Snow Peak AirGun - SPA P12, P10, M10, M11, M10, M20, M22, ......

shaman

Редовен Потребител
Един кратък обзор и стрелба с една от най-пренебрегваните пушки у нас:

Оказа се, че пушчицата има голям потенциал, имайки предвид цената и, която е около 350 лв.
Съвсем прилични групи с чашки на 30 и 50 метра. Платото, естествено почти го няма, но за тези разстояния не е решаващо.

 

MALIN

Потребител
Нищо лишо и преднамерено но слъгове на h&n 34 грейна да 2,2 гр.по таблицата за изчисления с 247 м.с ги дава 67 джаула не 71?
Ако нещо бъркам се извинявам
 

shaman

Редовен Потребител
Нищо лишо и преднамерено но слъгове на h&n 34 грейна да 2,2 гр.по таблицата за изчисления с 247 м.с ги дава 67 джаула не 71?
Ако нещо бъркам се извинявам
Няма проблем.. Във видеото казах, че стрелях с 36 грейна (и сметките от хроното са с такива) но ги свърших и стрелбата беше с 34 грейнови... А и 247м/с е чак с последните изстрели - средно е 249м/с ;)
 
Последна промяна:

MALIN

Потребител
А само да попитам че сега прохождам пушка с такива скорости и слъгове 2,33 гр. Каквото са 36 грейновите използваема ли е , защото имам подобна и ме притесняват тези ниски скорости или може да си се стреля въпреки това с нея?. Предварително благодаря за отговора
 

shaman

Редовен Потребител
Според мен не би трябвало да има проблем... Естествено пропадането ще е по-голямо, но може да се изчисли... Важно е да е точна :)
 

shaman

Редовен Потребител
Някой с Snowpeak p35? Носи ли на тунинг, стреля ли със слъгове?
Поне на втория въпрос ще имам отговор след няколко часа :)

Иначе е много приятна малка пушка. Чак се изненадах като приситигнаха кашоните :) толкова са компактни ;) Изключително тиха е също.. Ако се сложи капачка от шрауд на Бигмакс може да се добави и втори модератор, но според мен няма смисъл.

Засега впечатленията ми са повече от добри.. Не може да се очаква някаква мощност от нея, от кашона е около 37-38J. (калибър 5.5) Предполагам, че ако се вдигне леко регулатора може да мине 40J без допълнителен тунинг. Пружината е мекичка и май няма да е зле да се смени с нещо по-твърдо, но това ще мога да кажа по-късно.
 

Niki

Редовен Потребител
Р15 и Р35 ще са шлагера тая година!Няма толкова лек,компактен,тих и евтин булпап.Изработката също е отлична и съм сигурен че доста хора ще захвърлят турските заготовки................
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Р15 и Р35 ще са шлагера тая година!Няма толкова лек,компактен,тих и евтин булпап.Изработката също е отлична и съм сигурен че доста хора ще захвърлят турските заготовки................
Слаби са, като детски играчки. Иначе, наистина са компактни, леки и тихи.
 

Niki

Редовен Потребител
Слаби са, като детски играчки. Иначе, наистина са компактни, леки и тихи.
Какво значи слаби? Че не са 100дж или като конструкция? Не познавам много ловци в тоя форум, че да им трябва свръх мощност, а и ще кажа че това което върши 100дж го върши и 40дж,поне до средни дистанции. А, най важното качество на тия пушки е че стрелят от,, кутиите,, имам поглед вече от 2броя,в чужбина гледам има и кид за тях, така че има поле за мощност...
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Слаби, значи в 5,5 под 40 джаула. Това ограничава в избора на проектили - например 1,175 гр. ще ги стреля с 250-260 м/с. За мен, например, това е неприемливо - да стрелям със скорости на пружинна пушка. Това ограничава и дистанциите. Ако намалям грамажа на проектила, пък се влияе от вятър и т.н. Не само ловци се интересуват от пушки над 50 дж. Аз не стрелям по животни, но обичам дистанции от 100-180 метра. На тия разстояния, 35-40 джаула не се представят добре.
 
Последна промяна:

Niki

Редовен Потребител
Винаги съм се чудил на тези дето стрелят по хартиени мишени, кен чета, камънаци, пръчки и т. н. Добре де, колко пъти в годината стреляте? Залага мишена и стреля, един, два, петстотин пъти...... И утре пак така ли? И не ви писва?
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Слаби са само и единствено заради малкия задредукторен обем. С по-голям такъв знам за такава пушка около 60дж. в 5.5. Аз лично бих пробвал на правоток, но все не идва момента заради нуждата от стругарска услуга.
Иначе със h&n 21gr. И 39 джаула група на 100 метра левче.
П15 от кутията е около 44-45 джаула въпреки заявените от производителя.
 

sts1969

Редовен Потребител
Винаги съм се чудил на тези дето стрелят по хартиени мишени, кен чета, камънаци, пръчки и т. н. Добре де, колко пъти в годината стреляте? Залага мишена и стреля, един, два, петстотин пъти...... И утре пак така ли? И не ви писва?
А ти по какво стреляш? ???
 

shaman

Редовен Потребител
Ето и моите първи впечатления от Snowpeak P35:

Изключително компактна пушка.. Както каза Никито - прилича на детска играчка.
Добра сглобка. Много тиха - но е и нормално имайки предвид мощността :) Това, което забелязах е, че въпреки, че няма резба за допълнителен модератор може да се сложи тапа от KralArms (абсолютно същата е). Дотиквача е тип "FX" ;) механизма на спусъка - подобен на AGT... Въобще заимствали са китайците :) но няма лошо.
В студа падна доста скоростта (на топло беше малко повече и стигаше почти 38J)
Като точност - беше ми бая студено и може и от мен групите да не са толкова добри, колкото ми се искаше ;)

Въпреки малкия резервоар направи доста изстрели, така, че ще опитам леко да вдигна налягането на регулатора и да видим каква сила ще докара. Пружината на ударника е доста мека, така, че и от там може да се изстиска малко ако се смени.




 

Gadnqra

Редовен Потребител
Аз имам Р-12, направена е и след доработките си достига 75-80 джаула без проблем. Но резервоарът е малък и не е подходящ за тази мощност. Оставих си я на около 52 джаула и е скалпел. Така имам около 28 изстрела, в плато, от 190 бара. Пушката наистина е много хубава и нейните продължения Р-10 и Р-35 са също много добри. Относно чуденето за тия дето стрелят по кенчета и мишени - ми то по тая логика трябва всички пушки да са маломощни - около 40 дж. И с колите сигурно трябва да е така.
 
Последна промяна:
Нагоре