VI-та Нацинална Среща, пролет 2009

luft9waffe

Редовен Потребител
poacher написа:
poacher написа:
...............
Ако решите да е тук срещата ще помагаме с каквото трябва - резервации, подготовка на терена, посрещане/настаняване.
..............
Писах го вече, ама пак да кажа ;)
значи засега сме 3-ма(аз,еро и поучър),чакаме хобос,ачо,деймос,st.boby,пропъра и некои други да си кажат мнението.шутъра го изключвам-има асоциация да регистрира човека ;) ;) ;),а бачо иво все с някой съвет(и кило ракия)ще помогне.
 

Propar

Потребител
И аз ще съм на линия за организацията :yes: :yes: :yes:.

П.П. MAD MAX - написа
Ами честито тогава! Ако можем и ние ще дойдем по-отрано с каквото можем да помогнем -> предимно с вещи напътствия и даване на акъл. :lol: :lol: :lol:


Че ще помагате е ясно , ама вземете и по-вечко варненски вятър ,защото и гости от София очакваме ;) ;) ;).
Софийската група да ме извини . Това е стара закачка от предната нац. среща в Русе. ;)
simogg от вашата група може да ви :quiet: :quiet: :quiet:.
 

djboby

Потребител
И аз съм с групата.Бройте ме,ама няма да набивам колчета, че после пари трябва да земам.И аз съм като макси ;) ;) ;) :p :p
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Ms.propar написа:
Че ще помагате е ясно , ама вземете и по-вечко варненски вятър ,защото и гости от София очакваме ;) ;) ;).
Софийската група да ме извини . Това е стара закачка от предната нац. среща в Русе. ;)
simogg от вашата група може да ви :quiet: :quiet: :quiet:.

O Варненски вятър :exclaim: :exclaim: :exclaim: С най голямо удоволствие. То и в София подухва за десетина лева ама Варненският е бриз е класика особенно ако е оставен без наблюдение ;)


@ Боби споко.Колчета няма да набиваш. Само поставяш нежно заострената им част на 10-15 см. в земята ;)
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Tъй като управляващите доста се поосраха на всички фронтове(без краденето ) ни отпуснаха мноооого почивни дни за да не мислим за глупости( примерно власт да сваляме). Поради тази причина ни развалиха иначе стройната организация за провеждане на национална среща през април(просто не остана свободна седмица към края на месеца, която да не отработваме). Предложението туй мероприятие да се проведе през почивните дни е нож с шест остриета,които няма да обсъждам. За това предлагам датите да са: 01.05 и 02.05 2009г.
Предполагам, че ще има колеги които ще пристигнат и по-рано на 30.04. за да да помогнат за организацията ;) Та на 01.05 стреляме на 02.05 си дострелваме и след обяд си тръгваме. По този начин ни остават още четири дни за разпускане и други социални дейности и няма много да ощетим близките.
Трябва да обсъдим и да се спрем на някакви дати,защото през месец май хижите веяе започват да се пълнят и трябва да се направи резервация по-навреме.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
И аз нямам нищо против.
Макр, че ще се наложи да пропусна манифестацията.
 
A

Anonymous

Гост
Ще минем с пушки на рамо
Да, бе. И после във вестниците...
"В безсилието си Станишев изкара въоръжени симпатизанти на митинг в Русе. Трябва ли да търпим още тройната коалиция?" Бойко Борисов пред в-к Стандарт.
"Това е провокация на Бойко Борисов. Доказва го наличието на софиянци в групата" Сергей Станишев в "Тази Сутрин"
 

poacher

Потребител
Писах по-горе, че мен не ме устройват тези дати. След 02.05. мога.
Ако се запази сегашното предложение ще успея да присъствам едва 1-2 часа на срещата :'(
Това обаче си е мой проблем... Вие си решавайте спрямо вашите ангажименти :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Май само си чешем езиците и накрая никаква няма да я свършим /разбира се по обективни причини ;) /.
Поне досега да бяхте пуснали една анкета,да се види в кой град искат повечето хора да бъде срещата и за датите също,за да няма недоволни после и да има възможно най-голяма посещаемост. :no:
 

s73r01d

Потребител
Dejmos написа:
Ще минем с пушки на рамо
Да, бе. И после във вестниците...
"В безсилието си Станишев изкара въоръжени симпатизанти на митинг в Русе. Трябва ли да търпим още тройната коалиция?" Бойко Борисов пред в-к Стандарт.
"Това е провокация на Бойко Борисов. Доказва го наличието на софиянци в групата" Сергей Станишев в "Тази Сутрин"



Muahahahahahahahahaha
;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)
 
A

Anonymous

Гост
Ново предложение от Търновци за място за провеждане на шестата национална среща на любителите на пневматичното оръжие. Предоставяме на вниманието на колегите местността "Ксилифор" /крайградска зона Велико Търново/, в близост до национален музей с. Арбанаси. Местността предоставя голям избор от терени за провеждане на стрелби, палатков лагер,множество евтини /и не чак толкова евтини/ хотелчета и хижи. На вашето внимание нашият избор на хотел-
http://www.trapezitca1902.com/HELP/Zele ... ilifor.htm
и информация за цените-
http://niktravel.com/content/view/196/364/lang,bg/
като тези цени са за зимния отоплителен период.
Ето някои снимки, в близост до комплекса, /на около километър/ които са подходящи за стрелби.
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2275 ... 811302.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2421 ... 962380.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2311 ... 279989.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1689 ... 824112.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2932 ... 539442.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2943 ... 153783.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2392 ... 195175.JPG
Държа да отбележа, че снимките са правени с телефон и след обилен дъжд. ;)
По късно ще добавя и няколко клипчета.
 
A

Anonymous

Гост
Местността изглежда много добре. Поляната е широка, а хълмовете ще ни гарантират, че някоя заблудена чашка няма да ни докара неприятности. Не ми изглежда позната, но като гледам кулата, може да съм била някъде наоколо. Има ли удобен път до там с кола?
До Ксилифор съм ходил само пеш, знам, че може да се стигне с кола, но не се сещам откъде се минава.

И най-важният въпрос - освен предложението, има ли достатъчно организатори? Че много от търновци станаха еърсофтери.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Много хубаво.
Мястото ми харесва.
За повечето от нас, интерес представляват сатите с цена 13 лв, макар и тя да не е ниска, но ще го преживеем някак, ако разбира се само това е кусура.
Предполагам знаете, че нагърбването с организация на среща от национално ниво не е шега работа.
Има куп организационни проблени, които трябва да се решат и всички да са наясно какво могат да очакват.
Аз лично имам няколко въпроса.
Как стоят нещата с туристите, които вероятно ще плъзнат по това време сред природата?
С палатковия лагер е ясно. Ако времето позволи, който има палатка и желание , ще ползва "екстрата".
Ако човек или група от хора обаче са се нагласили за палатка и не са предвидени в групата, за която ще е направена резервация в хижата (хотела)? Какво се случва с тях? Дали ще има възможност да се подслонят без да имат резервации?
Като се сберем 80-100 човека с пушки, няма ли да дойде полицията и да ни пита какво аджеба сме решили да правим там?
Как ще се реши въпроса с прехраната на "населението" ?
Ние обичаме да си запалим барбекютата и да си приготвим мръвката.
Ще имаме ли такава възможност?
Ако да, после къде ще си я хапваме? Ако времето е с нас....много добре. Повечето от проблемите са решени. Ще си се търкаляме на поляната, ще си стъкнем огънче, ще си носим пиене, масички, столчета, пластмасови чинийки, вилички и всичко ще е наред.
Какво правим обаче ако времето загрубее?
На другите места дето сме били , ползваме някаква трапезария, дори да е и срещу някакво заплащане ( последния път платихме по левче на човек за ползване на зала + посуда, печка, хладилник, мивки , барбекюта и дърва). Просто така се падна тогава, понеже бяхме 50 човека , а таксата беше 50 лв.
Не ни устройва вечеря в ресторант с музика ( дори предварително да се уточни...никаква музика. Ако изпитаме нужда от такава сами ще си я осигурим. Събираме се за да се видим и да си поговорим. Не да танцуваме.) или със заявка и предварително меню или "а ла карт", където не е позволено да внесем собствена храна и напитки.
Нека уточним тия неща, за да няма после изненадани.
Сигурно има още въпроси , свързани с организацията, ама ще се разберем в течение на дискусията.
Нека да не забравяме, че за да се радва една среща на масово участие, никой от поставените въпроси не е маловажен.
На тия срещи идват хора със семействата си и ако някой смята разходите за един човек, на друг му се налага да умножава по 2 по 3 или по 4.
Така че разхода, който ще направи човек за една такава среща определя присъствието му.
Тук някой ще каже, айде сега стотина-двеста лева! Колко са?
Аз ще кажа друго.
"Сития , на гладния не вярва."
И за да не се вади текст от контекста да уточня, че не визирам себе си. Просто познавам хора, които ако цената е непоносима за тях, ще намерят оправдание за отсъствието си. Преполагам, че и вие познавате някои.
Нека направим така, че всеки да може да си го позволи, а колкото до любителите на лукса, за тях проблема не съществува. Ресторант, сладкарница, стаи с две легла, телевизор, собствен санитарен възел и баня.
 
A

Anonymous

Гост
Здравейте,в местноста Ксилифор има и други хижи но с 1 звезда на по ниски предролагам цени.Въпроса е дали болшенството от участниците желаят срещата да се проеде във В.Търново.За да можем да започнем с организационните дейности било с настаняване,полиция и така нататък.Нека първо да решим каде да се проведе.Това е само предложение за сега.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
В общи линии не се натискаме за комфорт.
Често употребявам една мисъл. Не е моя, но си ми харесва.
"Ако искаш да отседнеш някъде като у дома , защо не си останеш у дома?"
Във всяко едно излизане от къщи аз искам да уловя това , което знае всяко дете и всеки възрастен е забравил.
Искам да избягам от ежедневието.
Както баща ми (лека му пръст) казваше :
"Забавлението ти се ограничава само от твоето въображение."
Ние не сме по-различни от децата.
Само дето играчките ни са други.
Какво ни е необходимо за една хубава среща?
Подслон (ако времето е лошо), ако е хубаво, дори това не ни е необходимо.
Има палатки на цената на една нощувка.
Никой не може да гарантира обаче, какво ще е времето.
Място за провеждане на стрелби, защитено от случайни минувачи , туристи, любопитни деца без надзор от близки населени места.
Повечето от нас са оборудвани с маси, столове, шатри, скари и барбекюта. Понякога си носим дори и пушките(който има).
Носим си мръвка, салатки и питиета и предпочитаме сами да си ги приготвяме, а после заедно да си ги хапваме и пийваме.
Има разбира се и любители на по-луксозното пребиваване, но техния проблем е лесно решим.
Винаги в околността се намират места, където с удоволствие да им приберат париците. Ама те ги имат, за разлика от такива като мен.
Затова аз предпочитам кочинката ми да е ако може на открито, да си гризкам бекончето, боцнато с пластмасовата виличка директно от скарата, да си пия биричката в еднократна пластмасова чашка и да си бърша мазната муцуна с опакото на ръкава, а после като се напия, да се хвътля с кофража в палатката и да се събудя чак когато слънцето ме напече в очите .
Много малко обаче останаха местата, които могат да предложат това.
Така, че ако наистина можете да организирате нещо такова, не се стискайте.
Ние ще ви подкрепим.
 

bor1968

Потребител
Търново е в централна България и е удачен вариант. Още повече има места за спане на приемливи цени. Споредмен като има хора като вас, които са готови да се наемат с организиране на мероприятието, то е осъществимо. Още повече са на лице най важните условия: 1-Подходящо място 2-Евтино спане. 3-Хора, които да са готови да се наемат с организацията. Само трябва да проучите за местенце, където преди и след стрелбите да може да се съберем, хвърлим нещо на скарите, да се понаядем и понапием, междувременно общувайки :-[ . По-мое скромно мнение, такова местенце е едно от важните неща за срещите.
Ако има тези условия съм твърдо ЗА.
А иначе на някои дори да им е до г.за пак няма да дойдат.
 
A

Anonymous

Гост
djako написа:
Тук могат да се видят и цените на нощувкете,но за групи бяха казали,че могат да правят отстъпки.http://niktravel.com/content/view/196/364/lang,bg/

Но ако все пак на някои хора им е скъпо, има и други варианти. Цялата местност е бъкана с хотелчета, хижички и др., по- евтино място сигурно ще се намери. Същевременно има и достатъчно почти напълно пусти местенца, сравнително на недалечни разстояния, които ще са подходящи и за палатков лагер. Полицията ще бъде уведомена предварително. Точно в тази посока- източно от Арбанаси- екопътеки няма, и туристи не ходят. Мястото е добро, подробностите ще се уредят. Ето 2 клипчета, снимани са днес следобед, третото ще го постна по- късно, че нещо ми прави номера:
http://www.youtube.com/watch?v=JBOpPzCqSe0
http://www.youtube.com/watch?v=fLqmYM4lF10

От друга страна, за тия които се интересуват, Царевец е буквално на 2 крачки от Ксилифор, ако имаме късмет вечерта може да има шоуто "Звук и светлина", който иска може да отиде да го гледа- безплатно е. Южно от хълма Царевец пък е хълма "Света гора"- бъкан с исторически паметници. Северно пък е Исторически хълм "Трапезица" /затворен е за посетители заради археологическите разкопки/. Буквално под носа ни е Арбанаси. Но това е за тези, които биха пожелали да се разходят.
И въпреки това, на изток всичко е пустош- хълмове, голи поляни, и тук- таме групи горички и храсталаци, както се вижда на клипчетата.
 
Нагоре