METEOR AR-1000 MAGNUМ, QB и т.н.

Иван Димов

Потребител
pavloff написа:
Колеги и аз търся бойна пружина за Метеор 1000 АР магнум.
При мен на 5300 изстрела се отчупиха 2 навивики от пружината.
Ще продължа с остатъка от нея, но щом е почнала да се чупи веднъж няма да изкара много.
Така, че и аз ще съм благодарен, ако някой колега може да помогне с инфо по въпроса. :wall:

Весели празници на всички колеги. :cheers:


Весели празници на теб и на всички колеги. :cheers:

Стига си го мъчил тоя Метеор с телени пружини. ;) Отвържи кесията и го дай да му сложат газова.
След това, само ще се кефиш на пушката. :yahoo:

 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Вероятно това ще направя Димов.
Кесията поне за сега не проблем.
Дано само майстора се съгласи да я направи ГП. :yahoo:
 
A

Anonymous

Гост
Днес ходих да пробвам новата партида гамо матч диабло. :) Какво да ви кажа просто вече на дистанции под 65 метра не ми е забавно с метеора ;)... не че няма какво още да се желае да се тунингова по него..но..това е без никъкви доработки само оптика дето съм сложил ТаШко 3-9Х 40 Стрелям подпрян на увеличение 8..и мисля да го намаля на 6 защото ми пречи да се прицелвам бързо при подвижните мишени :D ^-^ :yahoo: :yahoo: :yahoo:
 
A

Anonymous

Гост
Гамо мач - диболо?
На кава цена е муницията и как изглежда?
Можеш ли да качиш снимки?
 
A

Anonymous

Гост
alexander написа:
Гамо мач - диболо?
На кава цена е муницията и как изглежда?
Можеш ли да качиш снимки?

Същите са като предните гамо матч ,само са в метална винтова кутиика и самите чашки са от по-лъскав метал,при старите вероятно антимона им бе дошъл в повече и изглеждаха по-сухи. Намерих ги на цена 5 лв за 250 бр. във Варна ,но след 12 януари ,когато приключат ревизиите на складовете в София ,цената им в мрежата ще е доста по-ниска... Снимки ще опитам да кача по-късно..но са същите като старите... :)

Ето ги и снимките..резолюцията им не мн добра ,но дава идея като цяло...
 

Attachments

  • ScreenHunter_4.jpg
    ScreenHunter_4.jpg
    67.4 KB · Прегледи: 402
  • ScreenHunter_2.jpg
    ScreenHunter_2.jpg
    35.5 KB · Прегледи: 325
A

Anonymous

Гост
Благодаря за бързата реакция - много добри изглеждат , ще трябва да ги пробвам с Кометата
 
A

Anonymous

Гост
Вчера ходих да потренирам с метеора. Имаше средно силен ясно заблежим вятър. Застанах така,че посоката на вятъра да бъде точно по посоката на мишената. Постигнах изненадващо добри резултати.8 сантиметрова мишена ,на дистанция 40, 50 и 60 метра. Стрелях с гамо матч от новата партида и с гамо про хънтър ,които случих да закупя с много добро качество на изработка. След прострелване на дистанциите ,резултатите бяха исключително скучни - всеки път в мишената. Като при моята оптика бе нужно да вдигна с един дот ако стрелям с про хънтър. пр ..простреляно е с гамо мач ,вдигам с един дот ако премина на про хънтър.Вятъра не оказва никакво влияние според мен ако е в посоката на стрелбата. Стрелях подпрян от покрива на колата.
За уикенда съм си изработил две мишени : Камбанка от стар звънец от татово време с диаметър 7 сантименра и бронзово звънче купено от пазара,диаметър 3 сантиметра съм ги закрепил на метални шишове...ще ги пробвам и ще напиша за резултатите.
 
A

Anonymous

Гост
Вчера постреляхме с групата в компанията на две много красиви млади дами. Хапнахме пиинахме ,стрелби..ей тия три работи ;) Това което ми направи впечетление е ,че метеора харесва съчмите гамо про хънтър и про магнум за далечните дистанции над 50 метра ,повече отколкото гамо про матч. От вчера си обичам пушката още повече. Всеки път ме кара да се гордея с нея все повече. :) По повод мишенките от два звънеца ,което направих, се оказаха неудачни поради две причини. Не бяха боядисани в ярък цвят и трудно се откриваха и второ ,прикрепил съм ги само върху един Г-образен профил,което при уцелване ,завърта мишената и не е стабилно,дори при камбановидният звънец на дистанции по-малки от 25 метра връща съчмата от рикошета и става опасна за стрелеца.
 
A

Anonymous

Гост
...ммм..Метеор С фиксирана цев,доста примамливо...
Сега ако кажеш как да си набавим оригнални пружини от Норика или от метеор ар 1000,цена няма да имаш :eek:
 
A

Anonymous

Гост
Колеги, нов съм във форума но не и в мераците по въздуштното оръжие!
Въоръжен съм с Norica West от 2000г. Тези дни констатирах, че пружината е сдала багажа - около 10 000 изстрела. Това беше и повода да се зачета из форума. Признавам си честно, че всички вие надминавате представите ми за "фен на въздушното оръжие" - ако изобщо може да се нарече така едно любимо занимание.
Отплеснах се!
Повода да пиша е повече от радостен. Разбрах (пак от форума), че Нориката се е преродила в Meteor AR 1000.
Отидох без всякаква надежда да си търся нова пружина в магазин BIP в гр.Пловдив. Познаите какво ми отговориха на въпроса за Норика - "НЯМА И НЯМА ДА ИМА". А сега познаите какво отговориха на въпроса за Meteor AR 1000 -"ИМА ПРУЖИНИ, НА САМО В КОМПЛЕКТ С МАНШЕТ, ШОМПОЛ И ОРЪЖЕЙНО МАСЛО". Цена -9,50 лв. ??????!!!!!!!???? - така се чувствах. Производство са на SHANGHAI AIR FAKTORI, а надписа върху кутията е QF-2. Взех комплекта и даже забравих да проверя размера на пружината.
Още същата вечер (вчера) разхвърлях пушката (помогна ми естествено филмчето от форума - благодаря). Оригиналната пружина за норика е с външен диаметър 18 мм, дебелина на тела 3 мм и 44 витки. Тази която купих е с външен диаметър 18 мм, дебелина на тела 3 мм и 35 витки. Сглобих пушлето. Още не съм го пробвал, но като го направя ще пиша.
р.р.Казаха че имат доста комплекти от тази пружина.
До писане!
 
A

Anonymous

Гост
@toni_ko ,добре дошъл във форума. Хайде чакаме с нетърпение резултата. Ако можеш замери началната скорост на пушката на хронограф с еднограмова чашка и казвай резултати ,че много има дето чакаме за оригинални пружини.
 
A

Anonymous

Гост
Нямам хронограф, Здравко. На първо време мога да кажа, че усилието при зареждане е по-голямо. Гърмежа е силен, но нищо повече. Като се оправи времето ще я пробвам по мишена на 30 м. Като сравня траекторията на изстрела ще мога да ти кажа какъв е ефекта, но не и скоростта. Нея ще проверя по-късно като направя и други проби.
Междо другото, преди да си купя пружината питах в "Завода за пружини" в с.Крън дали правят пружини за въздухарки. Оказа се че са правили, но в общи линии не налитат на единични бройки. Днес пак се обадих и бях любезно настоятелен в желанието си да ми направят и те една пружина. Нали все пак само това правят - пружини. Оказа се, че може и цената ще е около 10 лв. за парче. Чакам да ми пратят по факса оферта и скица на пружината която ще ми изработят. Попитах ги за разликата в бр. на витките между оригиналната пружина ( с 44 бр.) и тази която купих ( с 35 бр.). Господинът с когото говорих се оказа шеф на производствения отдел в завода ми обясни, че по-малкия броай витки в съотношение с дължината на пружината (27 см) и дебелината на телна (3 мм) и външния диаметър (18мм) ще се отразят положително върху силата на разгъване на пружината, т.е. мога да очаквам подобряване характеристиките на пушката. Дори ми каза, че тази която ще направят също ще бъде от порядъка на 34-35 витки. Не знам дали това е вярно, те все пак са специалистите. Ако някой има опит, нека сподели. Ще си поръчам, ще пробвам и ще видим. Така или иначе ще падне забавление. Ако резултатите от новите пружини са осезаеми и без хронограф, ще ги препоръчам веднага.
До писане!
 
A

Anonymous

Гост
ако са по 10 лв и накупиш повечко и от други видове де със сигорност ще има на кой да ги продадеш ако са поне малко читави де
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
От опита който имам в поръчването и правенето на пружини за ППП, стигнах до извода, че много важно е материала от който се правят, разбира се и самите размери на пружината. Дори да се спазят всички изисквания по размерите на самата пружина, ако материала не отговаря на съответните изисквания не се получава.
Важно е телта да запазва свойствата си за по-дълго време и изстрели, при употреба да дава по-дълго време равни скорости.Самият материал да не се уморява бързо др. изисквания. Всичко това изисква моногократни тестове с различни материали.
В този ред на мисли стигнах до извода, че пружина за 10 лв. за 1 бр. се прави от най-обикновенна тел, която се докарва на исканите размери, но колко ще издържи никой не гарантира. За тази цена никой не си прави труда да направи проби и замервания.
И са си прави хората защото за 1-2 бр. си е голяма разправия и не се връзват сметките.
Мое мнение, че вероятността пружина за 10 лв да изкара колкото оригиналаната е малка.Ще се радвам, ако все пак някой колега се похвали с добре направена пружина за ППП на нормална цена.
така мисля аз.
 

ininia

Потребител
ФТКС
Преди доста години се наложи да поръчваме от Елпром пружини в предприятието в Крън.Тогава намер формули,които свързваха параметрите на пружината с нейната характеристика.Верно е че при една и съща дължина пружина с по-малко витки има по твърда характеристика,но материала се деформира повече.Жалко,че сега не мога да си спомня формулите.Помня обаче че материала от който се правеха всички пружини беше ст65Г.Тогава това беше материала с най-стабилни характеристики.Ще потърся все пак теорията и ако я намеря ще я напиша.
Намерих методика за изчисляване.Прилагам я.
 

Attachments

  • pruzhini_bg.pdf
    278.5 KB · Прегледи: 315

harry_cool

Потребител
Имам въпрос към притежателите на Метеор АР1000: колко сантиметра е дълга цевта след цевната кутия и колко см е самата цевна кутия?
Предварително благодаря.
 
Нагоре