KalibrGun

anibis

Редовен Потребител
Тато аз ако съм на теб ще райберовам тоя участък/шока/ за да се освободи цевта от това стеснение/шок/
След това,фина шкурка 1500-2000,и след това с паста,за да се полира този участък.
Не съм го правил това,и не знам на 100% дали ще се получи,но това ще го направя когато цевта съм е прежалили от към шока.
Ако нещо не се получи с полирането,режа шока и всичко ще е по старому.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Абе аз не бих рискувал да махам шока ....по скоро бих рискувал леко да го намаля с около 4-5 мм отпред и с нова фаска, така пак ще има шок но по къс., но тазбира се трябва да со прежалил цевта
 

sts1969

Редовен Потребител
Щом му къса полите на чашките, значи по-добре да се направи по-плавен прехода към шока. Помня че тук във форума го правиха това на една цев и резултата беше мн. добър. ???
 

rashko

Редовен Потребител
Според мен, към Миро.
Какво значи да райбероваш цевта ?
Тя става без нарези или аз не разбирам ?
Искаш да обереш само разликата от шока ли ?

Тато, ако е много силен шока...пак мое мнение, то в края след изстрел полите на чашките ще са издължени с формата на нарезите.
Какво не ти харесва на пушката, че чак цевта да режеш ?
Снимай една чашка.
Звънкия звук пак според мен идва от това, че бойната пружина не лагерува на водач, и от това, че ударника има тънки стени.
 

anibis

Редовен Потребител
Искаш да обереш само разликата от шока ли ?
Да точно Рашко,разликата в шока,пак ще има нарези,но не такива стегнати,това имах на предвид,но това както писах по-горе никога не съм го правел,и не съм на 100% сигурен дали ще стане. Ако ще правя такава интервенция,ще съм прежалил шока.
 

rashko

Редовен Потребител
Звучи ми като да разцепиш стотната т. е. с райбер няма да стане.
Аз бих прекарал здраво закрепен тамон през цевта, и бих отбелязал само участъците в които задържа, след това с полир паста, бих се опипитал максимално да ги изравня.
 

dberov

Редовен Потребител
Експериментирал съм с JSB и Баракуда на различни скорости. С JSB-то целих точно от 268м/с до 295м/с а с Баракуда не можах да направя една добра мишена и не можех да си обясня защо. Затова у дома прекарах с шомпол по 10 чашли JSB 1.175 - 5.53mm и Баракуда 1.37g - 5.5mm след което ги гледах под мощна часовникарска лупа а после ги снимах на макро ефект и едва тогава разбрах защо Баракудата не лети добре.
Въпреки че JSB са над калибрени, нарезите са силно изразени в главата на чашката а полата е само леко стеснена и удължена от шока и според мен това е от мекия материал от който са направени, той подава докато Баракудата е твърда и макар да е в 5.5mm така се деформира от шока че няма как да лети добре.
Смятам че от снимките ще стане ясно какво искам да кажа.

JSB 1.175g - 5.53mm

2015-09-29_222547.jpg 2015-09-29_222650.jpg 2015-09-29_222830.jpg

Баракуда 1.37g - 5.5mm


2015-09-29_223021.jpg 2015-09-29_223043.jpg 2015-09-29_231733.jpg


Относно полиране а камо ли райбероване само на част от шока или цевта НИКОГА не бих рискувал да го направя.
От това което съм чел за полиране на LW цев са нужни поне 1000 прецизно и равномерно тигела минати с най леката паста (паста която отнема възможно най малко) като крайния резултат може да е към по лошо ако се прекали защото LW цевите са меки а за твърда цев като CZ сигурно тигелите трябва да са два че и три пъти повече.
Аз моята цев си я полирах по най сигурния и безопасен начин, яко стреляне и над 40 000 хвърлени чашки.

Това си е мое мнение, който иска да реже или полира, аз не бих!

МОДЕРАТОРА - няма смисъл да гадаем защо трещи, това е издънката на KalibrGun при Шуреца, има доста клипове със самоделни модери повечето по Питерска схема които са много по тихи, дори се произвеждат и продават онлайн.

http://bigtrack.ru/index.php?route=product/product&product_id=107
 
Последна промяна:

petkof

Редовен Потребител
Мисля,че вече бях писал по въпроса за деформацията на проектилите от поставянето им в леглото/барабана/,през постъпването им в цевта и последващо изстрелване.С прекарване на проектил през цевта посредством шомпол не може да се постигнат реалистичните деформации получени при реален изстрел.Правил съм опити с нарезни и СТ цеви при реални условия и температурни граници на околната среда от - 10 до + 32 Гр.Целзиий и дистанции от 25 до 145 м.За да се правят изводи по такива снимки,проектилите трябва да са изстреляни в реални условия,като данните, за които да са записани и проектила да е уловен невредим след излизането му от цевта.След това може да се помъчим да отгатнем защо "това" се получава "така".Ако искаме релни резултати трябва да имаме/правим,реализираме/ строго реалистични опити,които да ни упътят в правилната за нас посока.След години в опити за постигането на консистентни резултати в точността на пневматичния изстрел, с пружинки и ПЦП,си купих пушка с СТ-цев, ФХ Гладиатор.В нета има клип на фирмата производител,където се показват анимирано качествата на новата цев.
Тествал съм вече няколко такива цеви на притежавани от мен пушки/в калибри 5,5 и 7,62/, с буквално всевъзможни за пазара проектили.Показват невероятна точност и минимум деформации по проектила след /даже "доставката"/ изстрел.Имам няколко запазени такива тестови проектилла,които мога да снимам и покажа при интерес.
При нарезните цеви използвани в пневматичния изстрел се създават доста неизвестни, които създателите на СТ-цевите са избегнали, най-вероятно стигайки по-рано от нас до обективни резултати.
Ако искате да разучите сами същността на пневматичния изстрел, забравете всичката теория за огнестрелния и аналогиите с него.Между двата няма почти нищо общо.
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Не мога да имам мнение относно СТ цевите, само два пъти съм стрелял (с твоя БОС и на колегата Zhekov) и съм очарован от тази пушка но до тук, нямал съм възможност да експериментирам и сравнявам.
Когато стрелях с БАМ 51 с без шокова цев Баракудата цепеше мрака с 300м/с а когато взех Крикета която е 5 пъти по скъпа редукторна пушка едва събирах 5 изстрела на 50м в група колкото лев и не можех да схвана защо.
Затова направих тестове, снимки от които си направих изводи и споделих в горния си пост като лично мнение.
Деформацията на две различни чашки минали през шока на CZ цев, макар и прекарани със шомпол се вижда разликата. Сигурен съм че при чашки уловени невредими след изстрел (в реални условия) резултатите ще са по изразени защото при изстрел налягането получено в цевта зад чашката надува полата и я врязва много повече в каналите и при излизане от цевта шока ще окаже по силно въздействие върху полата.
Имам няколко запазени такива тестови проектилла,които мога да снимам и покажа при интерес.
Лично на мен
ми е интересно да ги видя...в темата за чашки.:cheers:
 
Последна промяна:

FreeMan

Редовен Потребител
Това за дълбочините на каналите при баракуда и JSB, както и на късането на полите го има на това видео:

Не мога да се сетя за крикет който да е сниман на бавен каданс и да не прави спирали. Тези които си мислят че нямат - не са гледали през хай спийд камера.
На Митака спря да прави спирали откакто започна да стреля надкалибрено а при мен дойдоха вече по-дебели поли. Също мисля че се полираха малко или много цевите и поубиха идиотския шок.
Да полирам цевта на Крикета - няма, а да раберовам където и да е по нея - никога. Цев пипам или каквото и да е по пушката само при 100% сигурен резултат.
Въпроса беше дали някой е пробвал нешокова цев. Явно няма такъв.
Шока няма да се реже освен ако не се докаже че изхода ще е положителен на 100%

Рашко - Крикета е със супер тиха ударна група - не е от нея.
Звука може да дойде (според мен) от 2 места - гадния шок или от въздушната вълна блъска лепените елементи в модера.
До сега тих крикет не съм чул.
А съм стрелял с тихо с бившия ми Армс и то на 55j (с 10 отгоре), е нестреляните мишени нищо не разбират. Катарзис!
 

petkof

Редовен Потребител
Щом се съмнявате в цевите, нищо не пречи да си поръчате една СТ-цев и да я монтирате на Крикет.Тогава доста отговори ще изплуват.Сменял съм нарезна със СТ-цев, на една и съща пушка, в рамките на половин час,едно зареждане и еднакви чашки от една кутия.Гладката цев даде по-висока скорост с 10 м/с.Останалите подробности ги бях описал мисля в темата на ФХ.
 

dberov

Редовен Потребител
Ако някой от колегите го направи ще ми бъде интересно да видя резултата.
Моята цев вече не е проблемна, тия чашки които снимах са от Март 2014-та. Всичко друго което виждах като недостатък по цев, ударна група, спусаков механизъм, БК и редуктор съм отстранил макар че може и още. Остана само проблемния шумен модератор който не искам да пипам. Опитах да поръчам на двама стругари да ми направят нов по схема която имам но никой не иска да се хваща за единична бройка, затова търся някой който може ми достави един разглобяем модер на bigtrack по Питерска схема от Русия и приключвам с тази пушка.
 

andi

Редовен Потребител
Митак , питерската схема работи много по-добре като се променят лееко три размера . Предполагам нарочно я пускат така в нета. Вече направих няколко по нея и се усетих .
 

FreeMan

Редовен Потребител
Щом се съмнявате в цевите, нищо не пречи да си поръчате една СТ-цев и да я монтирате на Крикет.Тогава доста отговори ще изплуват.Сменял съм нарезна със СТ-цев, на една и съща пушка, в рамките на половин час,едно зареждане и еднакви чашки от една кутия.Гладката цев даде по-висока скорост с 10 м/с.Останалите подробности ги бях описал мисля в темата на ФХ.

Причината е разход, труд и доста време, а не е сигурен крайния резултат.
Така и не можах да нямеря поста на един който си беше рязал шока. Имаше и коментари...
Ако се реже шока ще има заигравки с нови резба и фаска както и преработка на шрауда.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Малко мишени,във връзка с диаметъра на проектила относно взаимоотношението му с шока на цевта.Позицията е по скоро "Трап" за това постиженията са под критичните и не ги коментирам ,но все пак са някаква опорна точка.Дистанцията е 50м.
Като мишена 1 е с проектил 5,51-1,030г.
2 5,52-1,030г.
3 5,53-1,030г.
P.S
Става въпрос за чашки JSB.
 

Attachments

  • DSC02851.JPG
    DSC02851.JPG
    135.3 KB · Прегледи: 126
Последна промяна:

krasiml

Потребител

Разбира се има и готови . Плащаш и получаваш готов продукт . В много от случаите излиза и по-евтино , но О-Боже какъв кеф е ,да си го направиш сам . Имам в предвид , каквото и да е , не конкретно барабан . Ентусиасти има по целя свят .
 

sve

Потребител
Колеги-някой знае ли на колко бара е настроен заводско регулейтинг клапана на 9 мм Крикет-дали е с по-високо налягането заради по-големия калибър?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

anibis

Редовен Потребител
Колеги-някой знае ли на колко бара е настроен заводско регулейтинг клапана на 9 мм Крикет-дали е с по-високо налягането заради по-големия калибър?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Чеха каза, че редуктора е настроен на около 135 бара.
това е за 22кал за .35кал. трябва да е около 160бар
 

sve

Потребител
Мерси Миро-ровех се в нета и попадах на различни отговори-от 125 до 160 бара.За това попитах.Но повечето пишеха около 2000 psi което си точно толкова


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Нагоре