VI-та Нацинална Среща, пролет 2009

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
akraba1 написа:
:pardon:
На палатка Април не ми се спи! Ако искам да дойда с жената и детето, къде?
За това съм за един от двата варианта които Милен предложи.
първият:
http://www.journey.bg/hotels/hotel.php?hotel=3703#pic
вторият:
http://www.journey.bg/hotels/hotel.php?hotel=3615#pic
Ами не ти харесва, защото не си идвал.
Варианти има.
Х.Приста на цена 8-10лв.
Мотел Явор, на 200м от х. Приста -нещо по-добро, и хотели много за парите с които си готов да се разделиш.
Който знае за какво става дума , не пита.
Обърни внимание на датата и как са облечени хората.
Ако искаш в София , организирай го при условията , които предложих.
Ще бъда първия , който ще дойде.
А за условията и времето ето:
Picture228.jpg

Picture227.jpg

Picture226.jpg

100_0538.jpg

P1070950.jpg

P1080147.jpg

Не ме разбирайте неправилно.
Аз за Русе не се натискам и този път с организацията няма да се занимавам.
Предната среща я изтеглихме няколко човека.
Аз не можах нито да пострелям като хората, нито да се видя с приятели.
 

petkof

Редовен Потребител
Аз съм за Русе, защото там стана най-хубавата и организирана среща, на която съм присъствал.Снимките по-горе дават представа за срещата. :)
 

DANNY

Редовен Потребител
:pardon:
...незнам, моите притеснения са времето, да не вали.
.....каквото решите :cheers:
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
То може навсякъде да вали.
Никой не е Господ и не може да управлява времето.
В случая важното е , че има алтернатива за всяка ситуация.
 

Termina4

Потребител
За Сопот и по специално хижа Незабравка писах вече някъде че не е подходяща поради няколко причини
до там се ходи с ливт и след това малък поход трудно е да се качим с лек автомобил иска си яки джипове
Голяма надморска височина и неблагоприятни условия по това време на годината
Много е красиво но не е за стрелба там В самия Град има перфектни условия и мога да се нагърбя с организация но ме притеснява че са скъпи хотелите (няма под 30 лева за легло)
Имам голямо желание да е в Сопот но на този етап е доста трудно с това преспиване (разполагам с свободен апартамент и Вила но това значи маX 10-15 човека трудна работа Приятели
ще помисля и разпитам още малко в района и до няколко дни ще дам повече инфо Не бягам от отговорност нищо не ме притеснява Само тези скъпи хотели са проблема :wall:
 
A

Anonymous

Гост
akraba1 написа:
:pardon:
На палатка Април не ми се спи! Ако искам да дойда с жената и детето, къде?
За това съм за един от двата варианта които Милен предложи.
първият:
http://www.journey.bg/hotels/hotel.php?hotel=3703#pic
вторият:
http://www.journey.bg/hotels/hotel.php?hotel=3615#pic

Аз предложих само първия вариант :). Все още очаквам колегата pavloff, който е от Троян, да провери, как стоят нещата на място, и да пише във форума. Убеден съм, че мястото е много подходящо. Освен това всички са чували за природата в Троянския балкан, така че срещата и състезанието биха се провели в една много приятна обстановка. Самата хижа е ремонтирана и условията в нея са много добри.
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Радваме това ,че нашето хоби набира популярност :bravo:
Това означава и че ставаме все по-многобройни и мероприятията по-добре подготвени. Стремежа ни е да правим състезания по ФТ с по 50 и повече мишени. Да има БР, по възможност и ХФТ. Всичко това изисква време и хора. Като казвам това визирам факта, че на национална среща може се събираме към 100 човека та и повече. Поради тази причина е малко несериозно да се разчита на една хижа да побере всички желаещи и да се прави мероприятие в район, който не познаваме. Нека първо на предложените места да се проведат по една регионална среща от групи намиращи се в района, да се проверят условията и т.н.
Така , че аз отново съм за Русе. Нещата са отработени. Колкото и да не иска да е организатор
ivodoc все ще удари едно рамо :), а работа си има достатъчно> С малко помощ от хора който могат да пристигнат по-рано в петък от другите групи и местна инициатива ще стане една добра :rambo: тъй де среща :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
ivodoc написа:
Ами давай.
Организирай го в Свищов.
Много хора ще дойдат.
Знаеш ли с какво се нагърбваш?
Кажи кави условия има или пишеш само......?

say: не непиша само казвам че е евтино и хубаво тук а до нагърбването просто няма с какво мога да пусна оферти на хотелчетата и да направя снимки на някои от местностите а това кой ще иска да доиде и кой не вие ще си решите
 
A

Anonymous

Гост
Организиране не значи само да пуснеш оферти на хотелчетата и който иска да дойде.
Трявба да запазиш места в тези хотелчета, те пък най-вероятно да поискат капаро, което ще трябва да събереш от желаещите.
И после да посрещаш тези, които не познават района.
Не мисли, че се опитвам да те откажа, или пък да изключа Свищов като дестинация.
Просто казвам, че работа си има. Без някой местен да ти удари едно рамо, няма да се оправиш.
 
A

Anonymous

Гост
по местен от мен няма да дамериш а до капарото ще ида да питам дали искат
посрещането на никой няма да откажа
то само да има желаещи за Свищов отивам и още днес ще разпитам за всичко
 

rivan

Редовен Потребител
Имам идея относно националните срещи,която е следната:
1)Предварително на регионални срещи в зависимост от класирането да се сформират отбори,примерно от по пет човека,които да представят съответния регион(отбор)
2)На националните срещи да се състезават само отбори представляващи съответния регион-Руси,Варна,Бургас и т.н.
3)Резултатите(класирането) да са както отборни,така и лични
По този начин мисля,че ще се облекчат организаторите,ще се разтовари програмата на състезанието и ще се стимулират регионалните състезания.За всички посетители на мероприятието може да се организират коридори за свободна стрелба,но извън състезанието.
Ако в състезанието вземат участие 7-8 до 10 отбора по 5 човека,ще имаме повече време да се опознаем,да поприказваме и да прекараме по-добре времето заедно.
 

poacher

Потребител
Нашият отбор от Русе е от 12-15 човека (може и повече да сме станали междувременно)... и мислим да участваме всичките :cool:
...............
Ако решите да е тук срещата ще помагаме с каквото трябва - резервации, подготовка на терена, посрещане/настаняване.
Който не иска на палатки има резервни варианти в близост - х.Приста (евтинко), мотели Явор, Люляка, Рай (лукс за семейства).
(http://motelrai.hit.bg/ ; http://www.luliaka.com/bul/default.aspx)
Лично за нас русенци няма да е такава емоция, защото ходим там редовно и защото при неподходящи условия за палатков лагер вероятно ще си спим по къщите, но си е друго като имаме гости :)
 

rivan

Редовен Потребител
Идеята ми е да се състезават само най-добрите.Помислете си какво ще стане ,ако на световното по футбол няма квалификации?
 

DANNY

Редовен Потребител
rivan написа:
Имам идея относно националните срещи,която е следната:
1)Предварително на регионални срещи в зависимост от класирането да се сформират отбори,примерно от по пет човека,които да представят съответния регион(отбор)
2)На националните срещи да се състезават само отбори представляващи съответния регион-Руси,Варна,Бургас и т.н.
3)Резултатите(класирането) да са както отборни,така и лични
По този начин мисля,че ще се облекчат организаторите,ще се разтовари програмата на състезанието и ще се стимулират регионалните състезания.За всички посетители на мероприятието може да се организират коридори за свободна стрелба,но извън състезанието.
Ако в състезанието вземат участие 7-8 до 10 отбора по 5 човека,ще имаме повече време да се опознаем,да поприказваме и да прекараме по-добре времето заедно.


Че от какъв зор ???, та аз и през прозореца или от балкона мога да си стрелям :rambo:. А и защо да похарча приблизително 200 лв. за 3 дена, че да не взема участие :crazy: :crazy: :crazy:
 

rivan

Редовен Потребител
akraba1 написа:
rivan написа:
Имам идея относно националните срещи,която е следната:
1)Предварително на регионални срещи в зависимост от класирането да се сформират отбори,примерно от по пет човека,които да представят съответния регион(отбор)
2)На националните срещи да се състезават само отбори представляващи съответния регион-Руси,Варна,Бургас и т.н.
3)Резултатите(класирането) да са както отборни,така и лични
По този начин мисля,че ще се облекчат организаторите,ще се разтовари програмата на състезанието и ще се стимулират регионалните състезания.За всички посетители на мероприятието може да се организират коридори за свободна стрелба,но извън състезанието.
Ако в състезанието вземат участие 7-8 до 10 отбора по 5 човека,ще имаме повече време да се опознаем,да поприказваме и да прекараме по-добре времето заедно.


Че от какъв зор ???, та аз и през прозореца или от балкона мога да си стрелям :rambo:. А и защо да похарча приблизително 200 лв. за 3 дена, че да не взема участие :crazy: :crazy: :crazy:

Прочети внимателно какво предлагам!Ако си достатъчно добър ще вземеш участие,ако не си -ще тренираш ,за да си заслужиш място в отбора!Освен това големите групи могат да бъдат представени с по няколко отбора.Идеята ми е да се състезават най-добрите,а останалите(вероятно и аз)също може да си прекарат приятно,но без да претоварват програмата на състезанието
 
A

Anonymous

Гост
Идеята е приложима с малко изменение. Естествено, че всички трябва да участват в стрелбите. Но може предварително да се определят отбори от по 3-ма от всяка група и накрая да има и отборно класиране и съответно награждаване. Не виждам проблем в това. А пък отборите да си ги определят самите групи както си искат... жребий, надстрелване, класиране от предни състезания и т.н.
 

братушка

Редовен Потребител
@rivan
Идеята ти е мъртвородена.
1. Идеята на НАЦИОНАЛНИ СРЕЩИ е да се съберат ВСИЧКИ (от деца до старци, от "стари кучета" до новаци....) да се видят и да се посъстезават. Дотук ние търсихме именно начини да включат колкото може повече хора, а ти предлагаш ограничения. Аз съм категорично против.
2. Досега "Предварително на регионални срещи" някакви състезания провеждаха само софиянци. Варналии и русенлии, въпреки че са най-многобройни, не са провели нито едно регионално състезание досега. А аз например съм сам в града. Та за какво предварително класиране можем да говорим?

Предлагам просто да дойдеш на следваща среща, да видиш как стават нещата, да се видим, да поприказваме наживо, пък после да помислим над подобни предложения. Те не са безсмислени, но приложими само при наличие на СПОРТЕН календар извън идеята на Националните Срещи, а ние такъв нямаме и досега не сме и мислили за такъв.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Аз съм на същото мнение като братушка.Хората отиваме да постреляме понеже това е хоби да се видят и да се позабавляваме заедно идеята не е най добрите да се състезавата понеже разбираш ли трябва да се спечели това състезание.Примерно аз ще гледам да съм там за участието и за хобито,а не толкова за резултатите който ще направя.Може да се изберат най добрите примерно да представляват България което го пожелавам от сърце да имаме представител за европейски състезания,но за нашите състезания не мисля че това е вариант.
 

bor1968

Потребител
Язе вече съм се поотрезал /нали е Зарезан/, но мисля, че всите требе да пуцаме ;). Защото някой път зависи от настройка на пушка, оптика и т.н. и не се знае знаели се ???
Иначе ако е както предлага rivan ние с братушка сме от Монтанярската група, която е малобройна и винаги ще сме и състезаващи се ^-^. Да му мислят обаче Варненци, Русенци и Софианци ;) - ще има ора под ножа ;) :D. И макар, че аз съм сигурен участник и обичам скарата и бирата, бих се замислил дали ще ида на нацонална среша ако няма да пуцам :goodbye:.
То и затова все още сме любители на пневматиката, а не професионалисти ;).
 

Termina4

Потребител
Ясно е че който иска ще стреля според моите скромни изчесления за тази национална сбирка ще сме около 70-80 човека което мисля че ще е най голямите до сега събирания Дайте да помислим за организацията На мен Русе ми допада много верно е че е малко далеч за Софиянци но е така днес Русе утре Bарна вдруги ден София
Много ми хареса идеята че има всякакви хотели от Лукс до по обикновени и в същото време има възможност за палатки при благоприятно време
Предлагам от утре след тежкия празник да пуснем анкета за да решим в кой град ще е събирането и след това да си помогнем с организацията
 
Нагоре