Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

ilko_dim

Потребител
На опашката на стрипера ще има камера около 20мм , на нея разчитам да отведе голямото количество въздух. Тя е и на ф15 1 колкото е и самата цев , а не знам , ако разпробия напред отвори , дали въздуха няма да изпревари чашката в следващата камера :cheers:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Няма шанс да изпревари нищо. Дори да има обтичане то ще е встрани от центъра и няма да повлияе. Пък и чашката ще мине по най-късия път, а въпросния въздух ще позаобиколи и ще се позабави, така че не се притеснявай.Трето - излишния въздух ще тръгне назад по кожуха а не напред, защото там ще има по-малко съпротивление. :cheers:
 

shooter

Потребител
Момчета,

Ще може ли някой да ми каже какъв е размера на резервоара
на Хатсан отвътре
Трябва ми за да сметнем какъв ще е размера на редуктора
Сигурно в темата го пише някъде, ама 150 страници :eek:
 

lynx

Редовен Потребител
Аз съм с Хасански редуктор на една от пушките, а имам и един резервен.
Сега го премерих и е Ф25,87.
Само че някои Хатсански резервоари вътре са малко по-тесни от другите, веднъж попаднах на такъв резервоар и падна яко шкурене на редуктора, за да го напъхам вътре.
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги,ако има някой с Хасанче 4.5 мм и е правил тунинг по БК-то му да го остави с 1 отвор колко мм е отвора и какви скорости постига,плато,млато е тези нещица,ако не е тайна :) Най-вече без редуктор ме интересува,но и с няма да се сърдя ;)
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Alucard написа:
Колеги,ако има някой с Хасанче 4.5 мм и е правил тунинг по БК-то му да го остави с 1 отвор колко мм е отвора и какви скорости постига,плато,млато е тези нещица,ако не е тайна :) Най-вече без редуктор ме интересува,но и с няма да се сърдя ;)

При мен отвора е 4мм, толкова колкото е и на трансверпорта.
На бившата ми Ася в 5,5 също беше такър отвора.
За 4.5 - 16J не съм засичал колко изтрела ще изкара на правоток, понеже веднага и "боднах" редуктор.
Като я продадох 5.5-цата правеше 56-58 изтрела със скорост 245-250м/с. Демек в 5 метров коридор.


Едит
"Плато,млато" само от единия отвор не става. Иска повече човъркане.
Единия отвор ти дава по-малък преразход.
А скоростите зависят само от теб... може и над 300м/с да изкараш.
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Моя отвор е 3,5 мм и се чудя дали да не го разкарам на 4мм.
Скоростта която търся е в диапазон 250-30 м/с. И сега си ги постигам,но като направя по-голям отвор дали ще е в + и дали ще ми дадът по-голяма възможност за регулиране :)
Аз другите "човъркания" си ги правя от пружината на БК-то и силата на ударника ми.
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Мислите ли че ако се сложи Lothar-Waltherska цев от ат44 long на Бт-то може да се подобри точността,ще излезе скъпо но може да се намери на старо.Но дали ще има ефект се питам аджаба. :wall:
 

praetorian

Редовен Потребител
Някой с БТ пробвал ли е как ще е точността, ако се махне осмицата, или поне се притика по- назад и се монтира стрипер ???Все ми се струва, че с тези две неща точността му ще се подобри в пъти...
 

оги-пз

Редовен Потребител
Аз съм пробвал точността на БТ-то без осмицата при мене положението беше отчайващо , особено след като я прибрах и изкарах на следващия път искаше прострелка се едно сега и слагам оптиката.
 

praetorian

Редовен Потребител
Искам да спомена за един мнооого лесен начин за оставянето само на един отвор, сочещ към трансферпорта и по- скоро за премахването на малките радиални дупчици.По принцип е прието те да се заливат с течен метал, като тази операция обаче изисква време, а и понякога се случва течния метал да бъде издухан впоследствие.Особено при пушки, стрелящи с по- височка скорост.
Та накратко:пробивате отвора, сочещ към трансферпорта.Вземате о-пръстен, малко по- дебел от каналчето, отрязвате го 5 мм, колкото е отвора и го вбивате в каналчето плътно.Двете крайчета се прилепват съвсем леко със секундно лепило, колкото да не се извърти при завиване - отвиване на резервоара.С макетно ножче се отнема от дебелината на пръстена и готово.Няма плескане, няма чакане да засъхне, а и най- важното - не може да се издуха от налягането, понеже си е плътно прилепнал в канала си.
Да си призная, идеята не е моя, копнах я от руския форум.Там обаче използват стругован тефлонов пръстен, само че аз още повече го опростих с гумен ;).
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Аз пък вече 3-ти клапан правя когато съм дежурен в офиса. Изваждам всичко от клапана. После взимам тънка медна тел /развивам си от едно трафче/ и навивам в канала. Като се навие достатъчно нагрявам с поялника и заливам с тинол толкова че да попие до основата и малко да надстърча. После с шкурката изравнявам. Накрая пробивам отвор с 5-ца и готово. Работа за около 1 час максимум. Преди ползвах метода с течен метал и когато веднъж с изваден цилиндър ударих по иглата, всичкия метал отиде на пода и клапана си стана оригинален :):):) Когато е запоен с тинол и "арматура" няма мърдане. :cheers:
 

cilindura

Редовен Потребител
Здравейте колеги, интересуват ме размерите на алуминиевият резервоар на БТ 65: дължината само на алуминиевата част, без клапанното тяло и манометъра; ваншният диаметър на резервоара и вътрешният диаметър на резервоара.
Благодаря предварително и Поздрави!
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Мдам...
продадох си Кометата и пак си взех Асан ;)
Пуста любов ръжда не хваща.
Давам пореден пример с това, че цевта си харесва боеприпаса и ние трябва да опитваме докато се получи.

Горния ред с разтеглените попадения са с JSB 1.03
Долните два реда са пак с JSB но 1,17.
На всяка мишена си правих корекция на оптиката затова групите са на различни места.
 

Attachments

  • мишена 50метра.JPG
    мишена 50метра.JPG
    953 KB · Прегледи: 173

st_beer

Редовен Потребител
337410013390963.jpg



;) ;) ;) ;) ;) ;)
 

pavkata_1234

Потребител
Здравейте колеги! Днес, докато си рових в нета,попаднах на клипче от тубата,където един пич си полираше барабана на АТ-то със шкурка.Беше махнал о-пръстена и си търкаше.....По принцип бая си ровя в този форум ,ама май не съм срещал за полиране на барабана(може и да съм в грешка).Та въпроса ми е- дали е удачно и аз да си ги мина с някаква ситна шкурка?(имам 3 броя ;)).Благодаря ви. :)
 

Карлсон

Потребител
Абе момци, малкото лостче със златното топче дето държи барабана на Асаня днес окончателно вече не иска да се завие в дупката си, :wall: до сега само се разхлабваше от време на време... ??? Да му турна ли една капка течен метал на Бизон или да си потърся някое М3 винтче за заместител... :sos:
 
Нагоре