WEIHRAUCH

petkof

Редовен Потребител
Ralfi написа:
Сори andro, излъгали са те. http://www.4komma5.de/Luftgewehr-Weihra ... -45-mm-P18
До колкото разбрах трябва да им пратиш сканиран паспорт и си готов.

PS. Изпращат в страните от ЕС, струва 17.50 Е допълнително. Няма проблем, понеже това се води F пушка, димек срочно трябва да се смени пружината ^-^. До колкото знам в Дайкана се плаща половината сума и после чакаш 6 месеца.
Каква мощност ще ти изпратят?Ако пожелаеш заявената от завода мощност а не отслабена, ще изпратят ли такава?
 
A

Anonymous

Гост
F = 7j. Конструкционни изменения няма, само че в пушката е поставена хилава пружина ;) :cheers: Тарикатлъка е ясен. Продават ти от магазина 7 j пушка, а ти на собствне риск си сменяш пружината. Обаче има едно нещо. F пушките са винаги 4.5 мм. А точно този вайраух не е добре да е в 4.5. Бях писал малко по назад в темата защо.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Ralfi написа:
А точно този вайраух не е добре да е в 4.5. Бях писал малко по назад в темата защо.
За пръв път срещам такова мнение, много съм разпитвал за тази пушка - всички мнения които получих бяха: категорично 4.5мм. Е, все пак всеки си има предпочитания, които зависят и от това за какво ще я ползва :).
Ако е истина това от линка на Ralfi - може скоро да имаме клубче HW-97. Ще бъде интересно да се опънем на Дианите :rambo:
 
A

Anonymous

Гост
Има 6j разлика в дулната енергия, в полза на по големия калибър. Инъче по принцип не стрелям по живи неща. :sorry:
 

harry_cool

Потребител
Андро, поръчай си я от BAR, за да си наистина сигурен, че няма констриктивни различия с ФАК версията, а само смемяш пружината и си в играта. Аз лично не бих рискувал да поръчам пушка от германско, защото в някои случаи намаляване на мощността до 7.5 дж не е само със слаба пружина.
Давам два примера:
Вайх 100 7.5 дж не може да стане ФАК, може да се разгони максимум до към 20-ина дж, а 16 дж 100-ца спокойно става ФАК версия, това е по инфо от руския форум. В 7.5 дж има конструктивни разлики.
Пружинките Диана, в началото са ги "скопявали" с по-слаба пружина, но хората си слагат яка пружинка и готово. Това наложило конструктивна промяна в пушката, немците просто направили доста по-дълги буталата на Дианите и намалили значително камерата за въздух, и 3 пружини да натикаш вътре, все тая.

Не мога да ти кажа дали има такива промени при Вайраух, но все пак има риск от поръчването на 7.5 дж пушка, по-добре е 16 дж и от там нататък играта е ясна.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Бих послушал Хари. Някой може ли да прогони онлайн доставка от BAR - линк, административни проблеми, такса доставка... че нямам чного опит в онлайн пазаруването :)?
 

andro

Потребител
Трябва ми изключително за спорт!За спец. нужди имам снаряжение.Спрях на варианта някой да ми я купи и прати ,защото пазаруването от чужбина ми е пълна мъгла ,най вече плащането със или без кретитна карта.Ще обясня на моя човек някои от препоръчаните подробности за модела,другото което ми идва наум с цел да мина по тънко е да го накарам да потърси нещо втора употреба ,разбира се съответно запазено .Дайкана не лош като вариант от финасова точка парите на два пъти ,обаче 6 месеца чакане при условие Германия е 2000 км.ми е малко странно.Така или иначе ще направя всичко да я имам тая пушка ,малко трудно ще отделя нужните средства ,особенно в тези трудни времена ,а не ми се продават наличните пушки ,много хубави спомени имам с тях !
 

svako

Потребител
andro написа:
Че е красота спор няма,обаче какъв Вайхраух е това? ???

Грешката е моя, оказа се че пушката е Дияна, но тъй като видях снимката в тема за пружинни пушки Вайраух на чужд форум, и понеже ме впечатли тунинга реших да я постна тук :pardon:
 

andro

Потребител
Този приклад е къде по елегантен от новото дърво на новата Диана. :)Гърка си разбира от работата .
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Тези дни ми предстои много труден избор :( Weihrauch HW 97 K или DIANA 48 ???
"почупих" се от четене.
1.Мерил ли е някой скоростите на Weihrauch HW 97 K в калибър 5.5
2.За Диана-та пише че има резервни пружини и маншети... а за Вайх-а? Аз стрелям :rambo: много. Няма да я държа на витрината!
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
shstanchev написа:
Тези дни ми предстои много труден избор :( Weihrauch HW 97 K или DIANA 48 ???
"почупих" се от четене.
1.Мерил ли е някой скоростите на Weihrauch HW 97 K в калибър 5.5
2.За Диана-та пише че има резервни пружини и маншети... а за Вайх-а? Аз стрелям :rambo: много. Няма да я държа на витрината!

"трудният" ти избор е по-скоро за калибъра, а не за марката - и двете са гаранция за качество.
за пружинна пневматика за предпочитане е 4,5
дианата е една идея по-мощна от вайха, но аз бих се спрял на Weihrauch HW 97
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Но ако е Weihrauch HW 97 обезателно бих я взел в калибър 4.5 аз лично много бих искал да си взема тази пушка но за сега нямам възможности. Успех в избора :cheers:
 

vanko

Редовен Потребител
@shstanchev Weihrauch не съм имал,нямам и преки наблюдения но Диана имам макар и от скоро и трябва да кажа че покрива критериите ми за мощна и точна пушка.Доста тежичка е и претенциозна откъм чашки но намериш ли правилната става хирургически точна.Обезателно и трябва моноблок(дампа) и класна оптика.Във всички случаи обаче ти си решаваш каква пушка за какви пари и с какви характеристики ти трябва. Успех!
 

bateiav4o

Потребител
Аз също имам Диана и то най високия клас и бих заключил че ако ти трябва пушка за яка стрелба бих избрал точно нея от гледна точка на консумативи ергономичност и здравина.Но погледнато от страна на прецисност и точна стрелба то 97 цата на Раух е безпорен фаворит.Там проблема е с намирането на оригинални части и дължината на живота им.Ако ще е Раух задължително 4,5 и 97ца ако ще е Диана то 56 цата няма равна на себе си но да не забравяме че говорим за пушки както в различен клас така и в различен ценови диапазон. Надявам се да съм бил полезен.
 
A

Anonymous

Гост
Труден избор :sorry:
Сравним единствено с избора - блондинката или брюнетката ????
Която и да избереш , ще съжаляваш , че не си предпочел другата.
Затова - вземай която и да е от двете , а после събирай и за другата както правя аз ;)
 

andro

Потребител
Ако ще Вайхраух поне кажи откъде и как !В англииски сайт ми попадна на цена 244 паунда!Обаче не е Фак.Аз поне нямам подобни терзания ,за какво ми е Диана ,като имам Бам? ;)
 
A

Anonymous

Гост
Здравейте,

След последната стрелба с HW 90 забелязах, че като счупя цевта частично, т.е. без да зареждам, при връщането обратно отнякъде излиза звук, който преди го нямаше. Звука е нещо като съскане, подобно на триене на сухи повърхости, и се чува само при връщане на цевта назад, след като не е била счупена докрай.

Мисля, че засега не е нещо сериозно, защото днес, след като направих един изстрел, шума изчезна. Измерих скоростта и е същата като преди. Все пак се чудя какво може да е, за да избега евентуални бъдещи проблеми, но не искам да я отварям напразно. Вие как мислите?

Освен това, пушката е на 1000 изстрела, и се чудя дали да не капна малко "Crosman silicone chamber oil" в цилиндъра?
 
Нагоре