Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

gogan64

Потребител
За тези които въпреки всичко искат да пробват двата резервуара един под друг наснимах схематично пробвания от мен вариянт,при който не се изискват почти никакви ивестиции и може незабавно да се върне пушката в оригинален вид без проблем.Купува се само допълнителен куикфил и десетина см. мека връзка.
Монтажа е елементарен:
1.отстранява се иглата на БК от допълнителния резервуар.
2.на бронзовата тапа се прави дупка с резба и се монтира меката връзка с куикфила.
3.монтира се допълнителния резервуар към пушката неподвижно и го свързвате с основния чрез куикфила.
4.помпи се през допълнителния и :rambo:

ПС.Може меката връзка да е дълга и да носите допълнителния в раница или калъф на колана.
 

Attachments

  • Photo-0015.jpg
    Photo-0015.jpg
    531 KB · Прегледи: 228
  • Photo-0016.jpg
    Photo-0016.jpg
    501.5 KB · Прегледи: 199
  • Photo-0017.jpg
    Photo-0017.jpg
    491.7 KB · Прегледи: 203

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Аз преди си мислех за такъв монстър, но аз бях го измислил така. Както колегата Жоро е направил неговия, но без боен клапан на втория цилиндър. На негово място се завива тапа, от която излиза накрайник за зареждане, който директно влиза в куикфила на основния цилиндър. Така пестя масто, а и сглобката става по-здрава. Искам да уточня, че на моя основен цилиндър отворите за зареждане на куикфила са завъртяни, и единя е отдолу.
 

Attachments

  • втори цилиндър.jpg
    втори цилиндър.jpg
    31.5 KB · Прегледи: 102

ilian

Потребител
Съгласен съм,че е хубаво да имаш много въздух, но също така държа много на външния вид :).
А по въпроса за осмиците и захващането на цевта някъде, си казах мнението по горе ето и резултатите.
Ето и клипа който показва точно как става тая група,на 80м пушката я извадих от калъфа(не куфара)и без прострелка вижте първия изстрел ;).Пушката е простреляна на 50м и от чеъргъна си свалих какви да ми бъдат корекциите с кликове до 100м и си ги ползвам защото работят без грешка :bravo:
http://www.youtube.com/watch?v=I5mkPbpqbwI
Ето още един клип на 100м този път,и двата клипа ги направих с едно помпене на пушката и без никаква прострелка.Разчитам единственно на чеъргъна за корекцията по вертикала(правими кеф да стрелям на кръста ;))
Кото цяло групите не са нищо особенно но за това съм виновен аз а не пушката :pardon:,3 група на 100м е 50мм коета за тази дистанция е добре.ЖСБ-то го стрелам с 265мс за 32-33 изстрела.
http://www.youtube.com/watch?v=ophg3jeKG94
 

Attachments

  • Picture 196.jpg
    Picture 196.jpg
    151.1 KB · Прегледи: 111
  • Picture 197.jpg
    Picture 197.jpg
    154.9 KB · Прегледи: 97

gogan64

Потребител
Отлична стрелба ИЛИЯНЕ.ПОЗДРАВЛЕНИЯ :bravo: :bravo: :bravo:
По един десетзаряден поработих по друга схема:
Поставих /вградих/ метална шина вътре в ложата и я закрепих за нея абсолютно неподвижно с лепило и видии.Напаснах в една равнина осмиците и закрепването на УСМ-а по шината.Освободих резервуара,и поставих фиксиращи болтчета на последната осмица /три броя на 120 градуса/на цевта.
Резултата е уникален ,без значение със или без модер .Ама е голяма играчка...................
 

belyatamax1

Потребител
Нека да поясня.Почнах с 200 бара и си настроих оптиката на 118 м.Наистина изчаквах вятъра,който постоянно си менеше силата и утихваше за кратко.Пострелях по кутийките,но имах и пропуски заради вятъра.
Вятъра минаваше като вълни-почва силно и утихва постепенно.При теб може да е тихо но напред си духа силно.След стрелбата си настроих пушката на 50м. и пострелях пак на 20 и 100м за да видя къде са попаденията по кръста.Цялата тази забава и тренировка приключи на 160-170 бара.Наистина малка енергия, но за спорт и забавление е напълно достатъчна.
 

st_beer

Редовен Потребител
@ilian
Не си съвсем прав. За мен хасаня беше и ще си остане пушка която започва да стреля прекрасно с минимум доработки и то без намеса на стругари и други майстори.
С две думи става на коляно. Има хора които са присъствали и са били свидетели как съм правил 3 пушки (хасани) за 1 излет на коляно на поляната на белия чаршаф.
До като съм я имал както и в момента в новия си собственик тази пушка не ме е разочаровала никога.
Държа да подчертая обаче че не съм цедил пушката да търся нещо невъзможно за нея или да търся от нея дистанции 100+ метри. Стрелях си и в момента продължавам така да си стрелям за кеф с нормална скорост 240 м/с (с баракуди) до 260 м/с (с еднограмки) около 40 дж на дистанция 50-60 м.
 

ilian

Потребител
Преди повече от месец си нагласих асана за последно и от тогава не съм го човъркал ;).Тогава замерих при -4гр. :verycold:,вчера замерих наново цялото плато при 15-16гр. и останах приятно изненадан :yahoo:.Скороста беше с около 10мс по висока и броя на изстрелите беше повече :bravo:.И преди и сега като мерих стрелях през хроното по мишени,и двата пъти се получи много добре на 50м :).Започвах от 205 бара и спирах на 135 бара
 

Attachments

  • студено.png
    студено.png
    39.7 KB · Прегледи: 190
  • топло.png
    топло.png
    39.2 KB · Прегледи: 155

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Значи и при мен спадът от 12мс.с при температурна разлика 25градуса... не се дължи само на редуктора.
 

silver bullet

Редовен Потребител
Здравейте, видях в сайта новите модели BT65 SB-W и BT65 RB-W

http://www.hatsan.com.tr/new_pcp_bt65_sb_w.asp

http://www.hatsan.com.tr/new_pcp_bt65_rb_w.asp


До лятото вероятно ще се предлагат в магазините и искам да си взема един от двата модела. Но се чудя кой е по-здравия и по-удобния вид на зареждане? Страничния болтов механизъм или задния болтов механизъм. Side bolt action или Rear bolt action?
 

luft9waffe

Редовен Потребител
аз не бих рискувал със задния болт-като ново производство,не се знае ,къде ще го окъкат комшиите.
сайд-левърът е по-удобен и го правят вече 3 години.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Силата на турците е в търговският им нюх и предприемчивост :exclaim:
Вкараха на пазара евтини ПЦП-та когато всичко беше скъпо и от цените направиха оборот (макар и с компромиси в качество на материали и изработка)

Сега виждат интерес и че сегмента се мести в по-мощни пушкала... съответно и те се нагаждат и гледат да са в час.

Аз за техните цени не се съмнявам че ще са атрактивни поради сегмента който заемат и предисторията която имат.
По-скоро се съмнявам в нашите вносители и прекупвачи с манталитета на бързото забогатяване. Колко и как ще надуят цените, особено първите месеци, преди всички да са започнали да си внасят.

Ако съм на тяхно място ще последвам примера на производителя. Малки надценки, но големи обороти!
Ако цените им са с минимални надценки ще залеят пазара с евтини и мощни ПЦПта, иначе ще си ги гледат по рафтовете, понеже хорта ще доплатят малко отгоре и ще си вземат качество, мощ и надеждност, или ще ходят до Истанбул на екскурзия и за пушчица.
 

dilom08

Редовен Потребител
Направо си е нереално. Не ми се вярва пушка с 250 кубика резервоар да направи 65 изтрела с 71 джаула.
 

st_beer

Редовен Потребител
dilom08 написа:
Направо си е нереално. Не ми се вярва пушка с 250 кубика резервоар да направи 65 изтрела с 71 джаула.
Абсурд да стане тая работа. Ето малко реални изчисления. Такъв разход посмъртно не могат да постигнат:

 

belyatamax1

Потребител
* Над максимални стойности Начална скорост може да се различава в зависимост от пелети тегло и форма.
* Енергията ограничение на дадена страна може да се постигне чрез намаляване на начална скорост. По-горе максимални стойности скорост се получават, когато няма енергийни ограничение на въздушна пушка и при измерване на оптимална стойност на налягането на въздуха в тръбата. В природата на въздушните пушки PCP скоростта започва ниско при максимално ниво на налягането на въздуха в тръбата, а след това започва да се увеличава и достига до максимално най-оптимално налягане стойност във въздуха тръба, а след това започва да намалява отново като налягането в въздушен цилиндър стане твърде ниска.
(превода е от google)
Мисля,че с 0.5-0,7гр е възможно :D
 

Alamo

Потребител
belyatamax1 написа:
* Над максимални стойности Начална скорост може да се различава в зависимост от пелети тегло и форма.
* Енергията ограничение на дадена страна може да се постигне чрез намаляване на начална скорост. По-горе максимални стойности скорост се получават, когато няма енергийни ограничение на въздушна пушка и при измерване на оптимална стойност на налягането на въздуха в тръбата. В природата на въздушните пушки PCP скоростта започва ниско при максимално ниво на налягането на въздуха в тръбата, а след това започва да се увеличава и достига до максимално най-оптимално налягане стойност във въздуха тръба, а след това започва да намалява отново като налягането в въздушен цилиндър стане твърде ниска.
(превода е от google)
Мисля,че с 0.5-0,7гр е възможно :D

Повярвай няма как да стане, ако ще и само въздуха да ускоряваш!!! Мога да ти обясня на дълго и на широко, ама не във тази тема. Турците ЛЪЖАТ или по нов начин казано - МАРКЕТИНГ
 

tzocho

Потребител
Поради факта, че скоро приключвам с тунинга на моя хатсан в 4.5 - 16J, и няма да имам по какво повече да човъркам имам намерение да си купя дългия в кал.5.5, 10-зрядния вариант за стрелба на 100+.

Относно броя качествени изстрели струва ми се за по-реалистична прогноза около 50, все пак увеличението на резервоара е с 27% (230cc) при моделите със сайд левър и около 40% (255cc)при моделите с болтов затвор.
Пък и като знам колко еднакви ги правят - проверено! ;) ;) ;)

ilian, във връзка с последния ти пост до какъв извод достигна след твоите тестове с JSB при различни скорости?
 

братушка

Редовен Потребител
st_beer написа:
dilom08 написа:
Направо си е нереално. Не ми се вярва пушка с 250 кубика резервоар да направи 65 изтрела с 71 джаула.
Абсурд да стане тая работа. Ето малко реални изчисления. Такъв разход посмъртно не могат да постигнат:

Малко търговски трик, разбира се, но не толкова безпочвен.
Вероятно наистина изкарва 71Дж и 65 изстрела с едно напомпване. Просто не всичките изстрели в "плато" са по 71Дж, а само най-успешните. Не се знае и колко добро "плато" ще има и съответно средна скорост. А разход за 6,35 да е под 7 см3/Дж е напълно реално.
 

messiah

Потребител
Здравейте колеги,некой да ми каже какво значи опъната цев?Благодаря предварително
 
Нагоре