SUMATRA by Eun Jin

zaci

Новодошъл
Колеги, дайте идея от къде може да се поръчат о-пръстените отпред на осмицата. Оригиналните са плоски, но почнаха да изпускат. Благодаря на отзовалите се.
 

lynx

Редовен Потребител
zaci, 99% съм сигурен, че о-пръстените не са плоски, а с течение на времето са се сплескали.
Свали оригиналните и с тях питай в някой от специализираните магазини(примерно магазин Хубата) да ти дадат правилния размер.
Ето оригиналин комплект за Суматрата, да погледнеш че плоски о-пръстени няма:
 

The Captain Mladenov

Потребител
Към днешна дата,продават ли ги някъде тези Суматри.По точно 6,35
Суматра 2500 ,500сс.Ако да,в кой магазин,град и т.н.Чака ли се много ако се поръча.Допадна ми много.и ми се иска да е нова
 

Boxingteam91

Редовен Потребител
Към днешна дата,продават ли ги някъде тези Суматри.По точно 6,35
Суматра 2500 ,500сс.Ако да,в кой магазин,град и т.н.Чака ли се много ако се поръча.Допадна ми много.и ми се иска да е нова
Скоро продаваха в пушка.еу нова в 6.35. Мисля ,че в Сотис имат налични. Много мислих и аз за такава ,но 200 барова пушка не ми се взимаше с остаряла концепция.
 

The Captain Mladenov

Потребител
Ами ,разучих.Има ги налично в Сотис,Армс.бг и Пушка.еу. Дал съм си малко време да размисля до 20.08,защото се колебая между Суматрата и Валлтер максиматор в .25 калибър.Лошото пък за него е че засега го намирам само в .22.Но така или иначе жребия е хвърлен.Както се казва,който има да казва нещо да казва сега или да замълчи завинаги.Докато се чудих изчетох два пъти хатсанския форум от 394 стр. Валтерския и ще разчитам на някои полезен съвет от специалистите тук.Особенно бих бил щастлив ако Ники "Гадняра" ме посъветва. Бъдете здрави ,колеги.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Максиматорът, в 25 калибър ще е трагедия, откъм мощност. Не може да се сравнява със Суматрата по абсолютно нищо - здравина, мощност, безпроблемност, вместимост на резервоара, пригодност към тунинг, конструкция, клапан, цевна кутия и т.н. Ако изборът е пред тези 2 пушки, аз бих избрал Суматрата.
 

The Captain Mladenov

Потребител
Благодаря за отговора,Ники.А как мислите,колеги,тези Суматри, които се продават нови в магазините ново производство ли са или около 10 тина годишни.Заради цилиндрите питам.Не видях да е засегнат този въпрос тук във форума.
 

glavanov55

Редовен Потребител
Тези цилиндри могат да с скапят по два начина. Единият е като се зареждат с влажен въздух който би предизвикал корозия или при голям брой напомпвания от разширенията на съда на се получи умора на материала и послрдващо разрушаване .Производитела няма как да отчете броя напомпвания и затова дава сок на годност.Ами ако през този период пушката не е помпен и един път какво се получава-питам аз и отговор не искам !!!!!?
 

njatanasow

Редовен Потребител
Тези цилиндри могат да с скапят по два начина. Единият е като се зареждат с влажен въздух който би предизвикал корозия или при голям брой напомпвания от разширенията на съда на се получи умора на материала и послрдващо разрушаване .Производитела няма как да отчете броя напомпвания и затова дава сок на годност.Ами ако през този период пушката не е помпен и един път какво се получава-питам аз и отговор не искам !!!!!?
Ами като не искаш отговор защо питаш? :D:D:D:cheers:
 

The Captain Mladenov

Потребител
Понеже наближава датата на купуване на Суматрата(след приключване на един ангажимент в чужбина около 20,21 .0:cool: имам няколко въпроса.Ако може някой да ми отговори ще бъда много доволен,понеже искам да съм подготвен,поне теоретично.След прочетеното до тук, и то два пъти,съм наясно с пониженото качество на изработка.Но, нищо немога да направя.Просто искам такава пушка и това е.Чисто визуално ще я прегледам.Дървения,оксидация, механични мерни прибори и т.н.
1.Интересува ме ,при изваден барабан ,ако светна фенерче или поставя бяло листче от към "патроника",ще може ли да видя нарезите и полетата,ако погледна през дулния срез.Има ли просвет цевта или някой чарк я запушва.
2.При зареждане,в какво трябва да внимавам,да се ослушвам и т.н.
3.Нещо друго което вие знаете,а аз не.
Това е горе долу.Ясно ми е,че вътре е на късмет,каквото ми се падне.
Понеже ми стана ясно от форума,че туй животно не става да го помпя с помпа,съм се насочил към бутилка.Първо нея ли да търся и по резбата и да търся станция или резбите са стандарт и няма значение.За бутилката за какво да си отварям очите дати някакви и т.н.
Предварително се извинявам,ако на някой въпросите ми ,му се сторят лаишки,но това е положението.От 29г. се занимавам и имам постоянен контакт с огнестрелни,но с В.О. освен с хасанчо от снимката,никакво.
 

glavanov55

Редовен Потребител
Можеш да видиш цевта спокойно светейки през куршумния вход -място бол но на суматрите цевите са най малкия пеоблем.Трябва след покупка задължително да смениш бойния клапан и клапана на зарядния порт защото са от калпав материал.Правят се от полиамид но ако нямаш технически познания по добре търси майстор .друго какво-след като отвориш лоста за зареждане и барабана се превърта безпроблемно и спусъка действа всичкое наред.Суматрите имат твърд спусък!!!След тунинговане за което е писано във форума много пъти пушка сатав страшно мощна и точна.Моята мята куршуми 3,65 гр с 280 м/с и прави такива 12 истрели прави отлични групи.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
На крачка си да направиш глупост,но гледай поне да е в 6,35мм!Успех!
 
Последна промяна:

The Captain Mladenov

Потребител
Можеш да видиш цевта спокойно светейки през куршумния вход -място бол но на суматрите цевите са най малкия пеоблем.Трябва след покупка задължително да смениш бойния клапан и клапана на зарядния порт защото са от калпав материал.Правят се от полиамид но ако нямаш технически познания по добре търси майстор .друго какво-след като отвориш лоста за зареждане и барабана се превърта безпроблемно и спусъка действа всичкое наред.Суматрите имат твърд спусък!!!След тунинговане за което е писано във форума много пъти пушка сатав страшно мощна и точна.Моята мята куршуми 3,65 гр с 280 м/с и прави такива 12 истрели прави отлични групи.
Благодаря,колега.Следя форума и зъм на ясно с ъпгрейда на пушката.Надявам се че
"Гадняра "ще помогне като му дойде времето.Твоите постове също са ценни за мен и ги ценя.Чел съм мненията ти за Суматрата и ги споделям напълно.Ако ме посъветвате за заряднитв устройства ,ще съм ви много задължен.Както,разбира се и на останалите които се отзоват.Благодаря предварително!
 

The Captain Mladenov

Потребител
На крачка си да направиш глупост,но гледай поне да е в 6,35мм!
Даааа,глупости правим постоянно.Те ни развиват.Разбира се че ще е в 6.35.Имам хатсанче вече в 5.5.Нооо,това е пушката.
Военен съм,стрелям често.Ловец съм и 6 месеца стрелям често на лов.Отделно съм си накупил разни железа ,дето не мога да намеря време да ги ползвам редовно по стрелбищата.Това хоби с В.О. запълва и малкото ми свободно време.Не стрелям редовно,което смятам да променя.Няма да ставам състезател,затова смятам че Суматрата е моята пушка.Е,не се заричам де,но като се познавам(до сега желязо не съм продал,за ужас на жена ми)дълго
ще сме заедно.
 

The Captain Mladenov

Потребител
Явно,че съм последния ентусиаст на Суматра тук.Все пак да споделя От вчера я имам!В .25 калибър ,дългата цев. Очарован съм! Толкова много я исках!Перфектен външен изглед.Изключително финна изработка.Страхотен финиш!Стрелбата.Пушката беше на 100 бара в магазина.Заредиха ми я на 200 за да мога да си стрелям за проба докато си взема бутилка.Само на механични от 30 м.(толкова ми е двора)по кенчета 4 барабана,24 изстрела, от 200 бара до 180 бара, разход на минимална сила на регулатора със JBS King 1,6 .Изключително меко зареждане и учудващо за мен(защото съм чел форума) приятен спусък.Може би защото нямам очакванията на състезател по спортна стрелба,но пушката за мен е идеална.Искам я само за удоволствие и на тоя момент го получавам на 100%.Вечерта я снаряжих с оптика Бушнел 6-24х50 и на кантара излезна 4,700.Тежичка е, но го знаех и не ме учуди изобщо.Това е за сега.Моля колегите,които имат(са имали) такива уникални по рода си оръжия за някакви съвети.
 
Нагоре