METEOR AR-1000 MAGNUМ, QB и т.н.

andro

Потребител
Мой познат има същия проблем .Помагайте!
 

Attachments

  • 1257627012_uutq0325_1257077229_lixz5957_4f80fd8712ded5a71024x768.jpg
    1257627012_uutq0325_1257077229_lixz5957_4f80fd8712ded5a71024x768.jpg
    68.8 KB · Прегледи: 502

st_beer

Редовен Потребител
m1tYo написа:
Наскоро си купих такава пушка и днес стана един проблем с нея.Заредих я и стрелнах при отворена цев.След това отказа да зарежда. Разглобих я, отворих й спусъка и видях че при зареждане единия чоп не стига до дъното и не задържа края на пружината за да зареди.Някой може ли да ми помогне от какво може да е ?

Ако пушката ти е разглобена провери дали спусъка ти работи както трябва.
Това се прави като:

Ако този детайл закопчава и когато натиснеш спусъка освобождава значи всичко си е наред по спусъка.


Ако това обаче не се получава и детайла не може да се закопчее може да е изскочила някоя пружинка в спусъка.Ако не се лъжа и до колкото си спомням под самия този детайл има пружинка и е възможно да е изскочила и да се е прехапала между двта детайла и това да не позволява детайла да закопчее.


След проверката на спусъка ако всичко си е наред по него остава бойната пружината на пушката да е счупена. Това са две от причините които зная да не се зарежда пушката.Мисля си обаче че при този изстрел с пречупена цев когато се е засилила нагоре и е затворила дали не се е накривила. Това ще го разбереш ако не е видимо когато започнеш да стреляш. Дано съм бил полезен и съм успял да помогна.
 

The_Incredible

Потребител
Моля колегите притежатели на пушката, ако могат да ми кажат размера на уплатнението на цевната кутия? Става въпрос за "О" пръстена. :sos: :sos: :sos:
 

praetorian

Редовен Потребител
На вниманието на притежателите на тази пушка:очакват се в най - скоро време пружини за нея.До 10-на дена ще имам резултати, така че имайте предвид.Нека да минат всички тестове и ще пиша за цените.Няма да са кой - знае колко високи де, а се очаква да са наистина каествени. :D.
 
A

Anonymous

Гост
Някой поръчвал ли си е маншет за Метеор АР 1000 скоро и ако да ,за колко пари са го направили?
 
A

Anonymous

Гост
Колеги ,наскоро си купих Метеор 1000,втора ръка.Пушката беше добра,но изтървах цевта и се изкриви.Моля за съвет,какво да правя?
 

praetorian

Редовен Потребител
mitko написа:
Колеги ,наскоро си купих Метеор 1000,втора ръка.Пушката беше добра,но изтървах цевта и се изкриви.Моля за съвет,какво да правя?
Споко, на която и пушка да изтървеш цевта се получава така. :).Аз преди време оправях на моя метеор цевта.Разглобяваш пушката, сваляш мерника(не мушката), намираш едно яко захванато менгеме за масата.Слагаш цевната кутия между 2 дъсчици да не се нарани от челюстите и много внимателно(да не дърпаш урбулежката :exclaim:) Изправяш цевта.След това монтираш по обратен ред.Пушката си става, както и преди.Действай и успех! :)
А, внимавай от коя страна са шлиците на монтажните щифтове.Да не ги обърнеш обратно.
 
A

Anonymous

Гост
praetorian написа:
На вниманието на притежателите на тази пушка:очакват се в най - скоро време пружини за нея.До 10-на дена ще имам резултати, така че имайте предвид.Нека да минат всички тестове и ще пиша за цените.Няма да са кой - знае колко високи де, а се очаква да са наистина каествени. :D.
Има ли вече новини относно пружините?
 

didarai

Редовен Потребител
Резервна пружина за Хатсан 100/105

Брой витки - 46
Обща дължина - 355 мм
Д на телта - 2,8 мм
външен Д - 18,8 мм
вътрешен Д - 12,5 мм
...............................................................
Пружина Метеор 1000 АР

Обща дължина 330 мм.
Витки - 44 бр. 3/4 окрайчена.
Външен диаметър - 18.00 - 18.20 мм.
Вътрешен диаметър - 12.00 - 12.20 мм.
Дебелина на телта - 3.0 - 3.1 мм.

Ще влезе в метеорското бутало мисля и ще е близо като характеристика пушката :yes:
 

st_beer

Редовен Потребител
didarai написа:
Резервна пружина за Хатсан 100/105

Брой витки - 46
Обща дължина - 355 мм
Д на телта - 2,8 мм
външен Д - 18,8 мм
вътрешен Д - 12,5 мм
...............................................................
Пружина Метеор 1000 АР

Обща дължина 330 мм.
Витки - 44 бр. 3/4 окрайчена.
Външен диаметър - 18.00 - 18.20 мм.
Вътрешен диаметър - 12.00 - 12.20 мм.
Дебелина на телта - 3.0 - 3.1 мм.

Ще влезе в метеорското бутало мисля и ще е близо като характеристика пушката

Едно е човек да мисли друго е да знае и да съветва.Пробвал съм го този вариант с пружина от хатсан. Може да се каже че става ако наистина няма друг избор.
За да стане с такава пружина от хатсан се налага да се извади оная ламаринка вътре в буталото иначе забравете да влезе пружина от хатсан. Влиза ама с въртене и супер стегнато. След изваждането на тази ламаринка и поставянето на пружина от хатсана има един проблем лоста който зарежда почва да опира в пружината и престъргва в нея. Когато самата ламаринка е в буталото тя не позволява на този лост да стигне до пружината по никакъв начин.
Имах такава пушка метеор ар 1000 която беше съсипана когато ми я подариха и я направих точно с такава пружина от хатсан и по този начин с изваждане на ламарината в буталото и с маншет от микромакс. Тази пушка и до ден днешен все още си стреля така с такава пружина и този престъргващ ефект при зареждане.
Все пак не бих съветвал никой да си съсипва здраво бутало само и само да навре вътре пружина от хатсан. По добрия вариант е да се захване и да си направи една газова пружина и ще остане много доволен от пушката.
 

didarai

Редовен Потребител
st_beer написа:
Eдно е човек да мисли друго е да знае и да съветва.
Тук съм напълно ,съгласен с теб и бих добавил трето е да знае как да го направи,четвърто е да може,а пето е да го направи.
По принцип думата "мисля" предполага възможност,не сигурност,но това е да го оставим и да караме по същество.Използвах думата "мисля" щото не си спомням колко беше вътрешния диаметър на метеорското бутало,а в момента нямам тази пушка в мен(до седмица обаче ще я имам пак и надявам се че няма някой уважаван човек във форумите да се е опитал да ме прекара с нея за да направи услуга на свой приятел този път).
Та...МИСЛЯ (по памет) че беше 19 мм. вътрешния диаметър на буталото и АКО е така пружината от хасана ще влезе вътре.Ако не е така и е по малък,то пружината ма метеора която е с Д=18,2 мм. и трябва да има поне 0,2 мм хлабина за да влезе в буталото(а, тя е повече със сигурност), тази на хасана е 18,8 мм., т.е. остават да се смъкнат 0.4 мм по диаметър или 0,2 мм. на стена от споменатата от теб ламарина,която е с 1 мм дебелина на стената.Т.е тя ще остане с 0.8 мм дебелина.Айде 0.6 мм. да остане пак няма тягата да трие по пружината.Друг начин е направо да се сложи вътре по тънка ламарина на мястото на тази или да се смъкнат 0,3... 0,4 мм. от диаметъра на самата пружина и естествено да се скъси малко.Трети начин е,ако някой е направил това със спомената от теб пушка,да се направи един водач(цилиндър) пак от ламарина може ,в който да влиза петата на тягата и да се движи заедно с нея(по сложно е и НЕ СЪМ СИГУРЕН до колко ще е удобно и приятно да се действа с такъв)Та... до толкова ми стигат силиците за съвет и помощ в дадения случай.Друг ако има по-добро предложение да го сподели.Много хора ще са му благодарни.И аз също.
 

st_beer

Редовен Потребител
правил съм ги тези неща и зная както и ми е пределно ясно какво се получава. Пружината която се ползва в случая е от хатсаните 75;80;85 на които размерите са точно посочените от теб. Не стават обаче в буталото без да се извади тая ламаринка както и няма място да се слага друга. В случай обаче че човек е закъсал и няма друг избор ако предприеме това действие и извади тенекето то гарантирано такава пружина става като се резне една витка от нея и се окрайче става с размера на оригинала. Скоростта е около 210-220 м/с с такава пружина.
Има една приказка
"Не питай старило. Питай патило"
По този път по който ти в момента тръгваш аз съм минал и сън направил пътека. Когато обаче искаш пак да откриваш открити и пробвани неща никой не те спира прави го.
:cheers: :cheers: :cheers: :cheers:
 

praetorian

Редовен Потребител
sme6ko_bg написа:
praetorian написа:
На вниманието на притежателите на тази пушка:очакват се в най - скоро време пружини за нея.До 10-на дена ще имам резултати, така че имайте предвид.Нека да минат всички тестове и ще пиша за цените.Няма да са кой - знае колко високи де, а се очаква да са наистина каествени. :D.
Има ли вече новини относно пружините?
Вече едната пружина е тествана, за съжаление, в мое отсъствие.По думите на собственика на пушката, същата е ужасно слаба.На мен ми е чудно, понеже пружината е чисто нова, произведена в завод за пружини и специално закалена, за да се доближава по показатели до оригиналната.Искам да тествам пушката лично, за да пиша реални речултати.Пружината е произведена по публикуваните тук във форума размери и всикчи са спазени точно.Просто се чудя, откъде може да е проблема...... ???
 

didarai

Редовен Потребител
st_beer написа:
правил съм ги тези неща и зная както и ми е пределно ясно какво се получава. Пружината която се ползва в случая е от хатсаните 75;80;85 на които размерите са точно посочените от теб. Не стават обаче в буталото без да се извади тая ламаринка както и няма място да се слага друга. В случай обаче че човек е закъсал и няма друг избор ако предприеме това действие и извади тенекето то гарантирано такава пружина става като се резне една витка от нея и се окрайче става с размера на оригинала. Скоростта е около 210-220 м/с с такава пружина.
Има една приказка
"Не питай старило. Питай патило"
По този път по който ти в момента тръгваш аз съм минал и сън направил пътека. Когато обаче искаш пак да откриваш открити и пробвани неща никой не те спира прави го.
:cheers: :cheers: :cheers: :cheers:

Резервна пружина за Хатсан 50,60,70,75,80,85 и 90

Брой витки - 35
Обща дължина - 265 мм
Д на телта - 2,8 мм
външен Д - 19,5 мм
вътрешен Д - 13 мм

Обърни внимание на диаметъра на тези пружини и на тази която съм дал аз (от Хасан 100/105).Почти съм сигурен че вътрешния диаметър на метеорскоро бутало е 19 мм,т.е 18,8 mm от 100/105 трябва да си влезе без да се прави каквото и да е.Още от предния ти пост разбрах, че си го правил това, но с по дебелите пружини(иначе нямаше да вадиш ламарината),но тук разликата е минимална и за това цитирах и метеорската пружина,за да се види това.Повече от ясно е ,че скоростта с хасанската ще е по-малка от оригиналната,но пред перспективата въобще да не стреляш и да стреляш с 10-20 м/с по-малко едва ли някой би се колебал.Значи можеше и да си мълча за тази и ако имам проблем да се справя сам,но знам че много хора търсят изход от липсата на пружини за Метеора и Марвик Голд и тъй като до сега никъде не прочетох за алтернатива на газовата пружина(която не всеки би сложил ),дадох размерите на най-близката до Метеорската.Между другото докато намеря такава,доста разпитвах и в двата форума и никой не публикува размерите на цитираните по-горе пружини(няма ги и в темата за такива) и благодарение на личната ми кореспонденция с Гънмен и настояване от моя ,а услужливост от негова страна се сдобих с тази информация.
Дали вървя по твоя път не ме вълнува твърде(и дали е така е друг въпрос).Вървя си по някакъв и може преди това освен всички останали и ти да си минал по него.Дали съм тръгнал да откривам нещо.....?Не знам.Откривам ли?До сега не видях някъде да е дадена въпросната пружина като алтернатива на Метеорската.Но за да няма съмнения относно постове ми в този форум,направо си го заявявам:Въобще не ме вълнува представянето ми пред доайените в този форум нито пък пред новопостъпилите.(тва май го казах веднъж ама нейсе),нито рейта или славата.Поствам нещо което мисля че ще е полезно и за други пък който иска да го ползва да го ползва.Ако смята че не струва...ми да не го ползва.От пишештите по-форумите най-много са ми помогнали личните съобщения на St_beer за което благодарности за пореден път,но това не означава че не може да сме на различно мнение нито пък че винаги ти ще си прав. :cheers:
Другото...е ясно,щом не струва поста,да се трие,няма да ми се наруши съня от това.
 
A

Anonymous

Гост
m1tYo написа:
Наскоро си купих такава пушка и днес стана един проблем с нея.Заредих я и стрелнах при отворена цев.След това отказа да зарежда. Разглобих я, отворих й спусъка и видях че при зареждане единия чоп не стига до дъното и не задържа края на пружината за да зареди.Някой може ли да ми помогне от какво може да е ?

Колеги, моля за помощ. При мен се получи същия проблем.
По съвета на st.beer свалихме спусковия механизъм и го изпробвахме, работи си без проблеми. Работи и когато изтелгим буталото в крайно задно положение, но при извадена пружина.
Сложим ли пружината и опитаме ли да заредим, зъбът не може да се заключи върху буталото и пушката не може да се зареди.
 

st_beer

Редовен Потребител
@didarai
Не съм целял ни най малко да те обиждам или заяждам с теб. Просто споделих това което съм правил и каква пружина става. Не зная какви са размерите на пружина на хатсан 105. Тази обаче която ползвах и която продават все още в магазина с тези размери които си писал има етикет на нея за хатсаните 70,75,80,85 (днес пак минах да проверя и да се уверя да не би аз да подавам грешна информация).
Когато вземеш отново метеор и го провериш ще се радвам ако споделиш как стоят точно нещата.
Наистина не можеш да откриеш такова мнение за някой който го е правил това в този или другия форум. Причината за това е всички мои мнения които бях написал в другия форум са изтрити (от мен самия). Спомням си обаче че ти самия писа че се сещяш да си чел някъде някой да го е правил това с пружина от хатсан.
Наистина е така чел си го ама преди да си изтрия мненията . Вече го няма. :cheers: :cheers: :cheers:
Ако последните ми мненията се считат за заяждане и безполезни ще помоля някой модератор да ги затрие.
 

didarai

Редовен Потребител
Цитираните от мен размери ми ги даде преди 1 ден Гънман,за пружините които в момента са в неговия магазин.А отдавна съм забелязал ,че при хасаните за един и същ модел често пружините са с различни размери(от всякъде).Другия вариант е Гънмен да е сбъркал,но тъй като го питах отделно (пред 2 дена) за различните модели ,а и го публикува в сайта на СОТИС мисля че не е.
http://forum.sotisbg.com/viewtopic.php?t=4058
Както и да е моето мнение е,че пружина с външен диаметър 18,8 мм може да влезе в бутало с вътрешен 19 мм.(ако е толкова) и (или) с минимални намеси да се използва за метеора.(не ангажирам никой с това мнение,ако иска някой да пробва,ако не....скоро ще го пробвам аз)
 
A

Anonymous

Гост
bsgold написа:
m1tYo написа:
Наскоро си купих такава пушка и днес стана един проблем с нея.Заредих я и стрелнах при отворена цев.След това отказа да зарежда. Разглобих я, отворих й спусъка и видях че при зареждане единия чоп не стига до дъното и не задържа края на пружината за да зареди.Някой може ли да ми помогне от какво може да е ?

Колеги, моля за помощ. При мен се получи същия проблем.
По съвета на st.beer свалихме спусковия механизъм и го изпробвахме, работи си без проблеми. Работи и когато изтелгим буталото в крайно задно положение, но при извадена пружина.
Сложим ли пружината и опитаме ли да заредим, зъбът не може да се заключи върху буталото и пушката не може да се зареди.

Проблемът е решен.
Оказа се, че когато се стреля със сгъната цев, детайла 1900 от схемата, не знам как се казва, леко се деформира и прави дъга, вследствие на което, при зареждане има недоход на буталото и за това пушката не може да бъде заредена. Проблема го решихме като натиснахме този детайл няколко пъти в ръба на масата, както си е монтиран на пушката, докато се изправи и сега зарежда безпроблемно всеки път.
 

Kefal

Новодошъл
Колеги, напълно съм озадачен :wall:.Онзи ден и при мен се прояви проблем при зареждането, не искаше да зацепи спусъка. Отворих пушката проверих пружината си е наред, спусъка също мисля че действа,но трябваше да развия почти докрай регулиращия болт зад спусъка и тогава почна да зацепва, това нормално ли е ?
В последствие се появи друг проблем не мога да заредя пушката като почна да зареждам лоста чрез който се зарежда стига до едно положение и след това не помръдва все едно нещо пречи на буталото да продължи до зацепващия зъб на спусъка.Пробвах без пружина всичко си е наред, зареждащия лост отвежда буталото нормално е има малко пристръгване ама си се движи добре. В момента в които сложа пружината и сглобя пушката първите няколко зареждания също са добре, но отново в един момент зареждащият лост спира в едно положение и не може да се зареди пушката. Направо се видях в чудо :eek:.Затова моля за помощ. Лоста за зареждане го пробвах прав,после леко го извих на вън леко на вътре, но пак същото се получава до определено положение се свива и после не ще. Капнах масълце пак не ще.
Десет пъти я сглобявах и разглобявах тая пушка и не става :crazy:
 
Нагоре