REXIMEX

niki 67

Потребител
Майната й на визията на модела. Най-важното е да е направен както трябва, защото разглобявах Рексимекс от другите модели, карантията им не е по-различна от тази на Крал Армс. Всъщност те и двете фирми са под една шапка, тоест Рексимекс е собственост на Крал Армс.
Вместо този нов модел, който представят бих педпочел всеки един аналог на Хатсан. На Рексимекс слабото място са им цевите.
Общо взето всички Рексимекси стрелят сравнително добре, заради дългия шок, който имат.
Вкарвайки чашка в цев на Рексимекс (Крал Армс) ще усетиге, отвратителната обработка на нарезите. Когато избутате проектил напред, по посока на изстрела, се получават едни затягания и пропадания. Докато в един момент проектилът въобще не опира в канала на цевта. Разглобил съм нмого Кралове и Рексимекси (пушки) за съжаление що годе добрите цеви са има няма 2-3%. За сравнение цевите на Хатсан са 99% абсолютно перфектни. Цевите с перпендикулярни на оста насечки, отдавна се намират в миналото на Хатсан. Така че ако трябва да си купувам пушка с подобна компановка, с голяма бутилка отдолу, избирайки между Хатсан и Крал (Рексимекс), везната ще наклони към Хатсан.
Поздрави!
Здравейте, колеги. От този пост съдя, че хатсан са по добрите, оправили са качеството ли?
 

finata

Потребител
Може ли някой с рексимекс трон 2 да сподели настройки с които стреля? Днес си играх с една в 6.35 и въртях редуктора от около 90 до 150 бара. На 90 стреляше от 202 до 220 с регулирането на натяга на пружината и влезе в плато след 7 степен. От там с повишаването на налягането през 5 -10 бара скоростта се повишаваше но достигна макс 231 м/сек при 120 135 бара. От там нагоре наляганията идват големи и клапана не може да отвори достатъчно което доведе до спад в скоростите при максимален нятяг на пружината до 220. Явно ще иска нова пружина на ударника. Дали това са и възможностите или някъде бъркам?
 

Коварен

Редовен Потребител
Смени пружината на удърника с по корава и малко по къса...фабричната е от мн тънка тел, дълга и е мн. лигава с нея повече от 40 джанки не може. Моя трон ген 2 е 5.5 нагласен на 60 джанки с 25 грейна нокаути JSB и ги засилва с 263 м/с. с чашките на JSB Мonster 1.645 грама вдига малко скороста 269 - 271 м/с при мен редуктора е на 160 бара... всичко е до настройки !
 

finata

Потребител
Смени пружината на удърника с по корава и малко по къса...фабричната е от мн тънка тел, дълга и е мн. лигава с нея повече от 40 джанки не може. Моя трон ген 2 е 5.5 нагласен на 60 джанки с 25 грейна нокаути JSB и ги засилва с 263 м/с. с чашките на JSB Мonster 1.645 грама вдига малко скороста 269 - 271 м/с при мен редуктора е на 160 бара... всичко е до настройки !
Можел ли да ми кажеш размер на новата пружина?
 

Коварен

Редовен Потребител
Можел ли да ми кажеш размер на новата пружина?

По спомен старата е с дебелина на телта 1мм. Новата с която съм е с 1,4 мм . Размери сваляш старата и мериш … и внимаваш новата да е с еднакъв вътрешен отвор за да може да влезне ударника в нея.

пп Asen12345 беше пуснал размери и снимки на прожината че търсеше и той но не мога да се сетя къде го видях..
 
Последна промяна:

finata

Потребител
Оригиналната пружина е с размери 13.5х60 на 1мм тел и наистина е доста лигава. Ударника завършва на мъжко в посока на пружината и се явява водач на самата пружина. Там диаметъра е 10 мм който беше разстърган на 9 мм а пружината беше сменена с 12.7х55 на 1.4мм тел. Със същите настройки на редуктора JSB 25.39 полетяха с 266 268 което си е 59 дж. Мисля че може и повече но трябва да се вдигне и редуктора от 130 до към 140 150 и ще докара още едни 20м/сек. Благодаря на всички които се отзоваха. Тия дни ще кача резултати и крайни настройки от пробите.
 

wakafaka

Редовен Потребител
Можел ли да ми кажеш размер на новата пружина?
На моя трон 1 поколение го пробвах с най-различни пружини(1.3мм,1.5мм,1.6мм) и оставих тази с 1.6мм тел за ударника.За дължината ще те излъжа защото я рязах 4 пъти и ефекта беше колкото повече режа толкова повече се повишаваше скоростта.Накрая я оставих с 277м/с с N&N Slug 23gr 1.49гр с максимално развита пружина на ударника.При натягане на пружината на ударника скороста пада(нямам идея защо). Налягането е 140 бара. Допълнително залепих един 2.5мм дебел O-пръстен в който да се блъска ударника за да не се удря директно метал в метал.

Леглото на клапана е малко разстъргано около 0.5мм за да удължа малко хода на клапана като по този начин теоретично трябваше да остава повече време отворен(+0.5мм повече ход на клапана когато е отворен).

След много търсене на пружини и звънене на доста фирми единствено в тази железария(Асса Маркет в Facebook) открих някакви пружини на нормални цени.
Колеги вие от къде купувате пружини и уплътнения за цевите?

Някой пробвал ли е да сложи 300 бара бутилка на Reximex Throne?
 

Коварен

Редовен Потребител
На моя трон 1 поколение го пробвах с най-различни пружини(1.3мм,1.5мм,1.6мм) и оставих тази с 1.6мм тел за ударника.За дължината ще те излъжа защото я рязах 4 пъти и ефекта беше колкото повече режа толкова повече се повишаваше скоростта.Накрая я оставих с 277м/с с N&N Slug 23gr 1.49гр с максимално развита пружина на ударника.При натягане на пружината на ударника скороста пада(нямам идея защо). Налягането е 140 бара. Допълнително залепих един 2.5мм дебел O-пръстен в който да се блъска ударника за да не се удря директно метал в метал.

Леглото на клапана е малко разстъргано около 0.5мм за да удължа малко хода на клапана като по този начин теоретично трябваше да остава повече време отворен(+0.5мм повече ход на клапана когато е отворен).

След много търсене на пружини и звънене на доста фирми единствено в тази железария(Асса Маркет в Facebook) открих някакви пружини на нормални цени.
Колеги вие от къде купувате пружини и уплътнения за цевите?

Някой пробвал ли е да сложи 300 бара бутилка на Reximex Throne?

Чакам от Алито 300 барова бутилка на 25 март трябва да е при мен...но не знам дали да я мъча пушката повече... в момента е нагласена на минимум натегната пружината ударника и прави 2 пълнителя с H&N 218 25 грейна и нокаути JSB с 271 - 274 м/с. А на макс натегната пружината на удартика прави 1 пълнител със същите скорости но вече с 30 грейнови H&N 218 от 240 бара до 185 бара, редуктора е на 180 бара така нагласена пушката не променя прострелката си с H&N 218 25 и 30 грейнови слъгове тествано на 50м 100м и 125м.
 
Последна промяна:

Asen123456

Потребител
Чакам от Алито 300 барова бутилка на 25 март трябва да е при мен...но не знам дали да я мъча пушката повече... в момента е нагласена на минимум натегната пружината ударника и прави 2 пълнителя с H&N 218 25 грейна и нокаути JSB с 271 - 274 м/с. А на макс натегната пружината на удартика прави 1 пълнител със същите скорости но вече с 30 грейнови H&N 218 от 240 бара до 185 бара, редуктора е на 180 бара така нагласена пушката не променя прострелката си с H&N 218 25 и 30 грейнови слъгове тествано на 50м 100м и 125м.
Два пълнителя ли? Това от колко -до колко бара е?
Пронвай я така нагласена от 230 до 130 колко пълнителя ще направи
 

wakafaka

Редовен Потребител
При мен от 220bar до 140bar прави около 40 изстела с .217 23grain с 276-279м/с.Незнам колко е точен хронографа (HT-X3006)
21gr на 130 атмосфери ги вади с 280м/с така че мисля да сменя на тях но над 280м/с летят на където си искат.Някой мерил ли е туиста на цевта на трона?
IMG_20220130_163530.jpg
 

Коварен

Редовен Потребител
Не знам каква е стъпката на цевите, да кажат знаещите…но е факт че харесват различните по грамажи слъгове на H&N и JSB и др. в голям деапазон от 200 м/с до 285 и за мен лично чашките са затворена страница.
 

Guteto87

Новодошъл
Трон 2 защо на метан след бързи последователни истрели налягането в задредукторната камера спада драстично и отнема доста време да вдигне налягането.на въздух го няма този проблем.благодаря.
 

m.eit

Редовен Потребител
Трон 2 защо на метан след бързи последователни истрели налягането в задредукторната камера спада драстично и отнема доста време да вдигне налягането.на въздух го няма този проблем.благодаря.
Замръзва ти редуктора при ниски температури(на околната среда) , от метана ще да е мръзненето!
Чисто теоретично! Не ползвам метан.
 

Guteto87

Новодошъл
Проблем с трон 2 испуска въздух някаде от към реглажа на редуктора не остава никакво налягане даже и в задредукторната камера.от къде може да идва проблема.Благодаря
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Един въпрос.Каква е разликата между двата Пищова на Рексимекс-единия е RP, а другия RPA.?Цената на втория е с хилядарка в лири в повече!Какво му е по най най?
 

Коварен

Редовен Потребител
Един въпрос.Каква е разликата между двата Пищова на Рексимекс-единия е RP, а другия RPA.?Цената на втория е с хилядарка в лири в повече!Какво му е по най най?

Разликата е само дръжка… ламинат в цвят или от орех = RPA пластмаса = RP поне аз друга не виждам.
 
Нагоре