Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

Grimit

Потребител
Проблема нее в осмиците а в шибания турски приклад :mad: , който се огъва и усуква на всички страни ! Осмиците са закрепени за него и по този начин създават напрежение и изместване на цевта .Като се отстранят , колебанията на приклада не оказват пряко влияние на цевта.
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
carex написа:
И какъв е ефекта?

dilom08 написа:
10 са Динко. Вярно че разтоянието е 10м, но пушката е учудващо точна





Иван Димов написа:
Ако осмицата е свободна около цевта е по-добре да си е цяла.Така я предпазва от непредвидени силови въздействия.

Това е така, но всяка пушка си има собственно мнение по въпроса с точността...
На предишната ми такава от същата марка, стана само с махането на о-пръстена на отвора за цевта. Ама при тази бройка уви...
praetorian написа:
как не я въртях и суках- та разхлабена ли не беше, та с пръстени, та без пръстени...

Grimit написа:
...шибания турски приклад :mad: , който се огъва и усуква на всички страни !...

Анджик... заради това не махнах изцяло осмицата ами оставих само отвора за резервоара. За да не ми се кълчи няляво и надясно като е без осмици.

CaMyPau написа:
ilian написа:
Проблема с пластмасавия приклад го реших ;),на новия дървен няма даже място за осмици ;)

:cheers: +1 ;) ;) И при мен така отдавна ....

Аз съм му измислил един приклад ала Hämmerli
Ама пусто едно денонощието е само 24 часа а и дните в седмицата са едва седем... :pardon:
 

praetorian

Редовен Потребител
Някой може ли да ми каже, как се отразява на прострелката ако резервоара се отвие малко и после пак се завие на същото положение?Имам чувството, че групата се измества или вляво, или вдясно ??? :(. въпреки, че съм завил резервоара на абсолютно същото място.Или прекалено съм затегнал осмицата в бързината и резервоара не е толкова хлабав...Уж като я стегнах нормално, нещата се пооправиха, ама да питам все пак.Ако някой има впечатления, нека да сподели. :)
 

Pixma

Потребител
Колеги вече имам нов боен клапън .. благодаря за препоръките и схемата която ми дадохте:)
Само ми прави един проблем който много ме дразни. Изпуска от О-пръстена на иглата и странното е, че когато затворя клапъна и напомпя цилиндъра като го поставя на пушката пръстенчето държи и след като направя първия изстрел засмуквам от цевта отново за проверка и се оказва че не държи въпросният О-пръстен.
Въпроса ми е дали някой е имал подобен Проблем и евентоално как мога да оправя моя
Сменях няколко пъти О-пръстена не е от него ...
 

big_dragon

Редовен Потребител
Pixma написа:
...... Изпуска от О-пръстена на иглата и странното е, че когато затворя клапъна и напомпя цилиндъра като го поставя на пушката пръстенчето държи и след като направя първия изстрел засмуквам от цевта отново за проверка и се оказва че не държи въпросният О-пръстен.
Въпроса ми е дали някой е имал подобен Проблем и евентоално как мога да оправя моя
Сменях няколко пъти О-пръстена не е от него ...
О-пръстена на иглата нормално не е под налягане, той работи само в момента на изстрел. Щом проблема се появява след нормално поставяне, вероятно леглото на О-пръстена не е достатъчно чисто изработено (рошаво е) или има малки заосенъци, които при няколкократно сработване нараняват гумата. Търси начин да полираш въпросното място.
Друга вероятност е ако О-пръстена работи на сухо, при подвижни съединения уплътнени с о-пръстен е необходимо минимално смазване.
 
A

Anonymous

Гост
Аз леглото на БК, където се движи иглата и стои въпросното О-пръстенче го полирах, като около тънка бургия навих финна водна шкурка. Ще внимаваш само да не нараниш полиамидния пръстен вътре в клапана. Пушката е на около 5 000 изтрела и пръстенът не е правил проблем.
 

Tody

Потребител
Здравейте колеги,имам проблем с резервоара на АТ44.Леко изпуска от зарядния порт.Разгледах написаното,не разбрах добре като се разглоби ,подменя ли се нещо,напасва ли се?Ще ви бъда благодарен ако някой сподели опит.
 

st_beer

Редовен Потребител
До момента съм срещал 2 вида зарядни клапани на хасана.Единия е този:

379043.jpg
379046.jpg


Другия е като този по долу на shstanchev който е от по новите партиди пушките. Ако си с такъв клапан от първия вид (по горния) най- добре е да си направиш на стругар едно конусно детайлче като това което е на най доната снимка до пружинката в дясно.
Ако си със същия като втория вид най вероятно иска почистване или смяна на О-пръстенчето. И в двата случая с който и да си искат да се изпусне въздуха и да се свалят и погледнат.

shstanchev написа:
С два шестограма накръст развих тапичката отдолу.... оказа се мнооого пепелак
Вече е почистен клапана и нопомпена бутилката. ВСИЧКО Е ОК
index.php

index.php

index.php
 

Pixma

Потребител
Вече съм с нов БК .. правения нестава и това е.Престъргах новия клапън ПРАВИЛНО за вентилираната тапа и сега остава да направя замервания и да си настроя пушката както искам (новата тапа позволява да си натягам пружината на БК колкото искам) дано се получи добро плато :) благодаря за препоръките които дадоха някои колеги :cheers:
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Не се чуди.
Така е.
Конусчето от полиамид e на щока на клапана при FX и лежи в метално легло.
Не е като на Хатсана, полиамидчето да е на дъното на клапанното тяло а щока да е само метал.
Много си приличат, но по това се различават.
 

bateelmo

Потребител
Добре де и аз много съм го гледал този клапан, но не мога да разбера как не пропуска между полиамида и . Иглата иначе полиамидния конус ляга в метално гнездо припаснато и държи ама как е надянат на иглата та не изпуска?
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Клапана е така направен,че съвсем леко полиамида ляга в металното легло и затваря.Затварянето не става метал в метал,а само периферията на полиамида опира в метала.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
belyatamax1 написа:
някой може ли да каже от кой модел е този клапан:
от FX Typhoon.на FX Whisper щокът и леглото са същите,но клапанното тяло е различно по форма.
принципно и останалите модели имат същите клапани ,но с различен размер на щока.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Понеже Комброто ми ме излъга, показвайки ми някакви зверски отриви, разглобих Асаня.
Днес, след последните ми засега интервенций, постигнах следните резултати:

Плато в 10 метров коридор от около 272 до 282 м/с - 32 изстрела с JSB Heavy 1,175. В 3 метров коридор 18 изстрела от 279 м/с до 282,8 м/с със същите чашки. На 50 /48,5 мерени/ метра постигна следните резултати:


П.П. Пропуснах да напиша, че групите са от маса. От ФТ поза малко по лоши, но като цяло добър резултат, и реших ако не се наложи вече да не го пипам.
 

Attachments

  • plato.jpg
    plato.jpg
    190.9 KB · Прегледи: 154
  • 1.JPG
    1.JPG
    115.5 KB · Прегледи: 118
  • 2.JPG
    2.JPG
    100.5 KB · Прегледи: 116

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Според мен е супер!
Приблизителен разход==>
Введите значения :
Po= 210 Начальное давление, атм
P1= 142 Конечное давление,атм
V= 185 Объем резервуара, см^3
E= 44 Энергия пули, Дж
n= 33 кол-во выстрелов

Ответ:
Расход в см^3/Дж = 7,7
8,7 (рез-тат по классической формуле для "идеального воздуха")
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Тъкмо мислех да помоля някой който може да ми изчисли разхода, и ти го направи , за което много благодаря ! :cheers: Тъкмо ще си препиша формулата ;)

П.П. Сега виждам че няма такава. От коя програма се изчислява този разход ?
 
Нагоре