VI-та Нацинална Среща, пролет 2009

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Въпроса не състои само в това да има терен, хотелчета и хижички наблизо.
Предполагам разбирате, че няма как хората да дойдат (а те не идват всички на куп) и да хукнат да си търсят хотелче или полянка, където да си опънат палатките.
Мястото трябва да е предварително подбрано и "облагородено" ако се налага. Да има хора да посрещат пристигащите и да им помагат да се ориентират в обстановката.
Едва ли ще се намери подходящо място, на което да не се наложи нещо да му се "пипне".
Не става и да дойдем с мотики, секири и коси и да подготвяме терен за стрелби.
Тази чест е предоставена на организатора.
Работата не е малко и не е толкова просто, колкото на пръв поглед изглежда.
 
A

Anonymous

Гост
Аз също подкрепям идеята за провеждане на следващата национална среща в град Велико Търново, при трите условия, които колегата бор1968 много добре е обобщил в горния си пост :bravo:.
Като голям плюс отчитам централното място, поради което няма да има ощетени от гледна точка на разстоянието.
Приветствам инициативата на колегата, който пусна предложението, и се надявам такива като него да стават повече в този форум.

Според мен изборът на място за провеждане на състезанието трябва да става по следния начин (поне докато се учреди асоциацията, дано да стане в това столетие :)), а именно:

Всеки, който има идея за място на провеждане я публикува във форума, като за да се приеме офертата за сериозна, следва да има следните елементи:
-подходящо място за спане на голямата част от хората - поне 60 места, при цени не повече от 15-16 лева;
- подходящо място за провеждане на състезанието, със снимки (мястото трябва да е с размери поне 60 на 80 метра, да няма пътеки, които да минават през него, и да е достатъчно далеч от жилищни постройки, да има достъп с кола);
-ангажимент от страна на този, който предлага, да уреди спането в горепосоченото място (резервации) и да съдейства за подготовката на терена за стрелба.

Един месец преди обявената дата на състезанието се обобщават офертите, които отговарят на горните изисквания, и се пуска едноседмична анкета, в която гласуваме за предложенията.

Към момента имаме едно такова предложение - за град Русе, което явно отговаря на изискванията, понеже вече е провеждано състезание там. Вариант е и хижата до град Троян, за която писах, но за нея все още очакваме информация и снимки от колегата от град Троян.
 

братушка

Редовен Потребител
Досега сме се събирали всички напрактика на 1 място - в някоя хижа, по-евтина. Само около 10% от нас са се настанявали на по-лукс място пак някъде наблизо. И това е правилно. Ако ще се пръснем на 4-5 места идеята на срещата ще се загуби.
"Базовото" място за срещата трябва да има помещение (или някакъв заслон) за една обща трапеза с възможност за палене на открити огньове.
Ако говорим и за палатки, добре е те да са в непосредствена близост хем до "базовото" място, хем до терена за стрелби (иначе кой ще ги пази?). И да има възможност пак за открити огньове.

За В.Търново: споменавате за различни резервати - може ли свободно да се пали огън там? Или ще ни глобяват?
Освентова да не забравяме, че ще е време на голям празник и дълга почивка, много хора ще тръгнат на природа ей така, на разходка.

Освен това организаторите да не забравят за:
1. Колци, ленти и предварителна подготовка и маркиране на терена;
2. Баджове;
3. Награди;
4. По възможност шатри, масички, столчета за съдийска бригада.

И въпрос към всички: кой и какви състезания ще организира?
 

братушка

Редовен Потребител
@fatalen
Всички сме признателни за спонсорство.
Обаче аз мисля, че това е задача на организатори да координира дейността на спонсорите: видове и количество награди. Възможно да се появят и други желаещи да станат спонсори и този въпрос трябва да се съгласува централизирано.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
братушка написа:
@fatalen
Всички сме признателни за спонсорство.
Обаче аз мисля, че това е задача на организатори да координира дейността на спонсорите: видове и количество награди. Възможно да се появят и други желаещи да станат спонсори и този въпрос трябва да се съгласува централизирано.
Съгласен съм, че трябва да е съгласувано и централизирано, но....
Все още няма организация (централизиране). Не събираме никакви такси и членски внос, от който да се черпи за наградни фондове.
Все още никой не е изявил (поне аз незнам) желание за спонсорство.
Не се опитвам и ни най-малко ми е целта и желанието да изпъкна и покажа нещо "повече" (не е реплика към никой, просто мое съждение). Изцяло е с единствената цел да се направят доколкото е възможно по-стимулиращи и интересни срещите за всички участници.

P.S. Може би грешката е моя, че казах това в предишния ми пост. За напред ще се свързвам директно с организаторите.
 

DANNY

Редовен Потребител
fatalen написа:
братушка написа:
Тази точка ще се постарая да бъде осигурявана за всяка следваща регионална (софийска) и национална среща.

И ние с каквото можем ще съдействаме и взимаме участие ;)
Но Братушка е прав, че честа за тази организация трябва да се пада на самите организатори на проявата.
Спонсори естествено ще има все повече /ще се появят/ те ще имат и своите претенции. А тези неща ще трябва да се изясняват с самите организатори.


Относно идеята за провеждане на срещата в В. Търново съм -ЗА, всъщност съм ЗА всчкъде където реши мнозинството.

Но според мен, самите Търновци трябва да решат и кажат ИМАТЛИ ВЪЗМИЖНОСТ ЗА ТАЗИ ОРГАНИЗАЦИОНА ДЕЙНОСТ! Работата и загубеното време хич няма да е малко!

Относно спането в хижа и "лукс хотели за 20лв/ Трябва да се сведат офертите до 2, максимум 3 места за спане. При това близки /много близки/ за да не стане така, че някои ще спят тук а другите през 9 планини та на 10тата. Все пак искаме да се видиме и да си чуеме приказката. Без приказка няма и среща! По тази си причина местото за "лагерен огън"- да се разбира BBQ/та/ Трябва да е едно единствено с опция да бъде пренесено на закрито.
Да се провери наистина, както каза Братушка, как седи варианта с РЕЗЕРВАТА! Нали се сещате, че никога няма да ни дадът да разпилеем :rambo: 1-2кг. олово по поляните, просто хей така за хобито и кефа! Особено ако е над някоя вододайна зона!
Трябва да се говори и с хижарите, ако приемем, че основното място е хижа, че палатковият лагер ще е буквално под носът и на не повече от 100тина метра!
За домашната ракия е ясно. Аз друго не пия и държа да мога да си я внеса където и да сме се събрали! Както и за яденето.

Другото на което трябва да се обърне МНОГО СЕРИОЗНО ВНИМАНИЕ. БЕЗОПАСНОСТА!
Ставаме все по-голяма общност и все по-трудно контролируеми /изхождайки от броя на евентуалноте участници/ Трябва да се подберат в близост до основният лагер терени за стрелба с подходящ релеф. Подходящо ще е да не завършват с гори и храстълаци и да са леко повдигнати зад мишените за да избегнем случайни инциденти. Нали се сещате каво ще стане като се съберат 100 та и повече стрелци на едно място. Трябва да се спазва много стриктно всяко правило за безопасност. Да има и съотвтно хора от организаторите които ще следят за нарушения и ако е необходимо да предупреждават със свирка, както правеше Милен на Софийската среща. Да не се разрешава стрелба извън трасетата за прострелка и зоните за ФТаргет. Всичко да е маркирано с ленти и табели!
Относно табелите. По молба на Милен от нашата група подготвям съответните предопредителни и забранителни табели както и номерация на коридорите. ще са готови за регионалната в София.
 
A

Anonymous

Гост
ivodoc написа:
Въпроса не състои само в това да има терен, хотелчета и хижички наблизо.
Предполагам разбирате, че няма как хората да дойдат (а те не идват всички на куп) и да хукнат да си търсят хотелче или полянка, където да си опънат палатките.
Мястото трябва да е предварително подбрано и "облагородено" ако се налага. Да има хора да посрещат пристигащите и да им помагат да се ориентират в обстановката.
Едва ли ще се намери подходящо място, на което да не се наложи нещо да му се "пипне".
Не става и да дойдем с мотики, секири и коси и да подготвяме терен за стрелби.
Тази чест е предоставена на организатора.
Работата не е малко и не е толкова просто, колкото на пръв поглед изглежда.

Milo_Haze написа:
...Мястото е добро, подробностите ще се уредят.

Dejmos написа:
Местността изглежда много добре. Поляната е широка, а хълмовете ще ни гарантират, че някоя заблудена чашка няма да ни докара неприятности. Не ми изглежда позната, но като гледам кулата, може да съм била някъде наоколо. Има ли удобен път до там с кола?
До Ксилифор съм ходил само пеш, знам, че може да се стигне с кола, но не се сещам откъде се минава.

И най-важният въпрос - освен предложението, има ли достатъчно организатори? Че много от търновци станаха еърсофтери.

Деймос, до Ксилифор има 2 пътя за автомобили, и двата са отворени.

Всъщност, идеята за провеждане на срещата в Търново е на колегата Djako.
Той ще си реши, дали при тея условия ще продължи да се натиска, или не. ;)
Между другото, както бях обещал, поствам и 3-тото клипче.
http://www.youtube.com/watch?v=k4pYEmcWv8A
http://www.youtube.com/watch?v=GY2pJml5z0U
 
A

Anonymous

Гост
Тоя замък всъщност е хотел "Калоянова крепост". Доста е атрактивен. И цените са атрактивни ;):
http://veliko.info/hotel_kaloyanovakrepost/
Що се отнася до резервата, напред вече казах, и сега повтарям: Мястото което сме избрали за стрелбите, не спада към резервата. Нещо повече, самата местност "Ксилифор" не спада към резервата. Резерват е самото село Арбанаси- исторически резерват.Извън него са само голи поляни и чукари, из които има поне 100 удобни места за провеждане на стрелбите. Просто нямахме достатъчно време да ги обходим всичките, щеше да ни отнеме цял ден, че ако не и два.
 

братушка

Редовен Потребител
Остана месец и половина, изписахме 7 страници, а основните въпроси още от първия пост все още са без отговор:
И така, времето си тече, а основните въпроси все още са без отговор. А те са:
- къде ще се проведе и кой ще организира настаняването?
- кои спортни дисциплини ще са в програмата и кой ще ги води?
 

DANNY

Редовен Потребител
Те не са виновни.
Намесиха се "Търновци" но май те свиха знамената.

АКО "ТЪРНОВЦИ" НЕ МОГАТ ДА СЕ АНГАЖИРАТ СЪС СРЕЩАТА ТРЯБВА ДА СЕ МИСЛЯТ ДРУГИТЕ ВАРИЯНТИ!


Русе, вие готови ли сте да поемете ангажимента с организацията?
Времето си минава!
 
A

Anonymous

Гост
akraba1 написа:
Те не са виновни.
Намесиха се "Търновци" но май те свиха знамената.

АКО "ТЪРНОВЦИ" НЕ МОГАТ ДА СЕ АНГАЖИРАТ СЪС СРЕЩАТА ТРЯБВА ДА СЕ МИСЛЯТ ДРУГИТЕ ВАРИЯНТИ!


Русе, вие готови ли сте да поемете ангажимента с организацията?
Времето си минава!
Ако е така явно нещо не съм разбрал :-[за което се извинявам :yes:
 
A

Anonymous

Гост
В стара загора има много подходящо място само да измисля къде да ви настаня :) В ценатара на страната сме и мисля, че ще е еднакво и честно от към пътя за всички. Сега се обаждам по хотелите на старозагорските мин. бани да разпитвам за цени, но трябва да знам и бройката стига да има желаещи.

Старозагорски Минерални бани, разположен в южната част на Средна гора, на 380 м. надморска височина. Отдалечен е на 12 км от Стара Загора, на 45 км от Пловдив и на 240 км от София.

http://www.visit.bg/staedte/photel.php?hotid=245

Разположение на хотела:
Само на 11 км от гр. Стара Загора на брега на р. Банянска, спускаща се от Старозагорските минерални бани, ще се озовете в прегръдките на неповторимата българска природа. Жадуващите за пълноценен отдих посетители могат необезпокоявани от градската суматоха да се насладят на спокойствието на задбалканският ареал със съдействието персонала на ресторант "ЧЕВЕРМЕТО" и семеен хотел "УШЕВ".
Описание на хотела:
Комплексът разполага с многобройни атракции за едно запомнящо се посещение - чеверме, барбекю, камина, басейн, живи риби, зайчета, костенурки.
За гонените от глад ресторант "Чевермето" предлага традиционно българско меню, както и специалитети от сръбската и други кухни. Спокойствието на района, доброто обслужване и атрактивни цени са гарант за незабравимият Ви отдих.
Летните жеги са поносими в овалния басейн, разполагащ с филтрационна и хигиенна системи, а малчуганите ще се чувстват прекрасно в малкия детски басейн с размери, съобразени с изискванията им.
Описание на стаите:
Хотелът разполага с 10 стаи, 4 от които са тип "самостоятелна къщичка", 5 апартамента за двама и стая, подходяща за туристически групи.
Всяка от стаите разполага със спалня за двама, телевизор и помощно легло (в къщичките) или кът за отдих с разтегателен диван и масичка (в малките апартаменти).
Всяка баня е обзаведена с вана и ще направи времето, прекарано в нея - в удоволствие.

Брой етажи: 2
Брой единични стаи: -
Брой двойни стаи: 13
Брой тройни стаи: 15
Брой студио: 4
Брой апартаменти: 5
Отдалеченост:
Летище: 90 km ЖП гара: 11 km
Автобусна спирка: 0,10 km Център: -
Плаж: - km Гора: -
Магазин: 2,5 km Ресторант: -
Болница: 11 km Аптека: 11 km

ushev1.jpg
ushev2.jpg

ushev3.jpg
ushev4.jpg

ushev5.jpg
ushev6.jpg
 

Attachments

  • ushev.JPG
    ushev.JPG
    24.8 KB · Прегледи: 50
A

Anonymous

Гост
Проверявай, че не остана ^-^. Между Ст.Загора и Казанлък има хубави местенца. Някъде покрай с. Ягода :yes:. Въпроса със спането обаче е важен. Важно е стрелбата и спането да са на едно място, за да може и купона и стрелбата да вървят заедно. Повечето ще сме с коли и всеки ще се чуди - да пие или да не пие и ако е пил как ще стигне от поляната до хижата или обратно.
За терена на стрелбите е най-важно безопастноста /т.е. да не е място където където се разхождат хора/ Относно тезите, че терена трябвало да се подготвя, коси, оре и т.н. , мисля, че няма да се наложи. Просто сезона е такъв, че старата трева е полегнала, а новата не е поникнала.

ПП. -Комплекса изглежда добре, но лошото, е че нощувките започват от 22 лв. нагоре. Като направя 2 бр нощувки и съм дошъл със семейството си 4 човека и близо 200 лв. ми излиза само спането. Другите разходи няма да ги слагам. Има хора, включително и аз които трудно биха си го позволили. Ако дам 300лв за два дни, после до заплата ще трябва да си лижа задника за сол ;) :pardon:.
Виж потърси някоя хижичка с по-скромни цени :yes:.
Някои ще предпочетат добрите условия и цената не ги бърка, но повярвай, това са по-малката част от хората.
 
A

Anonymous

Гост
За Търновския вариант- "главния организатор" нещо се е скатал и не се обажда :D. Дали има прогрес по въпроса той ще си на пише тука. Ще го търся да го "натисна" да действаме по въпроса, ако мисли да правим нещо. ;)
 
A

Anonymous

Гост
WilhelmTell написа:
Проверявай, че не остана ^-^. Между Ст.Загора и Казанлък има хубави местенца. Някъде покрай с. Ягода :yes:. Въпроса със спането обаче е важен. Важно е стрелбата и спането да са на едно място, за да може и купона и стрелбата да вървят заедно. Повечето ще сме с коли и всеки ще се чуди - да пие или да не пие и ако е пил как ще стигне от поляната до хижата или обратно.
За терена на стрелбите е най-важно безопастноста /т.е. да не е място където където се разхождат хора/ Относно тезите, че терена трябвало да се подготвя, коси, оре и т.н. , мисля, че няма да се наложи. Просто сезона е такъв, че старата трева е полегнала, а новата не е поникнала.

ПП. -Комплекса изглежда добре, но лошото, е че нощувките започват от 22 лв. нагоре. Като направя 2 бр нощувки и съм дошъл със семейството си 4 човека и близо 200 лв. ми излиза само спането. Другите разходи няма да ги слагам. Има хора, включително и аз които трудно биха си го позволили. Ако дам 300лв за два дни, после до заплата ще трябва да си лижа задника за сол ;) :pardon:.
Виж потърси някоя хижичка с по-скромни цени :yes:.
Някои ще предпочетат добрите условия и цената не ги бърка, но повярвай, това са по-малката част от хората.

Моето село е точно в този участък и е на 7 км от Стара Загора :) Казва се Змеево. Мисля че може да се намери евтино място. В плюс е и язовирчето на 3км. от селото. Важно е да знам за колко човека трябва да се резервират места. Мисля че намирането на подходящото място не е проблем в региона :)

На ягодите се очаква цените да са под 20 лева. Утреще имам пълна информация.

Преди малко ми споменаха за база с бунгана "40-те езера", където има стрелбище и механа.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Ето една проста сметка от едно посещение на Узана за двама души с две нощувки.
Сумите умишлено ще завишавам.
Транспорт 4 души в една кола Русе-Узана и обратно на газ сметнато за 400 км. = 60лв : 2 = 30
Нощувки 4 Х 8 = 32
Пиене: За Кака 2 лт кола и един термос кафе, за мене 15 бири и парче пастърма = 17 лв. Кафето от домашната еспресо машина, а пастърмата собствено производство , но са калкулирани в цената.
Ракийка-туршийка, винце не го броим, не че е без пари като си го приготвиш сам.
Закуска за два дни: 4 сварени яйца, пакетче сиренца за сандвич, малка кутия руска салата, парче шунка, 4 домата, 2 краставици.= 12 лв. От тук остава и за салатка за ракията.
Мръвка : 10 кюфтета и 4-5 обезкостени вратни пържоли 10-12 лв.
Оказва се , че в рамките на 100-110 лв двама души изкарват една такава сбирка с две нощувки.
В тая сума спокойно има място да се вметнат и някои консумативи като: салфетки, мокри кърпички, еднократни чашки, чинийки, вилички, а и нещо сладичко.
Това е сметнато при условията , които са ни предоставени на Узана.
Ако обаче заместите числата в раздела цена на нощувка и добавите още едно перо - вечеря в ресторант, механа или както и да се нарече , с някакво задължително предварително меню и без опция за внасяне на собствена храна и напитки, ще видите какво ще се получи.
Тогава половината от хората, които са имали намерение да идват, ще се откажат.
 
A

Anonymous

Гост
Също и за почивен комплекс строителни войски на старозагорските минерални, където стая с три легна е на цена 24лв.!!!
Има подходящи поляни за нашите дейностти в близост и езерото е пред комплекса :cool: Комплекса е в края на баните, далеч от центъра и е залепен до гората. Също така няма да е проблем бройка за спане над 100 легла ^-^ Няма никакъв проблем да си носите собственна храна. Ако желаете обаче има и хубава кухня на много поносими, че да не кажа и смешни цени. Мога да направя снимки тези дни и да ви ги покажа. Стаите и апартаментите са широки и просторни, всички са снабдени със санитарни възли. РЕСТОРАНТ И СЛАДКАРНИЦА, разположени в ниското тяло, на 2 нива. Ще останете очаровани ;)

image004.jpg




Курорт с хилядолетна история, разположен сред южните гористи разклонения на планината Сърнена гора (Средна гора), на 12 км от големия градски център Стара Загора. От тракийско и римско време са запазени интересни паметници - басейни от прозрачен мрамор, балнеологични помещения и други бански съоръжения. Курортът е с надморска височина 370 м. Хълмовете, ограждащи котловината, са с височина от 600 до 800 м. Покрити са с дъбови, габърови, лескови и засадени борови гори.
 
Нагоре