WEIHRAUCH

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
При мен съскащо-скърцащ звук звук се появи след около 3-4хил. изстрела. Цилиндъра ми е идеално полиран... и следствие употребата повърхностите изсъхват и се получи свръх триене на маншета в цилиндъра. От там спадна чуствително скоростта на изстрела. От начало помислих че сигурно ми е омекнала пружината или по-зле счупила се е. Но като разглобих пушкалото се оказа че всичко си е наред. Обаче с какъв зор извадих буталото от цилиндъра... не е истина. И противно на всички съвети от форума да не се слага смазка... с върха на показалеца размазах една капка полусинтетично моторно масло равномерно в цилиндъра, вкарах буталото и раздвижих напред назад, след това забърсах леко с парцал... и сглобих. Остана минимално количество смазка! Сглобих пушкалото... 30-тина изстрела и дизела изчезна. Мощта на изстрела се върна, а скърцането изчезна.
В една листовка на Диана видях че трябва на 1000 изстрела да се капва в цилиндъра специална смазка.
На този сайт продават такова масло
http://www.airgunsbbguns.com/RWS_Spring ... 167505.htm
 

angelmr

Редовен Потребител
Във форума има препоръка да не се смазва маншета отпред. Но е логично някъкво количество грес да изпада от пружината и да смазва маншета отзад. Как точно са смазани пружините на вашите пушки?
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Смазвам пружината с верижна смазка. Флакон-пръскалка... отлично се закрепва за пружината, представлява лепкава грес.

Цитат:"Но е логично някъкво количество грес да изпада от пружината и да смазва маншета отзад"

При мен такова попадане на смазка в цилиндъра е почти невъзможно ... аз съм с БАМ-30- пружината е в буталото, което е плътно, а цилиндъра ми е отделна част... не е като на пушките с чупещи се цеви.
 

corsa16v

Потребител
Здравейте, бих искал да попитам още ли няма някой, който да е замерил скоростта на 97-цата в 5.5, тъй като ако дава посочените в каталога 230м/с с 1гр. чашка - това са си 26j и ако е така, това е може би най-добрата ППП на пазара в момента. Питам, защото имам китайско "Гамо", което по каталог е 230 м/с, а в действителност с мъка ще достигне 200 м/с. От друга страна Дианата 470 по каталог е 270 м/с, а пък посочват 26J?
 

luft9waffe

Редовен Потребител
corsa16v написа:
Здравейте, бих искал да попитам още ли няма някой, който да е замерил скоростта на 97-цата в 5.5, тъй като ако дава посочените в каталога 230м/с с 1гр. чашка - това са си 26j и ако е така, това е може би най-добрата ППП на пазара в момента. Питам, защото имам китайско "Гамо", което по каталог е 230 м/с, а в действителност с мъка ще достигне 200 м/с. От друга страна Дианата 470 по каталог е 270 м/с, а пък посочват 26J?
има достоверни(проверени) източници(straight shooters)-в техният сайт хв97 е в сектор"medium powered air rifles" и макс енергия е 16fpe-21J.
по-вероятно като улегне пружината-18-20j(190-200мс с грамова чашка)
 

corsa16v

Потребител
Последно да попитам, че тая марка нещо ми се е загнездила в акъла :crazy: По същия начин като сила ли стои въпросът с 80-ката? Поне този модел не е ли малко по-силен и да се доближава до Дианата 46/470 ТН? :)
 

luft9waffe

Редовен Потребител
eто накратко от таблиците "velocity tests 5,5mm" на straight shooters:
дианите рауховете
34-170мс с JSB 1г/180 с фтт 50-155/175
48-220/230 80-215/225
350-230/250 90-225/235
460-230/250 97-190/200
склонен съм да им вярвам,имам 3 от горните 8 модела.
 

Socom

Потребител
Да споделя проблема си HW 80 и решението де ;).
Преди 2-3 седмици пушката загуби точност / не веднага, бях забелязал влошаване последните 4-5 стрелби / и реших че е обичайният проблем - разхлабване на винтовете които крепят блока към ложата. Да ама не - навремето казваше един видин журналист ;). След пристягане проблема не се реши и помислих че оптиката ми прави номера, свалих я и продължих да стрелям на механични. Пълна заря, на около 25 метра попаденията се колебаеха на 8-10 см. от точката на прицелване. Стреляхме наколко човека подред с пушката - проблема си беше същия. Оръжието си имаше компресия и мощност но въпреки това реших че причината за неточната стрелба е в пружинно-буталната група.
Същият ден след стрелбата отворихме пушката /благодарско на д-р Най/ - HW 80 се разглобява удивително лесно, абсолютно никакви проблеми при отваряне и затваряне на цилиндъра /става на ръка от един човек/. В края си цилиндъра /при резбата/ е уширен, сеснява се плавно в работната си част /няма начин да нараниш маншета при поставяне/. При отварянето констатирахме че пружината и маншета са напълно здрави но реших да ги сменям.
Обадих се в Дайкан ей така за проба да видя дали случайно нямат пружини и маншети и ... о изненада ;) /приятна/ имаха маншет за модела но пружина - не. Купих го и поръчах на Ralfi от Германия http://translate.google.com/translate?client=tmpg&hl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.versandhaus-schneider.de%2F&langpair=de|en "експортна" пружина на Вайраух.
Пружината пристигна в петък /за 3 дни/ с български пощи /3,40 евра за пратката/ и реших вчера да подменям. Изененада - пружината е същата като брой витки, дебелина на телта и ширина на пружината но е с около 5 см. по-дълга от старата. Освен това и по-твърда от нея. Та без стенд промяната намаше да стане и реших да си използвам старите части а новите да седят за нови :).
В събота /вчера де/ ходих до един оръжеен магазин че ми беше свършил Балистола и освен него купих и Робла Соло пак на Балистол /препарат за почистване на отлагания по цевта/. Преди да затворя пушката реших да изчистя свалената цев със солвента. Това нещо мирише страшно и ... чисти страшно. След 20-30 минавания с четката /метална/ цевта стана като огледало!
Преди затварянето на пушката смазах тънко с молибденова смазка пружината, вътрешната и външната част на буталото.
Днес на стрелбите със задоволство констатирах че пушката си стреля точно както преди - т.е. проблема е решен от смазването или от почистването на цевта :).
 
A

Anonymous

Гост
Хубави пушки са Weihrauch. Имах щастието да притежавам HW35 която според мен е най-доброто им оръжие с възможности за супер тюнинг. Имах и HW80 карабина и с него стрелях над 10 години.
Но, попаднах на Webley Vulkan МК3 карабина и от тогава не се сещам за тежеста на Weihrauch. Много ги обичам ама теглото им ме плаши.
Също така, ако някои притежава Webley Патриот ще се съгласи с мен че е много по добра пушка от Weihrauch HW80/HW35.
За съжаление Патриота в UK се притежава само с FAC така че няма да имам щастието да го притежавам.
:cheers:
 

Socom

Потребител
Хубави пушки са Weihrauch. Имах щастието да притежавам HW35 която според мен е най-доброто им оръжие с възможности за супер тюнинг. Имах и HW80 карабина и с него стрелях над 10 години.
Абсолютно вярно Weirauch е от класните марки. :)
Съжалявам че нямам възможност да пострелям с други добри пружинни пушки /например Webley/ тогава ще мога да преценя по-добре. Иначе кагато избирах моята HW 80 мненията в интернет бяха че най-добрите пружинни пушки с чупеща цев са Webley Patriot, Beeman R1 и HW 80 на Weihrauch.
Забележката е за теглото на Рауховете е точно на място, макар че се свиква /вече почти не ми прави впечатление/ пък и по-тежката пушка предполага по-голяма стабилност при изстрел. Но всичко това е субективно разбира се.
Сега проучвам още една пружинка на марката - HW 97. Може пък Дядо Мраз да ме зарадва ;).
За съжаление Патриота в UK се притежава само с FAC така че няма да имам щастието да го притежавам.
Пожелавам ти да имаш все класни пушки :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
corsa16v написа:
Ако пък Дядо Мраз ти донесе ей тва http://lpsportwapens.nl/luchtwapens/hw- ... tuned.html ^-^
Красавица!
Пушката е супер. Моето лично предпочитание би било Air Армс TX200.
А защо е по скъпо от UK си нямам на представа.

http://www.euroguns.co.uk/product/5b8d3 ... a194f.aspx

Аз искам Дядо Мраз да ми докара Webley МК3!

http://www.flickr.com/photos/8163995@N07/2180993876/
 

Socom

Потребител
Сега проучвам още една пружинка на марката - HW 97. Може пък Дядо Мраз да ме зарадва Grin.
Ако пък Дядо Мраз ти донесе ей тва http://lpsportwapens.nl/luchtwapens/hw- ... html Много съм добър в танците а?
Красавица!
Аз искам Дядо Мраз да ми докара Webley МК3!
;) Ако дедото не ни донесе нищо събираме се издебваме го и му чупим шейната, изяждаме му елените и ще *** Снежанка :lol:
 
A

Anonymous

Гост
Socom написа:
Хубави пушки са Weihrauch. Имах щастието да притежавам HW35 която според мен е най-доброто им оръжие с възможности за супер тюнинг. Имах и HW80 карабина и с него стрелях над 10 години.
Абсолютно вярно Weirauch е от класните марки. :)
Съжалявам че нямам възможност да пострелям с други добри пружинни пушки /например Webley/ тогава ще мога да преценя по-добре. Иначе кагато избирах моята HW 80 мненията в интернет бяха че най-добрите пружинни пушки с чупеща цев са Webley Patriot, Beeman R1 и HW 80 на Weihrauch.
Забележката е за теглото на Рауховете е точно на място, макар че се свиква /вече почти не ми прави впечатление/ пък и по-тежката пушка предполага по-голяма стабилност при изстрел. Но всичко това е субективно разбира се.
Сега проучвам още една пружинка на марката - HW 97. Може пък Дядо Мраз да ме зарадва ;).
За съжаление Патриота в UK се притежава само с FAC така че няма да имам щастието да го притежавам.
Пожелавам ти да имаш все класни пушки :cheers:
Webley сега се произвежда в Турция - не бих си купил клониран Хацан.
Някога Webley And Scott произвеждаха едни от най качествените UK пушки.
http://www.gunspares.co.uk/shopdisplayc ... cat=Webley
 
A

Anonymous

Гост
Socom написа:
Сега проучвам още една пружинка на марката - HW 97. Може пък Дядо Мраз да ме зарадва Grin.
Ако пък Дядо Мраз ти донесе ей тва http://lpsportwapens.nl/luchtwapens/hw- ... html Много съм добър в танците а?
Красавица!
Аз искам Дядо Мраз да ми докара Webley МК3!
;) Ако дедото не ни донесе нищо събираме се издебваме го и му чупим шейната, изяждаме му елените и ще *** Снежанка :lol:
Снежанки много - пушки малко! ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)
 

Termina4

Потребител
Направо ме разби това :eek: клипче Уникална пушка, даже не пушка а произведение на искуството :bravo:
 
Нагоре