WEIHRAUCH

Дискусия в 'Пружинна Пневматика' започната от luft9waffe, 21 Октомври 2008.

1. bleu81

bleu81 Редовен Потребител

Публикации:
    357
    от:
    София
  2. bleu81

Публикации:
    357
    от:
    София
    Сигурен ли си че не пише Weihrauch 77 V-MATCH ? Ако е така вероятно става дума за пушка на която е монтиран тунинг кит V-match.

П.П извинявам се за дублирания пост - по някаква причина горния не ми се появи и сметнах че не се е качил и за това повторих.

3. Toto Rino

Toto Rino Потребител

Публикации:
    71
    от:
    София
    Моя грешка, извинявам се. bleu81 е прав за изписването.

4. hristoss

hristoss Редовен Потребител

Публикации:
    539
    от:
    Пловдив - 0899001948
    Разликата е в дължината на цевта, MATCH е с 10см по къса цев от стандартния модел.
    ( На някой сайтове го изписват така късия модел Weihrauch hw 77 K MATCH)

5. Toto Rino

Toto Rino Потребител

Публикации:
    71
    от:
    София
    По скоро става въпрос за мощността си мисля!? bleu81 е по наясно, нека поясни за какъв точно тунинг иде реч с това V-MACH версия?

6. hristoss

hristoss Редовен Потребител

Публикации:
    539
    от:
    Пловдив - 0899001948
    Незнам как разбра кой е по наясно ама ...
    Разликата във твоя въпрос ти я казах, по долу ще ти я покажа и ако разбираш немски си я преведи..
    Достатъчно е да напушеш във гугал въпроса ти и ще ти излезне каква е разлика..

Прикачени Файлове:

7. Toto Rino

Toto Rino Потребител

Публикации:
    71
    от:
    София
    Сега го погледнах в SwS точното е изписано "MATCH"

8. Toto Rino

Toto Rino Потребител

Публикации:
    71
    от:
    София
    Добре колега. Значи по твоето обяснение да разбирам, че модел Вайраух HW77 K го има с дълга и по-къса цев. Като изключим WH77 стандарт? Аз така те разбирам.

9. bleu81

Публикации:
    357
    от:
    София
    то версията с "К" (карабина) си е по къс от стандартния с точно 10см. Цевта при HW77 e 470мм а при "К" версията е 370мм.
    Колкото до V-Match това си е тунинг кит който може да е както 16дж, така "фас" версия 24дж. Включва маншет, пружина водач, подложни шайби грес и тн. Основния плюс на тунинг кита е че са оптимизирани хлабините на водачите на пружината което води до по плавно зареждане и изстрел, изчезва жуженето на пружината и пушката би трябвало да стане по-малко чувствителна към захвата. Аз лично не мисля че си струват тия 200+ лева за кита понеже ако имаш под ръка струг или стругар можеш да си изработиш основните компоненти на кита за половин час с материал на няколко лева.

Поздрави

Toto Rino харесва това.
  10. pellet

pellet Редовен Потребител

Публикации:
    161
    от:
    Варна
    С изключение на маншета, който според мен, е 50+% от тунинга. ;)

11. Toto Rino

Toto Rino Потребител

Публикации:
    71
    от:
    София
    Значи правилно съм разбрал, че "MATCH" е свързано с мощността. А що се отнася за "К" това означава къс на немски "Kurz", карабина са и дългата и късата база на пушката.

12. bleu81

Публикации:
    357
    от:
    София
    Тото Рино, Вземи в предвид написаното от Пелет, понеже все пак той има такава пушка а моят вайраух е друг модел. Все пак ако разликата в цената е 200+ лева аз бих ги дал за ламинирания приклад а не за тунинг кита. Пушката и без него ще стреля "добре" .

Ако ни покажеш и линка от който гледаш тая пушка ще е по лесно да се каже каква е разликата.

pellet and Toto Rino like this.
  13. fatalen

fatalen Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    3,456
    от:
    София
    Със струг и материяли за няколко лева, ако нямаш тунинг кит-а, от който да копираш за половин час ще изработиш първа версия на тунинга и нищо повече. А колко версии ще изработиш за по половин час и за по няколко лева, докато постигнеш резултатите на тунинг кит-а никой не може да ти каже...

astra, soundmax, pellet and 1 other person like this.
  14. Toto Rino

Toto Rino Потребител

Публикации:
    71
    от:
    София
    Разликата в цената в
    Разликата в цената е точно 5 евро според немския онлайн магазин SwS /Sportwaffen sneider/

15. bleu81

Публикации:
    357
    от:
    София
    Прав си, Всичко зависи от поставените цели и очакваните резултати. Повечето хора във форума си купуват пушки за да целят кенчета или мишени с формата на сврака. За тия цели пушката ще стреля добре и в оригиналния си вид, 1-вата версия на тунинг кита и малко подходяща грес ще я подобрят до толкова, че за същите тия хора да няма осезаема разлика с оригиналния В-матч кит за стотици левове. В същото това време тия пари похарчени за синия ламинат ще радват окото вовеки.

Kifa харесва това.
  16. luft9waffe

luft9waffe Редовен Потребител

Публикации:
    1,753
    от:
    русе
    Чак пък...12 години ползвам Вайраух и от всичко на V-Mach(ви-мак) ,съм поръчвал само маншети(защото пушката е ХВ90).Лично с кореспонденция със Стив Поуп.След 2 оригинални и 2 английски маншета мога да кажа,че представянето е еднакво,а живота на немските е Х2.

Venco and pellet like this.
  17. pellet

pellet Редовен Потребител

Публикации:
    161
    от:
    Варна
    Затова казах "според мен". При мен резултатите са точно обратни. Та, споделяме опит ;)

Venco and luft9waffe like this.
  18. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    1,219
    от:
    Варна
    При HW97 V-Mach тунинга води до промяна (подобряване) на звука при изстрел и ПО НИКАКЪВ НАЧИН НЕ ПРОМЕНЯ ТОЧНОСТТА НА ПУШКАТА.

19. sa6o

sa6o Потребител

Публикации:
    44
    колеги намесвам се в тази тема поради простата(сложната) при4ина 4е ми попадна модел на вайраух 577 карабина в 4,5 и ми се иска да я реставрирам евентуален проблем ще ми е маншета.от кьде ще ми преепорь4ата да си набавя.благодаря ви.....

20. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    1,219
    от:
    Варна
    luft9waffe and Gadnqra like this.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена