METEOR AR-1000 MAGNUМ, QB и т.н.

bor1968

Потребител
В момента има един Метеор АР1000 в 4,5 при мен за смяна на маншет.
Цевта е 347мм Цевната кутия е 109,8мм
 
A

Anonymous

Гост
щом има по-малко витки, значи самият материал се деформира повече, което значи, че най-вероятно няма да има същата трайност (при същия материал). Обаче, след като не сме сигурни, че материалът е същият, тогава остава да се пробва. За 10 кинта горе долу все тая колко ще трае, то така или иначе всеки път като се отиде на пуцинг :rambo: заминават съчми за толкова...
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Ето и аз как смятам пружинки ;) от голямо значение е накрая да се сметне напрежението при съприкосновение между навивките и да се сравни с допустимото за материала. Допустимото напрежение освен от материала зависи и от диаметира на тела който се използва и трябва да се намери таблицата със стойности на допустимите напрежения иначе може да си смятате колкото си искате и да се чудите защо напрактика се чупи пружинката, има и други методики по които се смятат пружини не е само тази, а относно Крън са наистина добри в тази област (и фирмата в която работя поръчва от тях) могат да направят проверовъчни изчисления относно това което им задавате, но с поръчки на дребно май не се занимават ;)
 

Attachments

  • Пружина.doc
    50.5 KB · Прегледи: 197
A

Anonymous

Гост
днес бях във ВИП-а и какво да видя ,комплекта за ар 1000
има елемент от спусъка + телена пружина за спусъка + 2 уплътнения за цевта на ....Б-3
+ пружина ,която мисля че ще стане за Б-3 +един маншон ,ама не му премерих диаметъра.
та ако на някой му трябват части за Б-3 ,имаги в комплекта за ар-1000....
 

Kefal

Новодошъл
Днес и аз разглобих метеора бях прекалил със капването на смазка в спусъка и със смазването на пружината и на няколко пъти "гръмна" доста силно и излезе доста дим та така реших да разглобя метеора за първи път от както го взех.
имаше доста смазка по буталото и маншета.Избърсах ги добре като гледам на пръв поглед маншета си е добре само в окръжност близо до болта в средата има леки грапавини като от нагряване в кръг около болта почти незначителни са и затова смятам че няма нужда да го подменям,в останалата част си е добре здрав е.
Това което ме притеснява е,че там където е закрепен маншета незнам как се нарича чело ли..та този металем конус при мен и отделен от останалата част от буталото и се върти свободно наляво и надясно.Маншета заедно с металния конус на който е закрепен се въртят свободно има леко луфтче и питам тези които са разглобявали пушката дали това е нормално или е някакъв проблем.
След като почистя смятам да я смажа с машинно масло с намазнени пръсти прокарани по металните части на буталото и пружината.
Самата пружина се е слегнала с около 1-2 сантиметра от размера на оригиналната
Ще съм благодарен на откликналите.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Kefal написа:
Това което ме притеснява е,че там където е закрепен маншета незнам как се нарича чело ли..та този металем конус при мен и отделен от останалата част от буталото и се върти свободно наляво и надясно.Маншета заедно с металния конус на който е закрепен се въртят свободно има леко луфтче и питам тези които са разглобявали пушката дали това е нормално или е някакъв проблем.

Нормално е . Това си е така и при Гамо и при Норика. От там обаче се и късат буталата.
 

Kefal

Новодошъл
Ясно благодаря,ще внимавам със смазването да не дизелира пушката.Предполагам ,че това може да предизвика късането на буталото.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Да. Точно от дизел и точно оттам , на същата пушка е скъсано буталото на колега от Варна.
 
A

Anonymous

Гост
:sos:може ли някой да ми каже,откъде да си взема оригинална телена пружина за метеор?в момента нямам възможност за гп.ако някой знае ще съм благодарен,да ми съобщи.
 

st_beer

Редовен Потребител
Имаш проблем. Пружини когато имах метеора се намираха трудно направо си ги нямаше. После се появи едно зареждане в София но не зная в кой магазин беше. Ако колегата djordji още пази телефона който тогава ми издиктува няма да е лошо да провериш тогава имаше и казаха че пак чакат голяма пратка такива. Драсни му един ЛС и го попитай за тоя телефон или от кой магазин ги закупихме понеже аз не зная. Само се обадих по този телефон който ми даде казах си адреса и ми изпратиха желания брой пружини. Качеството им си беше идеално като оригинала както и скоростите които даваха след смяна. Ако пък си решил да е газова колегата pavloff има налична готова за продажба (ако не е продадена вече).
http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... ic.php?t=1
Имаше и телена такава както и маншет в обявата. Винаги обаче човек се сеща да търси след като счупи пружина. Аз ги бяха събрал 4 пружини резервни преди да продам пушката. Продадох я с нова пружина в пушката +2 резерва и резервен маншет. Човека който я взе ако си я пази малко от малко ще си ги има докато това е пушка ;) ;) ;)
 

The_Incredible

Потребител
Така е наистина! Настоящият и собственик сия гледа като писано яйце : :cool: и е много доволен след вече около 500 направени изтрела при него :yahoo: :yahoo: :yahoo: . Копмплекта все още е пълен, но все повече започва да се замисля за ГП, но пустата финансова криза.... :sorry:
 

petkof

Редовен Потребител
http://www.airrifle-china.com/newEbiz1/ ... d523e7434#
Тук се виждат още два модела освен познатият ни AR 1000, като при серията 2000, скоростите са значително по-високи.Като се има впредвид, че посочените от фирмата скорости за AR 1000 са реални с дограмова /0,95 гр./ чашка, съм склонен да приема, че е възможно да има и подобен модел с тези показатели.Моля, владеещите достатъчно добре езика на англичаните, да преведат изречението намиращо се в най-долната графа на таблиците с показания на индивидуалните страници за всяка пушка, а именно "*Muzzle Velocity can be controlled to meet the regulation of certain countries", като наблегнат на смисловите варианти за последните две думи от изречението.Благодаря предварително.
 
A

Anonymous

Гост
Дулната скорост може да бъде регулирана с оглед съобразяване на законите в различните държави.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
изречението е насочено към дистрибуторите от различните държави-демек ако търговецът е от англия примерно,фабриката гарантира,че ще набута такива пружини в пушките ,та да са до 16J,т.е. скоростта ще е съобразена със съответната страна.
а скоростта на 2000 със сигурност е доста над 1000-цевите и прикладите са еднакво дълги(по дифолт),а общата дължина на 2000 е с 5-6см повече(т.е. цилиндърът е с толкова по-дълъг)
 

petkof

Редовен Потребител
Аз също забелязах разликите в дължината , но по-скоро го отдадох на новият приклад, макар да знам, че и старият е доста дълъг.Стори ми се малко вероятно да са посегнали на металната конструкция, при положение, че модела е доста успешен и се продава добре и така.Може пък да са решили да се пробват в нещо различно? :)
 
A

Anonymous

Гост
Ревю на Метеор AR 1000, благодарение на колегата didarai от другия форум.


От горе надолу:
Цилиндър,
бутало с маншон,
пружина,
Утежнител и заден водач(с шайбата му)
цев,
под нея в ляво са:
задната тапа с гайката ,
декоративните тапички и винтовете за притягане приклада към цилиндъра,
в дясно са:
болта на цевта с шайбите му,
щифтовете за спусъка,
спусък.
Инструментите за разглобяването(шестограм 4,кръстата отверка,пирон и приспособлението за натискане на пружината)


1257804030_capv2392_Picture2111003.jpg


Тегло------- 3,5 кг
Дължина--- 1,17 м.

"Скоростта на тази пушка с оригиналната пружина с
Гамо мач- 235 - 243м/с
Гамо прохънтър- 210 - 219 м/с
Гамо промагнум- 225 - 230 м/с
Гамо ТS-18 - 195 - 202 м/с
H&N Baracuda- 173 - 180 м/с
Това са замерени скорости от колегата petkof от Варна.
Пушката обаче не ми харесваше как групира и затова решихме да направим по къса и слаба пружина като знаехме че скоростта ще падне. Сега в момента е такава 185-187 м/с и си е много добре групата и точността. Не трепя кучета котки и други с нея. Стрелям по хартиени мишени на разстояния 25-30 м и ме устройва така. "

По твърдение на много от собствениците, най-добри постижения се постигат с първите две муниции.

и схемата:

1257627012_uutq0325_1257077229_lixz5957_4f80fd8712ded5a71024x768.jpg


цилиндър
1257763882_wezt2209_22610141024x768.jpg


бутало
1257763879_kwfj4587_22610091024x768.jpg


пружина
1257763880_nlfq5913_22610131024x768.jpg


цев
1257763890_rrvk0293_22610251024x768.jpg


спусък
1257763903_nian7412_22610431024x768.jpg


маншон

1257763877_inxr6836_22610061024x768.jpg


надулник

1257763891_ktsy3534_22610281024x768.jpg


мерник

1257763894_mkmw0057_22610291024x768.jpg


1257763896_fmay4772_22610351024x768.jpg


стопер

1257763887_wpab6541_22610231024x768.jpg


1258019610_bgkp9507_2216110051024x768.jpg


1258019667_jwny7949_2261110121024x768.jpg


1258019701_eqvw7591_6226110191024x768.jpg


и връзки към други и малко по големи:

http://photo-zona.net/images/user47365/album7525/large/1258019711_hlvc7826_622611019.jpg
http://photo-zona.net/images/user47365/album7525/large/1258019606_lmvx6281_22611022.jpg
http://photo-zona.net/images/user47365/album7525/large/1258019654_untw3864_222611024.jpg
http://photo-zona.net/images/user47365/album7525/large/1258019689_sntg2446_226211023.jpg
http://photo-zona.net/images/user47365/album7525/large/1258019699_bagb3792_226211025.jpg


И дейностите по приготвянето и в състояние за стрелба:

1. Изготвяне на приспособление:
(скицата е кьорава да ме извините,но ще ви е по лесно от колкото беше на мен,щото трябваше да разглобявам и меря):

L1=35 mm.(минимум)
L2=60 mm .(минимум)
A=9 mm.(минимум)
B=6 mm.(минимум)
D=21...25 mm


На моето са:L1=37 mm,L2=65 mm,A=12mm,B=6mm,D=22 mm.
Тръбата да е дебела 1 до 2 мм.
Направих го за 20-тина минути.По един тигел срещуположно с фреза 6мм. и един от долу с 12 мм.

1256822216_jfvz4155_222800x600640x480.jpg


1257763874_rpqy7586_22610021024x768.jpg


2.Разглобяване(задължително преди първият изстрел,за да се почисти, иначе смазката(прави дизел ефект) и стружките могат да нанесат поражения) .

Клип за разглобяването(направен от st_beer ,за което=>благодарност,както и за личните му съобщения и постове които ми помогнаха да събера необходимата информация )

http://www.youtube.com/watch?v=8e_6fgcmfuE

Аз го разглобих и сглобих без статив.
След като махнах приклада и капачката,поставих приспособлението за натискане на пружината отзад,изправих пушката върху него на масата,отпуснах се отгоре и тук ви трябва само един човек да избие щифтовете(5 секунди работа).После цялата карантия си излиза леко.За да се извади буталото,трябва да се развие с шестограм винта държаш цевта и цилиндъра.Важно е да го направите при пречупена цев(и сглобяването също) за да се избегне натиска от ключалката на цевта и с това разглобяването приключва.
При сглобяването(видях зор докато го измисля)пак ви трябва помагач(да е тежичък де,аз съм 90 кг) за няколко секунди,когато се стигне до поставяне на щифтовете на спусъка.Освен него ви е нужно и едно "шило" d=5мм (колкото щифта и остро отпред за да намести отворите).Аз взех една кръстата отверка от тези 5 за лев и и изпилих отпред кръста защото беше малко по голям от отворите.
Та,стигате до момента в който всичко е набутано вътре,пушката е пак изправена вертикално на масата,а приспособлението натиска пружината отзад.Помагача се отпуска пак на пушката докато стане възможно да се пъхне спусъка и долу горе се понаместят отворите.Тогава вие пъхате шилото през тях(много е важно шилото да е близо 5мм. (-) някоя десета.Пробвах с 4 мм. и..... мъка мъка).Така спусъка си отива на мястото и само с леки корекции се вкарва единия щифт(без чук ей,влиза си леко като се намести отвора ).После се вади шилото и на негово място се слага другия щифт.Това е.

Следват за дейностите преди сглобяването:

3.Почистване от греста на всички части,особено вътре в цилиндъра(да не се бърника с железа вътре за да не се надере)

4.Проверка на частите(имат ли нужда от намеса)
При мен се наложиха следните "корекции":

Направих си малка дулна фаска(вижда се в тъмната част)

1257763900_qjqn5652_22610391024x768.jpg


Няма нищо общо с маниашките фаски.Направих я по необходимост на това че когато китайчето е правило неговата(беше съвсем малка и по дървеняшка от моята) е обърнало усенък навътре в цевта.Виждаше се като тъмен полумесец като погледнеш през задния край срещу светлина.Та грабнах едно свредло и после фина шкурка и лека полека я изчегърках и я подминах даже.Колкото и да е зле сега(ще видим след стрелбите)все ще е по добре от това да се блъскат чашките в този усенък(при стрелбата е можело и да падне но така и така я разглобих та реших да го направя)

ей това пък са хубавите дерюги които е оставило буталото със задния си ръб.(Въпреки че получих пушката опакована и консервирана с нея със сигурност е стреляно няколко пъти.Има 2-3 малки стружки набити в маншона(виждат се на снимката).Други, в цилиндъра не открих,но пък видях тези дерюги .Сигурно в завода изпитват пушките на пригодност(поне при нас е така--8 изстрела) и тогава се получават изненадите).

1257763884_mryj6817_22610201024x768.jpg


Та заради тях,леко пригладих задния ръб на буталото.

Другото което направих е глезотия вече.Спусъка се клатеше странично.Не е болка за умиране и можех да си пукам така хиляди пъти,но видях че ремонта е лесен и го направих.Избих оста на спусъка извадих го и при връщането му обратно сложих една малка шайбичка,която обра луфта(заспа).

5.Смазване:
С леко омазнена ръка намазах пружината и буталото отвън и съвсем леко с пръст ,периферията на маншона(цилиндъра бе изтъркан до сухо).Намазах при сглобката на цевта с цилиндъра и при ключалката също.Капнах по 1 капка масълце на осите на спусъка.Почистих цевта.

6.Сглобих пушката.
 
A

Anonymous

Гост
Ревю на Метеор AR1000 от didarai, продължение.


И резултатите от първите ми стрелби:


1258381137_ypro9516_22611d1600x1200.jpg


Правени са от 20 крачки(моите са между 50 и 60 см.)= 10 м. със сигурност.С механичен мерник(до край в дясно).Подпрян на покрива на колата.
Първите чашки са сръбски някакви.Предполагам че са 0,8 до 0,9 грама добро качество,влизаха леко в пушката.Про магнума са 1 гр ,много зле бяха със слитъци и тн.Някои със сила ги натиквах вътре.ТS 22 много добро качество 1,4 гр. са.
От получените резултати може да се каже че:
1.Стрелеца хич го няма(Нервак съм.За мен по скоро е боя с приклад и юмруци от колкото стрелбата.Освен това се целя с очила а и очите ми бяха уморени и не виждах добре мишената.Да не говорим че опората на колата не ми беше много от полза щото добре си се клатех и не ми беше удобно.Та по-добър стрелец ще даде значително по-добри групи от 5 см.Моите са на късмет)
2.Мерника трябва да се смъква и изпили(както много други споменаха) за да може още малко да се мръдне в дясно.

После стрелях прав по бирена кутийка от същата дистанция и веднъж не я пропуснах.Всички чашки се бяха забили на по 1 см в дървото през твърда кора (и под нея на 1 см. им се виждаше полата,върха им е още по навътре), а магнума и по навътре.Стрелях по един пластмасов варел за боклуци от 40 крачки(20 м.)ТS 22 направи само лека вдлъбнатина.Диаболото дупка навътре дълбока колкото главата на чашката(без да го пробира).Магнума също не го проби но беше значително по-навътре влязъл.

300 чашки по късно=>
1.свих групата до 3 см.
2.оставам си лош стрелец(още може да се свие но само с качествени чашки)
3.от използваните от мен TS22 бяха най-качествените и групата е с тях,другите се сееха на по широко(доста)
4.разположението на групата с TS22(1,4 гр) беше на 10 см по високо от другите(1гр.) чашки.(пак на 10 м дистанция при еднакъв мерник)

Толкова за стрелбата.

И сега моето мнение за пушката:
(не е меродавно,но след като се постарах и събрах толкова информация за нея на едно място мисля,че имам право да го напиша тук)
Първото ми впечатление когато я хванах в ръце,бе за една красива,тежка,дълга,солидна и качествено изработена пушка,загатваща мощ.Приклада идва малко къс за мен(178см., 90кг съм),но не е неудобен .Не ми беше приятно,че за разглобяването и трябва да си правя приспособление,но после нещата станаха много лесно(и най-важното за мен без статив).Частите и са качествено изработени.Аз самия правя корпуси и други части за оръжие и мога да различавам добрата обработка от посредствената.Всъщност(въпреки някои забележки за които съм писал в долният пост), ако трябва да я сравня по качество с другите масово продавани пушки (GAMO и HATSAN),бих казал че е много близко до GAMO и далеч пред HATSAN.Мнението ми се гради на снимки,схеми и постве на собствениците и ако държа или стрелям с някоя от другите пушки може да се промени, но за сега е следното.
METEOR 1000 AR MAGNUM сравнен с масовите към момента налични пушки на пазара у нас :
1. Е сред най-мощните между точните (гамо масово са до 220 м/с и падат бързо до 200 докато тази гарантирано стреля дълго с 230-240 м/с при еднакви чашки)
2.Е сред най-точните между мощните(само големите хасани и 1250 на Гамо я бият по мощност но турските(масовите) на 25 м дават примерно 25см кръг а тази 2,5 см(след ъпгрейт сигурно, но и без него също ще е доста по добре от хасана), а 1250 е 700 лв срещу 160 лв)
3.Качество много близко до Гамото на цена под тази на Хасан( които са си железарско изпълнение).
Всъщност ако трябва да определя цената на другите спрямо нейната=>
метеор ---160 лв
гамо cfx--220лв
хасан 125---100лв
4.Много добра конструкция(копие на Норика е).Без нито една заварка и разни лостове дълги влизащи в спусъка като е при споменатите по горе.Тук спусъка си е самостоятелен блок.
Бих казал Калашников сред въздушните пушки.
 
A

Anonymous

Гост
йеее, цели 100 кинта за асаня :)
вземи оптика, става по-интересно, освен това няма да трябва да се чудиш колко да изпилиш мерника (просто ще го махнеш) ;)
 
A

Anonymous

Гост
Наскоро си купих такава пушка и днес стана един проблем с нея.Заредих я и стрелнах при отворена цев.След това отказа да зарежда. Разглобих я, отворих й спусъка и видях че при зареждане единия чоп не стига до дъното и не задържа края на пружината за да зареди.Някой може ли да ми помогне от какво може да е ?
 
Нагоре