WEIHRAUCH

Дискусия в 'Пружинна Пневматика' започната от luft9waffe, 21 Октомври 2008.

1. cilindura

cilindura Редовен Потребител

Публикации:
    525
    Здравей, колега с "Вайраух"-а. Цевите ги чистя по следния начин: напълвам цевта с боров терпентин и я държа така в продължение на 10-12 дни. След това измивам терпентина и започвам да чистя цевта по следния начин: вкарвам бронзов шомпол през дулния срез обратно на посоката на стрелбата. Завивам бронзова четка и тегля по посока на стрелбата. След това изпълнявам няколко пъти тази процедура, като спазвам тегленето на четката само по посока на стрелбата. Не се притеснявай за цевта. Бронзът няма да й причини нищо страшно. Той само ще изчисти нарезите. Все пак неговата твърдост по скалата на Рокуел е далеч под тази на цевта. След тази процедура, преминавам към окончателното изчистване на ръжда и налепи с помощта на дебел синтетичен шнур, напоен с дълбоко проникваща смазка от рода на WD-40 и други.
    Горният пластмасов детайл, който си публикувал, е конструиран с цел намаляне на работния ход на буталото , а оттам - и сваляне на мощността. Същият този детайл, само че изработен от стомана,се използва като преход от гьонен към пластмасов маншет. Поздрави!

pchelarq, petkof, luft9waffe and 6 others like this.
  2. Петър Славов

Петър Славов Новодошъл

Публикации:
    8

Благодаря,ще го пробвам това, още утре ще си взема всичко необходимо. Дано я спася, че ако купя и цев, ще стане все едно почти съм купил пушката на части. Аз не разбирам много, от скоро чета и събирам информация за това. Решил съм да я спася,беше в окаяно състояние когато я намерих. Взех и оптика, ама май и идва голяма и ще трябва да и взема някой по-малка. Мерак не ми липсва, знамията ми са малко, но работя по въпроса, все пак ми е първа пушка.

Между другото, остана ми да и намеря предпазитела на спусъка. Може ли да полсвам друг(от друга пушка, и ако може от коя ще пасне) или трябва да търся за конкретния модел? Благодаря

Прикачени Файлове:

Последна промяна от модератор: 1 Август 2019
    Gadnqra, mobilen, Venco and 4 others like this.
  3. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    1,161
    от:
    Варна
    Не може

Gadnqra харесва това.
  4. Петър Славов

Петър Славов Новодошъл

Публикации:
    8
    Добре, тогава ще търся за съответния модел.

5. SvilenP

SvilenP Редовен Потребител

Публикации:
    363
    от:
    Габрово
    Според мен не използвай тази двунога.

6. Петър Славов

Петър Славов Новодошъл

Публикации:
    8
    Защо, удобна е. Е не че я ползвам много често, но когато се е налагало, ми е била удобна.

7. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,282
    от:
    Старата София
    Може и засега да не го виждаш с просто око, но ползуването на двунога от този тип ти мести попаденията и ти проваля опитите за точност ;)

SvilenP, xpresident and Gadnqra like this.
  8. Петър Славов

Петър Славов Новодошъл

Публикации:
    8
    Благодаря, ще го имам на предвид. То май и без това става прекалено тежка с нея. Пушката с оптиката си тежи към 5 кг. Теглих я защото я когарах със самолета от Северна Ирландия до тук ,разглобена на основни части и пръсната из багажа :D

Gadnqra харесва това.
  9. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,282
    от:
    Старата София
    Ако ще ползуваш двунога, гледай захващането към пушката да е някъде в предната част на приклада.
    Всякакъв допир до цевта по време на изстрел ще ти мести попаденията и от там сбогом точност.
    Ако стреляш от маса, също така подпирай пушката по-назад, цевта трябва да е свободна.
    По принцип двуногите не са много подходящи за пружинни пушки...

10. SvilenP

SvilenP Редовен Потребител

Публикации:
    363
    от:
    Габрово
  11. Петър Славов

Петър Славов Новодошъл

Публикации:
    8
    Е чак пък толкова, ще си стрелям без. Тази ми изскочи мн тънко в ебай, ама тогава не знаех че има значение. Ще гледам да свикна без опори :)

Направо я откачам, и без това отежнява пушката допълнително.Благодаря за съвета, не го знаех това.

Последна промяна от модератор: 4 Август 2019
    Termina4, xpresident, Gadnqra and 2 others like this.
  12. Venco

Venco Редовен Потребител

Здравейте, колеги. Благодарение на приятел, живеещ в Англия се сдобих с резервен комплект за HW98. Той включва, пружина(поръчах за 16дж.), маншет, уплътнение за цевта и двете "шайбички", за цевта. Всичко това е на цена 39 паунда, около 86лв., пушката няма нужда от ремонти, но реших да ги имам за всеки случай и да споделя с вас колко струват частите. Не съм плащал за доставка до България, понеже ми ги донесе приятелчето,като си дойде лятото,а само за пощенски разходи в Англия. Поздрави.:)

Прикачени Файлове:

Djubey, pavloff, cilindura and 5 others like this.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена