Walther / Umarex

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
HellBoY написа:
Честита да ти е и много да те радва , комбинацията с тази оптика е трепач :cheers:

И по темата , на Доминатора имаш възможност да си направиш заглушена цев без проблем заради голямото разстояние до цилиндъра :

Заглушената цев ясно ама ми е доста интересно какво е това м/у резервоара и манометъра?
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
valens1968 написа:
Заглушената цев ясно ама ми е доста интересно какво е това м/у резервоара и манометъра?
Екстендер за куик-фил или допълнително монтиран клапан за бързо зареждане, тъй като фабрично резервоара се зарежда чрез сваляне и се пълни отзад.
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
MAD MAX написа:
Екстендер за куик-фил или допълнително монтиран клапан за бързо зареждане, тъй като фабрично резервоара се зарежда чрез сваляне и се пълни отзад.

И аз така си помислих, ха сега и чертежче да прати някой и ще стане чудесно :cheers:
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
valens1968 написа:
MAD MAX написа:
Екстендер за куик-фил или допълнително монтиран клапан за бързо зареждане, тъй като фабрично резервоара се зарежда чрез сваляне и се пълни отзад.

И аз така си помислих, ха сега и чертежче да прати някой и ще стане чудесно :cheers:
Мисля, че колегата jordannik от София им е специалист. Обърни се към него.
 

HellBoY

Потребител
Има и още нещо интересно на снимката , удължението на клапана ;) . . . но куик фила е по полезен.
 
A

Anonymous

Гост
ако имах доминатора бих му сложил само модератор и само яко пуцане. Приклада не е лош също нищо че е синтетик :cool: P.S. поне отпада проблема с маркучи и връзки
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
sniper написа:
ако имах доминатора бих му сложил само модератор и само яко пуцане. Приклада не е лош също нищо че е синтетик :cool: P.S. поне отпада проблема с маркучи и връзки

Така ли трябва да стане:
Ама за яко пуцане :rambo: трябва и яко помпане :cheers:
 

Attachments

  • DSCI1224.JPG
    DSCI1224.JPG
    722.2 KB · Прегледи: 430

HellBoY

Потребител
Помпата е такава от снимката долу и видовете DIN адаптери - твоят е "мъжки" . Води се помпа Хилл с DIN адаптер . . . вместо с маркуч. Предполагам , че просто се завива DIN aдаптера който имаш в комплeкта , но може ида греша. Не вярвам Хил да са направили спецялна разработка за Доминатора ??? Нека някой от собствениците каже дали е така . . .
И всъщност , май само с един преходник между резбите може да се монтира на всяка една помпа с маркуч. В руския форум съм чел че помпят Доминатора и с помпа ВАМ , ама с преработена трета степен ;)

http://www.carl-walther.de/index.php?co ... roduct=413
 

Attachments

  • IMG_1555.jpg
    IMG_1555.jpg
    394.2 KB · Прегледи: 230
  • scubaadapters1.jpg
    scubaadapters1.jpg
    21 KB · Прегледи: 219

andi

Редовен Потребител
имам молба до колегите с валтери - интересно ми стана колко вида резервуари има - ако може всеки да напише какъв точно е неговия
на моя пише ; 0.267 L 0.745 (kg) , дълъг е 0.46 м , стоманен е ( лепи магнит ) , с манометър (без куикфил) , пълни се през жълта тапа ( месинг или бронз, не ги разбирам )
благодаря на отзовалите се :cheers:
 

njatanasow

Редовен Потребител
анди
аз стрелям със 6 литров "цилиндър" и съм много доволен,като добавиш и ЛВ ска полигонална цев с шок и още някои доработки по редуктора и спусака,можеш да си представиш какво правят JSB тата на 50 метра примерно ;)
 

andi

Редовен Потребител
njatanasow имаш ли куик фил ? имам такава цев -но не е монтирана ( стои си в кутията ) колко см е твоята , с кое жсб стреляш ?
аз си мислех че само аз и качика сме отваряли редуктора - какво прави по твоя , какво постигна ?
 

andi

Редовен Потребител
в белите страни 300 бара е предимство за стрелеца , и гордост за производителя
а на доминатора само цевта , редуктура и резерервуара са валтерски , другото е умарекс
а за 'преработката' - казва се пререждане , отнема 3 мин ( на покрива на колата ) , в резултат получаваш 16 дж , редуктора работи на 50-55 бара , от 130 до 50 има мнооого изстрели в 0.2 мс коридор --- и ако калибъра е 4.5 мм отиваш на състезание в клас 16 дж с много конкурентна пушка за 700 лв :cheers:
 

njatanasow

Редовен Потребител
lynx
Мисля , че напразно се безпокоиш,Откровенно казано на немците съм се ядосвал че
много трудно вкорват най новите разработки,Много трудно променят нещо което е добро
"консерватори".а колкото до 300 та бара то е за повече истрели,Верно че полигоналната цев ми вдигна скороста
с около 20 м,с но аз имах около 60-65 добри истрела до 140 бара,Бутилката е 0,267 куб,
Добри изтрели значи 1 см на 50 м,А в повечето големи градове има къде да се пълнят
големи бутилки,И ако стреляш по мишени от маса като мен неми се налага да откачам бутилката
докато стрелям,а аз го правя почти всеки ден и по много,като "наркотик ми е"
Ако нещо конкретно те интерисува питай,Тази пушка няма тайни за мен ;)
 

HellBoY

Потребител
@ Резервуарите за Доминатор са три размера 0.150сс , 0.215сс и 0.267сс. Последните модели се правят само с 0.215сс и имат леко променена конструкция на редуктора.
 

Attachments

  • 2034929.jpg
    2034929.jpg
    62.1 KB · Прегледи: 225
  • 633576248223281250.jpg
    633576248223281250.jpg
    26.9 KB · Прегледи: 207

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
domminator написа:
колеги ако смятате да пълните с помпа по добре се откажете от тази пушка ;)

Защо бе хора ей тази помпа помпела без проблем до 270 бара.
http://www.gehmann.com/pages-en/productcatalogue.php?headline=recharging%20equipment%20/%20refill%20air%20bottles%20and%20200bar%20pumps&id=27
Струва 170 евро ето тук:http://www.stopper.de/product_info.php/products_id/5494/product/gehmann-4-stage-turbo-pump.html

И да попитам какви точно доработки е правил колегата njatanasow по спусъка и редуктора ??? Даже ако може с повече подробности къде точно, как и т.н.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Защо си мислите, че пушката няма да работи на 200 бара стартово налягане? Ще си работи съвсем нормално, но вместо 100 ще има 50 изстрела примерно.
Не виждам какъв е проблема, че чак и да се отказвате от пушката, защото не може да използвате пълните възможности на резервоара! Даже виждам едно и то немалко предимство в пълненето на по-ниско налягане. А то е, че макар да е сметнат редуктора да работи на 300 бара, има о-пръстени, на които ще им е много "по-приятно" да работят на 200 бара и ще са ви "благодарни" даже.
 

domminator

Потребител
никой не е казал че не може да работи на по ниско налягане може да работи и на 150 ако искаш,а за опръстените според мен не виждам как ще им е по добре при положение че хората сигурно са го сметнали преди да го пуснат серийно :cheers:
 

andi

Редовен Потребител
от 310 - 70 изст
от 190 - 20 изст ( редукторни 40 дж , след това правоток надоло )
можеш и от 100 да стреляш - правоток
 
Нагоре