Slavia - 630/631/634 - чешките пружинни пушки .

okooko

Потребител
чак пък толкова... на синът пушката я взех от олх и спрямо годините бих казал че е ок. че има боклуци, има. но има и качествени неща. то и по магазините е така. а относно дограмата-за 200лв освен боклук няма какво да вземеш:D извинявай ама професионална дограмджийска деформация ме гони:cheers:
 

foxtacing_93

Новодошъл
Здравейте колеги,нов съм във форума може ли да ми помогнете с намирането на маншет за Славия 631 модел 77 де лукс? Благодаря!!!
 

Attachments

  • DSC_1038.JPG
    DSC_1038.JPG
    321.3 KB · Прегледи: 59
  • DSC_1039.JPG
    DSC_1039.JPG
    286.9 KB · Прегледи: 62
  • DSC_1040.JPG
    DSC_1040.JPG
    256.1 KB · Прегледи: 61

Hidden

Редовен Потребител
Попитай дали нямат в магазин ВИП, като уточниш, че търсиш бял маншет.
 

okooko

Потребител
Аз бях взимал от базара. Човекът беше от Пловдив. маншет и пружина купих но беше поне преди 2г
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Магазин Сафари-Младост
Адрес: ж.к. Младост бл.302 магазинът се намира на 100 м. преди "Патиланци" на паркинга на "Кауфланд"
тел: 02 / 876 31 77
 

foxtacing_93

Новодошъл
Добре ще проверя,а имам и друг въпрос някой опитвал ли е да сложи Газово бутало (VORTEX) на Славия?
 

Venco

Редовен Потребител
Славията не беше ли с централно зацепване на буталото...трудно ще и сложиш газова пружина.:)
 

Hidden

Редовен Потребител
Вярно е че е с централно зацепване. Някой беше писал, че вече има такива газови бутала. Освен това наш колега ми сподели, че обмисля да поставя такова на своята Славия. Лично аз не мисля, че е наложително - пушката почти няма откат, а мощността й може да се вдигне чрез преработка на буталото и доработване на цилиндъра, така че да може да се закрепи на още едно място в приклада.
 

praetorian

Редовен Потребител
Брей,не вярвах,че ще пиша в този раздел...:D Просто съвсем случайно се сдобих със Славия 630 модел 77,произведена 1981 година.Просто рекох да се похваля,пък по-натам като я разхвърлям ако нещо ми затрябва,ще питам тук.Пушката е внесена нелегално в България по време на коунизма.
 

The_Incredible

Потребител
Здравейте колеги, имам въпрос към по компетентните от мен а именно... Имам познат, който търси Славиа 634, защото тя стигала до 16дж. мощност. Първо, това вярно ли е и къде можем да закупим въпросната пушка?
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Може и да стигне, но ще поразите хубавата пушка. Чара на Славията е друг. И аз мисля, че не силата.
 

The_Incredible

Потребител
Да да, това ми е ясно. Според търговци 634 стреля с около 220мс с 0.5г чашка в заводски вид, затова и отправих запитването.
 

lynx

Редовен Потребител
Точно така е, модела 634 заводски си е 16 джаула(има и 7 джаулови). Няма нужда от преработки за да става тепърва 16 джаула.
Питай в магазина на ВИП дали ще може да ти я внесат, въпреки че цената може и да не ти хареса особено.
В последните години цените на Славията се повишиха.
 

6tangata

Редовен Потребител
В софийския ВИП доскоро имаше 634,на 419 лв., но на промоция. Ако внесат нова сигурно ще е към 500 лв. В момента 630 е някъде на 440-460 лв. Не че нещо ама аз лично додавам малко и си взимам Диана с 10% отстъпка от Заримекс в средния клас ;)
 
Нагоре