Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от страната и чужбина.

  • Автор на темата Автор на темата cdman
  • Начална Дата Начална Дата
Здравейте,
нов съм във форума и ако правилно съм разбрал, поръчка и доставка на въздушна пушка от Европейски съюз е възможна и законна, а българските магазини не доставят с куриер защото е забранено от закона. Така ли е?
Точно така :cheers:
 
https://www.europeairguns.com/ - Някой знае ли дали тези са читави? Цените за FX (https://www.europeairguns.com/en/armas-aire-2/carabinas-pcp) ми се струват добри (в сравнение с мундулар и крале )... до толкова, че чак реших да питам тук дали някой е пазарувал от този сайт (намира се накъде в Испания).
Ако някой може да предложи други европейски сайтове които са проверени (повечето в темата са английски)?
 
Като направиш поръчка ти слагат 20% върху тази обявената цена и в повечето случай става по скъпо от другаде.
Ползвай си кралето и мундилар изпитано е много пъти от колеги;)
 
Магазинът се намира на Канарите в Санта Круз. Цените както писаха колегите са без Ддс и за това са евтини. Колегата Нелски , ако още е в Санта Круз, може да го преслуша магазина и да каже читав ли е.
 
Попаднах случайно на този сайт, че рових за някакви неща, дето ги има главно по американски сайтове, и се оказа, че има доста именно такива продукти - https://www.shogun.nl/ Доста богат изглежда, но сякаш малко дебело продава. Обаче могат да се търсят някакви изгъзици, които трудно се намират из Европа и ако трябва да си ги караш от САЩ, със сигурност ще ти излезе по-дебело. Пише доставка до България 30 евро, ама някъде мернах, че над 100 евро е безплатна, но може да е само за Холандия, не съм гледал подробно. Разбира се, нямам представа и откъм коректност как е.
 
Привет на всички. Прочетох последните 30-35 страници по темата и въпреки това не можах да си отговоря на въпроси от рода а именно : 1.Може ли да се внесе въздушна пушка от САЩ като се използва транспорт различен от куриерски и там разни пощи ?
2. Например вноса на коли с контейнери може ли да се окаже полезен, и в някоя кола да се добави въздушна пушка която естествено е описана и декларирана като стока в контейнера ?
3. Има ли ограничение във калибъра за внос от САЩ ?
4. Допълнително ли ще се начисляват такси и разходи за добавена пушка към контейнера или само се декларира като стока ?
Ако някой знае отговор на въпрос или нещо по темата ще се радвам да го сподели :)
 
Внасял съм пушка от там и беше изключително лесно, като изключим в лесното нашата митница.
Мисля, че ако продавача няма против, и ако имаш човек там да я бутне в колата и извърши всички процедури ще си я получиш, но аз бих си я поръчал по куриер и съответно тук да си свърша необходимото по освобождаването.
 
Човек има който да я поръча там, и после да я сложи в кола на контейнер. Но не ми се иска да го затруднявам много с бумащина там, неудобно ми е до някъде. И как точно се случва предаването като той я купува на негово име, тук аз ще я получа и трябва да я уведомя, и т. н. В митницата какво ще искат като документи ?
 
По този начин не знам как ще я освободиш.
Май за да излезе от щатите трябва изпращача да има пазрешителни за тая работа.
При теб мисля варианта да я декларира като подарък за теб. Човека ако е от там е по добре да разпита тяхните власти и да направи каквото трябва, вместо да гадаем ние.
Ако си я поръчваш от магазина тя идва в БГ. В най лошия случай я спират още в София и трябва да ходиш до там. Иначе най вероятно да дойде в най близката станция на бг пощи и да те накарат да покажеш фактури, за да я обмитят. Там имаш опция сам да се занимаваш и да ти испуши тиквата от нерви или да си платиш 30лв за техен представител.
 
По този начин не знам как ще я освободиш.
Май за да излезе от щатите трябва изпращача да има пазрешителни за тая работа.
При теб мисля варианта да я декларира като подарък за теб. Човека ако е от там е по добре да разпита тяхните власти и да направи каквото трябва, вместо да гадаем ние.
Ако си я поръчваш от магазина тя идва в БГ. В най лошия случай я спират още в София и трябва да ходиш до там. Иначе най вероятно да дойде в най близката станция на бг пощи и да те накарат да покажеш фактури, за да я обмитят. Там имаш опция сам да се занимаваш и да ти испуши тиквата от нерви или да си платиш 30лв за техен представител.
Може с DHL.Упълномощаваш ги да те представляват пред митницата.превеждаш парите на тях и ти я донасят в къщи.Може да се направи справка колко ще струва доставката + мито.
 
Пичове, ще правя поръчка от крале и търся някой, с когото да разделим доставката от 42.89 лв., която е когато поръчката е до 10 кг. Нещата, които аз ще поръчвам, я имат кило, я не, но при всички случаи нямам проблем да делим наполовина разходите, така че може някой да се развихри с по-тежка поръчка. Нямам претенции дали аз точно да я направя, или някой друг, в случай, че иска да поръча някаква изгъзица и не иска да минава през други ръце, т.е. моите. Просто моето условие е поръчката да бъде до 10 кг, не искам да плащам по-голяма доставка. А, и още едно, сякаш не искам да поръчвам оръжие, не съм наясно как точно стоят нещата, пък и сумите там са по-големи.
Ако има желаещи, да ми пишат на лично да се уговорим. Ще изчакам до края на седмицата и после ще поръчвам.
 
Последна промяна:
Събрахме се и направихме поръчка, защото имаше неща, които са в оскъдно количество и трябваше да пришпорим нещата. По-натам пак.
 
Както ти писах и на лично съобщение, съжалявам за първоначалното неуточнение, което пропуснах в текста, от самото начало мисълта ми беше, че не искам в поръчката да има оръжие, защото нещата ще се усложнят, просто имах работа и написах съобщението във форума набързо и забравих за това. Но щом си решил да си изразиш публично недоволството си от едно чисто неволно недоразумение, твоя си работа.
 
Здравейте поръчах части за Хатсанът ми от https://hatsan.com.pl/. При най - евтина доставка: 5,44 евро, при мен пристигнаха след две седмици (заявено беше 9 работни дни). Сигурен съм, че нашите са я забавили, бяха и празници. Хората с Хатсан да имат предвид този магазин, защото трудно се намират изобщо части за Хатсан навсякъде, но това си го знаете.
 
Здравейте колеги , интересува ме някой поръчвал ли е въздушна пушка от krale.shop/eu/ , и как стоят нещата със покупката , за колко дена идва ,и дали има проблем при регистрацията
Благодаря ви предварително !!!
 
Последна промяна:
Back
Нагоре