheers:
 
Нагоре