KalibrGun

Sen

Редовен Потребител
Аз винаги съм си взимал пушки за да стрелям с тях, не да ги човъркам. Едвам намирам време да пуцам, па да трябва и за човъркане да отделям дни - нееее, благодаря. Човъркайте си ги вие.
Това все още е и тяхната философия и имат достаъчно клиенти за такъв тип пушкала. След като има достатъчно платформи/заготовки на пазара, от евтини до необосновано слъпи, защо да се гъчат и те там???
Последно преди Коледа пих кафе и имахме раздумка там при тях, ама нямат намерение скоро да тръгват по този път.

иро̀ния​

Тълковен речник

ж., само ед.
1. Тънка, скрита насмешка, подигравка. Отнасям се с ирония. Говоря с ирония.

Наздраве на всички ;)
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ирония? Неее, напълно съм сериозен. Последните 15 години откакто съм се върнал към стрелбата с ВО, не съм се отклонявал от тази моя линия. И не съм пречил на никой да следва неговата си.
Камо ли пък да му се присмивам. Всеки е свободен да ближе където си иска или поне докъдето му достига езика.....
 

Sen

Редовен Потребител
Моето беше. Не твоето.
А ти правиш чудесно.
Успешна стрелба, момчета, било с Щурци или с друго.
 

boiko

Потребител
Пеко, е поне им кажи да не праят тия пушки тежки и тромави... много губят от това..приклада може да се махне изцяло.. 2-3 часа на 3д програмата...
 

Licho

Редовен Потребител
Здравейте,колеги,
От доста време се опитвам да се свържа с Калибъргън Крикет,но телефонът им е недостъпен,сайтът- също.
Някой знае ли нещо по въпроса?Как да се добера до тях?
Благодаря предварително!
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Вече е уредено.....
За желаещи да правят ъпгрейди на стария Крикет Стандарт, ще има нови по-тежки удърници, нова камера, вдигаш редуктора на 140-150 бара, и нова цев 600 или евентуално 700 мм и те ти "модерна" слъгова версия.
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
С нови "слъгови(1/16)" цеви, може и други мераклии да се нахвърлят, не само собствениците на Крикети.
Знае ли се кой ще е производителя на цевите, CZ,LW ... ?
 

gary m

Редовен Потребител
Вече е уредено.....
За желаещи да правят ъпгрейди на стария Крикет Стандарт, ще има нови по-тежки удърници, нова камера, вдигаш редуктора на 140-150 бара, и нова цев 600 или евентуално 700 мм и те ти "модерна" слъгова версия.
Интересно, .
I'm following.;)
 

Licho

Редовен Потребител
Благодаря,колега Sen,
За радост,Петко има връзка с Калибъргън!
Надявам се заплануваните неща да се осъществят!
 

lynx

Редовен Потребител
Цевите са само за Крикети, като резервни части. За други пушки не се знае дал ша пасват
За доста пушки може да паснат стига бай Струг да е съвестен и кадърен. Особено дългия вариант 700мм ще има мегдан за напасване към други пушки. Има месо за подстригване.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Цевите с които работят в момента са само CZ без шок 600 и 700 мм. Взаимозаменяеми са с Крикет 1 и Крикет 2.
Но за добър ъпгрейд трябва да се добави втулка на резервоара(за да се увеличи зад редукторната камера), нова задна тапа, нов по-тежък ударник, добре е и пружината и клапана да се опреснят, както и редуктора да се вдигне на поне 140 бара.
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
@peko , почнах да заглеждам и крикетите, в частност тактикал версията. Направи ми впечатление, че в мундилар се предлага със старите цеви със шок, а в сайта им е с новите цеви вече.



Имаш ли инфо дали новите цеви се справят отлично с чашки, както старите или ..?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Няма угодия на всички.
Първите които излязоха си бяха с шокови цеви. После пуснаха и без шок, но който взима такива, едва ли е за да стреля с чашки или пък да ги тества.
Просто си изясни за себе си за какво ти е определена пушка и с какво искаш да стреля.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Така, има вече яснота за "тунинг" кита за Крикет 1 или 2.
сбор.jpg
Цев 600 или 700 мм (ползва си се стария модер без проблем), Цз кована, без шок, туист 45 см(17,7").
ствол .jpgствол.jpg
Нова втулка(пленум) 72 мм, реално удължава обема вътре с около 40 мм.
камера.jpgкамера 1.jpg
Нов клапан, нов по-тежък ударник(но не е волфрамов), нова пружина за него и нова тапа метална.
ударник.jpgтапа.jpg
Цена за кит със 600 мм цев = 294 €, със 700 мм 300 €. Доставка без бързане 2-3-4 седмици(когато ми излезне транспорт) +10-12€. Доставка с куриер - според куриера и срока от 35 €(с вкл. застраховка) нагоре.
Цена само за цев 600 мм = 250 €, 700 мм = 260 € + съответните разходи за доставка.
Без никаква промяна по Крикет 1, само с монтирана цев 700 мм - вдига 10-12 Дж. С пленум, пружина и ударник, без промяна на отвори над 20 Дж. Ако се промени и трансфера на 6 мм, над 30 Дж.
Кита може да се ползва като обратима промяна. Дори и да се разшири трансфера, после с втулка може пак да се стесни.
 
Последна промяна:

Licho

Редовен Потребител
Ще си позволя да кажа и още нещо,което узнах от Петко и което касае тези,които търсят късата шокова 45 см.цев.
Накратко:
За съжаление,тя вече не се произвежда и я няма в наличност.
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Добавям тук и още една възможнпст - Цев ЦЗ кована, без шок в 4,5.бланк(демек заготовка необработена), 600 мм дълга, 18 мм диаметър. Има опция да се шлайфа на 15 или 16 мм. . Ориентировъчна цена 120€ без разходите(крайната ще зависи от големината на партидата) . Може да се шлайфа диаметъра срещу 18€ допълнително.
 
Нагоре