Walther / Umarex

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Kакво плато да гладиш при наличие на редуктор?
Андро добре го е написал. По голямо налягане на въздуха в резервоара- повече въздух-повече изстрели и това е заради по-малкия резервоар.
А преподреждането на пружините , предполага работа на пушката в други налягания.
От там следва и различна скорост и разход на въздух.
 

HellBoY

Потребител
@ivodoc
явно наличието на редуктор в случая не е гаранция за плато - 25m/s пад за 35 изстрела . . . има голям преразход може би ???
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Самото наличие на редуктор в конструкцията не значи, че той работи коректно или изобщо работи.
 

andi

Редовен Потребител
;) Ако Хатсан примерно имаха технология на 300атм. със сигурност щяха да я палзват и още по-сигурно щяха да го пишат с големи букви в рекламата си. Валтер я има и я ползва, същите резервоари се ползват на олимпийските им пушки 2000-3000 евро/и нагоре/.Само там редукторът е с други настройки. Доминатора го вадиш от кашона и стреляш без да чистиш и без да полираш нищо ;) ;) ;) 150мл=34-35 изтрела в 3 метра коридор, 250мл=54-55 изтрела в 2 метра коридор, с баракуда. От 300атм до 140атм, след това е правоток през 0,5м/сек.Това е фабрично. За групите се върнете назад да видите снимките. :goodbye:
 

domminator

Потребител
абсолютно съм съгласен с колегата, това е пушка която купуваш и стреляш без да правиш каквото и да било по нея една от групите и е 35м-32 съчми-1.5см група мисля че е добре за пушка по която не е правено нищо(наздраве на всички колеги :cheers:)
 

gggenata

Потребител
Наистина ПушкаТА СИ СТРЕЛЯ добре и от КУФАРА :rambo:

Единствената причина да скоча на "Суматрата" е , че на 100м+ прави по качествени снимки на Гарги и лалугери и мишки..... а и

си е кеф на 100м да пръснеш няколко шишета ..... :crazy:
 

HellBoY

Потребител
Скороста от 280м/с за JSB и групата от 2см. на 70м. са предпоставка за безпроблемно целене на бутилки и фрагове на 100м+ , пробвали ли сте на такива дистанции как е точноста . . . запазва ли се ?
 

harry_cool

Потребител
andi написа:
150мл=34-35 изтрела в 3 метра коридор, 250мл=54-55 изтрела в 2 метра коридор

Е това вече е съвсем друго нещо, браво. Тук вече наистина говорим за перфектно плато.
Ще бъде много полезно, ако колегата andi сподели как може човек да се сдобие с 250 мл резервоар.
 

domminator

Потребител
в момента пушката се продава с по голям резервоар от 150мл мисля че е около 200мл +
 
A

Anonymous

Гост
В Пловдив в магзин за оръжие видях едно пушкало Umarex 850 в калибър 5,5. Продавача ми го похвали, че изстрела му е 200 м/с, с една бутилка (88 гр СО2) можело да се изстрелят цяла кутия чашки (само дето не каза кави, пък и аз не се сетих да го попитам). Зареждането е със затвор тип "болтов" и изобщо пушлето изглеждаше доста добре и на цена почти същата, каквато се предлага Gamo Extreme CO2 от www.oragie.com. Та във тази връзка искам да попитам знаещите - могат ли да направят паралел м/у двете пушки и кое според тях е за предпочитане. Искам да поясня, че предпочитам пушката да е по-точна до макс. 20-25 м, отколкото да е мощна, така че скорост 200 м/с с 1 гр. чашка напълно ме устройват, стига да са реални. И още нещо (вероятно доста тъпо ама аз съм си съвсем зелен) - може ли да се увеличи мощността на пушка с СО2 за сметка на броя изстрели или такъв тунинг е невъзможен. В СО2 ме привлича бързата скорострелност (отчитайки всички негативи на този тип оръжия), по-малкото атрибути за подръжка и носене (имам предвид ПЦП - помпи, бутилки и др.) и по-"мързеливото" зареждане от пружинните. Благодаря!
 

gggenata

Потребител
Здравейте,

Ако някой нов колега се мъчи с избора на ПЦП и няма много средства нека не подценява "Доминатора" той става за първо ПЦП.
(поносима цена + марка -макар произведен можеби не в германия това все пак гарантира някаво качество)

Пушката стреля добре дори без никакви доработки и на срещата в Узана успя да ме отсрами и ми помогна да спечеля сътезанието по бенчрест. :yahoo:

Прилично стреля с баракуда, но най прецизно с JSB на Уана аз избрах хевито (1.17гр. около 265-270м/с) и май не сбърках.
 

gggenata

Потребител
Здравко написа:
И на мен ми хареса Доминатора,много е удобен.Но най-много ме изкефи като видях влагоуловителя на помпата-към пушката...оригинален ли е или си го добави ти ? И с тази помпа може ли да помпи пр над 250,че и до 300 бара ?

Това е единствения сериозен недостатък на тази пушка. Аз помпя с HILL-а до около 320бара , но е трудно.
За да стреляш с бутилка ти трябва пълнене до 300бар, ако се уреди супер ако не копуваш скъпа помпа Хилл.

Иначе влагоуловителя естандартен и за други помпи, но трява периодично да се подменят "гранулите" вътре.
Аз не го направих и след олколо 4000 изстрела разголбявах резервуара на пушката за да го чистя от "котлен" камък,
но не е сложно.
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
gggenata написа:
Здравко написа:
И на мен ми хареса Доминатора,много е удобен.Но най-много ме изкефи като видях влагоуловителя на помпата-към пушката...оригинален ли е или си го добави ти ? И с тази помпа може ли да помпи пр над 250,че и до 300 бара ?

Това е единствения сериозен недостатък на тази пушка. Аз помпя с HILL-а до около 320бара , но е трудно.
За да стреляш с бутилка ти трябва пълнене до 300бар, ако се уреди супер ако не копуваш скъпа помпа Хилл.

Иначе влагоуловителя естандартен и за други помпи, но трява периодично да се подменят "гранулите" вътре.
Аз не го направих и след олколо 4000 изстрела разголбявах резервуара на пушката за да го чистя от "котлен" камък,
но не е сложно.
Я го вижте нашия Гена кво прави тука а :bravo:
http://www.youtube.com/watch?v=oLexqjJxm30&feature=related
 

harry_cool

Потребител
Току-що разбрах защо на Гената му се отдава помпането до 320 бара, че той е 4 пъти по-голям от мен.
 

gggenata

Потребител
harry_cool написа:
Току-що разбрах защо на Гената му се отдава помпането до 320 бара, че той е 4 пъти по-голям от мен.

Сега отслабнах с десетина килограма и помпя до 310 бара и почивам ;) :D :D

Иначе това клипче е още докато пушката беше нова и с китайската оптика Гамо 3-9х40 , двете групи са бърза стрелба
от по 8 изстрела (един барабан) с баракуда на 50м (мерено с лазарен далекомер).

Сега с Валтерската оптика и с JSB-то направо засапа :rambo:
 

HellBoY

Потребител
Нямам Доминатор но тези снимки са изчерпателни :
 

Attachments

  • 300bar.jpg
    300bar.jpg
    44 KB · Прегледи: 294
  • dsc01522hd7.jpg
    dsc01522hd7.jpg
    108.6 KB · Прегледи: 274

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Хайде и аз да се похваля :bravo: Днес станах собственик на Валтер 1250 Доминатор 5.5 с резервоар 215мл. забучих му отгоре оптика ZOS 10-40x50SFE Получи се повече от перфектно.
И да попитам заслужава ли си да дам 75лв за оригинален дулен компенсатор(заглушител)-върши ли работа? И какви са най подходящите чашки(проектили) за пушката?
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Честито valens1968 да ти носи много сполуки и хубави моменти :rambo: новата пушка :cheers:
 

HellBoY

Потребител
Честита да ти е и много да те радва , комбинацията с тази оптика е трепач :cheers:

И по темата , на Доминатора имаш възможност да си направиш заглушена цев без проблем заради голямото разстояние до цилиндъра :
 

Attachments

  • 2256536.jpg
    2256536.jpg
    253.2 KB · Прегледи: 472
  • 2256518.jpg
    2256518.jpg
    245.3 KB · Прегледи: 342
Нагоре