Kral Arms

methaa

Редовен Потребител
Преди време бях писал подобно нещо и много колеги ми отговориха същото-защо да купувам LW цев,инвестицията не си струвала и т.н. Не е ли по добре LW цев без шок и 60 см,отколкото да се реже 58,5 см. старата цев и колко по-къса ще стане след това.В руските форуми даже гледам колеги с LW цеви 70 см.
Тя ако е хубава цевта няма да има значение дължината за точността на пушката. Особенно за пружинка. На пцп ще се вдигне кпд—то, но и ще се увеличат вибрациите които много трудно се гасят.
А и от шок до шок може да има балкан разлика. Особенно при Хатсаните.
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
JSB Heavy 1,175 не е винаги най-доброто за всяка пушка...някой харесват повече баракуда...така че нека не ги превъзнасяме толкова чехите.
Жоро, имаш нужда от малко градивна критика, за да даваш качествена оценка за качествени чашки, трябва да имаш и качествена пушка за целта. Когато съпоставиш няколко КАЧЕСТВЕНИ модела, и откриеш "десетте разлики"... чак тогава дай оценки. Иначе то и Мерцедеса и Москвича са коли, и двете започват с "М". Ако целта ти е само да стигнеш от точка А до тока Б, тогава няма да направиш разлика. Имах в предвид : "прави групи на 55м с баракуда мач 5,53 колкото капачка от бира...мен това ме устройва":cheers:
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Изобщо не са ми грешни съмненията! Аз на това което изпитвам при стрелбата ли да вярвам, или на други?
Аз стрелям от ДВУНОГА, не от ръка! Булпапа има предимство, единствено при стрелба от ръка...аз така не стрелям, понеже стрелям за точност - по мишени...
Разгледай ТАЗИ и ТАЗИ тема, там има доста мишени на 90 и 100+ метра стрелни с булпап от двунога с резултати някои по-добри от тия които ти правиш на 50 метра, което ще рече че един или повече от вече долуцитираните фактори ти куца.
Добре стреляща пушка, добри чашки от сполучлива партида, стабилна упора, що годе добра оптика, хубаво време с безветрие и решаващия фактор - стрелеца.
 

ToHKa

Редовен Потребител
Не хвалим само Чешките чашки,а изкритикувах китайското Гамо,защото няма нищо общо с Испания вече.Галатияната харесваше само баракуда, JSB неставаха. на H&N чашките също си ги бива, опитай и с Field Target Trophy, добра e.

Цев LW е просто пари на вятъра и не само според мен,и защо се захващате за най масовите цеви и си мислите че са безупречни...,както и да е.
Като дължина, няма да имаш разлики в мощоста и точнта + - 2 санта....но премахването на дефектен шок е нужно ако се останови ,че наистина е така. Отново както казва methaa, 70 санта цев, имаш ли си представа как се гаси вибрация на тва нещо... напълно безсмислена дължина според мен.
 
Последна промяна:

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Тук имаме една пушка дето най добри групи прави с Predator Polimag в 6.35. Няма Баракуди, Няма Монстъри и Екзакти. Така че от пушка до пушка има много разлика. Пробвай с възможно най много видове при еднакви условия и ще стигнеш до удовлетвореност.. Не търси невъзможното. Просто избери най-доброто за твоята цев.
 

dberov

Редовен Потребител
Ето едно ново, подробно ревю на булпапа, а относно кои чашки хареса при тестовете / след 5-та минута.

 

Niki

Редовен Потребител
Много не естествено стърчи тоя набузник,и защо цевната не са я опънали до края на приклада.Цевта и тя една педя пред цилиндъра,ако трябва да се навива модер и тя стана 1м?
 

Jorom

Редовен Потребител
Моята (с полимерния приклад) най-много хареса JSB 1,03 - 5,53, след това JSB 1,03 5,52 и едва тогава идва JSB Heavy 1,175 5,52 .... с модератора, на 50м група от няколко изстрела, побираща се в 2 стотинки, това с JSB 1,03 5,53! Следващия път ще сравня H&N FTT с JSB 1,03
Колега ми услужи с правен хронограф (Djetro v2.1 мисля изписваше на дисплея) Благодарности на колегата за хроното. замерих пушките...
Булпапа с дървения приклад, без да е пипано нещо по него, стреля при 160 бара с :
1гр. (про хънтър) с 260-270м/34-36 джаула
1,17гр. JSB с 250-256м/37-38дж
1,37гр. Baracuda с 228-238м/36-39дж.
( минимум по три изстрела с различните чашки, на въздух са пушките)
* познах, че като мощност е не повече от 40 джаула!

Моя булпап (с полимерния приклад), без да е пипано нищо по него, отново при 160 бара, стреля с 1гр ( про хънтър) с 230-245м/26-30дж...което е с 25-30м/с по-ниска скорост от този с дървения приклад!!!
След натягане на ориг. пружина на моя булпап, и 1гр.(про хънтър):
284/40джаула
281/40
282/40
286/41
299/45
301/45
291/42
290/42
281/40

С Баракуда мач 5,53:
254/44
253/44
260/46
250/42
265/48
246/42

Налягането падна до 125-130 бара след серията с баракудите. Дотук всичко на макс мощност! Имах и серия с друга пружина, както и невалидни изстрели! Общо взето с натегната пружина от 200 до 100 бара прави поне 60 изстрела...скоро ще пробвам колко точно с тази пружина и това натягане.

След това пробвах на мин. мощност - стреля с 1гр. с 63м/ 2 джаула! Този режим става за гавра...сачмите не се забиват в дървото, отскачат.
След това пробвах на средната чертичка на регулатора на мощността, отново с 1гр.: стреля с 200м/ 20 джаула няколко поредни изстрела с мин. разлики.
След това на предпоследната чертичка на регулатора с 1гр:
252/32дж
242/29
247/30
Ами, това е...
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Клега, ако не се лъжа пушката е с редуктор а тук виждам плато от 10 изстрела в 20 метра коридор, с тия подскоци и разлика от 20 м/с как искаш да стреля...;)

След натягане на ориг. пружина на моя булпап, и 1гр.(про хънтър):
284/40джаула
281/40
282/40
286/41
299/45
301/45
291/42
290/42
281/40
 

ToHKa

Редовен Потребител
кви са тия коридори....повече от 4 м. е много вече....от 40 на 45J,ебати пушката....
 

lynx

Редовен Потребител
Бързата кучка-срам за майстора! :D Тоя голям бързак!
На 100 ярда групата по-събрана от тая на 50.....:wall:;)
 

DeadShot

Редовен Потребител
И в другите му клипове си стреля бързо,обаче групите са къде къде по събрани.
 

dberov

Редовен Потребител
Не се заблуждавайте, не стреля бързо а само така изглежда понеже е орязано времето за прицелване, личи си наслагването на кадъра като се загледа човек. Другите му групи са по добри но не стреля с турска пушка, тая задължително трябва да се пипне за да влези в релси, такава група на 50 метра е просто резил.
 

Jorom

Редовен Потребител
Днес пробвах за първи път JSB Heavy 1,175 - 5,53 досега съм стрелял само с 5,52


с оптика 3-9х32, от торбичка с пясък на покрива на колата, от 50м, 5 изстрела, без баене-само съм натегнал пружината
9053217v.jpg
 
Последна промяна:
Нагоре