Slavia - 630/631/634 - чешките пружинни пушки .

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Здравейте,някой да има представа дали Славия 631 може да се трансвормира в 634,става въпрос в 4,5мм.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
да стане 16дж с подмяна на оргинални части...дали са взаимозаменяеми,пружина...
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Пружините са различни, качвал съм им размерите в темата за рез.части.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Пружините са различни, качвал съм им размерите в темата за рез.части.
да както и буталото, въпроса е дали на 631 могат да се сложат от 634 без груби интервенции,и да не се "изнасилват "останалите чаркалъци...
 

Hidden

Редовен Потребител
Може и да се счупи. А както е ставало дума във форума по-яката пружина не повишава енергията, само създава проблеми. За вдигане на енергията се ползват утежняване на буталото, увеличаване на работния обем и т.н.
 

cilindura

Редовен Потребител
Здравейте, колеги!
Много често получавам запитвания по какъв начин да се избегне задирането на ригела в корпуса на Славия модел 630, 631, 634.
Тук ще ви представя един от начините, които аз съм приложил. За целта съм използвал инженерна пластмаса, изключително устойчива на триене. Трудното в този тунинг, представен от мен така, както аз съм го направил е обработката на ригела. Той е термообработен обикновена пила се пързаля върху него, почти не отнемайки нищо от метала. Предпочел съм пластмасов плъзгач, покриващ почти на 100% ригела, защото предишните тунинги, които съм правил, след поставянето на П-образен детайл от същия материал, ригелът ставаше нестабилен и понякога (много често), при зареждане, се накланяше по посока на пружината, и опирайки плътно в нея, тракаше по време на зареждане.
Новият плъзгач се оказа изключително удачен и най-вече вечен.
На вашето внимание представям няколко снимки онагледаващи описаното по-горе от мен.
Поздрави!:cheers:
 
Последна промяна:

Dobromir Dimitrov

Новодошъл
Здравейте колеги. Мой приятел ми предлага славия 630. Не знаем цена. Пушката е изправна. Моля да помогнете със съвет за цената. Не искам да има ощетени.
 

Hidden

Редовен Потребител
Привет, колега. Огледай дали пушката има ръжда, дали държи компресия, дали задира при зареждане, има ли много дълбока деруга от ригела и кога е произведена. Тези неща оказват пряко влияние върху цената. Ако имаш възможност и желание може да качиш и някоя снимка.
 

bate ra

Потребител
Здравейте. Скоро се здобих с пет стари пушки и взех да ги възстановям. Две от тях са Славия. Едната 630 другата 631. И вижте какво открих в едната. Такова чудо не бях виждал. ПИРОНИ.
 

Attachments

  • IMG_20180205_133045.jpg
    IMG_20180205_133045.jpg
    194.3 KB · Прегледи: 181
  • IMG_20180205_133038.jpg
    IMG_20180205_133038.jpg
    170.5 KB · Прегледи: 179

Hidden

Редовен Потребител
:eek: Някой се е опитвал да стреля с пирони. Какво е състоянието на цевта?
 

bate ra

Потребител
Днес във VIP на Г.М. Димитров си купих маншети за 634 по 1,80лв и пружини за 630 по 3,60лв.
 

Attachments

  • IMG_20180215_194529.jpg
    IMG_20180215_194529.jpg
    246.8 KB · Прегледи: 99
  • IMG_20180215_194556.jpg
    IMG_20180215_194556.jpg
    249.4 KB · Прегледи: 98

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
На скоро ми се наложи да "евакуирам" Славията от много близък човек ,записал съм и час при чичо Доктор,но докато и дойде реда реших да погледна има ли поражения.Бяха хлабави и трите болта за захващането към приклада...затегнах ги и ужас , страшно съпротивление при зареждане а ригела брои намотките на пружината със страшна сила!Близкият ми човек беше споделил, че понякога я остава заредена по някой друг час...изтръпнах, но понеже ми е близък и доста възрастен стиснах зъби и само му обясних, че това е вредно и опасно!Отворих я видимо нямаше някакви поражения,позачистих и я зглобих...същата работа плюс,че неможе да се зареди а предпазителя беше като заварен...нещо съм сбъркал със сглобяването на спусъка айде пак на ново!Проба без да е на приклада ОК, на приклада не може да зареди,зглоби разглоби 10 пъти.Накрая зацепих,че като е стегнат болта хващащ задния край(на тапата) тогава прави проблем ,както и като не са стегнати и предните болтове ригела върви глатко...бре...айде леглата на захващащите болтове са потънали и задният минава през тапата и блокира предпазителя, но приклада да се е раздул и намалил разстоянието между него и цилиндъра,няма как!Направих подложка между приклада и цилиндъра и сега е много добре.Чудех се възможно ли е самият приклад където ляга цилиндъра да се е подбил(свил с годините) ?
Hidden ти не беше ли споменал подобен проблем малко по-нагоре в темата?

П.С.
Между другото сравних пружината с предходни каквито са ми сменяли...една с една няма еднакви,от Лиляната преди ми бяха пробутали някаква 40витки и 285мм. дължина ,никога не съм я слагал,но ако на някой му се експериментира да се обажда 10лв съм я плащал!
 
Последна промяна:
Нагоре