KalibrGun

peko

Редовен Потребител
ФТКС
На снимка е едно, на живо е друго.
И си е прикладисто, и си е булпап. Ако се отнася за Спрингбока. Няма как с 60 см цев да е късо.
Ако е за Крикета, той е един от първите и винаги си е бил булпап. Дори и с тактикъл приклад, остава 88 см дълъг, но това е само друга версия.
А що се отнася до "тъпото" решение, Светослав го е нарочил в един момент, само защото не си е намерил точно такава съчмичка, която може да се замени и с гумен или силиконов о-пръстен, тефлонова шайбичка или каквото друго подходящо имаш под ръка. Другото име на тъпо е просто. Простите неща вършат също работа.
Та всеки го кефят различни неща. Аз също не харесвам пушки, с бутилки отпред, независимо от марката. Искам ложа да си държа с лявата ръка.
А жълтото си има привърженици - дори има наддаване за тая на снимката, в 4,5 е и е единствена.......
А лелята, дори и за мен изобщо не беше прикладиста. Може да е добра беладжийка, къса, лека, но не и прикладиста. Но тя за това е мислена.
Докато тук не това е търсено.
 

dberov

Редовен Потребител
А бе хубу-хубу ама нищо общо с колибрито.
Супер ме е яд че не го направиха и него семи-ауто, рядко красива пушка.
Не знам сега кой им е дизайнера, но въобще не ми хващат око а да не говорим за влошаване качеството.
На скоро ми идва един крикет единичка, ми той приклада тук-там пръснат леко с гума и лъщи пластмаса, нищо общо със старите вулканизирани гумирани приклади, дето като я изтърва и подскача като топка.
 

MALIN

Потребител

Kalibrgun springbok​


Истината ще е това.полуавтоматична, но лошото е че засега я има
Само в 5,5 74 джаула
До края на годината ще я пуснат и с lw цев в 7,62 и пластмасова ложа който пръв я вкара ВЕДНАГА я копувам от него.
С тая пушка кефът ще бъде уникален.
Предполагам че в 7,62 ще е поне 120 дж
 
Последна промяна от модератор:

MALIN

Потребител
Само едно ме притеснява че пише че в 5.5 и в 6.35 цевите ще са чешки , а в 7,62 LW доколкото знам и имам малко опит , цеви LW не харесват слъгове???
 

MALIN

Потребител
Тоя спрингбок който го вкара в България ще сцепи земята. Тогава фх-сове , импакти , мимпакти, вулкани , мулкани, всичко ще иде по дяволите.искам я пластмасова в 7,62
 

du6ata

Редовен Потребител
Тоя спрингбок който го вкара в България ще сцепи земята. Тогава фх-сове , импакти , мимпакти, вулкани , мулкани, всичко ще иде по дяволите.искам я пластмасова в 7,62
Ти май Импакт си виждал само на картинка
 

dberov

Редовен Потребител
Колеги, човека е хлътнал по тая пушка, не му скършвайте хатъра.
До края на годината ще я пуснат и с lw цев в 7,62 и пластмасова ложа който пръв я вкара ВЕДНАГА я копувам от него.

Милане, никой няма да плати от джоба си пушката за да я купиш от него. Ако искаш да я имаш, процедурата повечето я знаят, парите се дават предварително и чакаш да се достави а дали peco ще се ангажира, може да каже само той.
За момента пушката се предлага само в .22 калибър с приклад от дърво и ламинат, но няма в наличнност и са на pre-orders, сиреч с предварителна поръчка. Пише го в сайта на Kalibrgun а и peco е упоменал това в пост #838
Пише че други калибри ще има, но не се знае кога, очаква се скоро...
Ако желаната от теб пушка се появи в www.mundilar.net или www.huma-air.com или в друг електронен магазин където приемат плащане с PayPal, мога да се ангажирам с доставка, но не и където се плаща с кредитна или дебитна карта, че сметките ми са под мониторинг на НАП.
Само едно ме притеснява че пише че в 5.5 и в 6.35 цевите ще са чешки , а в 7,62 LW доколкото знам и имам малко опит , цеви LW не харесват слъгове???
Не зная по какви съображения се притесняваш че са с CZ цев. Ако аз би трябвало да избирам между CZ и LW цев, без колебание бих закупил с CZ.
Първо, че качеството на LW цевите не е това което беше преди 10 години и второ те са много меки, изтървеш ли пушката върхи LW цев се изкривява. За CZ цевите от личен опит мога да кажа само добро, като изключа една която дойде дефектна но ми я замениха на момента. Изтървал съм си пушката многократно и на всякакви повърхности, като най силно я изтрешях в под с настилка от мозайка веднага след като я бях прострелял. Вдигнах я и направих няколко изстрела по мишената, нямаше никакво изместване, целеше центъра дупка в дупка.

p.s.

Моля те не пиши пост след пост през няколко минути а концентрирай всичко в един.
Ако си забравил да напишеш нещо, отиваш под първия пост който си пуснал, там има бутон Промени, натискаш го и добавяш каквото желаеш.
 
Последна промяна:

Licho

Редовен Потребител
А дали изобщо е възможна поръчка на LW цев за Крикет Стандарт в 5,5 от Калибъргън?
 

dberov

Редовен Потребител
Тази година ми донесоха два крикета с теч от първия внос който peco/Петко направи. И на двата се оказа че е от О-пръстените на редуктора, че смених и моите превантивно. Та да сте хаберлии ако почнат да изпускат налягане.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ехее, че те повече от 10 години не са барани.......... Моя на осмата година реших да му намаля редуктора, та и аз тогава го обслужиш.
 

dberov

Редовен Потребител
Ухааа, кога минаха тия годинки бе Петко.
То и аз като ми се развали моя след ремонта му сменях, но пак ги смених.
 

Niki

Редовен Потребител
Те може и да са на десетина години, ама важен е надстрела, че имам наблюдения някой не вадят инструмента по година и повече?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Едно време с тия Щурци само се стреляше... От палета съм си заделял по кашон 1,03 и кашон 1,175 и са свършвали до следващата доставка.
Със сегашните пушки само се тества..... А с тия, а с ония слъгове, а с тая а с оная цев, а с тоя а с оня кит, а с тва а с онова налягане, па айде тази на тезгяха и да пробваме друга пушка.......
 
Последна промяна:

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Едно време с тия Щурци само се стреляше... От палета съм си заделял по кашон 1,03 и кашон 1,175 и са свършвали до следващата доставка.
Със сегашните пушки само се тества..... А с тия, а с ония слъгове, а с тая а с оная цев, а с тоя а с оня кит, а с тва а с онова налягане, па айде на тезгяха и да пробваме друга.......
Така е колега рeкo, навярно си прав. Но нека и все пак не пренебрегнем и факта, че едно време пцп пушките са били много по-малко и по-трудно достъпни спрямо последните 2-3 години, по-голямата част не са имали редуктори за човъркане :D , стрелбата със слъгове и интереса към тях се засили също през последните 2-3 години, възможностите на хората са станали по-големи погледнато финансово, не изключвам и факта че наблюденията ми показват интереса на колегите да си чоплят сами пушките заради интересната материя и възможността сами да правят подобрения, профилактики и прочие ( няма да използвам думата тунинг ;) ) Жив пример съм аз самият. Минах през пружинка с мощност 27 дж, хареса ми хобито,вигнах нивото с пцп в 25 кал. Накрая реших да си направя моя си визия за пцп с интегриране на ФХ лайнер, да стреля с 3-3.2 грама слъгове, да е с мощност 130 дж и т.н. Групираност и възможности на пушката на 50,100,200,300 метра съм споделил в темите където трябва. С наличието на 3 матрици и запас от материал за 100 000 +слъга се чувствам прекрасно. Никакви лоши чувства към колегите които с чоплене си създават главоболия и грижи, всеки ще помага с каквото може и иска. Все пак това е хоби.
 

Sen

Редовен Потребител
@peko - така че, Пекич, ако имаш още близък контакт с момчетата от Калибргън, казвай на Андрей и компания да слагат външно регулируеми редуктори и да минават в клас DIY, че инак лошо им се пише ;)
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Аз винаги съм си взимал пушки за да стрелям с тях, не да ги човъркам. Едвам намирам време да пуцам, па да трябва и за човъркане да отделям дни - нееее, благодаря. Човъркайте си ги вие.
Това все още е и тяхната философия и имат достаъчно клиенти за такъв тип пушкала. След като има достатъчно платформи/заготовки на пазара, от евтини до необосновано скъпи, защо да се гъчат и те там???
Последно преди Коледа пих кафе и имахме раздумка там при тях, ама нямат намерение скоро да тръгват по този път.
 
Последна промяна:

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Аз винаги съм си взимал пушки за да стрелям с тях, не да ги човъркам. Едвам намирам време да пуцам, па да трябва и за човъркане да отделям дни - нееее, благодаря. Човъркайте си ги вие.
Това все още е и тяхната философия и имат достаъчно клиенти за такъв тип пушкала. След като има достатъчно платформи/заготовки на пазара, от евтини до необосновано слъпи, защо да се гъчат и те там???
Последно преди Коледа пих кафе и имахме раздумка там при тях, ама нмат намерение скоро да тръгват по този път.
Много правилно го каза. :)
 
Нагоре