Walther / Umarex

A

Anonymous

Гост
Лично за мен извода е че трябва да стреляте само с Баракуда и пуснете някой път 1 чиста група на 80-100м при безветрие да видиме какъв е макса. Яко :bravo:
 

gggenata

Потребител
Ами тва са групите наистина,
няколко пъти сме стреляли и се държи еднакво с баракудата.

Стреляме от тавана на колата и на правен от мой приятел кожен "Бенч" пълен с пясък.
Това доста помага.

Иначе спусъка наистина е доста "твърд" ако се пипне според мен това ще помогне доста,
но аз не обичам да човъркам нещо дето си работи :)

Пък за Еваникс ми е мерак заради дървения приклад и мощността!!
но по нататък................... :-[
 

angelmr

Редовен Потребител
Постигнал си максимума от тази пушка, така ми се струва. :) Един от пловдивската групша си смени цевта с лотър валтер ( полигонална с шок), понеже не му харесваше точността, като след подмяната показваше невероятни резултати.
 
A

Anonymous

Гост
опа ако си в София задължително трябва да постреляме.. Бирата е ясна пиши 1 л.с. мястото е трепач.. вземи и чашки от баракудите дано е хубаво времето - неветровито тъкмо ще и направиме баш ревю :cheers:
 

gggenata

Потребител
Здравейте,
Миналата седмица направих тест на пушката за да видя как се държи.
Стрелях с баракуда на около 42-43 метра (хората от Пловдив ще познаят мястото) от покрива на колата.
Мишената е формат А4, стрлял съм 6 серии х5 изстрела - общо 30 изстрела
започнах на 250бара по мишената за прострелка(номер1) и свърши стрелбата на 150бара по мишена номер 6.
Не съм кой знае какъв стрелец но аз съм доволен от резултата, предполагам че някой с повече опит би постигна по добър резултат.
Ето и снимките от стрелбата:
album.php

album.php

album.php

album.php

album.php

album.php

album.php

album.php

album.php


Това е положението с Доминатора :)
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Поздравления за резултатите :bravo:
Но на каква мощност стреля доминатора, че тези 100 бара за 30 изстрела ми и изглеждат доста ако са на 40 Дж?
 

HellBoY

Потребител
Няма ли нови впечатления , пушка с редуктор (макар и ненастроен) и цев валтер 60см. - цената е "народна" , а темата така е замряла ???

А група 2-3см. на 70м. , 30 изстрела плато с тоя малак резервуар и 255м/с баракуда без да е пипана е повече от добре.

При руснаците темата е доста развита , а пушката популярна с точноста си . . . при нас се продава с клапан на 40Дж. нещо което те постигат с доработки . . . ако някой може да даде пресни данни :sos:

Тук се е получило доста добре : http://talks.guns.ru/forummessage/30/320764.html
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Според мен, чашките за тази пушка са DIABOLO EXACT Jumbo Heavy на JSB 1.175 грама.
При малко повече от 260 m/seс правят 40Дж, или малко по-леките 14.3 грейна= 92.66 гр. EXACT Jumbo Express, ако скоростта се окаже ниска, но в такъв случай за 40 Дж, скоростта ще е 293-4 м/сек. и може да се окаже малко височка за леката чашка.
Надявам се при малко гъбаркане с редуктора да е възможно леко повдигане на скоростта с по-тежката чашка, което според мен ще е по-добрият вариант. В този случай се надявам броят на изстрелите в плато и леко да се увеличи. При наличието на редуктор, няма как платото да се развали.
Остава някой да купи пушката и да сподели.
 

harry_cool

Потребител
Цената наистина е отлична за немска пушка с редуктор, но (винаги има едно НО) за какъв чеп им е било да правят пушка с работно налягане 300 бара. Това си е доста високо налягане, което с помпа си е чисто самоубийство, а с бутилка, която е напълнена на 310 бара ще трябва да се зарежда за всяка стрелба (бутилката). Ако тази пушка беше с работно налягане 200 бара, просто нямаше да има конкуренция.
Лично мнение, не искам да го налагам на никой.

П.П. Интересно би било дали някой не може да настрои редуктора на 200 атм.
 
A

Anonymous

Гост
Помпал съм до 230бара с хубава помпа не вярвам да е толкова трудно да се достигнат 300. С 50помпи се вдигат 30бара. за 3-4мин. 10 серии са 300 от празен резервоар. с удоволствие бих напомпал някой 1250 до 300бар да видя как е!
 

gggenata

Потребител
Мойта е с малкия цилиндър с помпата Хилл помпя до 300-310.

С чашките JSB diablо екзакт стреля невероятно на 50м. групата от 5 изстрела става около 1.5см

прави около 35-40 добри изстрела. (с баракуда почвам от 255м/с с JSB ot okolo 280m/s)

Може колегата "andi" от Пловдив да даде много инфо. с него стреляме заедно и неговия "Доминатор" е с големия цилиндър
прави много добро плато с JSB ima и снимки и резултати.

Но сега при мен на мода е "Суматрата: :) :rambo: :rambo: :rambo:
 

HellBoY

Потребител
harry_cool написа:
П.П. Интересно би било дали някой не може да настрои редуктора на 200 атм.

Това е разковничето , мисля че братушките са поработили по-въпроса има няколко доста обширни теми но в момента нямам достатъчно свободно време да прочета всичко - но и това ще стане ;)

@gggenata
Доработвал ли си нещо по твоята , от резултатите които си постнал ако под 35-40 добри истрела има6 предвид плато +/- 10м/с при тези скорости на 50-70м. пушката е "оса" :bravo:
Добре ще е и твоят партньор в стрелбите с по-големия резервуар да даде информация , очакваме я с интерес - а може би и ти можеш да споделиш предполагам си я пробвал :cheers:
 

andro

Потребител
Нещо май не ми стана ясно 300 атмосвери ,как ще нагласиш редуктора ?Като падне налягането в резервоара да не би да спира да стреля?Мисля че по -голямото налягане е с цел по вече изстрели при по малък резервоар.Тъй че дали ще са 200 или 300 атм . в резервоара ,щом като е с редуктор ще си стреля с постоянна скорост ,само че ще има по мълък брой изстрели, при 200 атм. да речем.
 

HellBoY

Потребител
Мисля че има два вариянта: или по-голям резервуар . . . или клапана да се накара да работи в ниските налягания . . . после ако е необходимо да се играе с подредбата на шайбите на редуктора за изглаждане на платото.

Нека някой по-запознат да поясни какъв е принципно пътя . . .

третият вариянт е помпане на 300 атмосфери :)
 

gggenata

Потребител
Ами при мен след около 150 бара почва рязко да пада (иначе с ХИЛЛА от 150бар до 310бар помпя с около 60-70 помпи)
пада и скоростта и попадението по мишената надолу.
Иначе странното е че коридора в който стрелям тези 35 изстрела е доста широк от 250м/с до около 225 м/с, но с "Анди ни се струва че мойта пушка стреля една идея по дочно ;) (сори Диане но ти така каза :))
Но той има по ясно изразено плато......но той си пипа редуктура поне 2-3 пъти (сменя пластини),
а мойта пушка си е "Заводска"

Сега се навивам за националната среща в Узана и ако мога ще се присъединя и ще направим и много тестове и ще видим нашите записани резултати (сега съм в София на работа, а всичко ми е в калъфа на пушката в Пловдив)
 

luft9waffe

Редовен Потребител
harry_cool написа:
gggenata написа:
Иначе странното е че коридора в който стрелям тези 35 изстрела е доста широк от 250м/с до около 225 м/с

Това напрво си е чист правоток, или аз не разбирам или няма работещ редуктор.
е да де,ама прави ли 15мм на 50м?-прави!значи нищо не разбираш.коридор от 25мс за 35 изстрела и "чист" правоток не са.
 
Нагоре