Kral Arms

Jorom

Редовен Потребител
Аrms.bg я взимат от вносителя - ISD. Аз поръчах двата булпапа от бургаски оръжеен магазин който работи с ISD. Гаранцията е 2г. В комплекта има два пълнителя, модератор, щуцер, уивър шина за двунога, о пръстенчета, шестограмни ключета. Двата булпапа са с 280 сс бутилки, има версии и с по-малки, но не знам дали в Бг са внесени такива...

Натегнах пружината от болта с 5 оборота, което е около 10 мм. Тествах пушката на пробивност в трупче от клен, от 10 см. Преди натягането, на макс. мощност вкарваше баракуда мач 5,53 на 26мм дълбочина, след натягането, на 33мм и при 200 и при 140 бара. За сравнение Метеоr 125 (по-качествен Hatsan 125) от първите, в перфектно сток състояние вкарва баракудата на 27 мм. Същата пушка при тестове пробива малко повече от Gamo Hunter 1250...всичките пушки са 5,5 мм и са тествани при еднакви условия!
Разхода на въздух след натягането на пружината и на макс мощност : от 200 до 140 бара т.е. за 60 бара(прибл.) направих 50 изстрела! Стрелях от 15м, от хатсанската двунога, с фабричния модератор. Най-свита група направи с jsb heavy 1,175 и gamo pro hunter (нов) - една дупка. След това е баракуда мач 5,51. Не харесва стар, уж хубав на вид про хънтър, група колкото 2 ст. Поради липса на високи монтажи временно съм с ниски...не е много удобно прицелването от ръка, от двуногата по-бива.
 
Последна промяна:

sess84

Редовен Потребител
с най-добри чувства вземи си един хронограф иначе всичко което правиш е без мислено :cheers:
 

Jorom

Редовен Потребител
И на него ще му дойде времето, засега се оправям с трупчето
А че е безсмислено всичко което правя...не съм съгласен! Друг ще каже сложи си регулатор...не съм вманиачен като някой хора в този форум които ги интересува с колко точно м/с стрелят различните чашки, коридора да е 3 м/с, теглят си чашките и т.н. маниащини! Мен ме устройва група колкото капачка от бира на 50-60м, а това с малко късмет се постига и без хронографи и теглене на сачми, с турска пушка от кашона...
С най-добри чувства!
 
Последна промяна:

joro_ihr

Редовен Потребител
И на него ще му дойде времето, засега се оправям с трупчето
А че е безсмислено всичко което правя...не съм съгласен! Друг ще каже сложи си регулатор...не съм вманиачен като някой хора в този форум които ги интересува с колко точно м/с стрелят различните чашки, коридора да е 3 м/с, теглят си чашките и т.н. маниащини! Мен ме устройва група колкото капачка от бира на 50-60м, а това с малко късмет се постига и без хронографи и теглене на сачми, с турска пушка от кашона...
С най-добри чувства!
При разлика в скороста 20 м.с. надали ще направиш групата, за която говориш. Хроното ти е за това, да знаеш в какъв диапазон на налягането ти е платото и там да стреляш.
 

Jorom

Редовен Потребител
жив и здрав


От 15м, от асанската двунога, легнал

Gamo Pro Hunter:
5+3 изстрела (прострелвах оптиката)
9039754Z.jpg

JSB Heavy 1.175
x6 изстрела
9039755Q.jpg

JSB Heavy 1.175
x5 изстрела
9039756s.jpg

Мисля че за любител доскоро не стрелял с години, и турска пушка от кашона, не е зле...
Засега толкова, като се оправи времето ще има резултати и на 30 и на 50м
 
Последна промяна:

Jorom

Редовен Потребител
Е показа си ги, поне първата (с дървения приклад), на 55 метра - пропадане 15 см с баракуда, и 10 см с JSB Heavy - 1,175 но на нея не съм и натягал пружината!
A булпап за стрелба на повече от 50 метрa...има си нормални пушки за тая работа...
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Има момчета стрелят с булпапи на 140 метра. И обикновено там където не може с нормални пушки - например от колата. Булпапът понякога е единствено решение и може също да стреля с голяма енергия и да е зверски точен.
 

Jorom

Редовен Потребител
Не се съмнявам че има такива, но все пак предполагам че са с голяма мощност, по-дълга цев...не като този
Аз имах предвид за стрелба по мишени, не бракониерски работи

Както писах по-напред, без муфа пушлето е дълго 69 см, с хасанския Air stripper е 75 см, а с ориг модератор е 86 см
9039981Z.jpg

9039982u.jpg


Наложи се да сваля цевта за смяна на външен о-пръстен...явно при монтажа се е повредил...използвах момента да почистя добре цевта, да я огледам и от двете страни и да прекарам двайсетина чашки от тези които имам. Търкалях цевта на масата да видя дали има кривина...всичко е ОК, и отвътре и отвън.
Има зависимост между чашките които трудно прекарвах през цевта, и лошото групиране. Най-трудно прекарвах стар(7-8г.), но перфектен на вид гамо про хънтър с остър ръб на главата, и малко по-лесно баракуда мач 5,53! Е, пушката прави най-лоши групи именно с този про хънтър и тази баракуда 5,53. С баракуда мач 5,51 групата е значително по-добре отколкото с 5,53! Прострелката я правих с няколкото бройки останали ми про хънтър купени наскоро...резултатите с новия и стария про хънтър са пълна противоположност...само с жсб хеви 1,175 имах близки до новия про хънтър групи на дистанцията на която стрелях.
Първата пушка също даде отлични резултати с новия про хънтър...по спомен на 30м група от 12 изстрела имаше два флаера на 2-3 см встрани от групата, останалите бяха събрани в капачка от бира...не съм подбирал и сортирал про хънтъра. На повече от 30м не съм стрелял с гамо, там заложих на по-скъпи сачми.
Като тествам пушката на по-голяма дистанция мисля да пробвам H&N FTT и JSB 1,03


Към модераторския екип: мисля си дали няма да е по-добре да се раздели темата на две, и от първия ми пост (#51) да се отдели в нова тема със заглавие примерно: Булпапа на Kral - Puncher Breaker
Както прецените. Поздрави!
 
Последна промяна от модератор:

methaa

Редовен Потребител
Според мен трябва да забравиш за порхънтър. Аз си продадох една пушка заради тях, оказа се че чашките за нищо не стават. Подтвърдено с три пушки. За сега най—добри и достъпни си остават JSB :cheers:
 

Jorom

Редовен Потребител
Е, ако са достатъчно точни за стрелба по кенчета примерно, защо да си хабя jsb-то и hn-a...като мога да пуцам с по-евтините гамо...
Пушката явно си иска по-леки чашки - около грам, така че макс jsb 1,175 и може би баракуда...тестовете ще покажат.
Иначе имам и по-тежки: jsb monster и straton по 1,645 гр. и асаня добре стреля монстърите на 50-60м - в кленово трупче монстъра влиза 40+мм, повече от баракуда. На 12-13 м дупчи нацяло трупчето (55мм) с монстър и TS18, с баракуда не винаги. Бях наблегнал на тежки чашки покрай BT-то, сега обаче покрай булпапа, явно ще купувам и леки-около грам...
 
Последна промяна:

mario321

Редовен Потребител
Аз имах предвид за стрелба по мишени,

A булпап за стрелба на повече от 50 метрa...има си нормални пушки за тая работа...[/QUOTE]

Колега Jorom за този вид стрелба по мишени над 50+ м, примерно на 100м си иска хубава оптика, със по хубав кръст, по добро избистряне и увеличение, после вече може да се види кои са точните чашки за булпапчето и накрая да се разбере и колко може да даде от себе си пушлето.
 

Jorom

Редовен Потребител
За момента нямам хубава оптика, затова стрелям до 50-60 м...и на хубавата оптика ще и дойде времето...но, засега това е положението.
 

dberov

Редовен Потребител
Не само оптиката ще допринесе за направа на добра мишена на 100м и нагоре, имаш доста фактора за да постигнеш това.
Добре стреляща пушка, добри чашки от сполучлива партида, стабилна упора, що годе добра оптика, хубаво време с безветрие и решаващия фактор - стрелеца. След малко тренировки 50-те метра вече няма да са ти интересни и гаранция че ще минеш на по големи дистанции, тогава ще се убедиш че съмненията ти от долния цитат спрямо булпапа и нормална пушка са абсолютно грешни. Впрочем какво е нормална пушка ???
A булпап за стрелба на повече от 50 метрa...има си нормални пушки за тая работа
Успех с тестовете за чашки, сигурен съм че ще опиташ всички видове с които разполагаш защото още те сърби крастата но мисля че ще както болшинсвото колеги ще се спреш на JSB 1.175гр, пробвай и в субкалибрените 5.52мм и 5.53мм.
 

ToHKa

Редовен Потребител
Тази пушка не съм я виждал и докосвал,но те съветвам да се предържаш към съветите на dberov и metha ,определено знаят какво пишат !!!

Забрави за чашки Гамо - ВСИЧКИ.
Сложи си що годе "маркова" оптика за да не ти шари паралакса.При еФтините оптики се наблюдаваа тази физична величина изразена в шаренето на Х-са около точката която целиш при движение на окото в околяра. Става въпрос за китайските ментета ...
С булпап се стреля една идея по трудно , демек иска се стажж ;) . Стреляй,опитвай,учи се :)

Жив и здрав.

offtopic.
 

Jorom

Редовен Потребител
......тогава ще се убедиш че съмненията ти от долния цитат спрямо булпапа и нормална пушка са абсолютно грешни. Впрочем какво е нормална пушка ???
......
Изобщо не са ми грешни съмненията! Аз на това което изпитвам при стрелбата ли да вярвам, или на други?
Аз стрелям от ДВУНОГА, не от ръка! Булпапа има предимство, единствено при стрелба от ръка...аз така не стрелям, понеже стрелям за точност - по мишени...
JSB Heavy 1,175 не е винаги най-доброто за всяка пушка...някой харесват повече баракуда...така че нека не ги превъзнасяме толкова чехите... Реално нямат нищо тежко, което има точността на баракудата...поне с моите пушки! Straton-а 1,645 е пълен ташак като точност и пробивност, обмислям да ги дупча отпред и да ги направя холоу поинт. Monster 1,645 също не съм доволен, малко по-добре е от Стратона. Ако трябва да избера само един модел чашки с които да стрелям, това няма да е JSB, а Baracuda Match! Моето BT65, от кутията, с евтината му оптика прави групи на 55м с баракуда мач 5,53 колкото капачка от бира...мен това ме устройва напълно...нямам мераци да трепя мухи на 100м(правил съм го, но на няколко метра). Но все пак, ако е възможно за по-разумна сума(не повече от 200 лв)да се сдобия с оптика подходяща за стрелба на 100м и нагоре, бих взел такава...
После ще взема да мисля и за цев LW за BT-то, че да е по-точно на 100м...и т.н. и т.н....
До месец някъде ми се очертава да мина покрай Ямбол, и ще се отбия в магазина на pushka.eu за избор на оптика...да я пипна, да я видя. Макс. увеличение 16 или 24 да гледам за дисциплината стрелба на 100 метра?

Тази става ли
http://www.pushka.eu/product/Оптика_KONUSPRO-6--24x44-MIL--DOT
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Недей да бързаш да си купуваш LW цев. Я кажи на БТ-то шока махнат ли е?
По горния ти пост,съдя че не е отрязан шока на БТ-то ти. Защото повечето цеви не стрелят добре тежък проектил, ако има шок цевта. Но все пак си има и изключения,та заради това те питах дали има шок цевта на БТ-то ти.
За разпробиването на чашки,не те съветвам нищо няма да направиш,даже напротив още по-зле ще стане групата.
 

Jorom

Редовен Потребител
Изобщо нямам намерение да купувам LW цев....но почвайки с оптика за стрелба на 100м, следващото ще е да купя и по-точна цев...едното води след себе си друго...чак се чудя на себе си що се връзвам на акъла на разни снайперисти с въздухарки...
Много по-смислено и полезно ще ми е да взема втора бутилка за Бт-то която е 240 кинта, отколкото оптика за тея пари...да не говоря за по-скъпи
Има си шок Бт-то, нямам никакво намерение да скъсявам цевта!
То е ясно че ако Стратона го направя холоу пойнт точността ще е по-зле....но тя така или иначе е зле...поне ще имам проектил за близко до средно разстояние с много голям шоков ефект, което в определени случай може да е е доста полезно...няма да е за мишени Стратон холоу пойнт-а...
 
Последна промяна:
7

7842

Гост
Недей да бързаш да си купуваш LW цев. Я кажи на БТ-то шока махнат ли е?
Преди време бях писал подобно нещо и много колеги ми отговориха същото-защо да купувам LW цев,инвестицията не си струвала и т.н. Не е ли по добре LW цев без шок и 60 см,отколкото да се реже 58,5 см. старата цев и колко по-къса ще стане след това.В руските форуми даже гледам колеги с LW цеви 70 см.
 
Нагоре