WEIHRAUCH

Дискусия в 'Пружинна Пневматика' започната от luft9waffe, 21 Октомври 2008.

1. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    791
    от:
    Варна
    IMG_20181104_085434.jpg
    Представям новия тунинг на HW97k, който измислихме с колегата pellet. Премахнато е челното уплътнение на цилиндъра към цевта и е заместено с О-пръстен, уплътняващ странично.
    Добавен е и полимерен демпфер между цилиндъра и цевната кутия. Целта е по-консистентна POI при температурни разлики.
    За сега пушката показа отлични резултати пред хроното и на листа, но трябва тестване в реални условия на ФТ трасе, за да сме сигурни в резултата.
    P.S. Стругарската работа е перфектно изпълнена от Dominus.

Toto Rino, Gadnqra, ilko_dim and 12 others like this.
  2. Кирил_K

Кирил_K Новодошъл

Публикации:
    8
    Здравейте колеги! Днес измерих началната скорост на HW 97KT, 4,5 както писах по-горе пушката е на 2 год. и има 10000 изстрела. Направи средна скорост от 156 м/с с JSB EXACT HEAVY 0,67 гр. или около 8,1 J. Точно с 50 % е намаляла началната скорост. Интересното е че разликата в изстрелите беше +– 1 м/с. Явно ще трябва нова пружина , а и трябва да се прави стенд за смяната.

3. luft9waffe

luft9waffe Редовен Потребител

Публикации:
    1,759
    от:
    русе
    Може да не е само пружина.Смени маншет и другите уплътнения.Не съм сигурен,че стенд ще ти трябва.Може да се справиш и без него.

Gadnqra and xpresident like this.
  4. xpresident

Публикации:
    791
    от:
    Варна
    Стреляй с по-леки чашки и ще отиде на десет джаула, с тези както ти писах вече отката е твърде голям, а мощността по-малка. Според мен също ще иска нов маншет.
    Стенд не ти трябва, 16j пружината се свива на ръка.

Gadnqra, soundmax and pellet like this.
  5. Dominus

Dominus Редовен Потребител

Публикации:
    2,577
    Ако си фен-експериментатор бих ти предложа да ти направя уретанов маншет напълно безплатно. Интересно ми е да направим някакво сравнение с оригиналния. Материала е изключително здрав и издържлив на триене.

Gadnqra харесва това.
  6. Кирил_K

Кирил_K Новодошъл

Публикации:
    8
    Да , първо ще мина на 0,510. Впрочем , колега xpresident аз съм от Търговище и много често пътувам до Варна, ще ми бъде приятно да се видим, ако и ти желаеш, по горе съм написал телефона си. Благодаря на колегата Dominus , ще помисля сериозно по въпроса. Сега остава да избера качествена пружина, ако някои има предложения ще съм благодарен.

7. xpresident

Публикации:
    791
    от:
    Варна
    v-mach пружина и маншет е скъпия вариант, стотина евра + доставката. Към 30 евро излиза оригиналния комплект, който според мен върши същата работа, стига да не те дразни звънтенето при изстрел.

Последна промяна: 6 Ноември 2018
    Gadnqra and Кирил_K like this.
  8. Кирил_K

Кирил_K Новодошъл

Публикации:
    8
    Смятам да купя от SwS пружина EXFED-HW-01 16 j , но не виждам само маншет отделно да продават. От къде може да се купи оригиналния комплект?

9. xpresident

Публикации:
    791
    от:
    Варна
    Последна промяна от модератор: 6 Ноември 2018
  10. Кирил_K

Кирил_K Новодошъл

Публикации:
    8
    Току що сина ми намери пружината за 138 злоти в Полша , това е с около 2 евро по-скъпо от Германия (29,95 Е). Той живее във Варшава и ще я поръчам от там. Остана да намеря и маншета. Всъщност цените нямат много разлика.

xpresident харесва това.
  11. soundmax

soundmax Редовен Потребител

Публикации:
    3,115
    от:
    Казанлък - Пловдив
    Ако смятате да поръчвате обадете ми се и аз има какво да си взема.
    Сега относно спада на скоростите освен износен маншет при мен на Армса се получава и нещо друго което също влияе. След повечко стрелба се натрупва олово около челното уплътнение на цевта както и върху него може да попадне, и скоростта хем пада пък и няма смисъл да обяснявам, че и почва да разсейва. Това се дължи на плитката входна фаска, което не знам при HW97 наблюдава ли се подобно нещо, и добре ли потъва чашката като се слага в цевта.

Gadnqra харесва това.
  12. Hidden

Hidden Потребител

Публикации:
    320
    от:
    Перник-София
    В поръчка и аз бих участвал - ще съм благодарян ако ме имате предвид и ми пишете.

13. luft9waffe

Публикации:
    1,759
    от:
    русе
    Ако Павел(доминус) под уретан има предвид полиуретан A90PUR или A95PUR,ще се получи мн.добър и дълговечен маншет.

Gadnqra харесва това.
  14. Dominus

Dominus Редовен Потребител

Публикации:
    2,577
    Имам предвид филамент TPU (термо пластичен уретан) за 3Д принтиране.
    Бях направил една гривничка с диаметър 40мм, дебелина 1,1мм и височина 8-10мм.
    Давах я доста мераклии да я скъсат. Като я видеха всички се засилваха с голям мерак, щото изглежда хилава и после следваше един учуден поглед и изненада.
    Материала наистина е много добър.

15. Кирил_K

Кирил_K Новодошъл

Публикации:
    8
    Днес извадих данните на 16 и 20 Дж пружини ТИТАН, втората е с 2,5 см. по-дълга. Реших първо да срежа 20 Дж. си пружина , тя е на 100-200 изстрела. Не ми е ясно само как да оформя срязания край. Ако нищо не се получи тогава ще поръчваме.

16. luft9waffe

Публикации:
    1,759
    от:
    русе
    Така:

17. Кирил_K

Кирил_K Новодошъл

Публикации:
    8
    Благодаря, мисля че ще се справя!

18. ivodianov1992

ivodianov1992 Потребител

Публикации:
    11
    Днес ми пристигна HW80 в 4.5мм. Направих няколко проби на 15-20м. на механични мерни прибори и се представи доста добре за моите изисквания. Прави група малко по - малка от монета 20ст. Използвах JSB Diabolo Exact Heavy. Тези дни ще пробвам и с други по - леки чашки.

sir John, SvilenP, Ludjev77 and 5 others like this.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена