SUMATRA by Eun Jin

Gadnqra

Редовен Потребител
Не си спомням, но все пак, всичко е възможно, явно. Поне аз, не съм виждал. По принцип, въпросният регулатор е недомислен и не работи, както трябва, така че аз не бих разчитал на него. Най-правилният и сигурен реглаж, за силата на пцп, си остава реглажът на натяга на пружината на ударника.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Слагаш лепенка(хартиено тиксо,изолирбанд и т.н) и това е,ако някога решиш да я пробваш по същество(на макс) ще ти подскача лоста за зареждане в ръката,пак е нормално.На половин мощност +един два клика моята не харесваше JSB,Баракуда (H&N) ставаха на тази мощност,най-добре стреляше с пълнотели на макс...(така им казвахме на слъговете тогава) производство на колега,незнам дали се предлагат още.Внимавай с мерника да не го затриеш,ако минаваш на оптика задължително мил-дот с регулируем паралакс ако не я тунинговаш ще свикнеш на кой изстрел и кой метър каква корекция да правиш по скалата.В общи линии с Баракудата стрелях четири барабана на половин мощност а с пълнителите два на макс...
 
Последна промяна:

cilindura

Редовен Потребител
Здравейте, колеги! Самоволното превъртане на колелото за мощност е почти невъзможно. Ако пушката е в ред, това не би трябвало да се случи. Но ако се е случило, трябва да се свали ложата и да се погледне оста със сачмата, изпълняваща ролята на фиксатор на колелото. Ако тази ос не е набита докрай, има вероятност колелото да бъде завъртяно при лек допир. Казвам, че не е възможно превъртането по време на стрелба, защото тук става въпрос за две зъбни колела, които за да бъдат завъртяни, изискват усилие. Но пък какво толкова, тук няма никаква драма. Важното е пушката да стреля. Силен изстрел може да се получи при по-продължителна стрелба с оригинален боен клапан заради калпавия полиамид, от който е направен. В процеса на стрелбата клапанът се набива в клапанната камера и вследствие на това щокът му започва да стърчи повече от необходимото. Оттам идват и силните изстрели. Както казва Николай, колелото за мощност е една недомислица. В момента нямам време, но зимата ще публикувам една от моите осъществени идеи за регулируема пружина.
 

The Captain Mladenov

Потребител
Ами,точно самоволно въртене си прави.Днес я пробвах.Сина ми стреля ,а аз си държа пръста на колелото.Съвсем отчетливо и с известен напън го усещам как се превърта само,а не ние без да искаме.Ще махна ложата и ще погледна за някакви видими нередности но само толкова за сега.Пушката е в гаранция до другия Септември и определено не мисля да правя някакви интервенции сам.После тунинг на клапана и т.н.Ако някой се сети какво да гледам,да помогне моля.А иначе като цяло си стреля.Определено обаче трябва да се замисля за някакъв заглушител.Мислех ,че много пресилват нещата по форумите ,но от зеления сектор нагоре,направо си трещи с ехо.Ако някой има идеи по този въпрос,да сподели,моля.Тук или на ЛС.
 

cilindura

Редовен Потребител
Капитане, свалянето на ложата и ревизията на оста на колелото за мощност по никакъв начин няма да нарушат гаранцията на пушката. Ако беше тук при мен, в Шумен, щях да ти реша проблема точно за 5 минути, сменяйки оста с една от моите. Твърде е вероятно сачмата-фиксатор да не надстърча достатъчно или пък оста да не е фиксирана както трябва. Когато въртиш колелото за мощност, то трябва да се превърта с известно усилие , като ясно и отчетливо да се чува и усеща щракане /кликове/. За съжаление много от детайлите на новите Суматри не са с това качество отпреди. Забелязват се хлабини в резбите, криви стоманени цилиндри и други мърлящини.
 

The Captain Mladenov

Потребител
Здравейте колеги!Ч.Н. 2023г. И за много години! Докато чакам по-приятно време за стрелба на открито ,реших да се подготвя и да подобря комфорта си при стрелба.Т.е. Суматрата ми е удобна,но звука при стрелба е меко казано смущаващ.Или казано по друг начин,предизвиква излишно внимание и болно любопитство.Та се замислих за саундмодератор.От форума знам,че резбата на цевта не е от стандартните и по разпространени. Може ли някой да ми каже точно какъв размер е (само на едно място във форума е споменато 10х1) и в каква посока е.Лява или дясна.Опитах да развият муфата но не посмях да я напъни по здраво,защото знам че е тънко мястото и не я развих.Също така от къде мога да намеря модератор,защото само в АРМС.БГ открих и той е изчерпан.Благодаря предварително,защото знам ,че няма да ме оставите без отговор.
 

gary m

Редовен Потребител
Капитане, свалянето на ложата и ревизията на оста на колелото за мощност по никакъв начин няма да нарушат гаранцията на пушката. Ако беше тук при мен, в Шумен, щях да ти реша проблема точно за 5 минути, сменяйки оста с една от моите. Твърде е вероятно сачмата-фиксатор да не надстърча достатъчно или пък оста да не е фиксирана както трябва. Когато въртиш колелото за мощност, то трябва да се превърта с известно усилие , като ясно и отчетливо да се чува и усеща щракане /кликове/. За съжаление много от детайлите на новите Суматри не са с това качество отпреди. Забелязват се хлабини в резбите, криви стоманени цилиндри и други мърлящини.
Здравейте колеги!Ч.Н. 2023г. И за много години! Докато чакам по-приятно време за стрелба на открито ,реших да се подготвя и да подобря комфорта си при стрелба.Т.е. Суматрата ми е удобна,но звука при стрелба е меко казано смущаващ.Или казано по друг начин,предизвиква излишно внимание и болно любопитство.Та се замислих за саундмодератор.От форума знам,че резбата на цевта не е от стандартните и по разпространени. Може ли някой да ми каже точно какъв размер е (само на едно място във форума е споменато 10х1) и в каква посока е.Лява или дясна.Опитах да развият муфата но не посмях да я напъни по здраво,защото знам че е тънко мястото и не я развих.Също така от къде мога да намеря модератор,защото само в АРМС.БГ открих и той е изчерпан.Благодаря предварително,защото знам ,че няма да ме оставите без отговор.
Sumatra, калибър?. 6.35?
 

Attachments

  • IMG_20230117_182149.jpg
    IMG_20230117_182149.jpg
    165.7 KB · Прегледи: 58

nimrod

Новодошъл
Здравейте.

Wrangler Phantom 6.35mm дали ще стане на Sumatra 6.35 резбата​

същата ли е и ще го заглуши ли намален до край от регулатора.
 

Mdzherekarov

Новодошъл
Здравейте,
От скоро имам Суматра в 6.35 тунингована от Ники. Пушката е настроена на 100 джаула и със Jsb 2.2 гр прави 3см група на 50 метра. Онзи ден реших да сложа по-коравата пружина и да я тествам със слъговете на Алтарос.Това са скоростите които даде пушката, като с 4.2 грамовите я напъних малко над 230 и първите 3 изстрела бяха с доста по ниска скорост.

3.2гр алтарос 230бар
1 - 299.4мс
2-304.8
3-300.3
4-294.9
5-296.7
6-297.6
7-296.7
8-294.9
9-292.3
10-292.3
11-289.8
12-286.5
И

4.2гр алтарос 235бар
1 - 251.8
2-празен
3-250.0
4-253.8
5-264.5
6-265.2
7-265.9
8-266.6
9-265.9
10-270.2
11-266.6
12-263.1

Опитах се да направя няколко теста за групи, като стрелях само по 1 барабан от 220 до 200 бара за да избегна големи разлики в скоростта,но се оказа, че 3.2гр. нямат никаква групираност и на 50 метра влизаха в а4 лист а пък 4.2 гр. бяха малко по-добре и влизаха в 10 см.
Вкъщи ги измерих и се оказа, че диаметъра и на двата слъга е около 6.33мм.Някой запознат ли е какъв е точния калибър на цевта на Суматрите след 2018та? Някъде четох, че е .251 което са около 6.37мм и предполагам, че това е причината да не харесва Алтарос
IMG_20230417_012601_edit_1609668691163753.jpg
 

Attachments

  • IMG_20230417_012711_edit_1610053282273591.jpg
    IMG_20230417_012711_edit_1610053282273591.jpg
    128.4 KB · Прегледи: 26
Последна промяна:

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Колега,опитай със други слъгове например ZAN 41 грейна, при Павката в : https://danubeairguns.com/munitions/zan41grain?sort=rating&order=DESC&limit=15 ги има. Само малко може да си намалиш скоростта ако летят над 290 м/сек понеже ще ти отворят групата. Но пък от друга страна скоростта ти е много непостоянна с Алтароса.
Учуден съм !!!
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Леки ще са. По скоро 44 грейна. Ама и те ще са над 300 м/с. Тази Суматра, съм я гласил да стреля, с 3,64 гр. проектили на Янко. Трябват му, около 48 - 50 грейнови проектили, за настройката с коравата пружина. И скоростта трябва да е около 290 м/с, за да има точност.
 

Mdzherekarov

Новодошъл
Днес я пробвах и с българските проектили HP bullets 3.4 гр. Тях ги изстрелва с 290м/с, но и те са подкалибрени и групата е лоша. Интересното е , че със слъговете на diana 2.6 гр настроена на 100джаула ми даде почти същата група като Jsb 2.2гр на 50 метра и след като ги измерих се оказа, че те са 6.36мм.
Ще търся нещо което не е подкалибрено и е от 48 грейна нагоре за тестване при 140-150 джаула.
 

glavanov55

Редовен Потребител
Леки ще са. По скоро 44 грейна. Ама и те ще са над 300 м/с. Тази Суматра, съм я гласил да стреля, с 3,64 гр. проектили на Янко. Трябват му, около 48 - 50 грейнови проектили, за настройката с коравата пружина. И скоростта трябва да е около 290 м/с, за да има точност.
Подтвърждавам!! С проектилите на янко и 3,65 грама моята суматра стреля с 285-290 м /с и прави 12 истрела в плато и чудесни групи.
проектила е с диаметър 6,37-6.38мм мерено с микрометър.
 
Нагоре