Kral Arms

Jorom

Редовен Потребител
Моя Hatsan BT65 RB с пластмасов приклад е с 250 лв. по-евтин от същия с дървен приклад, а при булпапите Крал разликата е 20 лв между дърво и пластмаса...странно. Хатсанското дърво ще да е някакво много ценно явно...
 

оги-пз

Редовен Потребител
Ами на хатсан дървените приклади са си наниво. Отделно пушката специално Бт65 щеше за ти е много по-точна именно с дървен приклад, защото дървото несе измята, а пластмасата им яко се измята от температурните разлики. Матеряла на дървения приклад на хатсан си е орех, и са си красиви спор няма.
 

Jorom

Редовен Потребител
Така е, полимерни са...и аз бях предубеден въпреки че четох в американски форум мисля че шината въпреки че е пластмасова е много здрава и след сваляне на оптиката няма отпечатък по шината...потвърждавам че е така!
 

andi

Редовен Потребител
Полимерна шина се слага където ще се ползва бързомер .
Дори най-големите фирми се пробваха , и се отказаха от идеята да пестят и от тук, ако ще се слага оптика . Досега полимерна шина и оптика и големите не могат да съвместят .
Ама може точно от КРАЛ-армс да са направили революция в оръжестроенето .
 
Последна промяна:

Jorom

Редовен Потребител
Поръчах си за мен булпапа с полимерен приклад, на базата на ревюта на пушката с полимерен приклад взех това решение...надявам се че няма да съжалявам че не взех дървото.
Нямам търпение да си я взема от магазина...
 

asens

Потребител
Честито,
Преимуществото е металната шина и има отделение за резервния пълнител отпред.
 

Attachments

  • 20170208_201504.jpg
    20170208_201504.jpg
    169.4 KB · Прегледи: 172

Jorom

Редовен Потребител
9037816F.jpg
9037817x.jpg
9037818e.jpg
9037820L.jpg
9037821f.jpg
9037822z.jpg
9037823Z.jpg


Благодаря за честитките! Послушах интуицията си, и не сгреших че избрах полимерния приклад...действително при него шината е метална...това не го знаех предварително...беше приятна изненада! Има място за пълнителя в предната част на ложата. Както се вижда от снимките, полимерния приклад е по- къс с около 4 см, и по-тънък, особено при ръкохватката и ложата, както и по-лек. Центъра на тежестта е изместен по-назад спрямо дървения приклад, спусъка е с по-дълъг ход, но и тук не ми хареса даже е по-зле от първата пушка....но след регулиране вече е ок!
Качеството на полимерния приклад е доста добро. Дължината на булпапа с полим. приклад със свалена муфа е 685мм. А всъщност муфата разваля групата и не мисля да я слагам ако стрелям без модератор, по-скоро ще бъде с air striper-a пушката...
Като минус на полимерния вариант е, че при прикладване, носа ми е на 1 см или опира леко в пълнителя...мисля да удължа с 2-3 см приклада.
Прекарах няколко сачми през цевта без да я свалям - от изхода към входа, цевта няма шок, хода е равномерен
Това е засега, като си намеря монтажи за оптиката ще я пробвам и как стреля
 
Последна промяна от модератор:

asens

Потребител
Пак честито и няколко съвета от патил :) :
1. високи монтажи за оптиката, иначе се схваща вратът;
2. задтилък решава много успешно проблема с дължината на приклада, моят добавя около 2,5 - 3см дължина, регулира се с няколко подложки, изрязани от мукава;
3. провери дали случайно при натискане на спусъка в ложата не се опира най-задния елемент от спусковия механизъм. Решава се с леко запилване на ъгълчето;maxresdefault.jpg
4. според мен - задължителна фаска;
5. фабрично платото в 10 м/с коридор при мен беше от 195 до 110 атмосфери. За по точно измерване ще ти трябва хроно.
6. ако стреляш на малки мощности, трябва да се помисли за фиксиране на регулатора на мощността, иначе се мести от изстрел на изстрел към намаляване на мощността.

Приятно пуцане :rambo::cheers:
 

Attachments

  • Buttpad.jpg
    Buttpad.jpg
    84.2 KB · Прегледи: 86
Последна промяна:

sevdaka80

Редовен Потребител
Регулатора за мощност,не може ли да се подсигори с по твърда пружинка,да не се самопревърта.
 

asens

Потребител
И още нещо - предната осмица - винтчетата се отвиват и се изваждат, отбелязва през осмицата отвътре (при неутрално положение на цевта) къде точно трябва да контактуват и с подходящо свредло се правят малки глухи отвори. Това гарантира, че при обратното им затягане цевта няма да мръдне при удар или транспортиране.

П.С. Положението на цевта е силно зависимо от осмицата. Първо леко отхлабих осмицата и леко я завъртях наляво надясно около цилиндъра, за да намеря положението в което цевта се "освобождава" от влиянието й, т.е. има страничен ход в отворите на самата осмица.
 
Последна промяна:

asens

Потребител
Регулатора за мощност,не може ли да се подсигори с по твърда пружинка,да не се самопревърта.
Пробвах, но не става особено добре. правил съм си експериментът да мръдна настройката с косъм и скоростта веднага се променя. По-назад съм предложил лесно решение за фиксация, което със сигурност работи.
Между другото, при средната настройка Пунчера стреля почти като с редуктор в много широк диапазон от налягания.
 

Jorom

Редовен Потребител
За съжаление взех последните високи монтажи за оптика налични в магазините в бургас за пушката на баща ми, и сега за мен няма...има само ниски или моноблокове(скъпи), което не искам.
Задтилък също ще търся.
Няма да стрелям на друго, освен на макс. мощност, на минимална забива баракудата до средата в дървото...от упор...револвера ми Кросман 357 СО2 е по-силен от Крала на мин.
Натегнах пружината...резултата е значително по-добър отпреди това...ще пробвам колко изстрела ще направи така. Надявам се че вече мощността ще е достатъчна за да го няма това пропадане с 10-15 см на 50-60м
В крайна сметка колко човека пишещи във форума имаме булпапа на Крал, щото бях останал с впечатлението че аз съм единствения...
 
Последна промяна:

asens

Потребител
И по повод натягането на пружината - при мен няма застопоряване на булпапа за разлика от Максито. поради това пробих отвор отстрани отзад на затворния блок и нарязах резба М4 и с отрязан болт, на който направих шлиц вече мога да застопорявам болта, натягащ пружината. maxresdefault (1).jpg
Направих отвори на съответните места в приклада, така може да се регулира натягането на пружинтата без да се разглобява желязото от приклада :).
kral-puncher-breaker-bullpup-synthetic-1.jpg
Силно препоръчвам, обаче, да си намериш малко по-корава и къса пружина, с което да освободиш ударника и да си добавиш поне десетина, ако не и повече изстрела, с едно зареждане.

Реглажът на спусъка при мен - натягам посочения винт и придържам в заредено положение лоста за зареждане, докато не го освободи, след това връщам на 1/4 - 1/3 оборот. Ходът се регулира от съседния винт и от гайката на тягата. Това за уточнение, предполагам, че и сам си стигнал до тези изводи.
119_Kral-Puncher.jpg снимката е от макси, но устройството почти същото, без лоста на спусъка.
 

andi

Редовен Потребител
Тези са крали яко от Еваникс . Как пък всичко са копирали , поне за декорация да бяха променили нещо !
 

dberov

Редовен Потребител
Тези са крали яко от Еваникс
Не е баш така Анди, да бяха копирали материалите и качеството...
Как пък всичко са копирали , поне за декорация да бяха променили нещо !
Te от Еваникс пък хич не са копирали, като най пресен пример е последната им пушка Evanix Max Power дето много прилича на FX impact ;)
 
Нагоре