METEOR AR-1000 MAGNUМ, QB и т.н.

st_beer

Редовен Потребител
Ако махнеш тенекето вътре в буталото няма да имам никакво триене и гадно хъркане. Чувал съм го тоя звук и го зная много добре. Скоростта така на око и ухо не може да се прецени. Понеже съм правил тази дейност точно на такава пушка мога да кажа че скоростта с хатсанска пружина подрязана на размер като за метеор ар 1000 е от 200-210 м/с
малко по ниска от тази на оригинала. Това обаче може и да е различно при друга пушка метеор ар 1000 понеже тази която направих с такава пружина беше тотално съсипана от Газова пружина и се наложи оправяне на буталото което беше подбито и криво както и манашета е сменен с такъв червен от микромакс. Пушката обаче си стреля все още и радва човека на който я подарих.
 

didarai

Редовен Потребител
julioano написа:
...и аз като тебе си мислех че ще влезе по пътя на логиката,но на практика не...

0,2 мм. при струговани детайли си е добра хлабина.За ламарина в която се тика навита на спирала тел имах съмнения(може да стане обаче и точно обратното,да си влязат без проблем,стига да са на долната граница от допуските си) и затова написах,че може и да се наложи и да се смъкне някоя и друга десета,но и ,че е възможно да се направи без да се маха ламарината от буталото.Щях да си вземам един Метеор втора ръка и да го пробвам,но взех Кометата и въпроса увисна.Радвам се ,че ти го направи.



st_beer написа:
....мога да кажа че скоростта с хатсанска пружина подрязана на размер като за метеор ар 1000 е от 200-210 м/с..малко по ниска от тази на оригинала. Това обаче може и да е различно при друга пушка метеор ар 1000 ...

И по мои сметки някъде там трябваше да е скоростта.210 м/с си е добре.Беше ясно,че няма как да е същия топ,след като ще се реже.Съмнявам се за друга да е много по различно.Хайде да кажем може да се очаква скоростта да е в диапазон 205-215 м/с. ,но ще чакаме да видим и колегата колко ще замери(ако може).
 

julioano

Потребител
Благодаря предварително,хем ще замерим и хатсана да знам какво да пипам от тук нататък. Днес с помощта на Николай замерихме Метеора -210-212 това е. :cheers:
 

harry_cool

Потребител
Имам въпрос към собствениците на QB-18, знам, че темата е за АР 1000 Магнум, но са от един производител, та за това питам тук.
Интересува ме, някой замервал ли е скорости на тази пушка с различни чашки?
Заводски я дават 137 м/с в 5,5 мм, но ме интересува реално с телената си пружина колко м/с прави.
 
A

Anonymous

Гост
Реално там някъде, мойта я мерихме едно време, непомня точно, ама мисля с промагнум беше нещо м/у 120 и 130 м/с. Така ми се върти по спомен.
 
A

Anonymous

Гост
Здравейте,
тъй като темата е за Meteor AR1000, а аз имам такава, бих искал да попитам, на някого правило ли му е впечатление, че чашката има различни падове, в зависимост от това, дали се стреля хоризонтално или под наклон?
Наскоро имаха възможност да стрелям на една и съща дистанция нагоре по наклона, и после надолу. Вероятно откривам топлата вода, но според мен падовете бяха различни. Може би това се дължи на земното притегляне, което в първия случай забавя, а във втория - ускорява чашката.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
здравей,
има тема по въпроса,но най-накратко-при стрелба под ъгъл(към по- високо и към по- ниско) попаденията са по-високо,отколкото на същото разстояние при хоризонтален изстрел.действието на гравитацията върху чашката е за по-кратка отсечка.
 
A

Anonymous

Гост
Благодаря! Потърсих тема за стрелба с ПП, но не открих и затова писах тук.
Странно, при стрелба отдолу нагоре падовете бяха по-големи, отколкото при стрелба отгоре надолу по същата отсечка (баир)
Може ли линк към темата за стрелбата, за да не спамя тук?
 

didarai

Редовен Потребител
bernhard написа:
Благодаря! Потърсих тема за стрелба с ПП, но не открих и затова писах тук.
Странно, при стрелба отдолу нагоре падовете бяха по-големи, отколкото при стрелба отгоре надолу по същата отсечка (баир)
Може ли линк към темата за стрелбата, за да не спамя тук?
http://forum.oragie.com/viewtopic.php?t=14592
 
A

Anonymous

Гост
Метеорът е първата ми пушка, и не мога да говоря за други модели. Само за него.
Тъй като в началото на темата бяха изказани някои съмнения и ОМ относно неговото качество, бих искал да споделя моите впечатления от вчерашната и днешната стрелби с него. Те бяха при следните условия:
- разстояние до целта - около 30 м;
- позиция - прав, без опора, без подпиране на предната ръка към тялото;
- пушка - Meteor AR1000 Magnum;
- чашки - Gamo Mach;
- оптика - Konus Shot 3-9 x 32, настроена за увеличение 5х ;
- условия - на открито, на моменти с лек вятър;
- стрелец - начинаещ, до този момент стрелял само с АК-47.

Попаденията бяха:
- стрелба по бирени кутийки - 9 от 10 попадения
- стрелба по капачка от кутия за боя - 5 от 10 попадения

За човек, стрелящ само в събота и/или неделя, но не всяка, като целта ми е преди всичко да отида в гората и да остана малко сам, мисля, че точността на пушката не е съвсем лоша. Както някой беше казал - за 160 лв толкова.
 

didarai

Редовен Потребител
bernhard написа:
... Както някой беше казал - за 160 лв толкова.
Всъщност е повече от всички до тази ,че и до близките по-големи цени.Винаги когато е на близо колегата с нея ,не пропускам да пострелям с Метеора.Мощна,красива и с много добър спусък.
 
A

Anonymous

Гост
Че е мощна, мощна е - дупчи кутии за боя двустранно. Даже и едно стъклено шише от бира успя да си замине, при това с чашка Gamo Mach.
За точност ..., определено е по-точна от мене. ;)
И е красива, спор няма. Особено с този лакиран дървен прикалад.
 
A

Anonymous

Гост
Да попитам, някой правил ли е сравнение между Meteor AR 1000 и Gamo CFX?
За мощността е ясно - "испанката" е по-слабичка.
За цената и качеството на изпълнение - също. Gamo CFX е напред.
Но можете ли да кажете нещо за точността? Би трябвало фиксираната цев да дава предимство на Gamo CFX, но дали е така? И каква е разликата? Защото ако е в рамките на 2-3 мм на 30 м, няма смисъл да се говори.
Пък и не всичко е цев, в края на краищата. Има още спусък, удобство на прикладване, лекота на оръжието и т.н.
 

st_beer

Редовен Потребител
Ще бъда искрен с теб . Стрелял съм и с двете пушки и то не малко. Едната си я имах (Meteor AR 1000) а другата (Gamo CFX) е на колега от групата както и в работата.
Gamo CFX бие метеора във всяко едно отношение качество,точност,групи. Единствено Метеора има някой друг М/С повече. Скоро пусках на някой линк сравнение на комета и
Gamo CFX забравих обаче къде. Там имаше всичко реални скорости на пушката с различни чашки както и снимки на мишени. За съжаление забравих къде го намерих тогава и не мога да ти го предоставя да го видиш. Ако някой колега се сеща за подобен лин да го пусне.
Каквото и да си пишем обаче Gamo CFX си е по добрата пушка :cheers: :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Подозирах аз, че нещо такова ще ми кажеш. И предполагам, че всичко това е с монтирани ГП, които повишават точността?
Хубаво, че Метеор-а е по-мощна, но като не е по-точна? Както беше казал Беселин някъде по форумите, "Какво е мощност без контрол?". Макар и да звучи като реклама на гуми. :D
А разликите в получените групи големи ли са?
 

st_beer

Редовен Потребител
@bernhard
Точността не е нещо фрапиращо което да я прави с толкова при по скъпа. Писаното горе не се отнася за пушки с монтирани ГП а както са си оригинален вид с телени пружини. При поставяне на ГП на двете пушки работата в точността се доближава стига зад прикладното устройство да е добър стрелец ама разликата в качеството си остава ;) ;) ;) . Изобщо ГП променя доста всичко в хубава насока на която и да е пушка. Има в темата поставени размери и всичко и спокойно може всеки да си изработи и постави такава.
 
Нагоре