Walther / Umarex

Дискусия в 'Компресионна Пневматика' започната от ivodoc, 11 Октомври 2008.

1. ivodoc

ivodoc Модератор Модераторски Екип

Публикации:
    4,784
    от:
    Русе
    http://www.pyramydair.com/cgi-bin/zoome ... el_id=1489
    Цената на модела COMBO , 11 заряден с фабрично монтирана оптика на стойки 4Х16Х56 , компенсатор, двунога и куфар е около 1500-1600лв тук в БГ.

2. cdman

cdman Администратор Модераторски Екип

Публикации:
    1,489
    от:
    София
    Реших да събера и малко инфо за тая пушка

По спецификация е калибър .177 ( 4.5мм ) и би трябвало да има 400 изстрела с една 88г бутилка СО2

Ето няколко ревюта:
    Ревю № 1: http://www.youtube.com/watch?v=p8ORFVY4yHg
    Ревю № 2: http://www.youtube.com/watch?v=HoERvTe40po

А ето и снимка:

Прикачени Файлове:

3. shooter

shooter Потребител

Публикации:
    599
    Все пак остава въпроса защо продаваха една цев
    от Валтер Доминатор в другия форум
    и всъщност какво производство е
    доколкото разбрах не е немско

4. Kachika

Kachika Потребител

Публикации:
    34
    Незнам каде е правен Доминатора но е перфектно изработено оръжие
    Скоро миже да излезе и още една цев за доминатор на пазара

Ето и малко снимки

с нова цев 750 мм

механиката

и буталцето на на редуктора с пластинчатите пружини

5. sir John

sir John Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    865
    Страната производител е наистина Тайван, както и повечето продукти на Умарекс в последно време. НО на сайта на производителя пише че носи изпитаните технически характеристики на мод. LG300 Dominator - една прекрасна пушка, особено във варианта ФТ. С други думи ако има редуктора и цевта на LG300, а пластмасата е тайванска - това я прави лидер на БГ пазара по показатели и качество в ценовия си клас. До колкото знам резервоара е 300-баров, което я прави трудна за пълнене, но вероятно може да се преживее.
    Хубаво би било собствениците да драснат по няколко реда "размисли и страсти", че редуктираните 40 джаулови ПЦП-та не се прескачат.

6. ivodoc

ivodoc Модератор Модераторски Екип

Публикации:
    4,784
    от:
    Русе
    Ако цевта е Валтер и има редуктор, всичко друго се преживява.
    А Валтерска цев на всякакви пушки не се слага.

7. sir John

sir John Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    865
    Нали правиш разлика между LW и CW цевите. Карл Валтер (CW - към момента в Умарекс Груп) мисля че избягват да слагат Лотарови цеви на оръжията си. А редуктор или някакво подобие със сигурност има. Затова съм любопитен какво ще кажат собствениците за размер и мощност на платото, защото много й се бях наточил на тази пушка преди. Walter LG300 Dominator 4,5 го дават с 200 изстрела без крива на мощността, ама не е без пари :'(.

8. MAD MAX

MAD MAX Модератор Модераторски Екип

Публикации:
    2,521
    от:
    ВАРНА
    Братушките пак са избухвали

9. luft9waffe

luft9waffe Редовен Потребител

Публикации:
    1,753
    от:
    русе
    верно цепи мрака

10. Anonymous

Anonymous Гост

Здравейте колеги. От няколко часа съм собственник на едно такова пушле и ми се ще да посъживим темата че е позамряла. На темата ПЦП съм абсолютно зелен и ми се ще ако има с кого да споделим проблемите на този модел конкретно. Надявам се таз седмица да остане време да постреляме малко и ще дам по конкретни впечатления. Иначе на първо четене пушката кефи доста. Прилична изработка. Ако я бяха пуснали и с дървен приклад а не с таз синтетика щеше да е още по добре ама нейсе - няма пълно щастие. Гледам колегите от Русия от снимките горе и ми идва една идейка че нещо такова може и да се направи тука. В тази връзка въпрос - как стой въпросът законово - мога ли да си подменя приклада с дървен или се води като модификация на пушката и е забранено?

п.п. Ако може модераторите да оправят името на темата че като търсиш на Walther не излиза - в момента е Walter без h-то. :-\

11. jordannik

jordannik Потребител

Публикации:
    78
    от:
    София
    Доста слабо изпълнение като за немци. Спусъчния механизъм е цамово-тенекиен. Гонили са цена. Иначе има добри идеи. Цилиндър на 300, обаче без quick fill. Трябва всеки път да го развиваш и завиваш. Поне резбата е с едра стъпка. Има редуктор, който е директно след цилиндъра и е отделен елемент. Братушките не пишат добри неща за него, но поне можеш да купиш друг, който да е на пълна мощност за около 40-50 евро (ако имаш по-слабия, разбира се). Цевта е 15 мм диаметър. Не случайно, колегите пишат за нова цев. По този въпрос питайте тях.

12. Anonymous

Anonymous Гост

Тази седмица имах възможност да си поиграя малко повече с пушката и за съжаление колегата е прав. Доста слабо изпълнение като за немци. На първо четене добре но и трябва още доста работа. Стъпките които съм предприел засега са - първо - нова цев от Lothar Walther. Проблемите на заводската са ясни плюс онази ОГРОМНА кука над цилиндъра поставена да фиксира предната част на ложата - УЖАС. Срязали са цевта наполовина за да сложат окачвач за 50 грама пластмаса??? Второ - подмяна на спусъковият механизъм с нов изработен от качествена стомана - поръчал съм го да видим кога ще сколасат да го изработят. Трето - нов приклад - дървен, не за друго ами пластмасата нещо ме дразни. Четвърто и най важно като модификация - смятам да жертвам един цилиндър и да се опитам да поставя на мястото на манометъра адаптор за зареждане за да не се налага всеки път да демонтирам цилиндъра. Ако някой е демонтирал такъв вграден манометър някога - моля да драсне два реда има ли някакви особенности. Това което ще остане непипнато май са само цевната кутия и редуктора. Всъщност и за редуктора има идея - Kachika подхвърли че може да се увеличи скоростта като се увеличи камерата -задредукторното пространство и смятам да пробвам:) Лошото в цялата схема е че даваш някакви пари и накрая пак си в кръжока направи си сам. Един колега си заръча FX Cutlas чакам с нетърпение да си я получи та да видя дали го чакат същите неволи:)

13. petkof

petkof Редовен Потребител

Публикации:
    2,027
    От FX Cutlas ще получиш това което пише в сайта на FX за тази пушка. :)

14. gggenata

gggenata Потребител

Публикации:
    93
    от:
    Пловдив / София
    Абе всички я плюят тая пушцица, ама аз да я похваля
    (нали който си има форд си хвали форда) :D ;)

Пушката е изваден от куфара и не е пипана около 2000-2500 изстрела е нова е още.
    с Баракуда 255,7м/с - което е около 44,5 Джаула (300бар).
    и групи на 70 м около 2-3 см.

Така че за хора начинаещи в пневматиката според мен не е лоша :)

Иначе за един "Еваникс" бих я трампил ;) ;)

15. Anonymous

Anonymous Гост

Вярно ли е това за 70м група 2-3см?????????????????????????????????? :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

16. luft9waffe

luft9waffe Редовен Потребител

Публикации:
    1,753
    от:
    русе
    сигурно е вярно.въпросът е колко често?

17. Anonymous

Anonymous Гост

2-3см група на 70м дори да е в перфектни условия я нарежда с класове пред всякакви еваникси по-точност а знаеме че тя е най-важното остава проблема че няма резба за модератор което се преживява. това означава че можеш да си сваляш пернато от балкона на повече от 70м... УАУ
    започвам да завиждам..
    а точността си остава предполагам и до 100м което означава че е перфектна пушката за лов на пернато до 70 и тренировки от положение прав на 100 и повече метра. тежък ли е спусъка като на истинските пушки?

18. andi

andi Редовен Потребител

Публикации:
    2,658
    от:
    Пловдив 0878 916 789
    Малко се обърках и пуснах две еднакви снимки, но сега по темата.
    С Валтера на Гената стреляхме за да му изберем съчми. Стреляхме на серии по 4 от вид, без да пипаме нищо по пушката, търсихме само групираността. Той стреляше на 70м, аз на 80м/а не на 85м както е написано/. Стреляхме от тавана на автомобил.
    Извода оставям на вас ;)

Прикачени Файлове:

19. andi

andi Редовен Потребител

Публикации:
    2,658
    от:
    Пловдив 0878 916 789
    Кутийката на Гамото е само за мащаб. Иначе на 70м е стреляно първа група с Баракуда, втора грепа с Бенджамин. На 80м е написано с какво.

20. angelmr

angelmr Потребител

Публикации:
    2,382
    от:
    Пловдив
    Въпроса е дали всеки път прави подобни групи. Че и аз съм виждал под сантиметър групи на 50 метра с пружинни пушки, но това не означава че въпросните пружинни пушки правят под сантиметър група на 50 метра.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена