VI-та Нацинална Среща, пролет 2009

A

Anonymous

Гост
Най-добрият начин да сведем риска до нула е ... да не пускаме въобще групи по трасето :).
Тук става въпрос за риск в рамките на разумното. При положение, че състезателите спазват правилата за безопасност, и не насочват пушките си в друга посока, освен обозначената за стрелба, не би трябвало да има проблеми, освен ако мишените по трасето са разположени неправилно, и предполагат стрелба от една позиция в посока на друга позиция.

На всички състезания, които сме провеждали досега, групите са заемали почти всички коридори, които освен това са били в непосредствена близост един до друг, и въпреки това инциденти не сме имали. На това състезание позициите за стрелба ще са на значително разстояние една от друга (предполагам минимум през 10 метра), така че рискът ще бъде дори по-малък.
 

DANNY

Редовен Потребител
То и без това си е "глас в пустиня"
Ти си питай, ама няма кой да ти обърне внимание....
...голяма изненада ще е трасето и за регламента на самото състезание...

...а бе Вие елате, пък после ще си говорим дали няма да ви хареса... ....ххх....

Публикувани са мерките за сигурност но регламент на състезанието още няма!

пишете :write: бре хора!
Всичко трябваше да го има написано предварително и то преди този уикенд. Има хора дето си "отработват" постановки и полужения, прострелват оръжия, оптики и т.н. Да не кажа, че си и засичат времето.
Защо е тази секретност ???

А можеби и самите организатори още незнаят как ще се проведе :pardon:

...чувствам как ще има пак скандали... след състезанието :-[
 

братушка

Редовен Потребител
Аз пък не съм озадачен от това, че няколко стрелящи групи близко разположени по трасето, увеличават риска от инцидент.
+1 ама за Милен.
Рискът се определя не от броя стрелците, а от посоките в които стрелят.
Само 1 тарикат, стрелящ в посоката на палатков лагер е достатъчен.....
 

poacher

Потребител
Стига с тоя палатков лагер, никой няма да стреля по него :)

Стрелбата в коридори е отработвана на доста срещи докато стигнем до сегашното ниво на организация.
Това го правим за първи път и в много от нещата налучкваме.
Целта е да е интересно, да има стрелба от ниско към възвишение и обратно, промяна на светлината, голо поле, гора....т.н.
За да се осигури това разнообразие не може просто да се наредим по една пътека през 10м и всеки да пуца по 2 мишенки.
Да, по-бавно ще се минава по трасето вероятно, но за това се въвежда и скъсеното време за изстрели (1,5мин). Да, безопасно ще е.
Търсим компромисен вариант - хем да е безопасно, хем да не роптаете срещу малкото време за изстрел, хем пък да е експедитивно, но не да се претупва, хем да е максимално разнообразно и интересно.

...и не на последно място искам да спомена, че ако има някой, на когото му липсва време да тренира за това състезание, то това сме точно ние, защото се занимаваме с всичко друго, но не и със срелба през последните седмици.

Не си придавам важност, нито се вземам на сериозно, но очаквам и от вас малко повече доверие. Не сме на олимпиада.
Дори колегите дето ходиха в Полша надали са знаели какво е трасето и откъде в колко часа каква е светлината, камо ли да са го "отработвали" преди това.
Разстоянието до мишените ще е както обикновено, така че не виждам какви постановки и положения ще отработвате, които вече да не сте.
 

братушка

Редовен Потребител
Да, безопасно ще е.
Имам само един въпрос: достатъчно безопасно ли е да застане пред всеки коридор по една група и да започнат стрелбата едновремено??

Ако ДА - защо тогава да не го направим?
 

shooter

Потребител
За сега прогнозата е с температури от 12С сутрин до 22С по пладне
и слаб дъжд петък и неделя / 01 , 03.05 /, вятър от 7 до 3 м.с
събота го дават без дъжд

един слаб дъжд няма да ни уплаши
но дай боже може нещата да се променят към по добро
това е 10 дневна прогноза
другата седмица ще е по точна прогнозата

все пак започвам да се замислям за хижа Приста като резервен вариант
на палатковия лагер
 
A

Anonymous

Гост
братушка написа:
Имам само един въпрос: достатъчно безопасно ли е да застане пред всеки коридор по една група и да започнат стрелбата едновремено??
Ако ДА - защо тогава да не го направим?
Със сигурност ще е достатъчно безопасно и за това.
Но я си помисли друго - 15 коридора, стрелковите им позиции са отдалечени на немалко разстояние една от друга... На всяка позиция група... А съдийството? Може би да сложим по един съдия на всеки коридор?

Ето това е решение!
Русенска група, слушайте внимателно! На срещата не носете никакво оръжие! Ще сме съдии до един.
 

братушка

Редовен Потребител
fatalen написа:
Контрола по измерване на времето, както и попълването на протоколите е изцяло поверена на групата от трима състезатели. Обикалящи съдии (около 5-6 човека) контролираха евентуално нарушаване на правилата. Стартовата позиция на всяка група се определя от поредния номер на протокол при изтеглянето на жребия. Протокол №1 започва от стартова позиция №1, Протокол №2 започва от стартова позиция №2 и т.н. Не видях и в двата дни да има значително (повече от 2-3 минути) изчакване на предходната група.
При нас ще бъдат достатъчни 3-4, мисля.
 
A

Anonymous

Гост
На няколкостоти метра трасе?
Да са ни живи и здрави, и с яки крака.
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Мисля, че на всички е ясна ролята на съдията в тези състезания :exclaim: :exclaim: :exclaim:
Нали за това се стреля по тройки, където всеки контролира другия. Ако вземем да се лъжем помежду си тогава трябва да си викаме международни съдии като на мачовете.
Съдията основно следи за БЕЗОПАСНОСТТА и при сигнал проверява работата на мишените, поправя ако нещо не е наред и други спорни въпроси. Абсурдно е ако си мислите ,че ще мери време на някой.
При нашите условия двама съдии по трасето са предостатъчни
 
A

Anonymous

Гост
Трасето ви е максимум към триста метра. При трима съдии, ако всеки поеме по пет от общо петнайсетте коридора, му се падат към сто метра. Да не забравяме, че функцията на съдиите е общ надзор и решаване на спорни ситуации, ако възникнат такива, което не предполага постоянно да препуска по трасето нагоре-надолу.

Не виждам никакъв проблем всяка от групите да си отчита времето за стрелба самостоятелно, хронометри наистина има във всеки мобилен телефон.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
akraba1 написа:
То и без това си е "глас в пустиня"
Ти си питай, ама няма кой да ти обърне внимание....
...голяма изненада ще е трасето и за регламента на самото състезание...

...а бе Вие елате, пък после ще си говорим дали няма да ви хареса... ....ххх....

Публикувани са мерките за сигурност но регламент на състезанието още няма!

пишете :write: бре хора!
Всичко трябваше да го има написано предварително и то преди този уикенд. Има хора дето си "отработват" постановки и полужения, прострелват оръжия, оптики и т.н. Да не кажа, че си и засичат времето.
Защо е тази секретност ???

А можеби и самите организатори още незнаят как ще се проведе :pardon:

...чувствам как ще има пак скандали... след състезанието :-[
не ,акрабе,не е глас в пустиня.просто тия няколко дни бях зает да се погрижа за оралното здраве на 2 богати и капризни госпожички ,т.е. да им напълня устенцата с...бели,керамични зъбки.
ще се погрижа и за тези от форума и ще банализирам състезанието до международните ft-стандарти.мрънкането стана доста,но и аз не съм се отказал от идеята за по-неформално и интересно(и напълно безопасно) мероприятие.пък следващия път ще забраним:
-16+Jпушки
-многозарядните пцп,че по бързо се зареждали
-переломките,че по-бързо се зареждат от ппп с отделен лост
-пушките с LW,HW,аншутс,щаер и файнверкбау цеви ,да има равнопоставеност
-изобщо ще оставим само турски и китайски пушки
гората,в която е част от трасето няма нищо общо с рядката и спретната дъбова горичка от снимките в морско,затова:
-групите от 3-ма състезатели ще се разполагат през 2 празни позиции,ще стрелят в посоки перпендикулярни на посоката на придвижване и по трасето ще има 5 стрелящи групи и поне 3-ма съдии.времето за стрелба ще е 120секунди за успокоение на недоволните.мир да има.
 
A

Anonymous

Гост
milen.m написа:
От синоптик.бг го дават облачно с дъжд за другата събота (02.05). Дотогава има доста време, може и да се промени изцяло прогнозата (дано).

Аз лично съм на мнение, че каквото и да е времето, стига да няма градушка, проливен дъжд или ураганен вятър, състезанието трябва да се проведе, но решението е на организаторите във всички случаи.
Ще се обадим където трябва да поръчаме хубаво време ;)
да сте видели на парад в Москва да вали дъжд

За Приста май само аз имам резервация.
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
@luft9waffe
Добър пост :bravo:
Имаш право. Нито за секунда не съм се усъмнил във възможностите Русенската група да организира тази среща (нали аз ви номинирах). Доказали сте , че можете и в това няма смисъл да бъда убеждаван. Сигурен съм , че трасето ще супер на най високо ниво и ще е нещо което не е правено при нас.
Само,че преди да заемаш позиция на леко обиден защо не се поставиш и на наше място. Защо мислиш, че аз , Милен, фаталния , Акрабата , Братушката задаваме тези въпроси? Не е ли логично да предположиш, че има нещо претеснително в регламента. Най лесно е да се фръцнем всички и всеки да си прави това което е решил. Така доникъде няма да я докараме. Хвълили сте маса усилия всичко да е ОК. Молбата ми е да положите още малко за да може наистина всички да се насладят на трасето, да стрелят спокойно без да влизаме в излишни препирни.И не става въпрос да забраним, а да дадем възможност на всеки независимо от оръжието да е равнопоставен (е поне малко) :) :cheers:
 

luft9waffe

Редовен Потребител
хвърлихме немалко усилия всичко да е ок по нашите разбирания.за да покрием вашите разбирания,симо,ще хвърлим доста по-малко.но и замисленото състезание ще загуби голяма част от от чара си.вариантът,на който ще отидем,нас ,като организатори и съдии ,ни улеснява значително.а какво ви притеснява,така и не разбрах.и 5 мин на изстрел да се дадат ,многозарядното пцп пак ще има времево преимущество от 5-10секунди.колкото до безопасността-още в първите си постове в темата натъррртих,че тя е на първо място.дали с използване за средсва за комуникация между съдиите,дали с игра с посоките за стрелба,дали с използване на релефа на терена-бил си скоро на подобно състезание,та знаеш.дори подсигуряването при нашите 60+J бе взето предвид.а номинацията е вид гласувано доверие.пък това в скобите на края на поста ти е достатъчен повод за тия,които искат да се фръцкат да го направят.
 
A

Anonymous

Гост
Прави ми впечатление, че напоследък доста се спекулира с въпроса за мощността на пушките.
Искам изрично да обърна внимание, че всички сме наясно, че пушки, които да влизат в международния стандарт до 16 дж. в България има 5-6 (поне за толкова ми е известно от форума). По тази причина никой от нас (т.нар. състезатели) не е предлагал да се въведе такова ограничение на нашите състезания. Това, което можем да направим, е да въведем отделен клас, в който да се състезават тези пушки (вече беше направено в София), които несъмнено ще стават все повече. Решението във всеки случай е на организаторите на съответното състезание, затова и въобще не сме повдигали въпроса за такова нещо за предстоящото състезание в Русе. Нека да не изкривяваме фактите. Желанието ни за състезаване по международно утвърдените правила е дотолкова, доколкото е възможно у нас на този етап, и не засяга мощността на пушките, респективно въвеждане на общо ограничение до 16 джаула. Същото се отнася и за многозарядните пушки.

Аз чакам с нетърпение момента, в който у нас ще направим състезание по ФТ изцяло по международните правила, вкл. за мощността на пушките, и съм сигурен, че този момент ще дойде някой ден, но като реалист човек ми е ясно, че този ден няма да е скоро. Дори тогава, обаче, ще има и клас за по-мощни пушки, в който хората ще могат да стреля свободно, с каквото разполагат.
 

petkof

Редовен Потребител
Относно времето, можеше да се направи по-малко от това при международните състезания за да се провери как се справяме.Може да се окаже че има ефекта на Белмекен където тренират атлетите ни, а после като слязат на морското равнище са като с турбокомпресори!!! ;)
 

poacher

Потребител
Трасето ни не е 300 метра. Що се изказвате като не знаете за какво говорите?!
И стига с тези коридори... Коридори НЯМА. Има стрелкови позиции.
(...или поне така трябваше да бъде преди да наскачате)

4-5 човека мрънкате, никой друг не е обелил и дума.
Убихте ентусиазма на ФТ-организаторите и сте на път да ги накарате да прецакат добре замисленото трасе, само за да ви затворят устите.

Вчера на вечерната среща на групата имахме дебат, но единодушното ни решение ще спестя, за да не нарушавам добрия тон :)

.....

А сега по същество - стискайте палци времето да е с нас. Другото ще го уредим ;)
 
Нагоре