VI-та Нацинална Среща, пролет 2009

dinkata

Редовен Потребител
Те пък щот са големите правила "Подпираш пушката стреляш "n" пъти .... мерят ти групата и пътя ! :D
 
A

Anonymous

Гост
Този форум взе да става отвратителен :-X,ще стане по-зле и от стария :yes:,язък за добрата работа на CDMAN.Човека се постара,а ние му оплескахме работата :exclaim: :exclaim: :exclaim: :-[
 

angelmr

Редовен Потребител
juli1888 написа:
Този форум взе да става отвратителен :-X,ще стане по-зле и от стария :yes:,язък за добрата работа на CDMAN.Човека се постара,а ние му оплескахме работата :exclaim: :exclaim: :exclaim: :-[

За щастие само състезателните теми. Нищо мисля че за следващата среща нещата ще си дойдат намясто.
 
A

Anonymous

Гост
angelmr написа:
juli1888 написа:
Този форум взе да става отвратителен :-X,ще стане по-зле и от стария :yes:,язък за добрата работа на CDMAN.Човека се постара,а ние му оплескахме работата :exclaim: :exclaim: :exclaim: :-[

За щастие само състезателните теми. Нищо мисля че за следващата среща нещата ще си дойдат намясто.
Ангеле, позволи ми да те поправя. Темата е за VI-тата Национална Среща . Това, че ще има и състезания и част от хората се вълнуват само от тях далеч не я прави Национално състезание.
 

st_beer

Редовен Потребител
@Parabellum
Заради подобно изказване напред в темата отнесох доста нападки. Сега е твой ред ;) ;) ;) ;). Явно аз и ти както и още много други колеги имаме други разбирания относно името на темата VI-тата Национална Среща и провежданите състезания на една такава среща. Значи и ти си от "пияндетата" както ни наричат някои колеги ;) ;) ;) ;).
 

братушка

Редовен Потребител
Искам да уточня нещо за себе си: да разбирам ли, че ето тези, дето постояно акцинтират на думата Среща категорично ще откажат да участват в състезания?

Лично аз се вълнувам и от двете съставни части: и Срещата и Състезанията.
НО, ако по "регламента" на Срещата всичко ми е ясно, то липса на ясни правила за състезания ме притеснява.
Опасявам се, че след срещата недоволните могат да се окажат повече от сега. Защото дребните спорни ситуации са неизбежни, и без да са описани предварително, решаването им на место ще предизвика само повече недоволство. Вклчително от радетелите за Срещата, повечето от които (мисля аз) все едно ще се включат в състезания.
И преди, при наличие на ясни регламенти, винаги се намираха недоволни, пък сега, без регламенти па хептем...

Ще се повторя са сетен път: за мен лично не е толкова важно какви точно ще будат правилата, важното е да ги има и да се знаят предварително. Не искам кой знае какво - по 1 лист текст за всеки вид състезание. Има си регламенмти от преди (http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... ic.php?t=7), да се редактират според новите виждания е въпрос на някой друг час работа.
 

st_beer

Редовен Потребител
@братушка
Аз лично няма да се състезавам на никое състезание нито на тази среща нито на която и да било. Ще си стрелям в свободната за това зона за стрелби. Идвам на срещата да се разтоваря от натовареното ежедневие и да се видя с хората от форума. Не идвам на срещата да пия напивам и т.н (понеже не пия).
При мен пневматиката е само и единствено хоби и не желая да го превръщам в спорт (това е моето виждане на нещата).
Относно правилата за състезанията организаторите писаха мерките за безопасност. Предполагам ще има и правила за провежданите състезания (може би не по международните изисквания). Правилата може да са Русенски но ще има. Целия спор според мен е защо правилата ще са Русенски а не международни. Чета чета и все така си мисля относно правилата и споровете.
 
A

Anonymous

Гост
Ами покрай по-сериозната организация на материалната част и спорът основно за ФТ, май забравихме БР-а. Материалната база е налице, нклк пъти беше писано за дистанцията, на скицата също беше отбелязана (40 метра, баирът е изоран). Мишените обсъдихме - 6 бр. на А3, едната пристрелочна, даже снимка показахме.
Меренето... Ми то си е ясно. Разстоянието между двата най-отдалечени минус калибъра. Пък дали ще се смята в МОА или в мм, малката група си е малка група.
А как се мери? - С педи ;)
Наказанията... Там не ми е много ясно, ама ако си изкарал чашка толкова извън групата, че да излезеш от мишената, едва ли можеш да разчиташ на добър резултат от нея. Един вид сам си се наказал.

Отнове ще предложа, с риск да разбуня окончателно духовете и да си навлека гнева на защитниците на международните правила, при стрелбата с пистолет и в БР най-лошата мишена да не се зачита за резултат и да отпада от измерванията. Доводите си съм ги казвал и друг път, но все пак - на всеки може да се случи някаква случайност, която да го рзконцентрира за момент (изстрел от съседна позиция, точно когато натиска спусъка; искане за спиране на стрелбата за смяна на мишената, като е почнал да стреля поредната групаю; техническо прекъсване, ако щете по причини на безопасността...) или пък да се получи отрив на някой изстрел. И една мишена/група е на кино.
Добрият стрелец може поради случайност да сгреши. Но няма как лош срелец по случайност да стреля добре.
 

shooter

Потребител
За който не е разбрал
регламентите са тук
http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... ic.php?t=7
и други няма
същите ще бъдат разпечатани лично от мен и ще бъдат сложени на видно място в съдийската шатра, така че при спорове ще се обръщаме към тях

За ФТ
Промяната е в броя на мишените, ще се стреля по веднъж в мишена и във времето за стрелба на Филд Таргет - по една минута на мишена, поради идеята трасето да е по дълго и съдиите да засичат времето на стрелящите

Та кое точно не е ясно на Братушка ?
и на другите колеги
 

dinkata

Редовен Потребител
братушка написа:
dinkata написа:
Те пък щот са големите правила "Подпираш пушката стреляш "n" пъти .... мерят ти групата и пътя ! :D
А знаеш ли как точно ти мерят групата и как начисляват наказателни?

Е само незнам как стоят нещата с тея наказателните.... иначе другото смятам, че ми е ясно :)
 
A

Anonymous

Гост
В дисциплината "Пистолет" ще има една малка поправка: вместо две мишени с по десет изстрела ще има четири мишени по пет изстрела. Това е с цел по-лесно отчитане на резултатите. Взел съм мерки и за самите хартиени мишени. Финал не е имало до сега та и сега ще минем без него. В регламента има една точка за възрастова граница, но до сега винаги сме насърчавали младите участници, така ще е и сега.
 

st_beer

Редовен Потребител
Не знам на кой какво не му е ясно.Аз вече съм стегнал багажа и съм готов за тръгване. Остава само да разбера дали датата на моето тръгване ще е 1-ви или 2-ри. Само това не ми е ясно на мен за сега  ;) ;) ;) Другото са бели кахъри те ще се изгладят с времето  :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:.
 

poacher

Потребител
bai a4o написа:
В дисциплината "Пистолет" ще има една малка поправка: вместо две мишени с по десет изстрела ще има четири мишени по пет изстрела. Това е с цел по-лесно отчитане на резултатите. Взел съм мерки и за самите хартиени мишени. Финал не е имало до сега та и сега ще минем без него. В регламента има една точка за възрастова граница, но до сега винаги сме насърчавали младите участници, така ще е и сега.
Ачо, направили сме "само" 2 стойки за мишени за пистолета. Вариантът, който предлагаш (4х5) ще е малко по-бавен, но там състезателите не са много и не би следвало да е проблем ;) Както го нагласиш, така ще е!
 
A

Anonymous

Гост
bai a4o написа:
В дисциплината "Пистолет" ще има една малка поправка: вместо две мишени с по десет изстрела ще има четири мишени по пет изстрела. Това е с цел по-лесно отчитане на резултатите. Взел съм мерки и за самите хартиени мишени. Финал не е имало до сега та и сега ще минем без него. В регламента има една точка за възрастова граница, но до сега винаги сме насърчавали младите участници, така ще е и сега.

Поправката е много на място. Подкрепям напълно.
Този път задължително ще се пробвам с пистолет.
 
A

Anonymous

Гост
Добри, братушка също има стойки и сме говорили да ги донесе, така че това не е проблем. Останалото е моя грижа (да ви улесня малко, поне за това да не се притеснявате).
:cheers:
 

Termina4

Потребител
Може ли някой от домакините да ми даде телефонен номер за всеки случай че съм много зле с орентирането и 100% ще изпусна някъде маршрута :eek:
Може ли и малко кратко обяснение как най лесно да стигна до мястото
Поздрави
 

poacher

Потребител
Щом си от Сопот ще влезеш в Русе от посока София/Търново.
Веднага щом минеш табелата РУСЕ и пътя се раздели на две платна гледай за табела "ДОЛАПИТЕ" и завиваш надясно.
После караш само напред (следваш картите дето съм пуснал).

http://i199.photobucket.com/albums/aa11 ... ture02.jpg
http://i199.photobucket.com/albums/aa11 ... ligona.jpg
http://i199.photobucket.com/albums/aa11 ... ligona.jpg
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
bai a4o написа:
Добри, братушка също има стойки и сме говорили да ги донесе, така че това не е проблем. Останалото е моя грижа (да ви улесня малко, поне за това да не се притеснявате).
:cheers:
Аз също имам стойка за хартиена мишена.
Една е, но все е нещо и се надявам да свърши работа.
За пиянките ще взема и пияните (клатещите) мишени.
Любезно ще предоставя и личната си бенч-рест масичка, но само срещу бира. Ако няма бира може и Джак Даниелс ;).
 
Нагоре