WEIHRAUCH

dinkata

Редовен Потребител
Номера със съчмата съм го виждал и на Б40-ката на Янко.
Искам да попитам тоя защо пипа с такива ръкавици, се едно осеменява крава :D ;)
Иначе наистина е СУПЕР ! :bravo:
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
dinkata написа:
...
Искам да попитам тоя защо пипа с такива ръкавици, се едно осеменява крава :D ;)
.....

Заради оксидацията.
Но ние сме над тия неща и сме свикнали да не държим на тях :pardon: ;)
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
И до ден днешен не успях да намеря собственик на легендарния HW-97к в 4.5мм, който да пребивава в Бг ???. Някой може ли да ми "издаде" такъв законспириран собственик ? Просто ми се ще да стрелна с тази шампионска пушка :).
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
157078_185501198130654_149836288363812_771360_3787948_n.jpg


За пръв път я срещам с полимерен приклад.
 

andro

Потребител
Това е нещото което ще гледам да имам поне докато изляза на пенсия !Само дето нещо не ме впечатли групата на 20 метра от ревюто на Пирамида.То е ясно че ще трябва тунинг ама все пак ???
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
andro написа:
Само дето нещо не ме впечатли групата на 20 метра от ревюто на Пирамида.То е ясно че ще трябва тунинг ама все пак ?
Правилно си усетил нещата, Андро. Тази пушка влиза в международните ФТ класирания само в custom вид. Карантиите се изхвърлят още след закупуването, а свестните тунинг-китове почват от 90 паунда и стигат до към 140. Приклада /стандартния, не този от снимката/ е много красив, особено с последния вид накатка, но няма ни набузник, ни хамстер. Та като туриш и къстъм-приклада - удоволствието да се се стреля пълноценно ФТ с такава пушка излиза солено. Но ако ти е мерак само за забавление - направи си кефа да я притежаваш някой ден. На мен като визия ми е фаворит. Ама ... само като визия. Ей го - няма ни една в Бг, че да стрелна с нея ???.
 

Loki

Потребител
Ей го - няма ни една в Бг, че да стрелна с нея .

Има, има.. и още поне една ще има.. тунинг кита е към 75 евро. Дотук с транспорЪта- около 1000лв..
После приклад, хубава оптика и монтажи... :banana: ;)
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Айде пак - недомлъвки ;) ! Китове има всякакви: maccari /най-евтин/, V-Mach, V-Glide ...
И де го тоз HW-97к, 4.5мм в Бг ? Една пушка има, ама човека го няма в Бг. Къде има друга ??? ?
 

rashko

Редовен Потребител
:offtopic: :offtopic: :offtopic:Ето още един проумял,че Немците а не кУрейците могат да правят оръжие ;) :quiet: :quiet: :quiet: :quiet: :quiet:
 

andro

Потребител
Кое я прави толкова пригодна за ФТ?Добрата цев ,това че лоста е отдоло или въпросните китове?Гледах и взрив схемата ,нищо особенно като конструкция ,дори не е безоткатна .Защото както споделиха и колегите от оригиналната пушка ще останат само цевта и корпуса, май малко за един бон ...
 

lynx

Редовен Потребител
Loki написа:
Прав си- 4,5 май няма.. (срамота ;))
Не може да няма, ще ме карате утре да въртя на Дайкан да ги питам колко парчета са внесли до момента. ;)
Аз замалко да си купя една полу-нова на 200 чашки /калибър 4,5 от немско/ но се усетих че на втория ден ще ми писне и ще мога евентуално само на Архитекта да я продам, а той току що си купи пушка. Колегата Локи го знам че е мераклия, но и него го е сразила финансовата криза, така че и там не се знае..... ;)
 

Loki

Потребител
andro написа:
Кое я прави толкова пригодна за ФТ?Добрата цев ,това че лоста е отдоло или въпросните китове?Гледах и взрив схемата ,нищо особенно като конструкция ,дори не е безоткатна .Защото както споделиха и колегите от оригиналната пушка ще останат само цевта и корпуса, май малко за един бон ...

Андро, ти искаш ли такава пушка или не.. ??? :exclaim: Аз съм стрелял с ХВ 77; 97 не съм виждал и на живо, НО мисля, че мога да се доверя на всеобщото мнение, че е мн добра- ами.. фиксирана цев- качествена, добре полиран цилиндър, мн добър регулируем спусък, оптимално конструирана концепция (с оригиналните карантии също стреляла яко).. ..и всичко това изработено и напаснато с немска прецизност!
Ако не искаш БМВ, вземи си Хюндай.. и двете вървят.. ;)

Колегата Локи го знам че е мераклия, но и него го е сразила финансовата криза, така че и там не се знае.....

Колегата Локи иска пружинка, не за друго, ами щото няма кола (и няма да има поне още година) та да ми е лесно да я мъкна къдет си искам, а като е гарга- да е рошава.. ;) Още от ранна детска възраст съм осъзнал, че немското е по- хубаво от кУрейското ;), но .. такива бяха възможностите (за пцп) преди 2 год... :wall: :pardon:
 
A

Anonymous

Гост
Честно да ви призная, и аз не бих отказал HW97. А и както гледам ето тук:
http://www.airgunbuyer.com/details.asp? ... oduct=2819 ,
цената им не е изумително висока. Вероятно с доставката ще стане към 490 паунда.
Може би единственият кусур на тези пушки е, че броят на РСР-тата бързо расте и човек ще трябва да се състезава сам със себе си. Или пък да участва наравно с РСР-тата. :)
 

andro

Потребител
Е ,и аз оттук мисля да се снабдя ,само тия 7 джаули дали са обратими.Обаче дават и две скорости..
 

stelibg

Потребител
bernhard написа:
Честно да ви призная, и аз не бих отказал HW97. А и както гледам ето тук:
http://www.airgunbuyer.com/details.asp? ... oduct=2819 ,
цената им не е изумително висока. Вероятно с доставката ще стане към 490 паунда.
Може би единственият кусур на тези пушки е, че броят на РСР-тата бързо расте и човек ще трябва да се състезава сам със себе си. Или пък да участва наравно с РСР-тата. :)

Аз бих взел - не че нямам де, ето това http://www.airgunbuyer.com/details.asp?cat=air%20rifles&SubCat=Air%20Arms%20Air%20Rifles&Product=851 или по-евтиния му вариан TX 200 MK3 - същата пушка като Вайха, ама по-евтина. И пак си остава пружинка ...
 
Нагоре