Kral Arms

Dan4o

Потребител
Аз миналия weekend моя bigmax го заредих 3 пъти до 290 бара понеже съм натегнал пружината на ударника и от 290бара до 250 бара си хвърля 3.5 грама слъгове със 275 м/с а след 250 бара до 180 бара със 285 м/с но на щуцера държа винаги и накрайника който е за бърза връзка и да гръмне никаде няма да иде.

над 115 -120 дж. е вредно спорвд мен за бигмакс х 6,35! И не е нужно! Преразход и малко в плато!
 

llcoolj

Редовен Потребител
Аз миналия weekend моя bigmax го заредих 3 пъти до 290 бара понеже съм натегнал пружината на ударника и от 290бара до 250 бара си хвърля 3.5 грама слъгове със 275 м/с а след 250 бара до 180 бара със 285 м/с но на щуцера държа винаги и накрайника който е за бърза връзка и да гръмне никаде няма да иде.
Ако си с оригиналните бутилки на Бигмакс-х и ги зареждаш до 290 бара, това граничи с лудост, да не давам друго определение.
 

kokodjambo

Потребител
Всичко си е точно Kral arms е мега яка пушка 144J със сменени бутилки 1.3L и сменена Kral цев от 6.35 на 7.62мм със 3.5 грама Zan slugове бие си 50 от 50 гонга на 200 метра даже и от ръка. А платото съм го делегирал на външен регулатор Huma с пренаредени шайби както си е фабрично направен да се пренарежда и държи 250 бара изходно налягане със много малки отклонения от макс 1 бар понякога. Така платото е ститици точни изстрели само бутилки с въздух да имаш вързана по схемата "Водолаз". Новия Majestic в 45-ти калибър ако се върже към същия водолаз ще е супер.
 

Attachments

  • 20231201_131757.jpg
    20231201_131757.jpg
    133.3 KB · Прегледи: 99
  • Screenshot_20240122_171130_YouTube.jpg
    Screenshot_20240122_171130_YouTube.jpg
    583.7 KB · Прегледи: 100
  • FB_IMG_1706471399993.jpg
    FB_IMG_1706471399993.jpg
    49.4 KB · Прегледи: 94
  • 20240122_173834.jpg
    20240122_173834.jpg
    450.2 KB · Прегледи: 98
Последна промяна:

wakafaka

Редовен Потребител
@The PuNiShEr Ето как стана захващането на лайнера към корпуса.2 алуминеви детайла с външен диаметър няколко стотни по-малко от тръбата в която влизат.Разрязани на 2 и двете полувини се пристягат една за друга с 4 болтчета М3.Първоначално лайнера мръдна заедно с детайлите малко напред от налягането но направих 4 вдлъбнатини за да могат болтчетата от корпуса да пристягат на едно и също място лайнера и няма мърдане сега.Лайнера спрямо алуминиевите държачи не е мръднал.В предната част на лайнера има резба М9х0.5 и се навива в детайл с дупка Ф7мм който отвежда голяма част от нагнетените газове назад в шрауда.Изкарах късмет и засега всичко има съосие.Тапите пред цевта са карбонови и в момента са с Ф9мм дупка но ще се пробвам малко-по прецизно да ги изработя и ще пробвам навсякъде с дупки Ф7м и ще разширявам доколкото е нужно.
IMG_20231225_003506.jpgIMG_20231225_003518.jpg
Ето малко клапанчета(от дясно са оригиналните)
IMG_20240108_212050.jpg
Ударника е направен наново 120 грамов за да остава малко по-дълго отворен клапана.Въпреки 120 грамовия ударник има Valve lock(клапана не може да се отвори) над 180бара.Леглото на клапана е на конус.Дупката на леглото е Ф6.5мм(на конус).Клапана е на конус с диаметър Ф9мм и опира вътре в конуса на леглото.Ако дупката на леглото на клапана е над Ф6.5мм забелязвам че клапана се отваря под 1 мм(пробвал съм с Ф7 и Ф8мм и е по-зле на всички налягания).Също така пружината на клапана не трябва да е много твърда.

Резултатите от FX Slug liner-а 700mm са много добри.С H&H 46 грейна(3гр) 300м/с плато от около 170 до 120 бара.Алтарос 66грейна/4.3 грама успява да го засили до 290м/с.Още изстрели не съм броил но ще са около 10-тина в плато.Лайнера е стабилизиран доста добре и не мърда.Експеримента с интеграцията на лайнера е успешен.Ако някой иска да влезе в този филм със лепенето на лайнера в карбон пишете ще помагам.

Ето също как стана задната част на клапана(която се завива в бутилката).Идеята беше да минава повече въздух около пружината и клапана.

IMG_20240108_212120.jpg
Възпаление на щуцера за зареждане:
Аз на 4 турски пушки съм забелязал че сачмите които държат нипела са се впили в нипела(а е зареждано до 250бара).Веднага за всички пушки бяха поръчани китайски бързи връзки за 300бара.
Мъжки от неръждавейка с карантий от бронз и подходящи О-пръстени ф8мм-М10х1(около 5-6 лева са).Препоръчвам тези които са със шестограм на бронзовата гайка която натиска пружината.
Женските бързи връзки също са от бронз но са доста по-масивни от турските.(не знам за цена защото ми дойдоха с китайската зарядна станция).
Зареждал съм многократно до 280-290бара и нямам увредена бърза връзка.(за разлика от турските).И на 3-те ми пушки съм със тях.
Всичко си е точно Kral arms е мега яка пушка 144J със сменени бутилки 1.3L и сменена Kral цев от 6.35 на 7.62мм със 3.5 грама Zan slugове бие си 50 от 50 гонга на 200 метра даже и от ръка. А платото съм го делегирал на външен регулатор Huma с пренаредени шайби както си е фабрично направен да се пренарежда и държи 250 бара изходно налягане със много малки отклонения от макс 1 бар понякога. Така платото е ститици точни изстрели само бутилки с въздух да имаш вързана по схемата "Водолаз". Новия Majestic в 45-ти калибър ако се върже към същия водолаз ще е супер.
Отворен ли е трансфер порта на тоя бигмакс? Това не са ли ниски скорости за за толкова лек проектил в 7.62?
 
Последна промяна:

Jorom

Редовен Потребител
Окей колега ще се радвам ако има и веднага ще взема
Проверих за масивна бърза връзка за щуцера на Крал. За съжаление, само моята мостра е била. Внос само по заявка, доставка 2-3 месеца(с регулярните доставки на магазина),цената е 15-16 лв на брой
Аз няколко месеца ги питах за тая бърза връзка, докато най-накрая им писна от мен, и ми докараха след още три месеца само една бройка да пробвам ще ми върши ли работа, така че според мен трябва от другаде да се търсят такива бързи връзки
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Монтажа за оптиката е със оток. Седи на криво от едната страна.
Това е от възпалението. Вчера ми докараха и пациент с повръщане. Bigmax - плюеше проектилите. Оказа се, че монтажникът е бил пиян, или болен, като го е сглобявал - цевта беше завъртяна настрани, така че отворът, към трансферпорта, беше почти закрит. Абе, страшна работа са комшиите - големи майтапи, напоследък с тях.
 
Последна промяна:

De_Marco

Редовен Потребител
цевта беше завъртяна настрани, така че отворът, към трансферпорта, беше почти закрит.
Те, че не им пука, е ясно. Ама ми е интересно да си купи човек такава пушка, да види че има проблем и да не знае основни принципи в действието й. Може и аз да съм сбъркан, ама всяка моя техника, която ползвам искам да знам на какъв принцип работи...
 

De_Marco

Редовен Потребител
Е то аз още съм новобранец тук, а и в много други сфери, но това са фундаментални неща в принципа на действие на всяко PCP. Не говорим за мъртви обеми, дроселиране на газовете, редукция на налягане, скорости на отваряне/затваряне, размер и ъгъл на проходните отвори, а за проста спринцовка, която е с прегъната игла и ползвателя се чуди защо не излиза струя в края й.
Бигмакса не е пушка за всеки, аз примерно не съм дорасъл за такава, но ако някога си купя, предварително ще й знам и кътните зъби, а не защо не ще да стреля със завъртяна или липсваща цев (недай Боже второто, не че и това е невъзможно при комшиите). :D
 

valcholakov

Редовен Потребител
Това е от възпалението. Вчера ми докараха и пациент с повръщане. Bigmax - плюеше проектилите. Оказа се, че монтажникът е бил пиян, или болен, като го е сглобявал - цевта беше завъртяна настрани, така че отворът, към трансферпорта, беше почти закрит. Абе, страшна работа са комшиите - големи майтапи, напоследък с тях.
Наскоро бях на екскурзия в Турция /организирана/. Водиха ни в голям завод за кожени изделия, якета, колани, обувки, чанти...
Много от работниците бяха негри, Афганистанци, араби. Ако и в оръжейните заводи е така ще има още изненади.
 

toni_tv

Потребител
Колеги на Бигмакс 6.35 колко е twist rate in, че не съм запознат с това да го въведа в калкулатор за Аркен. Там по подразбиране е зададено 12.0. До колкото разбрах на повечето е дясна
 

Dan4o

Потребител
Колеги на Бигмакс 6.35 колко е twist rate in, че не съм запознат с това да го въведа в калкулатор за Аркен. Там по подразбиране е зададено 12.0. До колкото разбрах на повечето е дясна
стъпката е 1:19,7
 
Последна промяна:
Нагоре