Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

ilian

Потребител
Целта е евентуално да се избегне вторичния удар по БК породен от инерцияна на тежкия ударник.Само че аз моя не съм го олекотявал,според мен същия ефект се постига като се заиграеш с пружината на БК и ударника,мое мнение ;).Ако искаш да го правиш в 16дж. има смисъл,но за 20-30 изстрела на 40 калории и на горе се тая ;)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Лек ударник означава по-лесно коригиране на силата само от пружината. По-лесното връщане на ударника спомага за намаляването на преразхода на самата пушка. Също и чисто теоретично при движението си напред, ударника създава област с по-високо налягане пред себе си, което му действа с обратна по посока сила. Колко са големи тези сили и колко влияят незнам, но реших да го направя. Сега разхода ми е 7,7 /сметнато от колегата Скандало/
 

gogan64

Потребител
Направих проверка за началото а новото производство даже и в Турция,очакват се на пазара второто полугодие на тази година.За съжаление като знам нашите търговци очаквайте много раздути цени.В Турция прогнозната цена е 1080 турски лири за моделите с болтов затвор.
И аз се наточих за модела ВТ65 RB в 6.35 деветзаряден с фабрична тяга71 j ама да видим първо цените.Ще има да чакаме докато улегнат.Цените де.Може би си спомняте какви бяха на АТ-то като го внесаха и какви са сега.
Сега се занимаваме с това което имаме.Тунинговането на новозакупения ми АТ е на финала .Онези снимки от предишния ми пост са бъг на хроното /Миро няма да скача в Марица от моста/,скоростта е 292м/с с 1.65гр. или около 70J.което е добре.Не че немога даго вдигна но почва да сее,макар че "утъпках "цевта.Остана да реша един малък проблем ,след преработката на спусъка,той застана в крайно задно положение ,почти в дъното на скобата.Ката стрелям го натискам с втората фаланга на показалеца.Днес или утре ще реша и тоя проблем.
 

Attachments

  • Photo-0142.jpg
    Photo-0142.jpg
    422 KB · Прегледи: 135
  • Photo-0141.jpg
    Photo-0141.jpg
    439.7 KB · Прегледи: 115
  • Photo-0140.jpg
    Photo-0140.jpg
    461 KB · Прегледи: 135
  • Photo-0139.jpg
    Photo-0139.jpg
    479.2 KB · Прегледи: 146

praetorian

Редовен Потребител
Някой може ли да пусне директен линк към новите модели, че нещо не ги откривам на сайта им.
П.С.Упс, намерих ги.
 

павле

Потребител
Днес монтирах на Хасана месингова тапичка водач в задния краи на Б.К. направих пробни замервания преди и след монтажа на дете проби е с пружинка 6х08х36 . Ударника е вентилиран в максимарна степен и съм му ограничил хода с гумен пръстнен така че челото на ударника не удря по корпуса на Б.К.
Замерването е от 200 до 110 бара .
Преди --------След
1 276 273
2 276 276
3 272 276
4 272 276
5 277 276
6 275 276
7 278 278
8 281 278
9 282 277
10 271 278
11 268 279
12 268 278
13 273 277
14 270 276
15 269 277
16 262 275
17 262 279
18 259 272
19 260 270
20 258 269
21 258 262
22 259 264
23 252 263
24 253 260
25 250 258
26 245 257
27 245 255
28 238 252
29 235 251
30 237 249
 

gogan64

Потребител
На всички ни е известно че тази цена е спекулативна.Предприемчиви търговци казват "Да мога да ти го доставя на тази цена "
Дали могат да го доставят в момента е друг въпрос/в Турция на ДУМИ всичко могат/ ,но гледат да ударят кьоравото поради големия интерес.
Приключих вече с работата по Асаня.Ето така повдигнах спусъка ,и се изнесе напред с 9 мм .което ми е точно по мярка на ръката.А преди ми беше адски неудобен , с близо 1см.назад.

ПАВЛЕ много добре е станало.Като те гледам как се заиграваш май вървиш към единствения възможен край -РЕДУКТОР.
 

Attachments

  • Photo-0144.jpg
    Photo-0144.jpg
    482.4 KB · Прегледи: 252
  • Photo-0145.jpg
    Photo-0145.jpg
    477.7 KB · Прегледи: 251
  • Photo-0146.jpg
    Photo-0146.jpg
    464.5 KB · Прегледи: 192

павле

Потребител
То редуктор при тази мощност и скромен резервар ми се вижда безсмислена работа мъртвия мобем които ще се прояви от редуктора и задредукторната камера ще изяде приблизително 10 истрела и пак ще имам 20 хубави и силни истрела .
Може и да бъркам не съм сигурен не съм пробвал с редуктор но логиката е такава .
А има и какво още да тунинговам по пушката за за поизгладя още малко платото .
 

FreeMan

Редовен Потребител
Тия турци добре ли са бре?
4,3килограма!!! :eek:
Трябва да се наема шерп да я носи да не говорим за стрелба :lol:

Че тя Суматрата е 3,6кг, с по дълга цев и е с 500cc!

BT65SB ако е над 700лв и то от нашите търгаши ще бъде със сигурност подмината.
С дървените приклади 100 отгоре.
 

tzocho

Потребител
[sub]
Днес монтирах на Хасана месингова тапичка водач в задния краи на Б.К. направих пробни замервания преди и след монтажа на дете проби е с пружинка 6х08х36 . Ударника е вентилиран в максимарна степен и съм му ограничил хода с гумен пръстнен така че челото на ударника не удря по корпуса на Б.К.
Замерването е от 200 до 110 бара ....
Ако искаш още да изравниш платото си намери пружина на БК с тел 1.0-1.2 мм., дължината ще си я определиш впоследствие. Резултатите определено ще са по-добри.
 

ilian

Потребител
И аз днес правих настройки на асана. Понеже ми писна да си хабя жсб-та на вятъра ;),пък и стрялях в нас на двора а пък асана гърми като топ без модератор ;)не съм мерил колко изстрела имам.Пробвах на различни налягания как се променя скороста и ето какво излезе:
130 бара-265мс
150 бара-266мс
170 бара-266мс
200 бара 264мс
Със сигурност ще прехвърля 30 изстрела но с колко незнам,и понеже беше около -2 градуса като мерих надявам се като се постопли да прехвърля 35 изстрела,а може би и скороста ще се вдигне малко :).
Преди време ,края на лятото бях побликувал една таблица с 30 изстрела при средна скорост279мс с жсб 1.17 в коридор от 4-5мс.Незнам какво съм мерил тогава,дали аз съм сбъркал нещо или комброто на Самурая ме подведе,но този резултат не можах да го постигна повече :'(
FreeMan написа:
Тия турци добре ли са бре?
4,3килограма!!! :eek:
Трябва да се наема шерп да я носи да не говорим за стрелба :lol:

Че тя Суматрата е 3,6кг, с по дълга цев и е с 500cc!

BT65SB ако е над 700лв и то от нашите търгаши ще бъде със сигурност подмината.
С дървените приклади 100 отгоре.
На Станчев асана вече тежи 6кг. и вярвай ми ,че става все по точен :bravo:
 

павле

Потребител
При мен настроиките стават само в къщи понеже там е самокефката и няма ограничения на въздуха .
Направих си нова полиамидна тапа на модератора и в нея намуших хроното .
Голям кеф вече не ми пищят ушите .
Замерките по горе са с жсб 1.175
 

Attachments

  • 1.JPG
    1.JPG
    314.3 KB · Прегледи: 230
  • 2.JPG
    2.JPG
    309.8 KB · Прегледи: 223

FreeMan

Редовен Потребител
павле - вкарал си хроното с саунд модератора?
Моля те дай малко снимки и интрукции - меже би в друга по-подходяща за целта тема, но пусни линк.
Това бих си поиграл да го постигна.
2 в 1.
Ако има и опция на памет и като се прибереш да си ги гледаш на компа или там на полето - :yahoo:
 

ilian

Потребител
Насройката на пушката с хубаво плато с даден вид чашки е само едната страна на нещата.Това че има идеално плато с жсб 1.17 например не означава,че на тези скорости пушката ще стреля перфектно :yes:.Истината е че трябват много проби с различни чашки на различни скорости,за да се види къде нещата се получават най-добре.Преди известно време бях нагласил асана с баракуда на 230-235мс за 50 изстрела,но по мишената нещата не бяха така красиви както на графиката за скорост и разход :wall:.Оказа се,че маята пушка стреля с баракуда най-добре при 280-285мс,но за 15 изстрела, което е незадоволителен вариант :(.Пробвах и жсб 1.17 на различни скорости,при 300мс за 15 изстрела даваше по 2-3 отрива които направо ме направиха :crazy:,при 275-280мс за 25 изстрела също имаше 5-6 отрива :wall:.По мишената ставаха идеални групи и някой изстрел отиде п..... си м..на :(,при настройките с които съм в момента 265мс с жсб1.17,вчера на 150м група от 30 изстрела беше около 20см(тогава още не знаех с какви скорости стрелям,бях без хроно :pardon:)при сравнение на по голяма скорост имаше и изстрели които въобще не влизаха в А4 :eek:.Та с цялото това словоизлеяние ;) искам да кажа,че хроното може да служи само като ориентир и нищо друго,стрелбата по мишени показва реалното състояние на пушката ;)
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
ilian написа:
И аз днес правих настройки на асана. Понеже ми писна да си хабя жсб-та на вятъра ;),пък и стрялях в нас на двора а пък асана гърми като топ без модератор ;)не съм мерил колко изстрела имам.Пробвах на различни налягания как се променя скороста и ето какво излезе:
130 бара-265мс
150 бара-266мс
170 бара-266мс
200 бара 264мс
Със сигурност ще прехвърля 30 изстрела но с колко незнам,и понеже беше около -2 градуса като мерих надявам се като се постопли да прехвърля 35 изстрела,а може би и скороста ще се вдигне малко :).

И аз вчера правих тестове вкъщи в коридора :rambo:
Налягане няма да казвам защото съм с редуктор.
Та значи:
ТЕСТ №1 Температура на пушката +20 градуса РЕЗУЛТАТ скорост 236-238 м.с.
ТЕСТ №2 Оставих пушката на терасата за 3-4 часа при температура -4 градуса РЕЗУЛТАТ скорост 224-226 м.с.
 

tzocho

Потребител
[sub]
ilian написа:
Насройката на пушката с хубаво плато с даден вид чашки е само едната страна на нещата.Това че има идеално плато с жсб 1.17 например не означава,че на тези скорости пушката ще стреля перфектно :yes:.Истината е че трябват много проби с различни чашки на различни скорости,за да се види къде нещата се получават най-добре.Преди известно време бях нагласил асана с баракуда на 230-235мс за 50 изстрела,но по мишената нещата не бяха така красиви както на графиката за скорост и разход :wall:.Оказа се,че маята пушка стреля с баракуда най-добре при 280-285мс,но за 15 изстрела, което е незадоволителен вариант :(.Пробвах и жсб 1.17 на различни скорости,при 300мс за 15 изстрела даваше по 2-3 отрива които направо ме направиха :crazy:,при 275-280мс за 25 изстрела също имаше 5-6 отрива :wall:.По мишената ставаха идеални групи и някой изстрел отиде п..... си м..на :(,при настройките с които съм в момента 265мс с жсб1.17,вчера на 150м група от 30 изстрела беше около 20см(тогава още не знаех с какви скорости стрелям,бях без хроно :pardon:)при сравнение на по голяма скорост имаше и изстрели които въобще не влизаха в А4 :eek:.Та с цялото това словоизлеяние ;) искам да кажа,че хроното може да служи само като ориентир и нищо друго,стрелбата по мишени показва реалното състояние на пушката ;)

+1 Много си прав за крайния резултат при условие че няма ограничение за джаулите както е при ФТ - 16J. Понеже аз съм докарал моя в тази мощност с по-лекото JSB та се замислих, че това може и да не е оптималния му вариант, но предстоят проби. Що се отнася до отривите ми се струва, че някое уплътнение ти е правило проблем.
 

ilian

Потребител
Не е проблем с опръстените,саундмодератора беше проблем нищо друго :yes:.Но вече го преправих на еърстрипър ;) и нямам грижи с отриви(малко е шумна ама няма пълно щастие ;))
 

Attachments

  • Picture 193.jpg
    Picture 193.jpg
    151.2 KB · Прегледи: 231
  • Picture 194.jpg
    Picture 194.jpg
    153 KB · Прегледи: 219

павле

Потребител
Иляне сигурен съм че си прав за нещата които казваш защото споделяш личен опит . Този хатснан когато доиде при мен беше пипан доста и за съжаление не пасва на моите критерии беше ограничен на 230 мс. а платото беше с подскоци от 10 до 20мс. при тези настроики е безмислено да се мъча да стрелям и да очаквам добри резултати .
Втората стъпка ще е да пробвам с каква скорост ще прави наи хубави групи и ще глася платото на тази скорост после фискирам настоиките и знам че имам пушка а не турски бастун с които да си подпирам вратата.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Имам инфо че първите партиди на BT65 (http://www.hatsan.com.tr/pdf/pcp_air_rifles_2011.pdf) ще са за експорт.
Лятото ще има количества. След това ще ги вадят на вътрешния пазар.

Така че нека от Сотис и Заримекс да започват с преговорите, очакваме атрактивни цени.
Ако не са в час с вноса и се протака или пък с цените, ей къде е Тюркие, грабваме се и си купуваме. :rambo:
 
Нагоре