Snow Peak AirGun - SPA P12, P10, M10, M11, M10, M20, M22, ......

joro_ihr

Редовен Потребител
При мен проблема беше основно в задната тапа. Не съм го разпарчетосал за снимки, че не ми се буташе там. Отпред е като на Fx с о пръстен. Засега бива.:cheers:
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Ами там можеш да направиш същата схема но без прорезите, само че да са вече с три винта, и детайла да влиза мн плътно. А гнездата се правят в резбата с лек фрезинг от към резбата.
 

joro_ihr

Редовен Потребител
От зад проблема е решен окончателно с фтулка от полиацетал мисля. Ако се яви проблем ще е от пред, но за сега е добре.
 

joro_ihr

Редовен Потребител
За съжаление нямам стенд и нямам представа. След полирането на полиамида го натегнах леко уж да компенсирам сваления материал.
 

kosmev

Редовен Потребител
За силов тунинг ми струва почти невъзможно и ненужно.
На мен това ми е основния въпрос... Като гледам снимките, всичко изглежда като "капсулирано в едно" и май-почти няма къде да се бута.
Но ако може форумните експерти да се изкажат... :)
Материалът на сайд-левъра какъв го "усещаш"? Евтин цам или са се постарали повече? Ще издържи ли дълго ако се сложи по-здрава пружина?
Аз на твое място бих заменил стандартния модератор с карбонова тръба + разпечатани елементи на 3д принтер. Ще намалиш теглото и ще увеличим обема - карбоновата тръба има дебелина на стената 1мм, със сигурност по-малко от сегашната.

Иначе относно цилиндъра, от тук намерих тази информация - не е титан:
1) Could you please let me know if this It model has a Titanium air cylinder? This is a feature of previous models but it is not specified for the P15.
it is aluminium all our pcp ,only P10 P12 HUBEN K1 is titanium
3) Do you recommend a pellet of a particular head size? I am finding that my P15 is not grouping well with the ammunition I have tried so far, around six different makes.
you can use JSB excat diabolo but this barrel is made by our factory , the accury is not as good as lother-walther :confused:


Диаметъра и дебелината на стената е същата, като на pp700. А тях ги дават до 200/220 бар-а... Даже манометъра е същия, с червен сектор от 220.

Ето едно ревю на P12 , в което твърдят, че цилиндъра е титан, 35мм диаметър и 3мм стена. Забавляват се как китайците са "копирали" от EdGun matador :)

А... и не ми стана ясно от снимките - къде е задредукторната камера на P15?!
Очаквам поне едни 10куб/см, за да стреля добре, а те трудно могат да се "скрият"
 
Последна промяна:

joro_ihr

Редовен Потребител
Редуктора е завит в задредукторната камера, а тя на задната тапа. Нарочно писах, че няма да отварям там сега, защото нямам резервни о пръстени. Сайтлевъра не знам от какъв материал е, но не създава усещане за калпав материал. За по корава пружина пружина незнам. За 4 оборота още се печелят 3 м.с.
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Хайде малко да раздвижим пчелите в кошера, че стопаните на модела P15 се нароиха много:). След открадната идея от хума един добър човек ми направи нова задредукторна камера на p15 +12сс. Сега задредукторния обем е около 20сс. и благодарение на това получих прираст около 20% или изразено в м.с. от 265 на 282 с тежко jsb, а най-голям прираст на скорост имам със слуг hp 21грейна .217 от 235м.с. на 260м.с. При заводска пушка прираста би трябвало да е към 290 м.с. с тежко jsb. Това е така, защото аз смених цевта с чз и явно е малко по-стегната и имам пад на скоростта с около 5-8 м.с.
Брой изстрели още не съм засичал, нито как стреля, но няма как да не е добре според мен.
Сега ако има мераклии дерзайте. Ето линк към оригиналния продукт на хума https://www.huma-air.com/Artemis-P15-Power-Tune-Regulator-XL-Plenum-Set . Засега от мен толкова и:cheers:
 
Последна промяна:

kosmev

Редовен Потребител
Стана ми интересно и посмятах.
Ако цевта ти е 45см, то тя има обем 10.7cc
При 150 бара задредукторно, в началото на цевта чашката я натискат точно 36кг.
Приемам, че ударникът е максимално натегнат и държи клапана отворен, така че да "изпразни" целия задредукторен обем в цевта.
С малка камера 8cc натискът върху чашката намалява плавно до 15,4кг в края на цевта
С голямата камера 20cc намалява до 23.5кг в края.
Разликата в началната скорост при тези параметри се получава 12%, което съвпада с това, което си постигнал.
8cc е обидно малко задредукторно за пушка в 5.5, въздухът от него се разширява в над два пъти по-голям обем цев и очевидно "скопява" пушката откъм мощност.
20cc е вече оптимално. Ако искаш, може да гониш мощността на нерегулирана пушка, а ако искаш нисък разход може да го постигнеш с намаляване на натега на ударника.
Ако ударникът е натегнат на макс, броят изстрели ще ти е спаднал пропорционално на увеличения обем на plenum-а, т.е. над 2 пъти....
 

dberov

Редовен Потребител
Правилно колега kosmev.
За пушка с цев 40 - 45см и постигане на скорост до 300м/с с нормален разход на въздух/газ например с тежкото JSB, задредукторната камера трябва да е около 20 - 24cc. Ако някой иска да вдигне още малко скоростта с монтиран редуктор, или се изтънява стената на БК (ако има достатъчно месо) или се прави по голяма камера, може и външна. А за любителите на 100+ джанки с дълга цев, примерно 70см и по тежки проектили и тук за пример взимам 2.2грама, изчислено на ум, ще е нужна камера с обем около 70сс, което при резервоар 300сс е немислимо да се прави. Редуктора вече пречи щото души и се маха като се стреля на правоток а разхода е вече толова голям, че при изстрел стените на резервоара рязко се свиват от напускането на голяма порция въздух и така се амортизра много бързо, затова е за предпочитане да се стреля с вързана към резервоара бутилка, тип водолаз.
 
Последна промяна:

Niki

Редовен Потребител
Днес благодарение на Гого/украйнеца/ имах възможност да пострелям с Р15,приятно изненадан?Много лек инструмент,спусък -харошо,но идва малко дълга за мен/беше премахната заглушената и поставен хубав модер/Звука е за 6 оценка.Аз бих срязал 10см от нея и става булпап мечта.Копира Раптор доста,приклад и железария качествени.
 

Boxingteam91

Редовен Потребител
Здравейте, моля за мнение и съвет. Заглеждам много тези булпапи, но не знам кой е най-подходящ за силов тунинг и макс брой изстрели. Търсят се едни 80 джаула поне, благодаря на всички отзовали се
 

Attachments

  • Screenshot_20211010-171837.jpg
    Screenshot_20211010-171837.jpg
    67 KB · Прегледи: 127
  • Screenshot_20211010-171618.jpg
    Screenshot_20211010-171618.jpg
    63.9 KB · Прегледи: 126
  • Screenshot_20211010-171805.jpg
    Screenshot_20211010-171805.jpg
    63.2 KB · Прегледи: 125

Boxingteam91

Редовен Потребител
Предполагам 6.35, в 5. 5 ще е малко трудно май. Разпродадох всички пушки и сега искам булпап
 
Нагоре