Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

big_dragon

Редовен Потребител
apapazov написа:
Лошото е че стърчи не повече от 1 -1.5мм и не мога да го хвана качествено.Но утре с едни яки клещи и мамата смятам да го боря ,ако не ще му пусна една бургия
Аз изгубих един трансферпорт, като произведох изстрел без цевна кутия...
Изхвърча като тапа от шампанско на някъде и това беше.
Не правете това вкъщи. :crazy:
 

apapazov

Редовен Потребител
Колеги някой знае ли точните размери на трансфер порта и какви о пръстени се слагат.Кой от двата варианта е по удачен
 

Attachments

  • 20120325+016+(Small).jpg
    20120325+016+(Small).jpg
    22.2 KB · Прегледи: 115

lynx

Редовен Потребител
О-пръстените са 5х1 , st_beer ги е посочил на предната страница в темата.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Понеже ми се скъса единия О-пръстен...
Измислих една хитрина. Копирах решението на АРМС.
Нахлузих един О-пръстен на трансферпорта. След сглобяването на пушката О-пръстена стои преплеснат между цевната кутия и тръбата в която е ударната група.
 

павле

Потребител
Ако още не си извадил трансвирпорта навий една рапидка в дупката стегни рапидката в менгемето и дърпаи .
 

apapazov

Редовен Потребител
Извадих го порта ,но го нараних.Утре ще поръчвам на стругар нов заедно с тапа на бк.Благодаря на отзовалите се колеги :cheers:
 

refleks

Потребител
здравейте колеги на скоро си купих хатсан бт65 5.5 и след много мъки успях да му докарам плато от 30 изтрела в коридор от 5мс обаче платото почва от 150 атм и спира на на 100 как мога да го накарам да почва от към 200 бара търся скорост 270-280мс с жсб 1.175
 

refleks

Потребител
сложих много по яка от заводската едвам се натиска а платото се премести само с 10бара нагоре :eek:
 

lynx

Редовен Потребител
Сложи му редуктор, настроен на над 130 бара, а също и да е с по-голяма камера.
 

ilko_dim

Потребител
lynx написа:
Сложи му редуктор, настроен на над 130 бара, а също и да е с по-голяма камера.
Това -добре , ама не знам дали ще намери за неговия цилиндър ;)
А и така да е - след много проби ще разбере , че пак ще е същото с броя изстрели - камера и редуктор ще отнемат от обема .
Пробвай както колегата Дилом ти каза - много здрава пружина , и увеличаваш малко силата на ударника . А като разбереш къде ти е платото - до толкова помпиш :cheers:
 

praetorian

Редовен Потребител
ilko_dim написа:
lynx написа:
Сложи му редуктор, настроен на над 130 бара, а също и да е с по-голяма камера.
Това -добре , ама не знам дали ще намери за неговия цилиндър ;)
А и така да е - след много проби ще разбере , че пак ще е същото с броя изстрели - камера и редуктор ще отнемат от обема .
Пробвай както колегата Дилом ти каза - много здрава пружина , и увеличаваш малко силата на ударника . А като разбереш къде ти е платото - до толкова помпиш :cheers:

ИХменно ;) :)Много корава пружина, ама много, може после да се наложи леееко да утежниш ударника, че да пробива във високите налягания, макар че доколко знам пружината му е много зла и може да не се наложи.
В момента моят хатсан е така - яко корава пружина на клапана, утежнен ударник, леко охлабен апружина на ударника.Това за АТ.Преразхода е удушен, скоростта висока, платото дъълго....хамен от 200 до 120 :rambo: :rambo:
 

staif

Редовен Потребител
praetorian написа:
ilko_dim написа:
lynx написа:
Сложи му редуктор, настроен на над 130 бара, а също и да е с по-голяма камера.
Това -добре , ама не знам дали ще намери за неговия цилиндър ;)
А и така да е - след много проби ще разбере , че пак ще е същото с броя изстрели - камера и редуктор ще отнемат от обема .
Пробвай както колегата Дилом ти каза - много здрава пружина , и увеличаваш малко силата на ударника . А като разбереш къде ти е платото - до толкова помпиш :cheers:

ИХменно ;) :)Много корава пружина, ама много, може после да се наложи леееко да утежниш ударника, че да пробива във високите налягания, макар че доколко знам пружината му е много зла и може да не се наложи.
В момента моят хатсан е така - яко корава пружина на клапана, утежнен ударник, леко охлабен апружина на ударника.Това за АТ.Преразхода е удушен, скоростта висока, платото дъълго....хамен от 200 до 120 :rambo: :rambo:

Бт-то не чупили вилката именно заради тежкия ударник,освен че е калпаво направена?Ще се увеличат ли броя изтрели в плато ако започне в по високото налягане или просто само ще си помпи повечко? :)
 

FreeMan

Редовен Потребител
Не разбирам защи гониш високите налягания - дългото плато и скоростите те интересуват. Ако си на метан във високите налягания губиш.
Вилката се чупи понеже се правеше от калпав материал (както и останалото от пушката като цяло ;)) и ако е заложена зла пружина, а не от утежнения ударник.
 

dilom08

Редовен Потребител
Защото в по-високото налягане се постига по-дълго плато. Ако платото му е от 150 до100 бара, то може да се разтегне и премести от 200 до 120 при скорост от 280 с 1,175 и тогава ще има повече на брой изстрели.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Днес си барнах настройките на Асаня...
от 200 до 150 правя 20 изстрела с тежкото JSB с 280-283 м.с. - много добро плато се получи :)
добре ли е? имам ли преразход?
 

st_beer

Редовен Потребител
Това ти е разхода. Мисля че си е много добре.


Гори ти под 10 на вече доста хладно време.
 

apapazov

Редовен Потребител
Колеги смених о пръстена на тапата отпред на резервуара с 22х2.5 но като я завия не усещам почти никакво усилие и спокойно се завива докрай на ръка.Пушката е с резервуар които се стеснява от половината.Мисълта ми е това ли е размера на о пръстена или са няколко вида.Уговорил съм бутилка но за съжаление още не е при мен за да направя проба
 

st_beer

Редовен Потребител
apapazov написа:
Колеги смених о пръстена на тапата отпред на резервуара с 22х2.5 но като я завия не усещам почти никакво усилие и спокойно се завива докрай на ръка
Спокойно няма проблем.Това е размера на пръстена. Така се навива на ръка и после пак се развива така на ръка или ако не може то с много малко усилие щом веднъж вече е развит и е разлепен от турското лепило.
 
Нагоре