Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

praetorian

Редовен Потребител
За тези, които са си купили хатсани наскоро..Не знам, може и да го има по- назад в темата някъде, но поне аз не съм срещал:Как да направим спусъка лек и прецизен:тъй като сегашните спусъци са направени така, че трябва с крак да ги дърпаш, реших да се позанимая малко.С напътствания от колегата st_beer, изкормих спусъка, изхвърлих задната пружинка ( те са само две, едната задната е толко корава, че трябва огромно усилие да се натисне) и сега всичко си дойде на мястото.Реших да не полирам, защото ще започне да стреля смо с докосване, а мен товане ме устройва.Туйто:лесно и бързо ;)
 

tzocho

Потребител
Хайде малко и от мен - полиране на зацепващите ръбове на ударника и кученцето като се внимава да не се наруши геометрията. (то пък една геометрия) :eek: ;) ;) ;)
Подходяща смазка и става като истински, е почти като истински ;)
 

gogan64

Потребител
Ето от мен един 200 джаулов Хасан в 6.35.
Пушката е чисто нова и е тунингована от мен.
507м/с с лека чашка Гамо и 495м/с с JSB exact KING 1.645гр. :eek:
 

Attachments

  • Photo-0139.jpg
    Photo-0139.jpg
    479.2 KB · Прегледи: 216
  • Photo-0138.jpg
    Photo-0138.jpg
    435.3 KB · Прегледи: 764
  • Photo-0137.jpg
    Photo-0137.jpg
    411.8 KB · Прегледи: 226

dilom08

Редовен Потребител
При обилен преразход всички хронографи при които датчиците са тръбичка грешат при големите скорости. и аз си мислех че стрелям с 436 м/с с 2,82 гр в 6,35, но след като направих отвори на тръбичката с която се закрепя хроното към цевта( нещо като стрипер) и обилния въздушен поток се отклони в страни се оказа че скоростта е 255 м/с. Не казвам че при колегата е така, но е добре да се провери или на рогат хронограф или да се пробият отвори на ПВЦ тръбичката.
 

gogan64

Потребител
dilom08 написа:
При обилен преразход всички хронографи при които датчиците са тръбичка грешат при големите скорости. и аз си мислех че стрелям с 436 м/с с 2,82 гр в 6,35, но след като направих отвори на тръбичката с която се закрепя хроното към цевта( нещо като стрипер) и обилния въздушен поток се отклони в страни се оказа че скоростта е 255 м/с. Не казвам че при колегата е така, но е добре да се провери или на рогат хронограф или да се пробият отвори на ПВЦ тръбичката.
Ще пробия отвори и ще меря пак .И аз имам съмнения за подобно явление,щото стрелям 10-тина пъти.... с една зарядка
Иначе точност на 100-тина метра , кутийка от бира 10 от 10.
По хартийки ще стрелям събота или неделя........
 

delpx

Потребител
А какво точно си и направил на пушката та да стреля по тоя начин ?
и аз искам да накарам единия хатсан да пращи така въпреки че е 5.5.
 

gogan64

Потребител
delpx написа:
А какво точно си и направил на пушката та да стреля по тоя начин ?
и аз искам да накарам единия хатсан да пращи така въпреки че е 5.5.
Всичко въре по пушката е сменено с неща моя изработка:
Ударник ,моя конструкция.
УСМ тотално преобразен ,само позлатения спусъчен лост е оригинален.
БК няма нищо общо с Хасанския /копиран от КАРИЕР ДРАКОН/.
Трансфер-порт,моя изработка конус от Ф8.5мм до Ф4.5мм.
Стремежа ми бе да запазя без компромиси оригиналния външен вид,и максимално да истискам възможностите на въпросния калибър , без да има опасност от разрушаване на системата, от пресилването в оригинално състояние.
Пределните дистанции са ми любими за стрелба.
 

ilko_dim

Потребител
Колеги,здравейте ! Искам да ви попитам дали ще е проблем,ако си закаля ударника ? Питам това , защото когато я отварях видях, че по задната шайба има множество плитки наранявания , причинени най-вероятно от вилката . Така,че мисля да му направя закалка.
Здраве и късмет на всички :cheers:

П.П Благодарен съм на всички колеги ,които бяха направили подробни постове как и какво можем да подобрим по нашите Хасанчета . Най-вече на @ praetorian и st_beer :cheers: :cheers: :cheers:
 

st_beer

Редовен Потребител
@ilko_dim
Ударника на хасана си е много добре закален. Задната шайба няма пробиване. Таи която е в предния край не е закалена и може да се пробие с няколко дупки както казват вентилиране. Най добре само си полирай нещата там вилката (контактните повърхности) и ударника шайбите (водещите). Не закалявай нищо да не стане по зле работата.
Успех
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
ilko_dim написа:
Колеги,здравейте ! Искам да ви попитам дали ще е проблем,ако си закаля ударника ? Питам това , защото когато я отварях видях, че по задната шайба има множество плитки наранявания , причинени най-вероятно от вилката . Така,че мисля да му направя закалка.
Здраве и късмет на всички :cheers:

П.П Благодарен съм на всички колеги ,които бяха направили подробни постове как и какво можем да подобрим по нашите Хасанчета . Най-вече на @ praetorian и st_beer :cheers: :cheers: :cheers:

Щом вилката ти наранява задната шайба закалявай... аз така направих с моят 1-ви хатсан и докато не закалих не се отървах от този проблем.


На сегашния 2-ри в 4,5 калибър няма нараняване от вилката и пак съм го пробил като този на снимката.
Пардом излъгах... не е като този на снимката. Броя на отворите са повече.
 

st_beer

Редовен Потребител
Как ги пробихте тия дупки на тоя ударници? Павката се утрепа не можа да направи дупки в задната шайба. Свредлата посиняваха почервеняваха а на ударника дори не се отбелязваше отвор да става. Ама нека той да каже повече. Явно новите партиди са занемарили качеството и наблягат на поевтиняване и продажби. Когато обаче идват някои хасани да ги погледна вижда подобряване на нещата както и доста грубо изработени детайли. Абе хубави са си хасаните. Имам само добри спомени от моя и нито една грижа да ми е създал.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Това беше и първоначалната причина да си разпробия стеблото на ударника.. ;) И при мен едната шайба е същата. Даже и със някакви специални свредла пробвахме и не става. Та за да минава въздуха направих отвори и в стеблото на ударника... На мястото на болта за регулиране, след няколко мерения, съм сложил парче от химикалка /твърда пластмаса с необходимата дължина/. Не мога вече да регулирам ударника, но не ми и трябва ;) Само от този болт ударника олекна с повече от 5 грама.. Някой път като разлобя Асаня ще снимам всички части... то поти не остана непипано :):):)
 
A

Anonymous

Гост
st_beer написа:
Как ги пробихте тия дупки на тоя ударници? Павката се утрепа не можа да направи дупки в задната шайба. Свредлата посиняваха почервеняваха а на ударника дори не се отбелязваше отвор да става. Ама нека той да каже повече. Явно новите партиди са занемарили качеството и наблягат на поевтиняване и продажби. Когато обаче идват някои хасани да ги погледна вижда подобряване на нещата както и доста грубо изработени детайли. Абе хубави са си хасаните. Имам само добри спомени от моя и нито една грижа да ми е създал.

И моят удърник го вентилирах. Даже тогава и ти ми писа, че е доста закален. С ръчна бормашина не успях даже и да го надраскам. На настолната обаче поддаде. Проблемът е, че на всяка дупка точиш по двапъти бургията.
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Pana написа:
st_beer написа:
Как ги пробихте тия дупки на тоя ударници? Павката се утрепа не можа да направи дупки в задната шайба. Свредлата посиняваха почервеняваха а на ударника дори не се отбелязваше отвор да става. Ама нека той да каже повече. Явно новите партиди са занемарили качеството и наблягат на поевтиняване и продажби. Когато обаче идват някои хасани да ги погледна вижда подобряване на нещата както и доста грубо изработени детайли. Абе хубави са си хасаните. Имам само добри спомени от моя и нито една грижа да ми е създал.

И моят удърник го вентилирах. Даже тогава и ти ми писа, че е доста закален. С ръчна бормашина не успях даже и да го надраскам. На настолната обаче поддаде. Проблемът е, че на всяка дупка точиш по двапъти бургията.

Моите и двата са пробивани на фреза... и фрезиста не ми е казал да е имал яд със закалката.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
ATvs_BT.jpg



65 изстрела с 330 м/с със 71 джаула... Айде бе...
Иначе е екстра - алуминиев резервоар, куадро спусък, регулируем набузник... Решили са и проблемната висока цевна кутия при 10-зарядните... Абе май ще скачам като се появи на пазара... ;) ;)
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    80.3 KB · Прегледи: 119
  • 2.jpg
    2.jpg
    146.9 KB · Прегледи: 114

delpx

Потребител
Искам да попитам , защо е необходимо да се вентилира удърника ? Изчетох доста за това как се прави но не и защо е необходимо , явно целта е олекотяване но какъв е ефекта след като е олекотен ?
 
Нагоре